пятница, 14 августа 2020 г.
Вибори президента України: ринок землі

Вибори президента України: ринок землі

Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Сьогодні я пропоную подивитись, як кандидати в президенти України ставляться до ринку сільськогосподарських земель (далі - ринок землі). На мою думку, це питання одне з ключових в економічному блоці.

Отже, відкриваємо програми кандидатів, і бачимо, що за ринок землі висловлюються два кандидати, ще двоє - з певними обмеженнями чи умовами, пять кандидатів проти ринку землі, а двоє лідерів опитувань взагалі нічого не говорять про ринок землі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Роман Безсмертний заявляє, що: “Цивілізований обіг землі – це запорука збереження українського села, а отже, самого існування України”. Також він говорить про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та про передачу регуляторних повноважень в цьому питанні профільним недержавним асоціаціям - фермерам та землевласникам.

Ольга Богомолець пише про необхідність продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Юрій Бойко збирається відкривати ринок сільськогосподарських  землі виключно за результатами загальнонаціонального референдуму.

Олександр Вілкул говорить про захист права українців володіти землею (не про право розпоряджатись нею на власний розсуд) та про помісячну виплату грошей за оренду власникам земельних паїв.

Анатолій Гриценко обіцяє ринок землі лише після формування земельного кадастру, зупинки тіньового ринку землі, зміцнення фінансової спроможності фермерів та збільшення вартості землі на фоні загальної капіталізації країни.

Володимир Зеленський говорить про формування прозорого ринку землі.

Руслан Кошулинський пропонує заборонити торгівлю землею с/г призначення. А надавати її в довгострокове володіння винятково українським громадянам із правом родинного успадкування або продажу лише державі.

Олег Ляшко говорить: “Не продаж сільгоспземель, а захист селян!”. Він пропонує закріпити землю за селянами, щоб продавати продукцію, вирощену на землі. На думку Ляшка влада хоче змусити селян продати землю за безцінь.

Петро Порошенко в своїй програмі просто нічого не говорить про ринок землі. Але він підписав закон про мораторій ринку землі, за який до того проголосували, зокрема, депутати з його фракції.

Андрій Садовий пропонує дозволити купувати землю тільки громадянам України, причому обмежити кількість землі, яку може придбати одна особа. Також він хоче гарантувати фермерам дешеві кредити для купівлі землі, та запровадити прозорий продаж права оренди на землі державної власності.

Юлія Тимошенко нічого не говорить про ринок землі. Натомість вона хоче запровадити контроль за сівозмінами та технологіями обробки землі. Також вона пропонує прийняти закон про введення для аграріїв єдиного податку на гектар землі.

Ну й, про всяк випадок, пригадаємо, як голосували депутати Верховної Ради за продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель (далі - мораторій на ринок землі). Тим більше, що серед них вистачає як кандидатів в президенти, так і членів команд.

Фракція "Блока Петра Порошенка" голосувала так: за - 59 депутатів, проти - 15, утрималися - 11, не голосували - 18, відсутні - 32. Зокрема, син діючого президента Олексій Порошенко взагалі не голосував, як і кандидат в президенти та землевласник Аркадій Корнацький. А кандидати в президенти Ольга Богомолець та Сергій Каплін. Зазначимо, що член фракції БПП Олександр Бакуменко вказаний в картці законопроекту першим у переліку співавторів. Другий та третій - Петро Юрчишин та Микола Кучер - також члени БПП.

Фракція "Народного фронту": за - 47 депутатів, проти - 7, утрималися - 2, не голосували - 10, відсутні - 15. Кандидат в президенти Юрій Тимошенко був відсутній на голосуванні.

Фракція "Опозиційного блоку": за - 27 депутатів, проти - 0, утрималися - 0, не голосували - 5, відсутні - 6. Кандидат в президенти Олександр Вілкул голосував за продовження мораторію.

Фракція "Об’єднання "Самопоміч": за - 8 депутатів, проти - 3, утрималися - 4, не голосував - 1, відсутні - 9. Нардеп Тарас Пастух, котрого Андрій Садовий бачить на посаді міністра оборони, голосував за продовження мораторію.

Фракція “Радикальної партії Олега Ляшка”: за - 20 депутатів, проти - 0, утримались - 0, не голосував - 1, відсутній - 0. Власне, Олег Ляшко голосував за мораторій.

Фракція ВО "Батьківщина": за - 17 депутатів, проти - 0, утрималися - 0, не голосували - 1, відсутні - 2. Юлія Тимошенко голосувала за продовження мораторію.

Серед позафракційних депутатів теж є кандидати в президенти. Зокрема, Юрій Бойко, Сергій Тарута, Дмитро Добродомов та Юрій Дерев`янко голосували за продовження мораторію, як і Андрій Іллєнко з ВО ”Свобода”, котра висунула кандидатом в президенти Руслана Кошулинського.

Також за продовження мораторію голосувала Оксана Сироїд, котру Андрій Садовий бачить на посаді генерального прокурора.

Віктор Кривенко, висуванець в президенти від НРУ, голосував проти продовження мораторію.

Кандидати в президенти Віталій Купрій та Євген Мураєв були відсутні, як і Віктор Чумак - начальник штабу Анатолія Гриценка.

Отже, за ринок землі - Роман Безсмертний та Володимир Зеленський. Андрій Садовий також за ринок, але з певними обмеженнями, і думка його політичної сили з цього приводу неоднозначна.

Анатолій Гриценко згоден ввести його за таких умов, що можна сумніватись в бажанні полковника дати українцям право продавати землю.

Інші кандидати або проти ринку землі, як  Ольга Богомолець, Олександр Вілкул, Юрій Бойко, Олег Ляшко чи Руслан Кошулинський, або взагалі нічого не говорять про нього, як Петро Порошенко чи Юлія Тимошенко.

Читайте: Чому я проголосую “за”: аналізуємо програми кандидатів в президенти

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

KиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, рынок земли, новости украині, программы кандидатов, віборі президента украины

пятница, 14 августа 2020 г.
11:03
Пострадавшие от взрыва газа на Позняках получили новые квартиры и финпомощь на ремонт нового жилья
10:46
Возле столичного моста Метро мужчина упал с гидроцикла и утонул
10:23
С начала года киевляне получили перерасчет за комуслуги в размере 32 млн гривен
10:14
Отказ Кличко закупать украинские трамваи в пользу польских должен быть изучен НАБУ, - Сазонов
10:05
Курс валют в Киеве: 14 августа 2020 года
09:45
Начальник Управления по вопросам рекламы КГГА Александр Смирнов в прошлом году содержал семью на одну зарплату
09:23
Сегодня, 14 августа, временно прекратили движение ряд столичных троллейбусов из-за работ на Шулявском путепроводе (схемы)
09:07
В Киеве задержали злоумышленников за попытку продать за полмиллиона евро комплекс для телефонной прослушки (фото)
09:06
Дубинский рассказал детали схемы разворовывания Кличко и Комарницким миллиардов на Окружной дороге
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 14 серпня 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 14 августа 2020
четверг, 13 августа 2020 г.
11:40
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В четверг, 14 августа, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
20:32
На улице Ярославов Вал в Киеве будет 14 августа будет частично ограничено движение
20:08
На “Площади звезд” возле ТРЦ Gulliver открыли звезду выдающемуся украинскому художнику Ивану Марчуку (фото)
19:44
Квартиру умершей одинокой киевлянки через суд передали в коммунальную собственность
Календарь событий