п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Менеджмент Ахметова не знает, сколько стоят акции “Киевэнерго”

Менеджмент Ахметова не знает, сколько стоят акции “Киевэнерго”

В руководстве ПАО “Киевэнерго” считают, что передачу теплосетей и генерирующих мощностей коммунальному предприятию (КП) “Киевтеплоэнерго” проще провести путем продажи части акций “Киевэнерго”. Но в компании пока не знают, в какую сумму это может обойтись в Киеву, потому что оценка стоимости акций только проводится.

Об этом KV стало известно из интервью генерального директора ПАО “Киевэнерго” (*) Александра Фоменко (на фото) изданию “Бизнес.Цензор”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Сегодня есть только одно официальное решение (о передаче сетей и мощностей КП “Киевтеплоэнерго” (**),- *KV).  Альтернативы нет. Хотя мое субъективное мнение: нет смысла ломать существующую систему управления и создавать новую. Возможно, целесообразнее было бы на уровне корпоративных прав решить ситуацию: например методом выкупа акций "Киевэнерго””, - сказал Александр Фоменко.

При этом, он не смог ответить на вопрос, за сколько ДТЭК (фирма-владелец ПАО “Киевэнерго”, - KV) готов продать Киеву акции “Киевэнерго”. “Мы проводим оценку стоимости акций "Киевэнерго". Пока что нет цифры”, - ответил гендиректор ПАО.

Напомним, договор на аренду теплосетей с “Киевэнерго” заканчивается 27 апреля этого года. По истечению этого срока на баланс “Киевтеплоэнерго” должно перейти имущество всего топливно-энергетического комплекса столицы.

КП “Киевтеплоэнерго” было создано решением Киевсовета от 28 сентября 2006 года, а начало свою деятельность спустя 10 лет - в мае 2016 года.

Директором "Киевтеплоэнерго" киевский городской голова Виталий Кличко без конкурса и утверждения профильной комиссии Киевсовета назначил Юлию Орел, которую связывают замглавы Киевской горгосадминистрации (КГГА), куратором коммунального предприятия Петром Пантелеевым.

Читайте: Итоги рекогносцировки: КГГА предлагает горсовету два варианта “развода” с ПАО “Киевэнерго”

22 марта 2018 года Киевсовет увеличил уставный капитал КП “Киевтеплоэнерго” на 1,2 млрд гривен. В течение 2018 года уставник КП должен быть увеличен до 7,4 млрд гривен.

Некоторые депутаты Киевсовета сомневаются, что 1,2 млрд гривен хватит, чтобы КП “Киевтеплоэнерго” начало полноценно работать. Также есть сомнения, что КП успеет забрать на баланс все имущество(теплосети, ТЭЦ-5, ТЭЦ-6, мусоросжигательный завод “Энергия” и пр.), получить все необходимые лицензии в Национальной комиссии по регулированию электроэнергии и коммунальных услуг (НКРЭКУ) и заключить все необходимые договора до начала отопительного сезона 2018-2019.

Отметим, представители ПАО “Киевэнерго” не в первый раз озвучивают, что продажа акций городу является более приемлемым вариантом. Но, по информации *KV, власти Киева не намерены соглашаться на это предложение. Также некоторые депутаты считают, что с “Киевэнерго” следует взыскать через суд долги перед столичной общиной.

Хозяином ПАО “Киевэнерго” является Ринат Ахметов.

Читайте: Позднее зажигание: Петр Пантелеев может оставить Киев без тепла и горячей воды

* КП "Київтеплоенерго" (Код ЄДРПОУ: 40538421)

**ПАТ "Київенерго" (Код ЄДРПОУ: 00131305)

Фото: Бизнес.Цензор

KиевVласть

Алексей Алтынов

Теги: новости киева, киевэнерго, петр пантелеев, киевтеплоэнерго, ринат ахметов, александр фоменко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.