четвер, 2 травня 2024 г.

Столиця витратить 175 мільйонів гривень на відбудову зруйнованих містечок Київщини

Столиця витратить 175 мільйонів гривень на відбудову зруйнованих містечок Київщини

Столична влада планує виділити з бюджету міста 175 млн гривень на відновлення шести тергромад Київщини. Гроші дадуть: Бучі, Бородянці, Баришівці, Бишеву, Немішаєву та Макарову. Як відбуватиметься розподіл коштів і на що саме спрямують їх на місцях – читайте в матеріалі КВ.

Як стало відомо KВ, громади Київщини та Київської агломерації, які найбільше постраждали від звірств російської армії зможуть одержати близько 50 млн гривень коштів на відбудову та допомогу мешканцям від міста Києва. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомив мер Києва та голова Київської агломерації Віталій Кличко в своєму Телеграм-каналі, 14 вересня КМДА підписала договори про надання коштів на відбудову з громадами. У дописі очільника столиці згадуються такі громади, як Баришівська, Бишівська, Бучанська, Макарівська, Немішаївська та Бородянська.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми вдячні всім громадам, які допомогли Києву вистояти перед російськими загарбниками. Саме тому я запропонував допомогу містам та селищам [...] Київ допомагає всім, кому гостро необхідна допомога. Ірпеню, наприклад, ми забезпечили водопостачання зі столиці. Запускаємо спільні пасажирські перевезення з передмістями Києва. Знаходимо рішення щодо інших питань”, – заявив Віталій Кличко.

Читайте: Кличко виділить допомогу Бучі, Бородянці та іншим постраждалим від армії рф громадам для відбудови

Кому ж і скільки

Як розповіли KВ у Київраді, 16 вересня в секретаріаті колегіального органу столиці був зареєстрований проєкт рішення (№ 08/231-1304/ПР) щодо внесення змін бюджету міста Києва на 2022 рік. Згідно із даним документом, видатки загального фонду міського бюджету Києва пропонують збільшити на 195 млн гривень. Ці кошти спрямують для надання відповідних дотацій місцевим бюджетам Київщини. 

Крім того, того ж дня був зареєстрований проєкт рішення щодо затвердження договорів про передачу коштів між місцевими бюджетами. Документ, зокрема, містить додатки з договорами про передачу коштів місцевим радам області, які погоджені представниками виконавчого органу міськради (КМДА) та Департаментом фінансів.

Так, згідно із проєктом КМР уклала наразі шість договорів з вищеназваними громадами. Відповідно до укладених договорів, що були підписані 14 вересня, Київ готовий виділити на потреби постраждалих громад Київщини 175 млн гривень. 

Зокрема, найменше коштів, по 5 млн гривень, одержать Немішаївська та Баришівська громади. Трохи більше – 15 млн гривень – Київ спрямує на допомогу Бишівської ТГ. Найбільше же коштів у сумі 50 млн гривень одержать лише три громади. Це – Бородянська, Бучанська та Макарівська ТГ. 

Також зауважено, що дотація має бути використовується, в першу чергу, на відновлення об'єктів що постраждали внаслідок збройної агресії з боку рф під час бойових дій навколо міста Київ продовж лютого-березня 2022 року. А саме: на відновлення інфраструктури населених пунктів, інженерних споруд та об'єктів бюджетної та транспортної галузей. 

Причину допомоги громадам Київ аргументує тим, що інфраструктура цих міст зазнала значних руйнувань, і серед пошкодженого майна не лише приватні оселі, а й соціальна та комунальна інфраструктура, а ті, кошти, які надходять до цих місцевих бюджетів нині, недостатньо для усунення таких руйнівних наслідків.

Самі дотації, згідно із договорами, громадам обіцяють перерахувати вже не пізніше 10 жовтня. 

Таким чином 175 із 195 млн гривень (а саме на цю суму Київрада планує збільшити видатки бюджету на дотації громадам Київщини) вже розподілено. Куди буде витрачено ще 20 млн гривень – поки не визначено.

За даними KВ, в переліку отримувачів столичної допомоги станом на початок вересня значилася також Ірпінська міська громада. Між тим, в останній момент Ірпінь від грошей Києва відмовився. На момент виходу цього матеріалу, представники місцевої влади не надали редакції пояснень, чому постраждала громада так вчинила.

На місцях

Як розповіли KВ очільники громад, місто Київ, за ініціативи КМДА та особисто Віталія Кличка, запропонувало учасникам Київської агломерації та громадам, що були в окупації, надати разову дотаційну допомогу. А саме – підписати угоду між населеними пунктами, які постраждали внаслідок російської агресії, та КМДА. Цей договір передбачає безповоротно надати кошти цим населеним пунктом на відновлення інфраструктури, будинків, водопостачання та іншої критичної інфраструктури, яка потребує першочергового відновлення. 

Як зауважив у коментарі KВ голова Немішаївської селищної громади Петро Перевозник, у Києва є вільний залишок, кошти, які можуть бути не використані до кінця року, і щоб ці фінанси пішли на користь, і була підписана угода між КМДА та громадами. Сам ж угода передбачає проходження певної процедури.

“Передбачається, що кошти будуть надані громадам пропорційно до населення, кількості населених пунктів і зруйнованого майна. Якщо взяти Немішаївську громаду, в якій постраждало всього два населених пункти, зрозуміло, що ця цифра буде куди меншою, аніж у Бородянці, Бучі, Макарові, де відсотково населення і території постраждали найбільше. Все буде розподілено справедливо. Кошти мають бути спрямовані виключно на відновлення інфраструктури та пошкодженого майна. Наприклад, нашій громаді необхідно чимало коштів вкласти в вуличне освітлення. Їхнє доцільне використання буде контролюватися як з боку КМДА, так і громадами особисто”, – говорить Перевозник.

Голова Баришівської громади Олександр Вареніченко ("Удар”) розповів KВ, що місцеві чекають на допомогу від столиці і тільки-но вона надійде сесія ради громади розподілити кошти, направивши їх на відновлення інфраструктури.

“Підписано стандартний договір про міжбюджетний трансферт. Бюджет міста Київ надасть допомогу на ліквідацію наслідків збройної агресії рф. Зокрема мер Києва, таким чином, подякував громадам, які зупинили орків на підходах до Києва. Далі має відбутися легалізація цього договору: ми маємо на своїй сесії затвердити прийняття рішення щодо прийняття коштів, а Київська міська рада – прийняти відповідне рішення щодо передачі цих коштів. І лише після всіх цих процедур кошти надійдуть до громади. І вже на сесії ради ми визначаємо, на які саме об'єкти, що постраждали, ми їх спрямуємо: об'єкти цивільної чи комунальної інфраструктури. Можливо, на ці кошти ми закупимо саме будматеріали для населення. Суми допомоги будуть різними: у когось декілька мільйонів, у інших – декілька десятків мільйонів. Тому що, наприклад, у Баришівці постраждало три населених пункти та декілька об’єктів у самій Баришівці. І ми всі розуміємо, що в Бишеві та Бучі масштаби руйнувань значно більші. Загалом цей трансферт ми маємо встигнути використати до 31 грудня цього року, адже в іншому випадку він повернеться до того бюджету, який його і спрямував“, – розповів очільник.

В.о. голови Бородянської громади Георгія Єрко (“За Майбутнє”), розповів, що ще до зустрічі із Кличко очільники громад Київщини зверталися до влади столиці щодо надання фінансової підтримки.

“Кошти витрачати є куди. На території громади багато зруйнованих будинків та багатоповерхівок, зруйнований повністю індивідуальний сектор. Багато осель потребують поточного і капітального ремонтів, закупівлі будівельних матеріалів. Потреб багато, адже мешканці дуже постраждали від російської окупації. Це також і відновлення інфраструктури, мереж водо- та теплопостачання, проєктні роботи. В країні триває війна, і державна скарбниця наразі не в змозі надати допомогу всім. Адже постраждала не лише Київщина, а й схід та південь країни, яка продовжує страждати від авіаударів. Київ – центр столиці і там сконцентрована найбільша кількість нині працюючих підприємств та установ, в столиці працює і багато мешканців із Київської області. Тож надання коштів із бюджету Києва цілком правильне рішення, аби нині підтримати Київщину фінансово. Орієнтовно Бородянщина зможе одержати близько 50 млн гривень. Думаю, це відбуватиметься таким чином: якщо кошти надійдуть на наш рахунок, то вже тоді необхідно буде узгодити з Києвом та з КОВА, яка також спрямовує нині кошти на поточні ремонти населених пунктів, на що саме і за яким механізмом громада використає ці кошти”, – зауважив він. 

Голова Макарівської селищної громади Вадим Токар розповів KВ, що на 29 вересня запланована сесія Київської міськради, на якій і мають затвердити запуск цих процесів та відповідне рішення щодо виділення та розподілу коштів. 

“Нам пояснювали цю допомогу тим, що наші громади власне своїми територіями, майном та жителями захистили Київ від російської агресії. Що Київ це цінує і готовий надати гроші виключно на відбудову та ліквідацію наслідків збройної агресії Має відбутися сесія Київської міськради, і якщо депутати проголосують, то ми одержимо ці кошти. Все залежатиме від рішення столичних депутатів. Думаю, що мої колеги зі мною погодяться, у нас у всіх одна біда, і найперше, що потребує відновлення, – це житло. Зима наближається і населення об’єктивно вимагає пришвидшення саме цих робіт. Ми розраховуємо, що вікна в будівлях будуть замінені за рахунок державного резервного фонду. Тож позиція нашої громади – кошти перенаправимо на капітальний ремонт, реконструкцію та відбудову зруйнованого або пошкодженого житла“, – розповів Токар.

На сесію Київради 29 вересня очікує і очільник Бучанської міської громади Анатолій Федорук. Він повідомив KВ, що його громада очікує від Києва 50 млн гривень і дуже вдячна столиці за цю допомогу. 

“За 6 місяців ми з різних куточків України та світу отримували ту чи іншу допомогу і підтримку. З них й невеликі міста, такі як Чернівці, Хмельницький, Івано-Франківськ, Ковель та інші, які надавали посильну допомогу. Надзвичайно приємно що й столиця вийшла з ініціативою фінансової допомоги нашій територіальній громаді. Я, як керівник регіонального відділення Київської асоціації міст, вийшов з проханням надати допомогу, бо на територіях Бучі, Гостомеля та Ірпеня припинило свою роботу державне підприємство “Антонов”, а в місяць від нього ми отримували близько 50 млн гривень ПДФО. Це значні втрати для бюджету міста Бучі. Відповідно, ми маємо констатувати той факт, що 29 вересня КМДА має ухвалити рішення щодо передачі дотацій для бюджету міста Бучі у розмірі 50 млн гривень, що має покрити втрати місцевого бюджету. Враховуючи той факт, що у формулюванні йде визначення, що це дотації, усі вони підуть на відновлення. Говорити про сроки та розмірі платежів ще рано, але ми вдячні за такий крок з боку Київської влади. Варто зробити акцент, що на цю фінансову допомогу від міста Києва ми плануємо закупити значну кількість електрогенераторів, аби мати альтернативні джерела опалення, й мова йде про досить потужні генератори”, – розповів Федорук.

Точка зору

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (90 округ, Біла Церква) та керівник обласної партії "Удар" Микола Бабенко:

"Впевнений, що метою Віталія Кличка, при наданні коштів постраждалим громадам, є бажання допомогти мешканцям відбудувати їхнє житло. Він розуміє як ніхто, проблем, які стоять перед мерам громад, в яких знищена інфраструктура і що необхідно готуватись до зими, а немає грошей. 

Знаю, що з боку Києва немає жодної політики, тільки реальні кроки в підтримку громад, що стримали собою російських варварів та допомогли захистити Київ.

Нагадаю, Віталій Кличко публічно запропонував допомогу всім громадам агломерації навколо Києва, без політичних обмежень чи вибору.

Це не перший крок допомоги Києва навколишнім громадам. Надавали гуманітарну допомогу з перших днів війни всім громадам, підключали воду в Ірпінь, готуються запускати спільні пасажирські автобусні маршрути. 

В Києві працюють тисячі людей, які приїжджають щодня з навколишніх територій, тому вважаю допомогу Києва сусідам достойною поширення та підтримки".

Інфодовідка

Через російську агресію в Київській області пошкоджено або зруйновано приблизно 26 тис. об'єктів. Із-поміж приватних житлових будинків частково пошкоджено 12,5 тис., повністю знищено – приблизно 5 тис. Серед багатоповерхових житлових будівель частково пошкоджено 975, повністю зруйновано – приблизно 170. 

В області було повністю також  зруйновано шість дитячих садків, 51 – частково. Повністю зруйновано чотири школи, 91 – пошкоджено. Частково зруйновано 78 медичних закладів, дві лікарні повністю знищені. Такі дані на початку липня навів голова обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, він наголосив, що цифри уточнюватимуть.

Якщо брати у розрізі вищеназваних громад, то саме на території Бучанської ТГ пошкоджено 2740 будівель. Окремо у Бучі під знос підлягають 374 будинки, з яких 2 є багатоповерхівками.

Бородянська ТГ. Російські окупанти пошкодили в Бородянці близько тисячі житлових будинків. З них половина – повністю зруйновані. Зокрема, знищено повністю 8 багатоповерхових будинків, 32 будинки пошкоджено частково, близько 500 будинків знищено повністю. Частково зруйновані або зазнали уражень ще близько 450 будинків.

Згодом стало відомо, що частково або повністю були зруйновані 552 приватних будинки та 24 багатоквартирні будинки, 2 школи та всі адміністративні будівлі.

Баришівська ТГ. На території громади пошкоджено до 500 об’єктів.

Бишівська ТГ. На території громади пошкоджено близько 250 об‘єктів. З них 2 садочки, будинок культури та 47 житлових будинків зруйновані повністю і не підлягають відновленню. 

Макарівська ТГ. На території громади зруйновано 585 приватних будинків, мають пошкодження різного ступеня – ще 2095. Серед багатоквартирних пошкоджено 60 будинків, два з яких не підлягають відновленню взагалі. Із 23 шкіл та однієї філії – 17 мають ушкодження різного ступеня.

Ірпінська ТГ. Ірпінь прийняло на себе основний удар збройної агресії росії на Київщині – це одна із найпонівечених громад. Згідно із уже зробленими експертними звітами громади на території щонайменше 25 багатоквартирних будинків підлягають знесенню, 129 потребують демонтажу або серйозного капітального ремонту, ще 634 багатоквартирних будинків дуже пошкоджено та пошкоджено або зовсім зруйновано 2613 приватних будинків. Загалом на території міста зазнали ушкоджень різного рівня 3200 будівель. Загалом постраждало близько 70% всієї території міста.

Гостомельська ТГ. У Гостомелі під час бойових дій постраждало понад 4500 будинків – це майже половина всіх споруд міста. 12% споруд повністю знищені, ще майже 8% будівель зазнали сильних руйнувань.

Дмитрівська ТГ. В Дмитрівці Бучанського району під час потужних боїв було пошкоджено одночасно кілька вулиць, 50 будинків зруйновано вщент. Загалом у Дмитрівській громаді повністю зруйновано 340 приватних осель.

Броварська ТГ. У результаті збройної агресії російської федерації, в Україні на території ромади було пошкоджено 14 об’єктів

Великодимерська ТГ. Через бойові дії повністю або частково  зруйновано 1 100 будинків. Лише у Великій Димерці росіяни вщент знищили 99 будівель, ще 176 – зруйновані частково.

Читайте:

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює в регіоні медзаклади

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Немішаївській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Мархалівці Фастівського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Загальцях Бучанського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Дмитрівській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Ворзелі, Блиставиці, Луб’янці та Гаврилівці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Іванкові, Хочеві та Сукачах

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Білій Церкві

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у селі Красне Броварського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Василькові

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Заворичах Броварського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює навчальні заклади та будинки культури в Димерській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Гостомелі та Мощуні

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Інна Міхно, Анастасія Олійник

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, КМДА, буча, Віталій Кличко, ірпінь, Київ, меморандум, меморандум, макарів, бюджет києва, анатолій федорук, договір, договір, вадим токар, георгій єрко, олександр вареніченко, петро перевозник, микола бабенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій