неділя, 28 квітня 2024 г.

Досьє: Андронов Владислав Євгенович

Досьє: Андронов Владислав Євгенович

Заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень. Депутат Київської міської ради IX скликання (“УДАР”). Секретар постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності. Ексдержсекретар Міністерства аграрної політики та продовольства.

Місце народження, освіта

Владислав Андронов народився у Києві 19 червня 1971 року.

З 1989 по 1993 рік навчався у Київському державному економічному університеті (нині – “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за спеціальністю “Фінанси і кредит”.

Навчався за освітньо-науковою програмою “Публічне управління та адміністрування” з підготовки докторів філософії у Навчально-науковому інституті публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Родина

Був одружений з Тетяною Миколаївною Андроновою (шлюб розірваний 19 лютого 2020 року). У подружжя двоє дітей: Артем та Аліса.

Має брата – Андронова Едуарда Євгеновича. У 2004 році Едуард Андронов був керівником ТОВ “Час” (ЄДРПОУ 24746158).

Кар'єра

До серпня 1989 року – налагоджувальник станків та маніпуляторів із програмним управлінням Київського дослідного заводу “Харчомаш”.

З липня 1993 по лютий 1996 року – виконавчий директор ТОВ “Анекс”.

З березня 1996 по квітень 1999 року – заступник генерального директора ЗАТ “Новий час”.

З квітня 1999 по квітень 2003 року – голова Міжрегіональної ради Солідарних Профспілок України (ЄДРПОУ 21708507).

З квітня 2003 року по вересень 2004 року – заступник директора ТОВ “Регіон-сервіс”.

З жовтня 2004 року по липень 2005 року – співзасновник і заступник директора ТОВ “Інфоброк-комерс” (ЄДРПОУ 33144130), профіль – брокерські операції з цінними паперами. Діяльність припинена у жовтні 2005 року.

З грудня 2004 по лютий 2014 року був зареєстрований як фізична особа – підприємець. Профіль – фінансові консультації.

З липня 2005 року по жовтень 2006 року – заступник директора ТОВ “Регіон-сервіс”.

З жовтня 2006 по червень 2017 року – заступник гендиректора ТОВ “Інвестиційні ресурси” (ЄДРПОУ 34276076), профіль – купівля та продаж власного нерухомого майна, допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг. До 2017 року у цьому підприємстві Андронов був одним із учасників.

З червня 2017 по серпень 2021 року – державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства (з серпня 2019 по травень 2021 року – Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства). Призначений за результатами конкурсу розпорядженням Кабміна Володимира Гройсмана від 26 квітня 2017 року № 417-р) терміном на п’ять років.

За цей період міністерство очолювали: Тарас Кутовий (квітень 2016 – листопад 2018 рр.), в.о. Максим Мартинюк (грудень 2018 – лютий 2019 рр.), в.о. Ольга Трофімцева (лютий – серпень 2019 р.), Тимофій Милованов (серпень 2019 – березень 2020 рр.), в.о. Павло Кухта (10-17 березня 2020 р.), Ігор Петрашко (березень 2020 – травень 2021 року), Роман Лещенко (грудень 2020 – березень 2022 рр.).

Нагадаємо, 22 грудня 2016 року конкурсна комісія на повторному конкурсі обрала держсекретаря Мінагропроду – ним стала Уляна Грачова. Проте уряд так і не призначив її на посаду, і конкурс було оголошено знову. Доречі, після обрання Андронова держсекретарем, жоден з “резервних” кандидатів на випадок необхідності його заміщення не набрав достатньої кількості голосів і обраний не був.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 2 березня 2020 року №130 був призначений радником мера з питань економіки на громадських засадах. Повноваження припинені на підставі розпорядження від 24 січня 2022 року №19. В той день Кличко звільнив одночасно 14 своїх радників.

На місцевих виборах 2020 року постановою Київської міської територіальної виборчої комісії №30 від 23 вересня 2020 року Андронов був включений до загальноміського виборчого списку партії “УДАР” за №5 та за №11 – до територіального виборчого округу №13 (Шевченківський район).

25 жовтня на окрузі за нього проголосували 323 виборця (з тих, хто голосував за загальний список; зайняв десяте, непрохідне місце на окрузі). Обраний за загальноміським списком.

З 1 грудня 2020 року Владислав Андронов – депутат Київради IX скликання. 8 грудня 2020 року на початку засідання секретар Київради Володимир Бондаренко зачитав подання про формування у Київраді 7 фракцій за партійною ознакою.

Фракцію партії “УДАР” із 29 депутатів очолили співголови – Дмитро Білоцерковець та Валентин Мондриївський. Їхніми заступниками стали Мирослава Смірнова та Андрій Странніков, секретарем – Ганна Старостенко.

Цього ж дня Київрада сформувала 16 постійних комісій – на 3 більше, ніж у попередньому скликанні. Владислав Андронов став секретарем комісії з питань бюджету та соціально – економічного розвитку (голова комісії – депутат від партії “Слуга народу” Андрій Вітренко, який має 5 заступників).

Розпорядженням Київського міського голови від 30 травня 2022 року №257 Владислав Андронов був призначений на посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень (погоджено Київською міськрадою рішенням від 14 травня 2022 року № 4586/4627) замість Олександра Харченка. Нагадаємо, 9 березня своїм розпорядженням Віталій Кличко звільнив Олександра Харченка із, як-то кажуть, “вовчим квитком”: чиновника позбавили посади за відсутність на роботі без поважних причин протягом чотирьох днів з 28 лютого 2022 року.

Відповідно до розпорядження мера від 6 червня 2022 року №286 Владислав Андронов забезпечує здійснення повноважень КМДА у галузі управління комунальним майном та приватизації, а також щодо управління архівною справою та діловодством. У межах повноважень спрямовує, координує та контролює діяльність:

  • Департаменту комунальної власності:

  • Державного архіву.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В межах повноважень взаємодіє з Міністерством розвитку громад і територій (зараз це міністерство є часткою Мінвідновлення) та Фондом державного майна.

Координує та контролює діяльність Шевченківського райдержадміністрації.

Громадська діяльність

Є головою ради "Київська регіональна профспілка працівників місцевої промисловості та підприємницьких структур" (рег. №377688).

Свою сторінку у соцмережі Facebook Владислав Андронов оновлює рідше ніж раз на рік, тобто ні про яке звітування перед виборцями, ані про спілкування з ними – не йдеться. 

В середині серпня відвідувачка FB-сторінки під ніком “Наталія Українська” задала депутату Андронову запитання: ” Владислав, я хочу вас запитати, як жителька Шевченківського району, від якого ви пройшли в депутати. Зараз ремонтуються всі дороги м. Києва, навіть ті, які не потребують ремонту. Під час війни це виглядає дивно. Вірніше – це під час війни виглядає однозначно. Плюс ці ремонти створюють огромни затори. А якщо ракетні обстріли – куди людям діватись? Чому гроші йдуть на будівельні роботи, і всі розуміють, чому саме вони йдуть на будівельні роботи, а не на допомогу фронту? Хто прийняв це рішення і хто за нього відповідає?”.

Питання залишилось без відповіді. Втім у іншому коментарі відвідувачка Юлія Нікітіна іронічно зауважила: “ну, цей депутат взагалі з 21 року сторінку не оновлює. Зате за забудови голосує дуже дисципліновано”.

Схеми, зв'язки, скандали

В бізнесі найбільш помітною фігурою серед партнерів Владислава Андронова був Шевченко Дмитро Вікторович, підприємець з Вишневого під Києвом, а також керівник Києво-Святошинської райорганізації партії “Пора”.

AgroPolit.com в червні 2017 року написало, що новопризначений Владислав Андронов став суцільною несподіванкою та “темною конячкою”.Чиновник мав координувати процес роботи зі створення у міністерстві структури директоратів, але “за півроку реформа просунулась лише на дещицю, та й то лише в інституційній площині, визначення якої не до кінця зрозуміле”.

В грудні 2017 року співробітники ДП “Центр сертифікації та експертизи насіння та посадкового матеріалу” заявили про навмисне перешкоджання їхній роботі керівництвом Мінагрополітики і побоювання ліквідації ДП через його земельний банк у 20 тис. га, щоб віддати цю землю в оренду чи приватну власність людям з оточення держсекретаря Владислава Андронова. Одним з основних спільників Андронова у справі ДП називали директора Департаменту фінансово-кредитної політики Мінагропроду Баграта Ахіджанова.

Джерела KВ у Київраді стверджували,  що після призначення на посаду заступника голови КМДА на Андронова покладуть, щонайменше, усі повноваження, які залишилися в спадок від Харченка, а головним “союзником” новопризначенця виступає радник міського голови, депутат Київради від “УДАРу” Дмитро Білоцерковець. В кулуарах Київради тоді жваво обговорювали історію про те, що Дмитро Білоцерковець активно “сидів” на вухах у Кличка і пропонував очільнику міста передати контроль над галуззю міського благоустрою саме Андронову.

22 квітня 2021 року на пленарному засіданні Київради Андронов проголосував за передачу старовинного маєтку Баккалинського під знищення для зведення адмінбудівлі на його місці, незважаючи на кампанію активістів за збереження будинку.

В цей же день депутат Андронов проголосував за передачу спортивного парку на вулиці Академіка Вернадського, 32 під будівництво шести багатоповерхівок. Одним з бенефіціарів компанії-забудовника, яка отримала землю, згідно проекту рішення, був голова фракції “Європейської Солідарності” у Київській обласній раді Георгій Цагареішвілі.

24 листопада 2021 року Тетяна Лупова на сайті “Цензор.Нет” написала про підіграванні Владислава Андронова на користь Дениса Комарницького в питанні передачі йому 1,2 млрд гривень з метро на Виноградар та мосту Патона.

У травні 2023 року Журналісти Bihus info опублікували розслідування, з якого випливає, що земельні ділянки в Козині під Києвом, які колись належали "Київміськбуду". Зараз на цих ділянках зводяться приватні маєтки. На відміну від будмайданчиків "Київміськбуду", у Козині йде активна робота. Загальна вартість котеджів, за підрахунками журналістів, може перевищити 3,5 млн доларів. Реакцією на розслідування стало створення Київською міськрадою тимчасової контрольної комісії для перевірки "Київміськбуду". Головою комісії призначили депутата Владислава Андронова від фракції "УДАР" Кличка. Зауважимо, що членом цієї ж фракції є син Кушніра – Ілля.

Доходи, майно

Виходячи з декларації Владислава Андронова за 2016 рік, його сім’я володіє 10 квартирами (дві у його повній власності, ще декілька – у власності дружини, решта -  у спільній власності дружини, сина та інших членів сім’ї). Ще два будинки площею 480 кв. м та 41,6  кв. м (садовий будинок) мають статус “незавершеного будівництва”. Сім'я Андронова володіла чотирма автомобілями. 

Однак вже в уточненій декларації від 9 липня 2017 року Андронов додав до майна сім'ї ще чотири квартири (одна у власності, інші три на праві користування) та два автомобілі (обидва записані на дружину, але лише з правом керування, тобто у власності не перебували).

У вересні 2017 року видання “Радіо Свобода” з посиланням на ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оприлюднила інформацію про те, що держсекретар Мінагрополітики та продовольства Владислав Андронов отримав 1 млн 60 тис. 100 гривень за свою нерухомість від закритого недиверсифікованого венчурного корпоративного фонду “Істейт”.

Наприкінці 2018 року прес-служба Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) повідомила про те, що збирається перевірити декларації за 2016 і 2017 роки 15 чиновників, серед яких був зазначений і держсекретар Андронов.

У травні 2020 року Владислав Андронов опублікував електронну декларацію про свої прибутки за п'ять місяців.

Згідно даних декларації, депутат Київради володів земельною ділянкою 596 кв. м у Києві та недобудованою дачею 41,5 кв. м у Мотовилівській Слобідці Київської області. У спільній власності Андронову належала квартира 45,5 кв. м та офіс 139,8 кв. м у Києві.

Тетяні Андроновій належали дві квартири 160,5 кв. м та 86,2 кв. м у Києві, земельна ділянка 1997 кв. м та два житлові будинки 100,1 кв. м і 480 кв. м у селі Плюти Київської області.

З цінного рухомого майна Андронов задекларував два спортивні велосипеди, хронометр, а також наручний годинник і сережки дружини. 

Владислав Андронов володів двома авто: Toyota LC200 2013 року випуску та Volkswagen Jetta 2016 р. в., ще два були в Тетяни Андронової: – Mercedes Benz ML350 2016 р. в. та Porsche Cayenne 2011 року випуску.

За п'ять місяців 2020 року Владислав Андронов заробив 134 тисячі гривень. У банках він зберігав 462 тис. гривень, 55,6 тис. доларів та 477 євро. Готівкою він задекларував 147 тис. доларів, 105 тис. євро; 1,3 мільйона гривень та 3 тис. британських фунтів. Третім особам Андронов позичив 5,9 мільйона гривень.

3 березня 2022 року ВР прийняла Закон №2115-IX “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”, яким відтермінувала строк подання документів, що вимагаються відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи. Враховуючи положення Закону, НАЗК підготувало роз’яснення від 07 березня 2022 року № 4 щодо застосування його окремих положень, відповідно до яких під час дії воєнного стану не обов’язково подавати декларації будь-якого виду.

З даних апарату КМДА, отриманих головою Громадської ради при КМДА Геннадієм Кривошеєю у липні 2023 року, стало відомо, що заступнику голови КМДА Владиславу Андронову за рік роботи сплатили більше, ніж чотирьом його колегам за 17 місяців. Так, його сумарні виплати з вирахуванням податків при посадовому окладі близько 15 тисяч гривень на місяць становили 674,83 тис. гривень, в тому числі 67 грн соцдопомоги, яку йому виплатили напередодні новорічних свят.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl раніше Андронов був одними з засновників ЗАТ “Централь” (ЄДРПОУ 24595736).

За цими ж даними Владислав Андронов має спільне майно з: Паченцевою Катериною Ігоревною, Ковригою Ніною Миколаївною і Чмирем Миколою Петровичем.

Останнє оновлення: 14.09.2023 року.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: депутат, удар, київрада, Віталій Кличко, анкета, Київ, новини, вишневе, денис комарницький, андрій вітренко, дмитро білоцерковець, досьє, біографія, ганна старостенко, роман лещенко, шевченківська рда, заступник голови кмда, мінагрополітики, валентин мондрієвський, георгій цагареішвілі, андрій странніков, держсекретар, дмитро шевченко, тарас кутовий, тимофій милованов, тов регіон сервіс, інфоброк комерс, тов інвестиційні ресурси, ігор петрашко, володимир гройсман, дп центр сертифікації та експертизи насіння, баграт ахіджанов, зат централь, катерина паченцева, київська міська держадміністрація, ніна коврига, секретар бюджетної комісії, микола чмир, тетяна андронова, артем андронов, аліса андронова, тов анекс, зат новий час, міжрегіональна рада солідарних профспілок

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій