понедельник, 17 февраля 2020 г.
Вибори президента України: програма для адаптації переселенців з тимчасово окупованих територій, умови та засоби для деокупації ОРДЛО та Криму

Вибори президента України: програма для адаптації переселенців з тимчасово окупованих територій, умови та засоби для деокупації ОРДЛО та Криму

Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Оскільки часу до першого туру виборів президента України залишилось вкрай мало, сьогодні я розгляну, як одразу два питання висвітлюються в програмах кандидатів у президенти.

В результаті відкритої агресії Росії в Україні з'явились сотні тисяч переселенців з тимчасово окупованих територій. Держава мала б створити умови для їх адаптації на підконтрольній території та стимулювати переїзд громадян України з тимчасово окупованих територій, де їх життя та здоров'я знаходяться під загрозою як з боку кримінальних елементів, так і з боку російських окупантів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Наразі кандидати згадують в своїх програмах про адаптацію переселенців з окупованих територій наступним чином.

Роман Безсмертний не згадує про переселенців з тимчасово окупованих територій.

Ольга Богомолець не пише в своїй програмі про переселенців з тимчасово окупованих територій.

Юрій Бойко обіцяє “відновлення належних виплат та пільг переселенців”.

Олександр Вілкул обіцяє за 100 днів закінчити війну, після чого створити правові та фінансові умови для повернення вимушених переселенців додому. Про адаптацію вимушених переселенців на підконтрольній території Вілкул не згадує.

Анатолій Гриценко обіцяє державну політику кредитування переселенцям житла і стимулювання створення робочих місць.

Володимир Зеленський не згадує про переселенців з тимчасово окупованих територій.

Руслан Кошулинський в своїй програмі не пише про переселенців з тимчасово окупованих територій.

Олег Ляшко ігнорує питання підтримки переселенців з тимчасово окупованих територій.

Петро Порошенко не згадує в своїй програмі про підтримку переселенців з тимчасово окупованих територій.

Юлія Тимошенко нічого не пише про підтримку переселенців з тимчасово окупованих територій.

Як бачимо, лише Анатолій Гриценко прямо у своїй програмі згадує про підтримку вимушених переселенців. Олександр Вілкул планує повернути їх назад на Донбас, а Юрій Бойко - відновити пільги та виплати.

Інші кандидати, мабуть, вважають, що у переселенців все добре, вони не втратили майно, котре залишилось на окупованій території та не потребують особливої уваги. Таке ставлення до проблеми, м'яко кажучи, дивує, бо на підконтрольну Україні територію виїхало багато саме проукраїнськи налаштованих мешканців Донбасу, котрим допомога не завадила б, і котрі могли б надати кількасот тисяч голосів на виборах.

Що ж стосується деокупації Криму та ОРДЛО, кандидати пишуть в своїх програмах таке.

Роман Безсмертний пише про необхідність реінтеграції окупованих територій без надання їм особливих статусів.

Ольга Богомолець обіцяє “розробити покрокову стратегію реінтеграції окупованих територій і мирного населення Донецької та Луганської областей”.

Юрій Бойко  пише про необхідність “припинити збройний конфлікт виключно мирним шляхом”.  Також він обіцяє “прямі переговори з усіма сторонами конфлікту”.

Олександр Вілкул хоче ввести на Донбас миротворчий контингент “дружніх країн і нейтральних держав”, якими, на його думку, є Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Фінляндія, Швеція та Австрія. Після того, за його сценарієм, мають пройти вибори “згідно зі спеціально прийнятими українськими законами за участю українських партій”. Одночасно з оголошенням результатів виборів, як планує  Вілкул, Україна має отримати контроль над кордоном. Також він планує відновити інфраструктуру Донбасу “із залученням міжнародних донорів і ресурсів відродженого Донбасу”.

Анатолій Гриценко обіцяє повернути окуповані території “без “особливих статусів” дипломатичними, воєнними, економічними, санкційними засобами спільно із зарубіжними партнерами”.

Володимир Зеленський обіцяє поставити перед гарантами за Будапештським меморандумом і партнерами з ЄС “питання підтримки України у прагненні завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати завдані збитки”.

Руслан Кошулинський обіцяє “ініціювати зміну безплідних Мінських угод та Нормандського формату (Москва і її бізнес-партнери проти України) на Будапештський формат за участі США і Великої Британії (Україна і її стратегічні союзники проти агресора)”. Таким чином Кошулинський планує звільнити Крим і Донбас від окупантів.

Також Кошулинський обіцяє “забезпечити захист національних прав автохтонного українського населення Криму та Донбасу після звільнення їх від окупації”.

Олег Ляшко пише, що планує перемогти у війні на Донбасі. На його думку, для того необхідна сильна економіка, бо “ніхто в світі не поважає слабких”. На думку Ляшка, ніхто не зацікавлений у сильній Україні. При цьому він збирається вимагати виконання Будапештського меморандуму, а також прямої військової угоди з США.

Петро Порошенко пише про продовження лінії “на відновлення територіальної цілісності України, повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму політико-дипломатичним шляхом, забезпечуючи єдність проукраїнської коаліції у світі, використовуючи інструмент санкцій та механізм міжнародної місії ООН на всій території окупованого Донбасу”.

Юлія Тимошенко обіцяє “домагатися колективних заходів з примусу агресора до миру і повернення Криму та Донбасу”. Також вона пише, що планує добитись організації “справжнього переговорного процесу та відновлення миру відповідно до Будапештського Меморандуму”. Деокупацію Криму та Донбасу Тимошенко планує провести військово-дипломатичним шляхом.

Ніхто з тих кандидатів, чиї програми я розглянув, не вказує на особливий статус окупованих територій після їх звільнення, хоча Юрій Бойко та Олександр Вілкул, цілком ймовірно, думають про те. Крім того, схоже, що Вілкул вірить в можливість проведення чесних виборів в ОРДЛО без їх деокупації, лише за участю миротворців.

Цікаво, що Петро Порошенко пише про політико-дипломатичний шлях повернення окупованих територій, в той час як Юлія Тимошенко пише про військово-дипломатичний шлях.

Читайте:

Вибори президента України: жорстка позиція у відносинах із державою-агресором, зокрема візовий режим з РФ

Вибори президента України: ​дерегуляція (зменшення перевірок та контролюючих органів, електронний документообіг, відкриті синхронізовані реєстри)

Вибори президента України: виборча реформа

Вибори президента України: медична реформа

Вибори президента України: впровадження стандартів НАТО в армії

Вибори президента України: легалізація грального бізнесу, легких наркотиків та проституції

Вибори президента України: закон про зброю

Вибори президента України: податок на виведений капітал

Вибори президента України: ринок землі

Чому я проголосую “за”: аналізуємо програми кандидатів в президенти

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

KиевVласть

Теги: новости киева, выборы президента украины, анализ программ кандидатов в президенты, новости украині

воскресенье, 16 февраля 2020 г.
18:04
Определились все финалисты Национального отбора на Евровидение-2020
17:05
За год из зеленых зон Киева украдено 166 деревьев и 2,7 тысячи кустов (видео)
16:06
При комиссионном обследовании квартиры киевлянки коммунальщики обнаружили “интересный” температурный режим
15:08
Департамент транспортной инфраструктуры КГГА начал поиски пресс-секретаря
14:01
За первый месяц 2020 года цены в Киеве выросли всего на 0,1%
13:07
В Киеве 8 марта вновь планируется проведение Марша женщин
12:02
Суд арестовал на два месяца подозреваемых в убийстве пластического хирурга в Киеве (фото)
11:06
В высший совет “Слуги народа” вошли мажоритарщик от Киева и начальник Киевского областного штаба партии
10:03
И.о. главы ГАСИ Елена Костенко: От моего имени мошенники предлагают застройщикам “решить вопросы”
09:04
Столичные власти попросили проверить коптящую котельную в Святошинском районе
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 16 февраля 2020 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 16 февраля 2020
суббота, 15 февраля 2020 г.
18:05
Воскресные ярмарки 16 февраля пройдут в шести районах Киева (адреса)
17:07
Большинство отданных в аренду коммунальных нежилых помещений в Дарницком районе Киева арендуются за гривну в год
16:04
Зеленский во время Мюнхенской конференции рассказал о желании провести осенью выборы в ОРДЛО, прекращении огня и обмене пленными
15:08
Правоохранители пресекли попытку передачи запрещенных предметов в киевский СИЗО (фото)
Календарь событий