понеділок, 26 лютого 2024 г.

Додаткові 1,5 млрд на “оборонку”: Київрада знову відкоригували бюджет столиці на 2023 рік

Додаткові 1,5 млрд на “оборонку”: Київрада знову відкоригували бюджет столиці на 2023 рік

Столична міськрада вирішила в цьому році додатково профінансувати сили  оборони та безпеки. Йдеться про майже 1,5 млрд гривень, які планується направити з міського бюджету на фінансування Збройних сил України (ЗСУ) та Нацгвардії, виплату матеріальної допомоги бійцям київських ДФТГ, реалізацію заходів програми “Захисник Києва” на 2022-2024 роки, медичне обладнання для головного військового клінічного госпіталю тощо. Відповідні рішення приймалися за т.зв. “спецпроцедурою” – без відеотрансляції процесу обговорення та голосування, що наразі унеможливлює точно перерахувати об'єми цих видатків на конкретні напрямки. Втім, українські військові начебто знають, що майже 1 млрд гривень отримають угруповання морської піхоти ЗСУ.

Як стало відомо KВ, під час вчорашнього пленарного засідання Київрада погодила виділення додаткових коштів з бюджету столиці на фінансування сил оборони та безпеки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Задля цього депутатський корпус погодив два проєкти рішень:

  • “Про внесення змін до бюджету Києва на 2023 рік щодо збільшення підтримки Збройних Сил України” (№08/231-1326/ПР від 25 жовтня 2023 року, суб'єкти подання – міський голова Віталій Кличко та Департамент фінансів Київської міськдержадміністрації (КМДА));

  • “Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві “Захисник Києва” на 2022-2024 роки” (№08/231-1325/ПР від 24 жовтня 2023 року, суб'єкт подання – секретар столичної міськради Володимир Бондаренко).

Дане пленарне засідання пройшло за т.зв. “спеціальною процедурою” – у зв'язку з тим, що на ньому розглядалися питання обороноздатності столиці та України, Київрада не транслювала процес обговорення вказаних документів та голосувань по ним. Через це наразі неможливо на сто відсотків встановити, скільки саме коштів було на 2023 рік передбачено  “на оборонку” і за якими напрямками вони повинні витрачатися. Повна інформація стане відомою після публікації кінцевих варіантів згаданих проєктів рішень з урахуванням усіх правок.

Згідно з ухваленими змінами до бюджету, попередньо столична міськрада вирішила направити додаткові фінансові ресурси в сумі 980 мільйонів гривень на фінансування ЗСУ, 100 млн гривень – Нацгвардії України, ще 100 млн гривень – на виплату матеріальної допомоги бійцям київських добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ), які виконують бойові розпорядження. Крім того, депутатський корпус підтримав правку комісії Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності стосовно виділення додаткових 300 млн гривень на фінансування заходів вищезгаданої програми “Захисник Києва”. Тобто, усього йдеться про направлення з міського бюджету у цьому році на ці напрямки у майже 1,5 млрд гривень.

Відповідно, видаткова частина бюджету столиці має збільшитись з 86,8 млрд гривень до 94,6 млрд гривень, а дохідна частина не змінюється і становить 74,8 млрд гривень. При цьому, наразі невідомо, чи враховані у видатковій частині коригування щодо 300 млн гривень від “бюджетної” комісії і чому її загальна сума збільшилась аж настільки у порівнянні з тими цифрами щодо додаткового фінансування, які вказані в проєкті рішення.

Зазначимо, наразі є інформація, що більшість вказаних коштів, майже 1 млрд гривень, отримають угруповання морської піхоти ЗСУ. Про це відразу ж після голосування по вказаному проєкту рішення на своєму каналі в Телеграмі повідомив відомий український військовослужбовець-аеророзвідник Роберт “Мадяр” Бровді. Вказані підрозділи, за даними українських та західних інформресурсів, наразі ведуть бойові дії в тому числі на тимчасово окупованій території лівобережжя Херсонської області.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Наразі достеменно невідомо, на що саме планується витратити вищезгадані 300 млн гривень, які додатково планують витратити в рамках програми “Захисник Києва”. Разом з тим, згідно з іншими змінами, передбаченими відповідним проєктом рішення, столична влада планує направити 4 млн гривень на медичне обладнання для головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України. Ці грошові кошти Київрада зняла з декількох інших заходів даної програми.

Як повідомляла КВ, бюджет Києва на 2023 рік було затверджено рішенням столичної міськради №5828/5869 від 8 грудня 2022 року. Тоді міська влада вирішила, що доходи скарбниці в поточному році мають скласти 66,3 млрд гривень, а видатки – 65,6 млрд. Тоді мер Києва Віталій Кличко назвав головний фінансовий документ “бюджетом виживання”. 

Читайте: Бюджет виживання”: як і на що столична влада буде витрачати кошти киян у 2023 році

Надалі, протягом лютого-серпня 2023 року міськрада п'ять разів вносила зміни до бюджету Києва на поточний рік, зокрема – збільшивши його видаткову та дохідну частину до 86,8 млрд та 74,8 млрд гривень відповідно. В рамках цих коригувань влада міста також перерозподіляла видатки між різними напрямками життєдіяльності столиці.

Зокрема, 3 жовтня депутатський корпус Київради в такому ж “режимі секретності” погодив направлення додаткових 2,5 млрд гривень на фінансування питань обороноздатності та функціонування транспортної інфраструктури. Так, трохи більше половини цієї суми було вирішено виділити на реалізацію заходів програми “Захисник Києва на 2022-2024 роки”. Ще 1,23 млрд гривень (КМДА не пояснила депутатам, як виникла саме така сума) отримають комунальні перевізники, щоб у столиці не підвищився тариф на проїзд. Решту коштів (близько 72 млн гривень) міська влада вирішила витратити на придбання земельної ділянки біля села Бабинці Київської області для облаштування там нового кладовища. Причина – відсутність місць для поховань на столичних цвинтарях.

Читайте: Компенсації транспортним КП та фінансування оборони: Київрада вчергове відкоригувала бюджет столиці на 2023 рік

Програма “Захисник Києва на 2022-2024 роки” була затверджена рішенням столичної міськради №4175/4216 від 20 січня 2022 року (відповідальний виконавець програми – Департамент муніципальної безпеки КМДА). Тоді депутати вирішили, що кошторис її виконання на 3 роки повинен становити лише 110,1 млн гривень. Втім, протягом минулого і поточного років Київрада 11 разів вносила зміни до цієї програми, поступово збільшивши обсяги її фінансування до 6,1 млрд гривень.

Наприклад, у червні 2023 року столична влада вирішила направити більше коштів на матеріально-технічне забезпечення сил оборони столиці, а також виділити фінансові ресурси на підготовку операторів БПЛА. А вже у серпні міськрада виділила фінансування на обладнання в межах Києва опорних пунктів.

Читайте: Київрада виділила кошти на підготовку операторів БПЛА

Департаментом фінансів КМДА з 2012 року керує Володимир Рєпік. Діяльність цього структурного підрозділу столичної мерії контролює перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Департамент муніципальної безпеки КМДА (до 2020 року – управління цивільного захисту КГГА) з 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук, який наразі відсторонений від посади в рамках слідства щодо неналежного функціонування укриттів у столиці. На час його відсторонення обов'язки керівника цього департаменту виконує перший заступник директора Олег Куявський.

Читайте: Небезпечна безвідповідальність: стали відомі подробиці слідства щодо директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА

Діяльність вказаної структури з листопада 2021 року контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Андрій Крищенко.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, бюджет, київрада, Віталій Кличко, зсу, проєкт рішення, володимир бондаренко, володимир бондаренко, роман ткачук, безпека, департамент муніципальної безпеки, андрій крищенко, програма захисник києва, департамент фінансів, доходи, видатки, дфтг, володимир рєпік, оборонні видатки, обороноздатність, олег куявський, нацгвардія україни

неділя, 25 лютого 2024 г.
19:43
Президент охарактеризував третій рік повномасштабного вторгнення як “переломний”
18:24
За два роки повномасштабної війни знищено 1905 ракет противника та понад 12 тисяч дронів, - Повітряні Сили
18:01
Зеленський назвав втрати України у війні з рф та прокоментував можливість перемовин з путіним
17:02
У застінках росіян перебувають до 28 тисяч цивільних українців, - Лубінець
16:01
На Київщині в рамках нового етапу програми єВідновлення вже прийнято позитивних рішень на понад 168 млн гривень
15:02
У Старих Петрівцях двоє водіїв загинули внаслідок зіткнення автомобілів
14:01
У Києві попрощалися з Героєм України Степаном Хмарою
13:02
До України з окупованих територій повернули ще двох дітей
12:01
У Костянтинівці на Донеччині російська ракета зруйнувала вокзал
11:02
За минулу добу ворог втратив 810 осіб та 29 артсистем, – Генштаб ЗСУ
10:28
У селі Крюківщина під Києвом чоловік впав у ліфтову шахту (фото)
10:02
Сили ППО вночі знищили 16 із 18 ворожих “шахедів”, на Київщині обійшлось без жертв та руйнувань
09:22
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
09:01
Сили оборони відбили 39 атак на Мар’їнському напрямку, за добу на фронті 84 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
субота, 24 лютого 2024 г.
18:27
Україна підписала безпекові угоди з Канадою та Італією
18:01
“Гроші на ЗСУ”: під стінами КМДА провели традиційний суботній мітинг на підтримку армії
Календар подій