субота, 20 квітня 2024 г.

Кому війна, а кому “свічки” будувати: столична громадськість виступила проти чергового ЖК на вулиці Жилянській

Кому війна, а кому “свічки” будувати: столична громадськість виступила проти чергового ЖК на вулиці Жилянській

Вже найближчим часом на вул. Жилянській 148-162 (Шевченківський район столиці) може розпочатися нове масштабне будівництво. На ділянці площею більше 0,8 га ТОВ “Антуріон” (компанія належить відомому бізнесмену Олегу Вишнякову, на колажі в центрі) планує звести житлово-громадський комплекс, який буде налічувати більше 25 поверхів. Столична громадськість б'є на сполох: за словами активістів, у вказаному місці заборонено будівництво настільки висотних об'єктів, а самі забудовники не мають жодних дозвільних документів, які б могли легітимізувати роботи. У Київраді вже відреагували на такі факти та звернулися до міської військово-цивільної адміністрації з проханням заборонити у столиці будь-які нові будівництва на період війни.

Як стало відомо KВ з допису громадського діяча Олександра Рака у Facebook, нещодавно на вул. Жилянській, 148-162, почалося встановлення паркану для подальшої висотної забудови даної території.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За словами активіста, земельні ділянки, на яких заплановане будівництво, перебувають у комунальній власності столичної громади і знаходиться в оренді у ТОВ "Антуріон". При цьому, як зазначає Олександр Рак, дана компанія не має дозвільних документів для проведення робіт.

“До Києва повертаються люди – повертається і забудовна мафія. ТОВ "Антуріон" вирішило взагалі без будь-яких дозвільних документів поставити паркан для будівництва 25+ поверхового ЖК+ТЦ на території колишнього розворотного кола на станції швидкісного трамваю "Площа Перемоги". І якраз на найкоротшому шляху від станції до пересадки на тролейбус або автобус. За Генпланом це територія житлової забудови до 9 поверхів. Минулого року Департамент містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації (КМДА) відмовив [компанії] у видачі містобудівних умов і обмежень (МУО). Без МУО дозвіл на будівництво не отримаєш, а без цього дозволу не отримати картку порушення благоустрою на встановлення будівельного паркану”, – повідомив Олександр Рак. 

Територія потенційної забудови (скріншот зі сторінки Олександра Рака у Facebook)

Директор Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко у коментарі депутатці Київради в соцмережі підтвердив, що будь-які будівельні роботи, за інформацією КМДА, на вказаній території відбуватись не можуть. За його словами, орендарю земельних ділянок було видано контрольну картку виключно на утримання земельної ділянки, і дана картка станом на 3 травня 2022 року була прострочена. У зв'язку з цим Тимур Ткаченко пообіцяв реакцію з боку очолюваної ним структури. 

У свою чергу депутатка Київради Ксенія Семенова (фракція “Слуга народа”) на своїй сторінці у Facebook, реагуючи на вказані вище факти, повідомила, що вона вже звернулася до прокуратури і до Київської військово-цивільної адміністрації з проханням заборонити в Києві будь-які нові будівництва і ті будівництва, які викликають суспільний резонанс на час війни. 

“Всі київські активісти або на фронті, або допомагають фронту і не можуть та й не мають права зараз влаштовувати публічні масові протести. Дерибанити під шумок столицю не треба, будь ласка”, – зазначила Ксенія Семенова.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

KВ вирішила проаналізувати, що саме ТОВ "Антуріон" планує робити на зазначеній території та які відомі особистості можуть бути зацікавленими у такій ініціативі.

Боротьба за “папірці”

Як вияснила *КВ, 30 липня 2020 року Київрада рішеннями №314/9393 та №290/9369  передала дві земельні ділянки по вул. Жилянській, 148-162 площею 0,7944 га та 0,0087 га відповідно (кадастрові номери – 8000000000:88:168:0040 та 8000000000:88:168:0044) в оренду ТОВ “Антуріон”. Згідно з прийнятими рішеннями, орендар може використовувати першу ділянку для будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративно-торгівельного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського та побутового призначення з наземним та підземним паркінгами, а другу – лише для експлуатації та обслуговування вказаних вище об'єктів. Термін оренди обох ділянок має становити 15 років.

8 вересня 2021 року ТОВ “Антуріон” звернулося до Департаменту містобудування та архітектури КМДА із заявою про надання МУО на проектування забудови вищезгаданих ділянок. За даними аналітичної системи Youcontrol, у відповідному листі компанія заявила про наміри побудувати на вказаній землі “житлово-громадський комплекс із вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та торгового призначення”, висота якого повинна становити орієнтовно 100 м (абсолютна відмітка), загальна площа (в т.ч. житлова та громадська) – орієнтовно 50 тис. м.кв., а будівельний обсяг – орієнтовно – 150-160 тис. куб. м.

Втім, чиновники столичного муніципалітету відмовилися надавати ТОВ "Антуріон" бажаний документ "у добровільному порядку", надіславши заявнику відповідний лист від 29 вересня 2021 року. З чим пов'язана відмова у видачі МУО, у відкритих джерелах не уточнюється, однак, можна припустити, що в даному випадку у Департаменті містобудування та архітектури КМДА застосували звичне формулювання – “невідповідність вимогам містобудівної документації” (фактично – неможливість будівництва заявленого об'єкта у конкретному місці згідно з вимогами Генерального плану Києва).

У зв'язку з цим у жовтні 2021 року ТОВ “Антуріон” звернулося до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) з позовом про визнання протиправним рішення містобудівного департаменту КМДА та зобов'язання чиновників видати “потрібні” МУО. За даними системи Youcontrol, цей позов поки не було розглянуто по суті.

Дійові особи

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ "Антуріон" було засноване у Києві в червні 2010 року. Керівником компанії з листопада 2021 року є Ірина Громич, засновником цього ТОВ з того ж періоду вказано ТОВ “Космополіт 2016”, а кінцевим бенефіціаром – Олег Вишняков.

Зазначимо, Олег Вишняков – це український підприємець, громадський діяч, Почесний Консул Держави Ізраїль у Західному регіоні України. Найбільше він відомий як засновник мережі супермаркетів "Мегамаркет" та власник кількох столичних ТРЦ, зокрема – "Космополіт" та "Ультрамарин".

Читайте: Бульдозером по истории. В КГГА “умыли руки” после сноса старейшего здания на улице Саксаганского

Примітно також, що до 2021 року ТОВ “Антуріон” явно входило до орбіти впливу братів Супруненків – Олександра (народний депутат України VІ та VIII скликань, депутат Київради VII скликання) та В'ячеслава (депутат Київради V, VI та VII скликань, зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького). Так, з 2016 по 2021 рік засновниками цієї компанії були зазначені Андрій Гнатюк та Людмила Яковлєва – колишні акціонери “Асвіо банку”, що належить братам Супруненкам. Також у різні періоди засновниками ТОВ "Антуріон" значилися ТОВ "ФДГ Пропріум" та ТОВ "КУА "Аріво Ессет Менеджмент", які виступають засновниками низки компаній, пов'язаних з "імперією Супруненків".

Читайте: Компания из орбиты братьев Супруненко пытается “нагреть” столичный бюджет на 84 млн гривен

Нагадаємо, посаду директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року обіймає Олександр Свистунов (на колажі праворуч). Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов'язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував Петро Оленич (на колажі ліворуч), який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Читайте: Під шум війни: компанія, з-за якої “стирчать вуха” Івана Плачкова, зруйнувала історичну будівлю на Подолі

* ТОВ “Антуріон” (код ЄДРПОУ: 37144588)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новости киева, кгга, киевсовет, строительство, аренда, слуга народа, застройка, александр свистунов, генплан, департамент градостроительства и архитектуры, петр оленич, департамент земельных ресурсов, гуо, департамент городского благоустройства, валентина пелих, леонид черновецкий, тимур ткаченко, земельный вопрос, оаск, ксения семенова, градостроительные условия и ограничения, Александр Супруненко, Вячеслав Супруненко, контрольная карточка, олег вишняков

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.