середа, 28 лютого 2024 г.

У Києві судять посадовців КП “Плесо”, через яких бюджет втрачав кошти

У Києві судять посадовців КП “Плесо”, через яких бюджет втрачав кошти

У Києві продовжуються суди щодо посадовців та експосадовців КП “Плесо”, які можуть бути причетними до вчинення корупційних правопорушень. Зокрема, нещодавно прокуратура передала на розгляд служителів Феміди ще одну справу щодо колишнього заступника гендиректора вказаного підприємства Григорія Сойкіса (на колажі), який також є фігурантом як мінімум ще двох кримінальних проваджень. За інформацією слідства, через його службову недбалість столичний бюджет втратив понад 2 млн гривень при капремонті гідроспоруд струмка Вершинка, що становить понад 41% від усієї суми, витраченої на ці роботи. При цьому, набирає обертів процес виправдання підозрюваних в судах і закриття кримінальних проваджень через закінчення строків давності.

Як стало відомо KВ, столичні суди наразі розглядають відразу декілька справ щодо можливих “корупційних” порушень законодавства з боку посадовців КП “Плесо”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Так, 30 січня 2024 року Київська міська прокуратура повідомила про передачу до суду обвинувального акту щодо заступника генерального директора даного КП з питань капітальних вкладень. Його судитимуть за фактом вчинення злочину, передбаченого вищезгаданою ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу (КК) України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

За інформацією правоохоронців, обвинувачений не забезпечив технічний нагляд і контроль за термінами і якістю виконання робіт з капітального ремонту гідротехнічних споруд та розчистки канави вздовж вул. Ушинського та вул. Уманської (струмок Вершинка) у Солом’янському районі, а також їх відповідністю проектно-кошторисній документації. Не дивлячись на це, посадовець затвердив акти приймання виконаних робіт по вказаному об’єкту, що стало підставою для перерахування бюджетних коштів на рахунок підрядника. Як встановили слідчі, внаслідок вказаних дій місцевому бюджету Києва завдано збитки на понад 2 млн гривень.

Читайте: У Києві судитимуть одного з керівників столичного КП за збитки при ремонті гідроспоруд

У прокуратурі не уточнили, яка саме компанія здійснювала ці роботи. Разом з тим, як встановила KВ, цей підряд на підставі договору від 2 грудня 2020 року виконувало ТОВ ”Будівельна група Укрлюкс”, а загальна вартість капремонту мала скласти 4,9 млн гривень, з яких вказана компанія отримала 4,8 млн. При цьому, прокуратура також традиційно не повідомила ні прізвища обвинуваченого (згідно з вимогами “презумпції невинуватості”. – KВ), ні номеру кримінального провадження, в рамках якого його судитимуть. 

Інформацію щодо “персони” цього фігуранта було віднайти неважко. Вочевидь, йдеться про вже ексзаступника гендиректора КП “Плесо” з питань капітальних вкладень Григорія Сойкіса, який займав цю посаду з 30 жовтня 2017 року – схоже, саме за “його каденції” було допущено вищезазначені порушення. Що стосується номеру справи, в рамках якої Сойкіса можуть притягнути до відповідальності, то в реєстрі судових рішень КВ такі дані віднайти не вдалося. Разом з тим, схожі факти вивчалися, наприклад, Шевченківським управлінням Нацполіції Києва у слідстві по провадженню №12017100100006245 від 27 травня 2017 року (схоже, у цій справі розслідувалися й інші злочини, адже вона була відкрита ще до укладання вищезазначеного договору. – KВ). 

При цьому, 23 січня 2024 року Дніпровський районний суд Києва звільнив інженера технічного нагляду КП “Плесо” Андрія Клименка від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого вищезгаданою ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу. Офіційною причиною для цього стало закінчення строків давності – п'яти років з моменту вчинення злочину. Таким чином посадовцю вдалося уникнути позбавлення волі на термін до п'яти років.

Згідно з відповідною судовою ухвалою, Андрію Клименку інкримінувалося те, що він належним чином не здійснив технічний нагляд за капітальним ремонтом елементів благоустрою Русанівського каналу вздовж вул. Флоренції, не перевіривши відповідність фактичних обсягів виконаних будівельних робіт. Внаслідок цього протягом березня-листопада 2018 року КП “Плесо” перерахувало підряднику цих робіт – ТОВ “БК КУБ” (договір з цією компанією було укладено 7 березня 2018 року, загальна вартість робіт – 16,8 млн гривень) – 12,8 млн гривень, частина з яких – 1,2 млн гривень – була виплачена за частково не виконані роботи. Таким чином, на переконання слідства, міському бюджету Києва було нанесено збитки на вищезазначену суму.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зокрема, правоохоронці встановили, що ТОВ “БК КУБ” не влаштував жодного люку на пішохідній частині (згідно з актами виконаних робіт, мав влаштувати 82 люки), посіяв 4,2 тис. кв.м. трьох видів газонів (мав посіяти 12,8 тис. кв.м.), встановив 72 залізобетонних збірних колодязів (мав встановити 82) тощо.


Ухвала суду від 23 січня 2024 року

Варто зазначити, що де-юре Андрія Клименка судили в рамках кримінального провадження №12020100030004651, яке було відкрито Дніпровським управлінням Нацполіції Києва ще 11 вересня 2020 року. Разом з тим, згідно з даними Єдиного держреєстру судових рішень, вказана справа була відкрита тоді, коли обвинувальний акт щодо цього посадовця було передано до суду. Тобто, насправді слідство здійснювалося в рамках зовсім іншого провадження, але при передачі його матеріалів на розгляд служителів Феміди ця справа була виокремлена з іншої справи. Зокрема, на практиці правоохоронці так роблять, коли потрібно судити декількох фігурантів за різними статтями. 

В рамках якої саме справи розслідувалися вищезгадані зловживання при благоустрої Русанівського каналу, в реєстрі судових рішень не уточнюється. Але, серед іншого, такі факти вивчалися правоохоронцями у провадженні №42018101030000036 від 5 березня 2023 року, про яке раніше писала KВ.

Читайте: Руководство КП “Плесо” поймали на коррупционном сговоре с ООО “БК “КУБ”

Дійові особи

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Будівельна група Укрлюкс” було зареєстроване у Києві у лютому 2020 року. Його керівником та кінцевим бенефіціаром з лютого 2022 року є громадянин Узбекистану, мешканець столиці цієї країни Азізбек Мірзакхмедов, засновником – компанія з Сейшельських островів “Норд Імпекс Інтернешнл ЛТД”. На момент укладання договору з КП “Плесо” керівником цієї компанії був Олег Качур, власником – мешканець смт Десна Чернігівської області Олег Тимошенко.

Столичне ТОВ “БК КУБ” було зареєстроване у січні 2007 року. Керівником, засновником та кінцевим бенефіціаром цієї компанії з лютого 2019 року вказано мешканця Києва Руслана Русана, а його попередником був інший киянин – Сергій Брижко (з 2008 року).

Обидві компанії є учасниками тендерів, які проводять різні “бюджетні” структури Києва та Київської області. Так, на рахунку ТОВ “БК КУБ” договорів на суму 158,8 млн гривень (основний клієнт – КО “Київзеленбуд”), ТОВ “Будівельна група Укрлюкс” – 5 млн гривень (крім підряду для КП “Плесо” дана компанія також виконувала роботи по договору з Княжицькою сільрадою Київської області). 

Крім того, відомо, що ТОВ “Будівельна група Укрлюкс” також брала участь у реалізації проєктів КП “Плесо” в якості субпідрядника – наприклад, у такій ролі вона займалася капремонтом гідротехнічних споруд та розчисткою струмку Сирець у Шевченківському та Подільському районах (генпідрядник – ТОВ “ДК “Мідас”). При цьому, виконання даних робіт ще в 2020 році також зацікавило правоохоронців – слідчі попередньо встановили, що міський бюджет Києва при реалізації цього проєкту міг втратити понад 1 млн гривень.

Читайте: Прокуратура готова доказать, что на расчистке ручья Сырец украли 1 млн гривен

Діяльність КП “Плесо” неодноразово звертала на себе увагу правоохоронців та інших “перевіряючих” структур, наслідком чого, є і підозри його посадовцям, і навіть обвинувальні акти. Але суди при цьому частіше все ж таки виправдовують обвинувачених. 

Наприклад, у вересні 2021 року Дніпровський районний суд Києва визнав екс-гендиректора цього підприємства Олега Юсипенка невинним у службовій недбалості при будівництві берегоукріплювальних споруд та зони відпочинку вздовж Русанівської протоки. Слідчі Нацполіції не змогли переконати суддю Галину Галигу у тому, що столичний бюджет втратив на цих роботах 1,56 млн гривень. Схоже, не останню роль в такому розвитку подій зіграло те, що аудитор, який виявив порушення при виконанні цього підряду, на суді не зміг згадати обставини перевірки. У столичній прокуратурі з таким судовим вердиктом не погодилися, у зв'язку з чим правоохоронці подали відповідну апеляційну скаргу. Втім, 30 січня 2023 року Київський апеляційний суд залишив її без задоволення.

Читайте: Суд оправдал экс-директора КП “Плесо” Олега Юсипенко по делу о служебной халатности

Також нещодавно столичні правоохоронці передали до суду одну із справ щодо розкрадання бюджетних коштів керівництвом КП “Плесо”. В даному випадку, за інформацією Нацполіції, це КП перерахувало ТОВ “Сіті-О” 18,5 млн гривень за роботи по розчистці та благоустрою ставка в селищі Мриги (місцевість на південній околиці Києва), які  фактично не виконувались. 

Теоретично обвинувальні вироки суду за службове підроблення та шахрайство в результаті можуть отримати четверо осіб. Серед них – вищезгаданий ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Григорій Сойкіс, який також є фігурантом справи щодо розтрати бюджетних коштів на “фейковій” паспортизації київських водойм. Як з'ясувалося, при розслідуванні історії щодо ставка у Мригах правоохоронці з невідомих причин “забули” про деякі цікаві обставини справи. При цьому, знову ж таки не виключений варіант закриття провадження через збіг термінів давності.

Читайте: Шахрайство та підробка: до суду передали чергову справу по “розпилам” на КП “Плесо” 

Григорій Сойкіс працював на посаді заступника гендиректора КП “Плесо” з капітальних вкладень з 30 жовтня 2017 року, коли саме він був звільнений з цього підприємства, інформації немає – його “трудова біографія” у відкритому доступі відсутня. Разом з тим, відомо, що наразі Сойкіс є заступником директора з капітального будівництва у державному спеціалізованому підприємстві "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами". 

КП “Плесо” з 26 квітня 2021 року очолює В'ячеслав Савицький. Його попередниками на цій посадці були вищезгаданий Григорій Сойкіс (був в.о. керівника з січня по лютий 2020 року), Віталій Боярчук (з лютого 2020 року по квітень 2021 року) та все той же Олег Юсипенко (з вересня 2017 року по грудень 2019 року). 

Вказане КП підпорядковане Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міськдержадміністрації (КМДА) (до червня 2023 року - Управління екології та природних ресурсів), яким з 11 січня 2021 року керує Олександр Возний. З 26 липня 2018 року до 21 травня 2020 року цю структуру очолював Андрій Мальований. Після звільнення Мальованого та до призначення Возного обов'язки начальника згаданого структурного підрозділу КМДА виконував Олександр Савченко

Сферою екології столиці вже майже десяток років опікується заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, кп, київрада, плесо, олег юсипенко, петро пантелеєв, олександр возний, управління екології та природних ресурсів, андрій мальований, Олександр Савченко, григорій сойкіс, віталій боярчук

вівторок, 27 лютого 2024 г.
20:42
Киян попередили про можливе підвищення рівня води в Дніпрі 27-29 лютого
20:22
Протягом доби відбулося 86 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:01
Керівництво ДП “Антонов” судитимуть за перешкоджання військовим, унаслідок чого ворог знищив “Мрію”
19:44
В чотирьох селах Таращанської громади проведуть профілактичні щеплення собак та котів проти сказу
19:27
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
19:04
Посадовицю Київського метрополітену підозрюють у службовій недбалості, яка завдала понад 300 тисяч гривень збитків
18:46
Київ планує виділити 69 мільйонів гривень на навчання та техзабезпечення операторів БПЛА
18:21
Повітряні сили ЗСУ за день збили два ворожих винищувача-бомбардувальника Су-34
18:06
На Київщині викрито злочинну групу на чолі з депутатом, яка займалась незаконним заволодінням земельних ділянок
17:45
Кабмін дозволив користуватися єЧергою для перетину кордону легковикам
17:22
На Сумщині двоє поліцейських загинуло та четверо поранені внаслідок російського обстрілу
17:06
У Бучі за 300 тисяч гривень планують до провести відлов та стерилізацію безпритульних котів і собак
16:45
У Києві на перехресті вулиці Гавела та проспекту Любомира Гузара вантажівка на повному ходу влетіла у трамвай
16:26
Представники іноземних ЗМІ відвідали Бучу для фіксації воєнних злочинів
16:02
У Держбюро розслідувань запевнили, що жодних слідчих дій відносно мережі лабораторій “Сінево” не проводилося
15:40
Правоохоронці викрили молодиків з Київщини, які записали відео з гаслами “кадирівців”
Календар подій
Держава проти "Столиці”: як “група Молчанової” забудовує землі ДП “НДВА “Пуща-Водиця”
27 лютого 2024 г. 09:00
Держава проти "Столиці”: як “група Молчанової” забудовує землі  ДП “НДВА “Пуща-Водиця”
У столичних судах вже майже три роки розглядається справа щодо оскарження інвестиційного договору на забудову 9,7 га землі на житловому масиві Виноградар, на якій вже фактично добудовано ЖК “Варшавський-2”. Цій договір було укладено ще в 2008 році між ДП “НДВА “Пуща-Водиця” і ТОВ “Олівер-Буд” – компанією із орбіти девелопера “Stolitsa Group”, співзасновником якого є одіозна Владислава Молчанова (на колажі). Позивачем у цій справі виступає саме держпідприємство – його юристи вказують на те, що відповідна угода не була погоджена з Кабміном і ФДМУ, як цього вимагає законодавство. При цьому, нещодавно Фонд держмайна остаточно програв ще одну справу по цій землі, намагаючись в судовому порядку скасувати наказ Держземагентства від 2014 року, завдяки якому на цій території було дозволено житлову забудову. Таким чином держава поки нічого не може вдіяти із забудовниками, які активно освоюють Подільський район Києва – не допомогають ні кримінальні провадження, ні судові спори по іншим ділянкам за схожими обставинами.
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
26 лютого 2024 г. 09:00
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
Тетіївська громада б’є на сполох, намагаючись відстояти у московського патріархату громадський храм у центрі міста, що став центром релігійної ворожнечі. Ще наприкінці 2022 року релігійна громада Свято-Миколаївська парафія вирішила приєднатися до єдиної Православної церкви України. Мешканці зустріли зрештою значний спротив щодо доступу до храму від ще однієї релігійної громади УПЦ – Свято-Успенської парафії. Ситуація загострилася, коли місцева влада вирішила навести лад з майном і поставити на облік цю будівлю. У результаті храм став об’єктом судового позову, в якому суддя зупинив всі дії міськради. Кому належить будівля храму, у кого в оренді перебуває відповідна ділянка і чи планує влада міста і надалі в суді відстоювати майно у московитів – у матеріалі КВ. 
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
24 лютого 2024 г. 09:00
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
На Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою: люди чинять спротив розвитку промислового кластеру на землях сільськогосподарського призначення, які оточені з усіх боків об’єктами природно-заповідного фонду – заказниками “Васильківські Карпати” та “Казковий Яр”. Саме на захист останнього стала громада, адже він за останні роки прославив Велику Бугаївку як “туристична перлина”. Втім, місцева влада хоче дозволити побудувати поблизу промислове підприємство. Задекларована мета – створити нові робочі місця та наповнити податками збіднілий бюджет. При цьому, у виконкомі Васильківської міськради запевняють, що мова про будівництво асфальтно-бетонного заводу наразі вже не йде – лише про склади і повністю екологічно безпечний цех з виробництва тротуарної плитки. Чи постраждає в результаті екологія регіону, і в якому обсязі, покаже час.