неділя, 28 квітня 2024 г.

Розподіл субвенцій і “французький подарунок”: Київрада відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку

Розподіл субвенцій і “французький подарунок”: Київрада відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку

Столична міськрада внесла парші зміни до бюджету Києва на 2023 рік, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки (в частині фінансування на поточний рік). Зокрема, керівництво міста вирішило збільшити обсяги фінансування програми “Захисник Києва на 2022-2024 роки” (на 400 млн гривень), передбачити додаткові грошові кошти на будівництво Подільсько-Воскресенського мостопереходу (256,4 млн гривень), а також “прийняти” подарунок” від французьких партнерів у вигляді допомоги на будівництво пішохідного мостопереходу в Оболонському районі (19,5 млн гривень). Уже за традицією окремі депутати Київради виражали невдоволення тим, що КМДА надає перевагу одним інфраструктурним проєктам, але “забуває” про інші. Втім, знову ж таки за традицією, на прийняття рішень щодо ключових фінансових документів столиці це ніяк не вплинуло.

Як стало відомо KВ, 10 лютого 2023 року депутати столичної міськради внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку (ПЕСР) Києва на 2021-2023 роки та до бюджету Києва на 2023 рік.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Відповідні проєкти рішень №08/231-143/ПР (суб'єкти подання – міський голова Києва Віталій Кличко і Департамент економіки та інвестицій КМДА) і №08/231-152/ПР (суб'єкти подання – Віталій Кличко і Департамент фінансів КМДА) були зареєстровані в Київраді відповідно 30 січня та 1 лютого 2023 року.

Згідно з ухваленими під час засідання Київради змінами, депутати встановили, що доходи бюджету Києва у 2023 році мають становити 66,34 млрд гривень (у порівнянні з початковим варіантом бюджету цей показник збільшився на суму близько 11 млн гривень), а видатки – 66,39 млрд гривень (цей показник також було збільшено, але вже на суму близько 766,8 млн гривень). Таким чином, на сьогодні дефіцит міського бюджету Києва складає близько 54,9 млн гривень.

В рамках коригувань бюджету столична влада перерозподілила фінансування між різними статтями видатків та направила додаткові обсяги коштів на різні сфери життєдіяльності Києва.

Так, зокрема, Київрада збільшила обсяги фінансування міської цільової програми “Захисник Києва на 2022-2024 роки” у поточному році на 400 млн гривень. Додаткові фінансові ресурси будуть виділені її виконавцю – Департаменту муніципальної безпеки КМДА – із так званих “вільних залишків бюджету” (невикористаних у минулому році коштів. – KВ). Вочевидь, таким чином міська влада частково вирішить питання щодо фінансового забезпечення вказаної програми – під час цього ж пленарного засідання Київрада збільшила загальний кошторис її реалізації в 2023 році з 34,7 млн гривень до 801,3 млн гривень.

Читайте: Столична влада збільшила фінансування програми “Захисник Києва” на 2023 рік в двадцять разів

Серед іншого, міська влада вирішила виділити управлінню екології та природних ресурсів КМДА додаткові 54,3 млн гривень на різні природоохоронні заходи. Ці грошові кошти – залишок надходжень із так званого “екологічного фонду” (кошти, що надходять від суб'єктів господарювання за забруднення навколишнього природного середовища). Що стосується держсубвенцій, то Київрада, зокрема, перерозподілила 16,8 млн гривень державної підтримки особам з особливими освітніми потребами між всіма десятьма столичними райдержадміністраціями.

До речі, директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Рєпік під час пленарного засідання анонсував депутатам, що найближчим часом на їхній розгляд буде винесено ще один проєкт рішення щодо коригування бюджету – мова йде про розподіл все тих же “залишків бюджету” за минулий рік між різними статтями видатків, але вже “в мільярдних масштабах”.

“Вхідний залишок, за оцінками казначейства, склався на рівні близько 11 млрд гривень. Ми запропонуємо рішення щодо розподілу залишку десь наприкінці лютого – початку березня за результатами обговорення з головними розпорядниками бюджетних коштів (управліннями та департаментами КМДА. – KВ)”, – зазначив Володимир Репік. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В рамках коригування ПЕСР на 2021-2023 роки столична влада теж переважно розподілила залишки та невикористані кошти державних субвенцій, але в даному випадку мова йде про ті кошти, які витрачаються на капітальні ремонти і капітальні вкладення (найбільш вагомі інфраструктурні проєкти столиці. – КВ). Крім того, керівництво Києва затвердило технічні правки в частині обсягів фактично виконаних робіт на 1 січня 2023 року – це було обумовлено тим, що у 2022 році не все заплановане міською владою до виконання було профінансовано.

Зокрема, міська влада планує додатково витратити на продовження в 2023 році робіт по будівництву Подільсько-Воскресенського мостового переходу через річку Дніпро грошові кошти в сумі 256,4 млн гривень, які надійшли у якості субвенції з держбюджету. Таким чином загальний кошторис реалізації цього проєкту протягом поточного року має зрости з 439,3 млн гривень до 695,6 млн гривень. При цьому, як повідомила директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник (на колажі праворуч) під час своєї доповіді на пленарному засіданні, у минулому році проплати на проведення цих робіт не були здійснені. Мовляв, тому, що Державна казначейська сума у період дії воєнного стану проводить “проплати” за принципом пріоритетності.

Читайте: Київрада “докинула грошенят” на будівництво Подільсько-Воскресенського мостопереходу

Ще 23,1 млн гривень столична влада має намір витратити на фінансування робіт з капітального будівництва та капітальні ремонти інфраструктурних об’єктів Києва. Серед таких – сквер біля театру ім. Івана Франка (5,2 млн гривень), реконструкція стадіону та спортивних споруд спеціальної школи №10 на вул. Вакуленчука в Дарницькому районі столиці (5,4 млн гривень) тощо. 

Крім того, Київрада погодила внесення до ПЕСР видатків у сумі 19,5 млн гривень на продовження реалізації проєкту будівництва пішохідного мостового переходу між Оболонською набережною та островом Оболонським (ці кошти були внесені і до фінансових показників бюджету. – KВ). Вказаний фінансовий ресурс столиця отримала від Метрополії Великого Парижу (це адміністративна одиниця Франції, до якої входять її столиця і навколишні 135 міст і селищ. – KВ) в якості спонсорської допомоги. Нагадаємо, даний проєкт, як заявлялось раніше, повністю реалізується “у позабюджетний спосіб, за рахунок меценатських коштів” – профінансувати ці роботи обіцяло ТОВ “СІА”, яке входить до орбіти київської бізнесвумен, співзасновниці девелоперської компанії “Stolitsa Group” Владислави Молчанової.

Читайте: Подарок или взятка? Мост с Оболонской набережной на одноименный остров строится в условиях строгой секретности

За традицією окремі депутати Київради висловили своє невдоволення переліком робіт, які планує фінансувати столична влада. Наприклад, голова фракції “Слуга народу” в міськраді Андрій Вітренко звернув увагу на те, що посадовці КМДА “надають перевагу” будівництву Подільсько-Воскресенського мостопереходу, тоді як в Києві є й інші мости, що потребують відновлення. У свою чергу Наталія Мельник повідомила, що КМДА, мовляв, займається й іншими об'єктами, зокрема – мостом Метром, який планується відреконструювати за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. За словами чиновниці, міська влада вже провела нараду зі вказаною фінансовою інституцією стосовно реалізації цього проєкту, а наразі відбувається обстеження даного моста з метою подальшого проведення на ньому протиаварійних робіт. Така відповідь, схоже, усіх задовольнила.

Читайте: К реконструкции моста Метро приступят после получения кредита

Як повідомляла КВ, бюджет Києва на 2022 рік було затверджено рішенням столичної міськради №5828/5869 від 8 грудня 2021 року. Тоді Київрада визначила, що дохідна частина бюджету має складати 66,3 млрд гривень, видаткова – 65,6 млрд гривень. 

Під час обговорення цього питання в сесійній залі мер Києва Віталій Кличко назвав головний фінансовий документ “бюджетом виживання”. Справа в тому, що в порівнянні з початковими фінансовими показниками бюджета на минулий 2022 рік міська влада більш ніж на 36% скоротила видатки на реалізацію крупних інфраструктурних проєктів та на 44% – на проведення капітальних ремонтів. При цьому, Київрада в бюджеті-2023 більш ніж у сім разів збільшила резервний фонд, що має дозволити столичній владі без зайвої бюрократичної тяганини вирішувати нагальні проблеми міста, у тому числі – реагувати на надзвичайні ситуації.

Читайте: “Бюджет виживання”: як і на що столична влада буде витрачати кошти киян у 2023 році

Програма економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки була затверджена рішенням Київради №23/23 від 24 грудня 2020 року. Вказаним рішенням було передбачено, на які саме проєкти міська влада має намір витрачати бюджетні кошти, а безпосередньо саме фінансування столичний муніципалітет закладає на кожен наступний рік, вносячи зміни до програми у кінці року. Протягом кожного конкретного року депутати також коригують цей документ.

Нагадаємо, Наталія Мельник очолює Департамент економіки та інвестицій КМДА з 16 лютого 2018 року. Володимир Рєпік керує Департаментом фінансів КМДА з 2012 року.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, бюджет, київрада, будівництво, ебрр, капітальний ремонт, бюджет києва, бюджетні кошти, андрій вітренко, подільський міст, наталія мельник, подільсько-воскресенський мостовий перехід, песр, програма економічного та соціального розвитку, володимир репік, програма соцекономрозвитку, капітальне вкладення, міст метро, міст між оболонською набережною та островом оболонський, метрополія великого парижу

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій