субота, 27 квітня 2024 г.

Київ гуманітарний: хто, де та як в умовах воєнного стану допомагає в столиці нужденним

Київ гуманітарний: хто, де та як в умовах воєнного стану допомагає в столиці нужденним

Після військового нападу московитів на Україну, в Києві в скруті опинилось чимало містян та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – біженців, які вимушено втекли з-під російської окупації та з зон бойових дій. В столиці ресурси для допомоги нужденним накопичує Гуманітарний штаб Києва при Київській міськдержадміністрації (КМДА). Допомога розподіляється через десять районних центрів соціальної допомоги та управління соціального захисту столичних райдержадміністрацій (РДА) за чисельної підтримки волонтерів та благодійників. З'ясувати, скільки саме та якої допомоги акумулює та роздає Гуманітарний штаб, наразі неможливо, бо відсутня єдина інформаційно скоординована система отримання та обробки запитів на надання та отримання гуманітарної допомоги від громадян і юридичних осіб. 

Як стало відомо KВ, 11 квітня 2022 року заступник голови КМДА Валентин Мондриївський (на колажі ліворуч) надав відповідь на запит депутатки Київради Ксенії Семенової (фракція “Слуга народу”) від 22.03.2022 “щодо реалізації гуманітарної політики у м. Києві в умовах воєнного стану”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Заступник голови КМДА, відповідальний за забезпечення мешканців столиці гуманітарними товарами, повідомив, що розпорядженням секретаря Київської міської ради від 27.02.2022 №24 (документа немає у відкритому доступі) у місті було організовано Гуманітарний штаб Києва.

Ця  умовна установа, за словами Мондриївського, накопичує резерви та забезпечує медикаментами, продуктами й предметами першої необхідності насамперед тих, хто найбільше цього потребує:

  • одиноких і людей літнього віку;

  • осіб з інвалідністю;

  • матерів з маленькими дітьми.

Гуманітарний штаб Києва працює за наступними напрямами:

  • медикаменти та ліки;

  • продукти харчування;

  • предмети першої необхідності;

  • логістичні послуги;

  • людські ресурси (волонтери). 

Обсяг наданої людям допомоги від Гумштабу Києва (наприклад, в грошовому еквіваленті за місяць) Валентин Мондриївській не вказав. Лише зазначив, що “із початку повномасштабного російського вторгнення містяни отримали біля 48,5 тис. продуктових наборів першої необхідності та понад 45,5 тис. горячих обідів”.

Залишився “за кадром” і обсяг ресурсів для допомоги людям, які Гуманітарний штаб Києва безкоштовно отримав від фізичних та юридичних осіб.

Схоже, суцільні пробіли в гуманітарній статистиці викликані тим, що комунальне підприємство “Головний інформаційно-обчислювальний центр” (КП “ГІОЦ), відповідальне “за технічну підтримку функціонування офіційної онлайн-платформи Гумштабу Києва”, не опрацьовує анкети тих, хто надає або отримує допомогу через Гумштаб.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Відзначимо, що, згідно наказу заступника мера Києва – секретаря Київради Володимира Бондаренко від 2.03.2022 року №10/30 (документ було знайдено в мережі Інтернет), до виконання завдань Гуманітарного штабу Києва було залучено сім працівників  апарату КМДА на чолі з заступником керівника апарату Євгеном Ситніченко.

Надати допомогу

Щоб надати чи отримати допомогу через Гумштаб Києва, треба заповнити електронну форму. Схоже, також можна зателефонувати на мобільні телефони підрозділів Гуманітарного штабу Києва.

Такі підрозділи із зазначенням розташування, ПІБ контактної особи, номера мобільного телефону та категорій продукції, яку там приймають (“довгострокове зберігання, гігієна” та “те, що швидко псується”) є в Інтернеті за наступним посиланням.

Мапа Гуманітарних штабів Києва

На сайті Гуманітарного штабу Києва також вказано, що цій установі можно допомогти і грошима – в такому разі кошти надходять виключно до рахунків благодійного фонду “Майбутній Київ”.

КВ писала, що “Майбутній Київ” – фактично одноосібний фонд мера Києва Віталія Кличка, який виконує функції громадської приймальні депутатки Київради (фракція “УДАР”) та заступниці голови КМДА Ганни Старостенко

Отримати допомогу

Валентин Мондриївський підтвердив, що прийняття заявок громадян на отримання гуманітарної допомоги наразі не передбачає навіть мобільний застосунок “Київ Цифровий”. А тим, хто потребує в Києві гуманітарної допомоги, треба зателефонувати до комунальної бюджетної установи “Контактний центр міста Києва” (короткий номер для дзвінків 1551, сторінка в Facebook). 

“У період з 24.02.2022 до 03.04.2022 до Контактного центру надійшло 20654 звернень щодо надання гуманітарної допомоги в м. Києві. Всі звернення зареєстровано в інформаційно-аналітичній системі “CRM 1551” та надіслано на виконання в межах компетенції до відповідного структурного підрозділу”,- вказано в відповіді Мондриївського. 

Зазначається, що у місті функціонують Київський міський територіальний центр соціального обслуговування (схоже, навіть не має свого сайту) та 10 таких районних територіальних центрів (контакти цих центрів вказані на сайтах райдержадміністрацій (РДА) в місті Києві). Саме ці бюджетні установи безпосередньо допомагають громадянам, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Послуги переважно надаються за місцем проживання отримувачів, а саме:

  • заходи з закупівлі та доставки продовольчих, промислових товарів і медикаментів;

  • приготування та/або допомога в приготуванні їжі, годування, заміна натільної білизни/засобів особистої гігієни (підгузків) тощо. 

Мондріївський зазначив, що внутрішньо переміщеним особам (ВПО) також активно надається гуманітарна допомога у співпраці з благодійними організаціями та соціально відповідальним бізнесом (все знов таки спершу доставляються до міського та територіальних центрів соціальної допомоги Києва). 

За словами заступника голови КМДА, благодійниками в столиці під час воєнного стану себе показали:

  • благодійний Фонд Ріната Ахметова – продуктові набори (кількість та ціна не вказані);

  • “компанія МХТ” (скоріш за все – МХП, “Миронівський хлібопродукт” Юрія Косюка)  – охолоджена куряча тушка (кількість та ціна не вказані);

  • ТОВ “Сандора” (власник PepsiCo) – молочна продукція (кількість та ціна не вказані);

  • ТМ NOVUS – продуктові набори (кількість та ціна не вказані);

  • невідомо хто – шампунь, рідке мило, туалетний папір, вологі серветки, паперові рушники, зубна паста, підгузники, урологічні прокладки та пелюшки (кількість та ціна не вказані).

“Крім того, у деяких районах мешканці з числа малозабезпечених одиноко проживаючих громадян похилого віку та осіб з інвалідністю за можливості забезпечуються гарячими обідами та ін. Так, за період з 24.02.2022 по 01.04.2022 допомогу надано майже 25000 осіб, мешканцям міста Києва. Допомога доставлялася працівниками за допомогою спецавтотранспорту установи за місцем проживання отримувачів. А також у пунктах видачі за адресами територіальних центрів”, – сказано у відповіді заступника голови КМДА. 

Деяку більш детальну інформацію по районах столиці Мондриївський надав у додатку до відповіді Ксенії Семеновій. 

Втім навіть в цьому додатку інформація по районам не узагальнена, обсяги гуманітарної допомоги не підраховані. Тому неможливо встановити, наприклад, на скільки більше соціальних послуг було надано людям порівняно з довоєнним часом. 

Але можна зробити висновок, що, крім Дарницького району, більше ніде немає житла для тимчасового розташування та проживання біженців (ВПО). В усьому іншому кожен район Києва має суттєві відмінності та нюанси в забезпеченні містян та вимушених гостей столиці гуманітарною допомогою.

Голосіївський район

Скільки в районі ВПО – невідомо. Житла та приміщень для тимчасового розміщення та проживання ВПО тут немає. Але заяви про постанову на облік від біженців приймаються.

В Голосіївському районі працюють три відділення гуманітарного штабу:

  • ЗНЗ № 220, вул. Якубовського, 7-Г, тел.: 050 104 64 35;

  • ЗНЗ № 85, просп. Голосіївський, 36, тел.: 069 545 41 60, 050 574 26 93;

  • гуртожиток НУХТ, просп. Науки, 36, тел.: 093 313 36 93.

В цих відділеннях незахищеним категоріям населення надаються продукти харчування, засоби особистої гігієни, одяг для дорослих і дітей, медикаменти (за наявності). Медикаменти за наявності доставляються також адресно, за попереднім замовленням за телефоном 097 119 69 35.

Голова Голосіївської РДА – Сергій Садовий.

Дарницький район

Схоже, це єдиний район в Києві, де було житло для тимчасового проживання ВПО. Бо інформація про вільні 600 місць надана станом на 23 лютого, а станом на 5 квітня в районі було взято на облік 815 ВПО, від яких прийнято 175 заявок на отримання державної допомоги (постанова Кабінету міністрів №332 від 20 березня).

Адреса для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб

Район у Києві

Умови розміщення (часткова оплата, безкоштовно)

Кількість місць для розміщення

Завантаженість станом на 22.03.2022

Гуртожиток приватного вищого навчального закладу “Київський медичний університет”

вул. Горлівська, буд. 124

Дарницький

Двоярусні та одноярусні ліжка

часткова, відшкодування витрат на утримання (комунальні послуги)

120

-

Спеціальна школа І-ІІ ступенів № 12

Харківське шосе, буд. 121/3

Дарницький

Безкоштовно

80

-

Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 274 з поглибленим вивченням іноземної мови

Харківське шосе, 168-І

Дарницький

Безкоштовно

100

-

Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 255 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу

вул. Архітектора Вербицького, буд. 26-В

Дарницький

Безкоштовно

150

-

Скандинавська гімназія

вул. Бориса Гмирі, буд. 3-Б

Дарницький

Безкоштовно

150

-

Станом на 5 квітня гуманітарну допомогу в Дарницькому районі отримали 4298 осіб.

Гуманітарну допомогу в районі можна отримати за адресами:

  • Харківське шосе, 176-Г (Управлінні соціального захисту населення Дарницької РДА);

  • вул. Вербицького Архітектора, 9-І (Територіальний центр надання соціальних послуг).

Гуманітарна допомога на Дарниці надається за підтримки:

Тво голови Дарницької РДА – Микола Калашник.

Деснянський район

1000 ВПО звернулись в районі, щоб стати на облік. Тут відсутнє житло для їхнього тимчасового проживання, але “здійснюється призначення допомоги” ВПО від держави  (постанова Кабінету міністрів №332 від 20 березня). Для ВПО в Управління соціального захисту Деснянського району організовано гумштаб з гарячим харчуванням, адреса: вул. Закревського, 87-Д.

Гарячим харчуванням в районі також забезпечують місцевий нардеп-мажоритарник Артем Дубнов (фракція “Слуга народу”), ресторан “Пузата хата” (власники: екс-нардеп від “Народного фронту В`ячеслав Констянтиновський та його брат Олександр, – КВ) та кухні магазину “МЕТРО Кеш енд Керрі Україна”.

Гаряче харчування та продукти харчування тут отримали “близько 1 500 осіб, зокрема 900 осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні в Територіальному центрі”.

Ще 300-450 громадян щоденно отримують догляд у вигляді доставки продуктів, приготування їжі, годування тощо. 

Продукти харчування видають за адресою вул. Маяковського, 21- Г (школа №259, гумштаб району). Також продукти харчування видають благодійний фонд “Порятунок життя” (у відкритих реєстрах не вдалось знайти такий фонд) та Червоний Хрест України, який співпрацює з торговельною мережею NOVUS.

Районний Центр соціальних служб надав допомогу 376 мешканцям району у процесі евакуації до безпечних місць перебування та посприяв в наданні 1299 особам гуманітарної допомоги.

Також з 24 березня по 6 квітня тут опрацьовано 2167 звернень на “гарячу лінію” КМДА 1551.

Голова Деснянської РДА – Дмитро Ратніков. Втім, на офіційному сайті Деснянської РДА сторінка “Керівництво” відсутня, а в пошуковику на запит “голова Деснянської РДА” видається відповідь про першого заступника голови РДА Ірину Алексєєнко.

Дніпровський район

На 1 квітня тут було прийнято 428 заяв від ВПО, для яких в районі немає житла для тимчасового розміщення та проживання.

Управління соціального захисту населення Дніпровської РДА надало гуманітарну допомогу 5203 громадянам, в т.ч. ВПО (продукти харчування, засоби гігієни, по можливості – ліки), та щоденно забезпечувало гарячими обідами (всього 12020 осіб).

Районний територіальний центр соціального обслуговування забезпечив одягом 31 людину та надав наступні послуги:

  • 25945 соціальних послуг за місцем проживання незахищених, в т.ч. маломобільних, громадян;

  • 3200 різних продуктових наборів;

  • 4850 гарячих обідів:

  • 7950 буханок хліба;

  • 2500 кг молочних продуктів;

  • 1200 кг яблук;

  • 70 кг овочів;

  • 600 наборів особистої гігієни;

  • 975 штук курей;

  • 110 ящиків питної води.

Центр соціальних служб забезпечив 306 родин гуманітарною допомогою у вигляді продуктів харчування (в т.ч. дитячого), засобів гігієни, медичних засобів.

2 березня Громадська рада при Дніпровській РДА та “Благодійний фонд “Дніпровський” (за даними аналітичної системи Youcontrol, фонд має перетинання з Дніпровською районною організацією Партії регіонів) створили оперативний штаб гуманітарної допомоги “Взаємопоміч”, який отримав близько 100 тон гуманітарного вантажу та надав допомогу понад 3000 мешканцям Києва, Київської та Чернігівської областей.

Також в Дніпровському районі створена мережа з 10 опорних громадських пунктів надання гуманітарної допомоги.

Тво голови Дніпровської РДА – Павло Бабій.

Оболонський район

В районі прийнято 385 заяв від ВПО.

“Гуманітарний штаб забезпечує надання безпосередньо гуманітарної допомоги самотнім громадянам, які перебувають на обліку в Територіальному центрі соціального обслуговування та вибірково мешканцям району, які звертаються за гуманітарною допомогою або продуктовими наборами до КБУ “Контактний центр міста Києва””, – сказано в звіті по району.

Голова Оболонської РДА – Кирило Фесик.

Печерський район

З 31 березня по 4 квітня Управління соціального захисту Печерської РДА взято на облік 175 ВПО, яких, по інформації КМДА, забезпечують продуктовими наборами та речами першої необхідності. В Печерському районі немає житла для розміщення та тимчасового проживання ВПО.

На території Печерського району функціонують  гуманітарні центри видачі допомоги за адресами:

  • бульвар Дружби Народів, 32-А, в приміщенні  Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), контактна особа – Новохатська Анна Миколаївна, тел.: 284-66-08, 093-633-53-93;

  • вул. Рогнідинська, 4-Б, в приміщенні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), контактна особа – Прілєпіна Тетяна Юріївна, тел.: 235-88-49, 098-723-96-96;

  • бул. Дружби Народів, 21, в приміщенні  Печерського районного центру соціальних служб, контактні особи – Довгуша Ніна Миколаївна, тел.: 097-508-88-49; Загрійчук Юлія Миколаївна, тел.: 067-355-50-45;

  • вул. Цитадельна, 4/7, в  приміщенні  Управління соціального захисту населення, контактна особа – Мозгова Ольга Вікторівна, тел.: 050-355-73-32;

Голова Печерської РДА – Наталія Кондрашова.

Подільський район

Станом 7 квітня тут видано 320 довідок про взяття на облік ВПО, а також прийнято 100 зяв від ВПО про надання допомоги (постанова Кабінету міністрів №332 від 20 березня). Всі ВПО забезпечуються продуктовими наборами та речами першої необхідності, запевняють в КМДА. 

Центри видачі соціально-гуманітарної допомоги працюють за адресами:

  • вул. Ярославська, 31-Б (для ВПО, які звертаються за отриманням довідки);

  • вул. Братська, 15/9;

  • вул. Мостицька, 14;

  • вул. Галицька, 13;

  • вул. Виговського, 10-В;

  • вул. Копилівська, 17/19;

  • пров. Бондарський, 19;

  • просп. Свободи, 44-А;

  • просп. Свободи, 26-Б (банк одягу та дитячого харчування);

  • вул. Електриків, 26-Б.

Після смерті від коронавіруса в квітні 2021 року голови Подільської РДА Віктора Смірнова, тут немає ані голови, ані тво голови. Відповідно до офіційного сайту Подільської РДА, районом фактично керують два заступника голови – Віталій Волошкевич та Микола Дубовик.

Святошинський район

Станом на 5 квітня  Управління соціального захисту Святошинської РДА надало соціальну допомогу 1764 громадянам, у тому числі ВПО. В Святошинському районі немає приміщень для розміщення та тимчасового проживання ВПО.

Видача гарячого харчування ВПО здійснюється в робочі дні у районному Територіальному центрі соціального обслуговування за адресою вул. Жмеринська, 22-А.

Голова Святошинської РДА – Сергій Павловський.

Солом’янський район

Станом на 6 квітня в Солом`янському районі на обліку столи 375 ВПО. Постанова на облік та оформлення допомоги ВПО здійснюється за адресою бульв. Чоколівський, 40. Про наявність житла для тимчасового проживання ВПО в районі нічого невідомо.

Пункти гуманітарної допомоги (в тому числі – видача одяга та білизни) з гарячим харчуванням працюють за адресами:

  • вул. Преображенська, 20/6;

  • бульв. Вацлава Гавела, 83-А.

Також гарячі обіди щоденно видаються на території Солом’янського ринку за адресою вул. Солом’янська, 24.

Загалом у пунктах за добу обслуговуються майже 1500 осіб.

Роботу гуманітарних пунктів, в тому числі, забезпечують волонтери Задвокатської контори “АПЕРІО” Олексія Савенкова та ринкового комплексу “Солом’янський” Андрія Андреєвого.

У забезпеченні продуктами харчування в районі допомагають, зокрема, місцевий нардеп-мажоритарник Анна Пуртова (фракція “Слуга народу”) та  депутат Київради Юрій Тихонович (фракція “Європейська солідарність”)

Продукти харчування, вода, медикаменти, засоби особистої гігієни тощо також надані:

  • Київським міським клінічним лікарням №4 та №6;

  • Київській клінічній лікарні на залізничному транспорті №2;

  • Національному інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова;

  • Національному інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова;

  • Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска;

  • Київському міському пологовому будинку №5.

Щоденно надається продуктова допомога (кава, чай, цукор, печиво, молочні та м’ясні вироби, фрукти та солодощі) людям, які евакуюються із зони активних бойових дій через Центральний та Південний залізничні вокзали.

Крім того, на базі Солом`янської РДА “постійно формується та накопичується стратегічний запас продуктів харчування на випадок можливої блокади Києва”.

Голова Солом`янської РДА – Ірина Чечотка. Втім на офіційному сайті РДА наразі відсутня будь-яка інформація про її керівництво.

Шевченківський район

Станом на 6 квітня в Шевченківській РДА не було інформації про вільні житлові приміщення, які можуть бути використані в якості тимчасового житла для ВПО. В той же час, на обліку громадян, яким потрібне тимчасове житло, тут перебували 28 сімей ВПО. 

Станом на 1 квітня районний Територіальний центр соціального обслуговування Шевченківського району надав гуманітарну допомогу 2380 громадянам (забезпечення гарячими обідами, продуктами харчування, засобами гігієни, теплими речами тощо). 

Тво голови Шевченківської РДА – Олександр Поповцев.

Читайте: За торгівлю гуманітаркою під час воєнного стану можна сісти в тюрму на 12 років

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Олександр Красногородський

Теги: новини києва, КМДА, київрада, Віталій Кличко, війна росії з україною, Київ, гуманітарна допомога, володимир бондаренко, ксенія семенова, рда, гуманітарний штаб, секретар київради, валентін мадріївський

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій