четвер, 22 лютого 2024 г.
Ефект Трубіцина

Ефект Трубіцина

Аннабелла Моріна

співзасновниця ГО "ГР "Почайна"

У Києві поховали та відспівали Владислава Трубіцина, як українського політика та депутата Київради. Втім, знаючі люди впевнені, що як людина, він, слава Богу, живий, здоровий, веселий, трохи п'яний, а світ великий, і в нього із собою величезна купа грошей.

В такому разі він вже видихнув та починає життя з чистого аркуша. Втім, його натура залишиться тією ж: спраглою пригод та влади. Тому він нудьгуватиме за Києвом, а поки що єдине місце у світі, де зараз майже так само гаряче і цікаво, як у нас – це Ізраїль. Тому, підозрюю, що він вже репатріант єврейської держави.

Зараз багато хто гадає, чому Влад втік, згадують, як він не з'явився на суд по звинуваченню у хабарі, припускаючи, що саме це стало підставою для від'їзду. А хтось дуже сподівається, що оболонський громадський протест замикався на Трубіцина, і тепер, коли він повторно дискредитував себе, то і протест заткнеться.

Думаю, мені варто розвінчати ці міфи. Почну з останнього. Коротко. Це не так. Віталію Кличку та його друзям не варто розслаблятися. Оболонь ще та.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Щодо втечі, я впевнена, що Трубіцин втік (якщо він таки зник добровільно) зовсім не через цей судовий розгляд. На мій величезний жаль, кримінальне законодавство у нас не працює, коли йдеться про політичні постаті: самих політиків або наближених до них осіб. Тобто опера та слідчі працюють нормально, але потім у справу вступає прокуратура, а є ще суд. А головне – є наше суспільство, яке дуже толерантно ставиться до корупції та хабарів.

І я, і ви, певна, можемо легко перерахувати купу політиків, чиновників різного масштабу, яких спіймали, але зараз вони в повному ажурі (про шоколад викреслила). Взяти хоча б нардепа Олександра Юрченка чи першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника, або заступника директора Департаменту культури КМДА Володимира Моцюка.

Усіх взяли на гарячому – і що? Усі далі працюють, відбілюються чи просто клали на ту громадську думку. Ніхто не втік. Невже ж вважаєте, що на них доказів менше?

Тому проблема не в неминучій кримінальній відповідальності, а в тому, що Трубіцин у наїздах на Кличка перейшов межу, що, швидше за все, коштувало йому політичної підтримки впливових осіб.

Коли ж у тебе немає політичного прикриття, але є таргани і тарганища, то вони цілком можуть перетворитися на драконів, які зжеруть свого господаря. Тоді вже і люди відвертаються, і перспектива сісти стає очевидною. Більш того, тебе можуть просто прибрати і вдати, що так і було.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Я анітрохи не жартую. Безвідносно історії з Владом Трубіциним цілком вірю в подібний розвиток подій для тих, хто становить загрозу безпосередньо Віталію Кличко. Останнім часом я цікавилася минулим нашого мера, розмовляла із різними людьми, які розповідали вельми цікаві речі з подробицями які, як пишуть в коментарях, “весь Київ знає і що?”.

Наприклад, про стрілянину в ресторані “Корона” на Рогнідинській, 4, де у 90-ті роки минулого століття безпосередньо брав участь наш високий та спортивний, і в якій загинула людина. Або про трьох замовників, причетних до того, що у 2005 році біля Міністерства культури на Івана Франка, 19, було розстріляно невисоку літню людину, кров’ю якого було забризкано чистий костюм, який він ніс на плічках з хімчистки.

Це був кримінальний авторитет Рибка, його фотографію разом із усією його братвою я нещодавно публікувала. На фото обидва брати Клички, майже всіх інших фігурантів мені вже перерахували.