середа, 15 січня 2025 г.
SOS: “євробляхи” на дорогах

SOS: “євробляхи” на дорогах

Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

На українських шляхах останнім часом все більше автомобілів можна побачити на єврономерах. Ці машини привозять до нашої країни в основному з Польщі та Литви. Їх кількість за різними даними уже подолала 1,5 мільйона. Але вся проблема в тому, що майже всі вони завезені в Україну ігноруючи митне законодавство.

Власники автомобілів на єврономерах повинні платити ввізне мито на рівних умовах з іншими автовласниками.

Я впевнений, що в Україні на авто з єврореєстрацією їздять багато добропорядних людей. Однак, на таких авто також здійснюється велика кількість злочинів, наїздів і вбивств. І дуже часто винуватці просто залишають транспортні засоби й тікають. І знайти їх стає практично неможливо. Тож такі машини терміново потрібно реєструвати, правильно адмініструвати.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проте наразі Уряд знайшов вихід із ситуації та 21 грудня 2017 року Верховною Радою України був прийнятий  Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери парковки транспортних засобів". За допомогою цих новацій вулиці країни можуть поступово очистити від напливу автомобілів з іноземною реєстрацією.

У тому випадку, якщо власники таких авто будуть порушувати правила паркування, зупинки чи не сплачують за паркування – поліція матиме право забрати машину на штраф-майданчик. При цьому,  евакуювати буде не тільки поліція, а й співробітники парковки. В Кодексі України про адміністративні правопорушення з’явилася ст. 265-4 - "Тимчасові затримання транспортних засобів інспекторами з паркування" згідно якої тимчасове затримання транспортного засобу інспектором з паркування здійснюється шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик або стоянку за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Також в ст.265-2 і в ст.265-4 з’явилося доповнення щодо повернення транспортного засобу затриманого шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.

 Таким чином буде можливо з’ясувати власника авто в Україні. Повернення відбувається після сплати штрафу та оплати вартості послуг транспортування авто одразу після звернення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 142 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особи, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення.  

Багато хто використовує машини, які зареєстровані на іноземні фірми  та  возять їх в Україну в митному режимі "транзит". У такому режимі по Україні машина могла їздити не більше 10 діб. Цю норму закону, порушивши ст. 485 Митного кодексу – “дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів”. Санкція за цією статтею - штраф у 300% від несплачених платежів, до яких відноситься мито, акцизний податок і податок на додану вартість.

Якщо ти іноземець і заїхав у країну, проїжджаючи з Мінську в Бухарест  і їдеш всього шість годин, то тебе не реєструють в постійній базі. Ти просто транзитний. А якщо ти робиш вигляд, що ти їдеш, умовно, з Мінську в Бухарест через Україну і знаходишся тут шість або вісім місяців, а потім приїжджаєш і блокуєш дороги... Як забезпечити цей процес ‑ це питання фіскальної служби, яка повинна запропонувати відповідні механізми.

До речі, перше рішення по справі порушення митного законодавства щодо водія авто з іноземними номерами Вищий адміністративний суд України ухвалив в травні 2017року. Водія зобов’язали сплатити шраф у розмірі 420 тис грн., а машину конфіскували. А у липні 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд став на сторону Державної фіскальної служби й постановив стягнути з власника авто 1,68 млн грн. Mercedes на іноземній реєстрації належав мешканцю Черкас.

Поліція не має повноважень карати за порушення митних правил. Проте, може повідомити про порушення до Державної фіскальної служби. Тож, якщо ви їздите на авто з іноземною реєстрацією та при цьому таксуєте – отримайте штраф у 300% від вартості машини. По це вам нагадає Стаття 485 Митного кодексу України: “Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів”.

Власники автомобілів на єврономерах повинні платити ввізне мито на рівних умовах з іншими автовласниками. Уряд подав закон на голосування депутатів, який є базовим для посилення відповідальності за грубе порушення правил дорожнього руху. У ньому прописано реєстрацію таких автомобілів, щоб можна було чітко розуміти, хто на них їздить. Очікуємо на новації уже у першій половині 2018.

Тож будьте обережні на дорогах. Поважайте інших учасників дорожнього руху та не порушуйте митні правила України.

Читайте:

Чи законно не пускати дітей до школи через те, що вони не щеплені?

Поліцейські на дорогах: як відстояти свої права?

Новації парламентарів. Як заживе український бізнес?

Юридична освіта має бути стаціонарною

Свобода в інтернеті, або як захистити торгову марку

Як отримати спадщину: юридична консультація

Легальні документи для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях

Онлайн-сервіси Мін’юсту. Як онлайн зареєструвати чи ліквідувати ФОП в Україні?

Кожна дитина має право на якісне харчування

МАФи Vs Київ

Нове дихання судової системи України

Безкоштовна земля. Як отримати свої гектари?

Насильство в школі. Захист від психологічних та фізичних знущань

П'ять основних фактів, які слід знати про право поліції на огляд приватних речей

Як громадянин може отримати допомогу з депутатського фонду

Рейдери не зможуть забрати квартиру, занесену до реєстру

Чому українці мають не менше право на спокійний сон, ніж жителі інших країн Європи

Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві

KиевVласть

Теги: таможня, штрафы, станислав куценко, еврономера, правила парковки, закон про парковки, таможенная пошлина, машины на еврономерах

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.