середа, 24 квітня 2024 г.

Пункт незламності: влада Києва не підготувала столицю до блекаутів

Пункт незламності: влада Києва не підготувала столицю до блекаутів

Щонайменше кожен п’ятий “пункт незламності” в Києві станом на суботу, 26 листопада, був зачинений. Ще більша кількість пунктів не була готова до повноцінного прийому громадян – зі світлом, теплом, водою, інтернетом, їжею і місцями для молодих мам і дітей. Наразі незрозуміло навіть, скільки в Києві “пунктів незламності” – 500 або тисяча. Така прикра ситуація склалася через недалекоглядність міської влади та управлінсько-бюрократичну плутанину. Проблема “пунктів незламності” в Києві, де зараз постійно мешкають близько 3 млн людей, вимагає негайного вирішення. Наразі столичні “пункти незламності” під егідою райдержадміністрацій (РДА) переважно створюють і підтримують волонтери, підприємці, вчителі та співробітники керуючих компаній (ЖЕКів). За два-три дні стане зрозуміло, чи зміниться щось в ситуації з “пунктами незламності” після інспекції народними депутатами від “Слуги народу” на чолі з Давидом Арахамією.

Про все це KВ стало відомо з розповідей в медіа, соцмережах і комунікаторах народних депутатів Верховної Ради (ВР) і Київради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Публічна історія “пунктів незламності” почалась п’ять днів назад, 22 листопада, коли Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні підготовлені 4 тис. таких пунктів, а заплановано їх “ще більше”.

“Якщо знову відбудуться масовані російські удари і якщо буде розуміння, що за години постачання електрики не відновити, то активується робота “Пунктів незламності” – там усі базові послуги. Це електрика, мобільний звʼязок та інтернет, тепло, вода, аптечка. Абсолютно безкоштовно й цілодобово. Пункти працюватимуть обов’язково при всіх обласних та районних адміністраціях, також при школах, будівлях ДСНС тощо”, – розповів Президент.

Інформація про “пункти незламності”, сказав Володимир Зеленський, оприлюднюється на відповідній інтерактивній мапі, яка “постійно оновлюється”.

“Місцевій владі поставлено завдання забезпечити інформування людей про наявність “Пунктів незламності”. Це має бути дуже просто: у будівлях органів влади, у аптеках, магазинах, у поштових відділеннях має бути інформація про те, де людина може знайти підтримку у разі тривалого відключення енергії”, – написав глава держави й подякував “всім підприємцям, які вирішили зараз підтримати суспільство й роблять свої бізнес-обʼєкти також “Пунктами незламності” – з генераторами, “Старлінками”, водою та іншим”.

23 листопада російська федерація всьоме нанесла масовий ракетний удар по цивільним та інфраструктурним об’єктам України. В Вишгороді Київської області загинули шестеро людей, 30 отримали важкі поранення. В Києві внаслідок цього обстрілу загинули троє людей, 11 отримали важкі поранення. 

На Київщині без світла залишились 1125 населених пункта. Київ також накрив блекаут з тимчасовим припиненням роботи систем “Київводоканалу” та “Київтеплоенерго”, метро та громадського транспорту. Склалась ситуація, про яку напередодні попереджав Володимир Зеленський.

На Київщині, за словами начальника обласної поліції Андрія Нєбитова, протягом 23 лютого було відкрито 371 “пункт незламності”.

А Київська міська військова адміністрація (КМВА) теж ввечері 23 листопада повідомила, що в столиці “невдовзі буде введено близько 500 “пунктів незламності””. “В залежності від умов, один “Пункт незламності” зможе одночасно приймати від 40 до 500 людей без ліміту часу перебування. Усі такі об’єкти будуть забезпечені головними базовими послугами: електрикою, теплом, водою, мобільним зв’язком, інтернетом через “Старлінки”, першою медичною допомогою, кімнатами “матері та дитини””, – повідомила КМВА.

Зазначимо, що півтора тижні назад, Telegram-канал КМВА повідомляв із посиланням на начальника КМВА Сергія Попка, що “загалом у столиці планують облаштувати близько тисячі таких пунктів”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Інформацію про розташування “пунктів незламності” в КМВА порадили дізнаватися в районних держадміністраціях (в Києві 10 РДА, в Київській області шість РДА), органах місцевого самоврядування та на інтерактивній мапі.

Незламний безлад в Києві 

За три дня редакція KВ отримала від киян чимало скарг на те, що столичні “пункти незламності”, анонсовані РДА та вказані на інтерактивній мапі, насправді не існують – вони або зачинені, або в них немає навіть генератора, щоб забезпечувати електрику, тепло, зв’язок та інші життєво необхідні послуги.

Більш за те, 25 листопада про погану ситуацію з “пунктами незламності” в Києві заявив Володимир Зеленський. “... багато скарг у Києві. Фактично нормально забезпечені лише пункти, які розгорнуті на базі ДСНС, та на столичному вокзалі, а над іншими пунктами ще, мʼяко кажучи, потрібно працювати… Очікую від мерії якісної роботи. Профанацію з київськими Пунктами Незламності ніхто й нікому не пробачить. Прошу серйозніше. Як і брехню у звітах різного рівня”, – наголосив Президент.

Мобільний “пункт незламності”, де ДСНС гарантує “наявність тепла, води, освітлення, мобільного зв’язку, інтернету” і т.і.

Наступного дня, 26 листопада, київський нардеп-мажоритарник від “Слуги народу” Роман Грищук (222 округ, Солом’янка) теж повідомив на своїй Facebook-сторінці, що столичній “пункти незламності” не готові до експлуатації. “Карта пунктів, яка працює по Україні, в Києві викликає тільки подив і розчарування у тих, хто спробує зайти в найближчий пункт. Багато кейсів, коли приходили до пункту вказаного на карті, а там закрито і нікого немає”, – написав Роман Грищук і пообіцяв разом з депутатом Київради від “Слуги народу” Ксенією Семеновою проінспектувати кожен “пункт незламності” в Солом’янському районі.

Інспекція Арахамії, дописи Тищенко та Забуранної

Також вчора, 26 листопада, голова парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія вранці написав в своєму Telegram-каналі, кияни жаліються на невідповідність інформації щодо роботи “пунктів незламності” в Києві, тому народні депутати проінспектують всі 530 столичних “пунктів незламності”.

Ввечері Арахімія повідомив, що парламентарі з монобільшості “перевірили близько 360 адрес” і “краш-тест влада міста пройшла погано і висновків поки що не зробила”. 

“... багато пунктів самі потребують незламності. Десь просто висить табличка на зачинених дверях, десь не вирішені елементарні питання, десь все повісили на працівників закладів, які з дому приносять чай і печиво для людей. Час на все був”, – написав голова парламентської фракції “Слуга народу”.

Він додав, що сьогодні, в неділю, інспекцію буде продовжено й до понеділка буде запропоновано якесь системне вирішення проблеми з “пунктами незламності” в Києві. 

Голова парламентської фракції “Слуги народу” інспектує “пункт незламності” “Укрзалізниці”, фото: Telegram-канал Давида Арахамії

Втім, не дуже зрозуміло, що ще сьогодні в Києві буде інспектувати команда “слуг народу”, бо вчора в етері національного телемарафону Давид Арахамія уточнив, що вже перевірені не 360, а всі 530 “пунктів незламності”.

“Мені, чесно кажучи, як представнику влади соромно, хоч це має бути соромно не мені, а міській владі Києва. Але мені соромно, бо у 20% ці “Пункти незламності” (з 530 пунктів в Києві, – KВ)  взагалі зачинені”, – сказав Арахамія.

І навіть цей показник є досить оптимістичним, бо “всіх вночі попередили, що депутати їздитимуть інспектувати”.

“Ми побачили, що є дивні рухи. Десь є три генератори і вони не підключені, десь немає води і таке інше. Ми зараз склали великий список, допомагаємо, підключаємо бізнес , волонтерів. Звичайно будемо тиснути і працюватимемо з місцевою владою, щоб актуалізувати це питання і протягом 2-3 днів вирішити ці всі питання", – заявив Арахамія, додавши, що наступного тижня терористичні війська рфї готуються завдати нових ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури, тому будуть "нові блекаути".

До вирішення проблем з “пунктами незламності” вчора долучився й начальник КМВА Сергій Попко, який “особисто виїхав” на один з “пунктів незламності”, щоб розібратися з його електропостачанням. “Ми цю проблему усунули. Наразі тут запустили електрогенератор. Але найбільший і загальний недолік усіх пунктів – це комунікація з людьми”, – наголосив начальник КМВА.

KВ має зазначити: якщо начальник КМВА буде особисто виїздити на кожен з 530 “пунктів незламності”, то вирішення проблеми затягнеться до весни.

“Пункти незламності” разом з Арахамією інспектували очільниця столичної парторганізації Леся Забуранна (216 округ, Дарниця, ДВРЗ, Харківській масив) і ексочільник столичної парторганізації Микола Тищенко (219 округ, Святошино).

””Пункти незламності” повинні працювати бездоганно… На жаль, з цим викликом міська влада впоратися не змогла… Наразі вже є розуміння, як діяти далі і які проблеми існують. Увечері (26 листопада, – KВ) буде підготовлено великий конструктивний звіт з актуалізованими даними, за результатами якого буде розуміння, як діяти далі”, – повідомила на своїй Facebook-сторінці Леся Забуранна та затегала, крім Давида Арахамії, керівника фракції “Слуги народу” в Київраді Андрія Вітренка, прессекретаря парламентської фракції Юлію Палійчук і голову партії Олену Шуляк, відому лобізмом інтересів великих забудовників.

Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

Микола Тищенко на своїй Facebook-сторінці виклав фото та відео з інспектування “пунктів незламності” й написав, що“Київ має бути прикладом єдності для усієї країни, як того вимагає Президент”, а для функціонування “пунктів незламності” під час комендантської години там має бути присутня “Муніципальна варта”.

Нардеп від Святошино інспектує “пункт незламності” на вул. Прорізній, фото: Facebook Миколи Тищенка

“Це питання (по “Муніципальній варті”, – KВ) ще опрацьовуємо”, – наголосив ексочільник Київської міської парторганізації “Слуги народу”.

Запитання щодо “Муніципальної варти” в школах заступнику голови КМДА Валентину Мондриївському поставила й депутат Київради від “Слуги народу” Ксенія Семенова (Солом’янка). За її словами, Мондриївський з жовтня обіцяє надати кожній школі охорону “Муніципальної варти”.

Маємо зазначити, що Валентин Мондриївській вже три з половиною роки обіцяє “Муніціпальну варту” в київських школах. Понад два роки тому на сайті петицій Київради навіть було створено відповідну петицію (автор петиції – Олексій Тихонов, радник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва), яка набрала необхідну кількість голосів – і жодних наслідків.

Управлінський анамнез

За спостереженням KВ, допис Ксенії Семенової наразі є найбільш змістовним звітом за результатами інспекції “пунктів незламності”.

“По пунктам незламності. Я напишу як є, бо всі пишуть як треба... Сьогодні (26 листопада, – KВ) всі чекали якоїсь перевірки, чи то від Віталія Кличка, чи від Володимира Зеленського, але точно важної. Інформація про те, що будуть ходити депутати, подіяла трохи, як пендель. Майже всі пункти пункти працювали. Деякі чесно відповідали, що тільки запускаються. Але всі вже знали, що у них буде пункт, і де саме. В половині на вході поставили навіть печивко”, – написала на своїй Facebook-сторінці Семенова.

Вона висловила подяку спіробітникам шкіл і бібліотек, на яких “вкотре все тримається”. “Але мені дико соромно перед ними, що на найвищому рівні в місті нічого нормально організувати не можуть. Чи мають вчителі з директором чергувати в пунктах незламності? Чи мають самі ж охороняти пункти? Чи мають самі обслуговувати генератор? Чи мають подовжувачі по школі збирати? Ні, не мають. Департамент освіти [КМДА] міг би за це їм доплачувати, але ні. Пишу на понеділок проект рішення [Київради]  про доплати тим освітянам, які будуть чергувати на пунктах”, – запевнила депутат Київради.

Також Ксенія Семенова розкритикувала ідею закуповувати в кожний “пункт незламності” Starlink. “У нас оптоволокно проведене в кожну школу. Раціональніше буде забезпечити живленням цю систему, ніж оплачувати 400 Starkink помісячно. А Starlink ще й немає, знаю, що Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДАпрацює над цим. Але чомусь інші підрозділи про це не знають і чекають на Starlink”, – написала депутат Київради.

Нагадаємо, Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА з 26 серпня 2021 року очолює Олег Половинко. Роботу департамента курує заступник голови КМДА Петро Оленич, який також курує в мерії земельні питання.

Читайте: Чергова реформа: Петро Оленич запропонував Київраді новий Порядок регулювання земельних відносин

В той же час, Ксенія Семенова здивована, як столичні РДА “крутяться в заданих умовах”. “Приємно було почути, що пункти будуть доповнювати біотуалетами, на випадок непрацюючої каналізації… Бо відповідальні за пункти вони (РДА, – КВ), а всі закупки і рішення приймаються централізовано на рівні міста (в Київраді та КМДА, – КВ)”, – написала депутат.

Нагадаємо, саме з главами столичних РДА начальник КМВА Сергій Попко півтора тижні назад проводив робочу нараду з питання створення та розгортання “пунктів незламності”. 

Начальник КМВА (ліворуч) Сергій Попко проводить нараду з главами київських РДА щодо створення “пунктів незламності”, фото: Telegram-канал КМВА

Свій розлогий допис депутат Київради від “Слуги народу” фіналізувала наступним чином: “Створення “пункту незламності” породжує ряд управлінських задач, які треба вирішувати. Оскільки Кличко дико дивувався з мого запитання про пункти обігріву влітку, то тепер маємо поставити собі зарубку на пам‘ять про цей безлад, але допомогти місту запустити “пункти незламності”. Від цього залежить, як ми всі переживемо зиму”.

Політичний анамнез

З викладеного стає зрозуміло, що безлад з підготовкою “пунктів незламності” в Києві має, щонайменше, дві причини.

Перша, як прямо натякає депутат Київради в своєму дописі – це недалекоглядність міської влади. Тобто мера й голови КМДА Віталія Кличка та його чималої команди, в тому числі – в Київраді. 

Друга причина – заплутаність управлінської гілки влади в Києві. За створення й утримання “пунктів незламності” відповідальні десять РДА, а гроші на створення й утримання пунктів досі перебувають в руках КМДА і Київради. Абсурдності ситуації додає і той факт, що голова КМДА та столичні голови РДА призначаються і звільняються Президентом України. Тобто Київ залишається містом прямої відповідальності Президента перед столичною громадою за будь-що, що тут відбувається, особливо – за готовність Києва до найскладнішої зими в історії сучасної незалежної України.

Варто нагадати, що Президент України є водночас Верховним Головнокомандувачем і йому (опосередковано – через Головнокомандувача ЗСУ) підпорядковується начальник КМВА, яким з 24 жовтня є генерал-полковник Сергій Попко. А голова КМДА Віталій Кличко – його заступник з цивільних питань.

Джерела KВ продовжують подейкувати, що в мерії очікують, коли начальник КМВА почне муштрувати Кличка. Мовляв, Зеленський несподвано призначив Попка замість Миколи Жирнова на Хрещатик, 36, саме для проведення виховних вправ з мером.

Водночас всі співрозмовники KВ мають сумніви, що завдання, поставлене Сергію Попко, полягає в подоланні управлінської немочі й корупції, які роз’їдають Київраду та її виконавчий орган, КМДА. Скоріш, мова йде про приборкання непокірного Банковій мера. Тобто, це прояв глухої ворожнечі між Кличком і Зеленським, яка активно роздмухувалась влітку 2021 року і восени минулого року це ледь не призвела до реформування системи урядування в Києві.

Читайте: Отформатированный Киев: диктат районов и мэр без администрации (анализ законопроекта)

На переконання KВ, всі ці “довоєнні політичні ігри”, які відродились влітку, необхідно терміново ставити на глибоку паузу та працювати усім спільно й злагоджено. Бо здоров’я та життя людей дорожчі за усі рейтинги, на які продовжують молитися в Офісі президента і в столичній мерії. 

Жодні заклики їхати з Києва не спрацюють: хто мав можливість і бажання – вже поїхав зі столиці. А всі, хто залишились (за неформальними підрахунками – близько 3 млн людей), нікуди не поїдуть, бо або не можуть, або не бажають кидати свою домівку. Тому проблему в столиці треба вирішувати саме з цих розрахунків.

Якщо ж влада вперто марить виборами, нехтуючи життєво важливими викликами війни, то нехай подумає, під які три чорти пошлють таку владу мільйони громадян на якихось там виборах після нашої перемоги над росією.

До речі, після нашої перемоги громадяни можуть послати владу й без виборів. Бо Київ – місто Майданів.

Фото: колаж KВ, використані фотографії Hromadske, ДСНС, КМДА, Facebook Сергія Попка

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини києва, КМДА, Віталій Кличко, володимир зеленський, кмва, слуга народу, президент україни, Сергій Попко, офіс президента, роман грищук, ксенія семенова, давид арахамія, київська міська державна адміністрація, київська міська військова адміністрація, рда, пункти обігріву, микола тищенко, пункти незламності, інспекція, леся забуранна, районна державна адміністрація

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій