п'ятниця, 19 серпня 2022 г.

Півгектара за “собачу будку”: Київрада погодила скандальний землевідвід на Райдужному масиві

Півгектара за “собачу будку”: Київрада погодила скандальний землевідвід на Райдужному масиві

Столична міськрада вирішила передати ділянку на вул. Петра Вершигори 2А/2 (Райдужний масив, Дніпровський район) площею 0,46 га в оренду ТОВ “Еталон-2021”. Таким чином вказана компанія (входить до орбіти власника мережі автозаправок “БРСМ–Нафта” Андрія Біби, на колажі ліворуч) зможе побудувати на цій землі “об’єкти інженерної та транспортної інфраструктури”. Юристи і журналісти вважають даний землевідвід незаконним і припускають, що його було здійснено з корупційних мотивів вищого керівництва столиці. Вказану ділянку треба було передати в оренду лише через аукціон, а дивна споруда, яка знаходиться на ній і яка послугувала підставою для землевідводу, очевидно була побудована та легалізована без дозвільних документів. Цілком можливо, що законність таких дій Київради доведеться встановлювати правоохоронним органам та суддям.

Як стало відомо KВ, 23 червня 2022 року Київрада погодила передачу земельної ділянки на вул. Петра Вершигори 2А/2 в оренду ТОВ “Еталон-2021” (проєкт рішення №08/231-2043/ПР від 13 серпня 2020 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Про це редакції стало відомо з численних постів депутатів столичної міської ради у соціальних мережах – Київрада в умовах воєнного стану все ще не проводить трансляції своїх пленарних засідань. 

Суб'єктами подачі вказаного проєкту рішення виступили заступник голови КМДА Вячеслав Непоп та Департамент земельних ресурсів КМДА.

Мова йде про земельну ділянку площею 0,46 га (кадастровий номер – 8000000000:66:900:004), яку ТОВ “Еталон-2021” зможе використовувати для “будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (нежитлові будівлі, споруди)”. Категорія цієї землі – землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Згідно з прийнятим рішенням, термін оренди має скласти 10 років. Офіційною підставою для цього землевідводу став той факт, що ТОВ “Еталон-2021” з 10 серпня 2020 року значиться власником розташованого на вказаній землі нерухомого майна – нежитлової будівлі загальною площею 121 кв. м.

Читайте: Глава земельного департамента КГГА Петр Оленич оскандалился при попытке “дерибана” коммунальной земли

Примітно, що, за даними пояснювальної записки до цього проєкту рішення, наразі вказана ділянка має інше цільове призначення – "розміщення та експлуатація об'єктів дорожнього сервісу". Тобто, паралельно столична влада також змінила цільове призначення землі. Також в документі уточнюється, що, згідно з Генеральним планом Києва, за функціональним призначенням ділянка на вул. Петра Вершигори 2А/2 належить до території вулиць та доріг (за межами червоних ліній). 


Орієнтовне розміщення ділянки на вул. Петра Вершигори 2А/2

Цікавим є той факт, що управління правового забезпечення діяльності Київради ще в грудні 2021 року повернуло даний проєкт рішення без погодження. Серед іншого, юристи столичної міськради вказали на те, що українським законодавством заборонена передача комунальних ділянок під містобудівні потреби у разі відсутності Детальних планів територій (ДПТ). Тобто, якщо, як у цьому випадку, немає ДПТ, здійснювати землевідвід під будівництво будь-чого не можна. 

Крім того, в управлінні правового забезпечення повідомили про те, що ТОВ “Еталон-2021”, згідно зі статутом цієї компанії, не виконує завдання щодо експлуатації, ремонту та розвитку об'єктів транспорту, тому передавати йому в оренду землі транспорту (категорія землі.– KВ) не можна. Проте, 9 лютого 2022 року комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин просто відхилила такі зауваження юристів.

Порушення на порушенні

Як повідомив KВ столичний адвокат Дмитро Калько, він має чітке переконання, що прийняте Київрадою рішення незаконне. За його словами, на це вказують відразу декілька обставин.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, за інформацією Дмитра Калька, нерухоме майно, яким володіє ТОВ “Еталон-2021”, з'явилося на цій земельній ділянці на сумнівних підставах. Справа в тому, що ця земля раніше не відводилась під будівництво будь-чого, дозволи на проведення таких робіт держорганами не видавалися, довідка про сплату пайового внеску в розвиток міської інфраструктури відсутня і т.д. Дмитро Калько впевнений, що, зважаючи на всі ці та інші факти, можна зробити сміливе припущення, що це майно є "самобудом", а його державна реєстрація відбулася за хабар, бо законних підстав для її проведення нотаріуси не мали.

"У мене є всі документи про реєстрацію цього майна. В них написано, що це начебто станція технічного обслуговування (СТО). Але яка СТО може бути без “ями” та без електрики? У технічному паспорті об'єкта написано, що його було побудовано “господарським способом”. Але якщо це було будівництво, то як можна було будувати без відведеної землі? Тобто, це – “самобуд”: якісь бомжі за п'ять копійок викрали на будівництві десять цеглин і звели незрозумілу споруду в хащах, щоб з супутникових знімків не було помітно, коли це майно з'явилося. Поштова адреса, яка визначає місцезнаходження цього майна, також відсутня – ви її не знайдете ніде. Її немає у реєстрі поштових адрес [Департаменту містобудування та архітектури КМДА], який інтегрований у містобудівний кадастр Києва. Як власник цього, як він вважає, “майна”, може довести, що це “майно” знаходиться саме там?” – задається питанням Дмитро Калько.


Ось так виглядає будівля на вул. Петра Вершигори 2А/2, власником якої є ТОВ “Еталон-2021” (фото зі сторінки депутатки Київради Ксенії Семенової (фракція “Слуга народа”) у Facebook)

На його думку, Київрада могла відмовитись від погодження цього землевідводу, але, схоже, відповідний проєкт рішення мав впливових лобістів. Серед таких, за словами Дмитра Калька, можуть бути особи із оточення міського голови Києва Віталія Кличка.

“Київрада формально не уповноважена обговорювати рішення державних реєстраторів, але може не голосувати за це “фуфло”. Тим паче, юридичне управління міськради прямо вказало депутатам на численні порушення. Столична влада користується правовою невизначеністю. Їй це вигідно – депутати посилаються на те, що оренда землі допоможе наповнювати міський бюджет. Мене вражає не ця схема, а її виконання. Так, у нас багато “фуфла” серед земельних питань, які розглядає Київрада, але таке “фуфло” хоча б “причесане”, чого немає в даному випадку. При цьому, депутати казали мені, що Кличко особисто прохав їх проголосувати за це питання. І за словами депутатів, такого раніше ще не було”, – повідомив адвокат.

Дмитро Калько впевнений, що вже найближчим часом ця земля буде освоєна – за прогнозом адвоката, на ній буде побудована багатоповерхова споруда комерційного призначення. 

“Я думаю, що скоро будуть видані містобудівні умови та обмеження (МУО – документ який видає Департамент містобудування та архітектури КМДА та який містить вихідні дані проєктування будівництва чи реконструкції певних об'єктів. – KВ), там зроблять “реконструкцію”, в результаті якої з'явиться пятиповерхова будівля з офісними і торговими приміщеннями. Можливо, також там буде мийка і СТО. Тобто, найімовірніше, все буде відбуватися за образом і подобою багатоповерхових будівель на проспекті Бажана біля станції метро “Харківська”, – повідомив Дмитро Калько.

За словами адвоката, найближчим часом він планує подати скаргу щодо реєстрації майна на вул. Петра Вершигори 2А/2 до Міністерства юстиції України. Це буде зроблено від імені депутата Київради Лілії Пашинної (фракція “Слуга народа”) – Дмитро Калько є її офіційним помічником. У разі, якщо Мін'юст задовольнить таку скаргу, і реєстрація “буде знесена”, це буде прямою підставою для оскарження в судовому порядку рішення Київради про передачу зазначеної ділянки в оренду. Щоправда, наразі невідомо, хто буде ініціювати відповідне судове провадження: пересічні громадяни та депутати столичної міськради, згідно з нормами законодавства, не мають права бути позивачами у таких справах. Варіанти вирішення цього питання є: як наголошує Калько, позивачем може стати прокуратура, але чи скористається вона своїми повноваження в даному випадку, поки що невідомо.

Свою думку щодо цієї ситуації також виразив столичний журналіст і блогер Володимир Бондаренко. За його словами, подібні ділянки, згідно з законодавством України, мають передаватися в оренду лише через аукціон (така процедура застосовується для ділянок, які не знаходяться у користуванні фізичних або юридичних осіб. – KВ). Володимир Бондаренко вважає, що це та інші порушення були здійснені через корупційні мотиви столичного керівництва та депутатів з різних політичних сил. При цьому, на думку журналіста, на вказаній землі з'явиться автозаправна станція (АЗС).

“Стежте за руками. На в'їзді на Троєщину є розв'язка, яку з трьох сторін давно освоїли під заправки, СТО та стоянки. Але четверта частина розв'язки була порожня. Андрій Біба – співвласник мережі “БРСМ-Нафта” – вирішив “засвинячити” там свою АЗС. Але жодних прав на землю не було. Але якщо дуже хочеться, то можна. Для початку “забацав” там незаконний “клоповник”, узаконив його у 2020 році незрозумілим чином, кілька разів намагався проштовхнути через Київраду, яка “відбривала” його у зв'язку з явною незаконністю афери. З другої спроби Кличко з партнерами подарували Бібі півгектара. Надто вже гроші потрібні для партійних кас”, – заявив Володимир Бондаренко.

Бенефіціари землевідводу

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “Еталон-2021” було засноване в липні 2018 року. Керівником, засновником та кінцевим бенефіціаром цієї компанії є мешканець Києва Олег Безпалий.

Зазначимо, ТОВ “Еталон-2021” виступає засновником київського ТОВ “Техногруп Нью”. Офіційним власником останнього ТОВ також є Олег Безпалий. У свою чергу, керівниця ТОВ “Тенхногруп Нью” Тетяна Калина також є керівницею ТОВ “Стратегічне рішення”, кінцевим бенефіціаром якого є Андрій Біба – згаданий вище власник мережі автозаправних комплексів “БРСМ-Нафта”. 

Читайте: Васильків: судові перемоги над БРСМ чи грінвошінг по-українськи

Нагадаємо, що наприкінці 2020 року журналісти видання “Bihus” повідомили про те, що група компаній із орбіти групи “БРСМ” причетні до фінансування “Партії Шарія”. Зокрема, вони начебто забезпечували членів цієї політсили коштами для задоволення партійних потреб: від виплати неофіційних зарплат активістам в осередках партії до оплати оренди офісів тощо. Проте в “БРСМ” заперечували такі факти. 

У листопаді 2021 року низка ЗМІ повідомила про те, що власник “БРСМ” Андрій Біба потрапив до бази даних сайту "Миротворець" (портал, на якому публікується інформація щодо осіб, які мають зв'язки з країною-агресором.- KВ). Тоді, на “Миротворці”, крім звинувачень у фінансовій допомозі проросійській “Партії Шарія”, повідомлялось, що Біба може бути причетний до фінансування будівництва церков Московського патріархату та спонсорування акцій протесту проти приїзду Вселенського патріарха Варфоломія. Щоправда, наразі на “Миротворці” відсутній профіль Андрія Біби. До речі, в середині червня 2022 року діяльність “Партії Шарія”, як і багатьох інших проросійських політичних сил, була заборонена в судовому порядку.

Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов'язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував Петро Оленич (на колажі праворуч), який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Читайте: КГГА не удалось с подачи Оленича подарить гражданину 10 соток на Печерске

Треба зазначити, що на час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. В голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов 

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, азс, заправка, вячеслав непоп, Віталій Кличко, київрада, будівництво, валентина пелих, тов, петро оленич, брсм, микола жирнов, оренда, земельне питання, проєкт рішення, партія шарія, муо, пленарне засідання, генеральний план києва, генплан києва, судове провадження, брсм-нафта, міністерство юстиції україни, землевідвід, скарга, мінюст, еталон-2021, тов еталон-2021, андрій біба, реєстрація майна

п'ятниця, 19 серпня 2022 г.
11:46
Українців закликають жертвувати на відновлення амбулаторії в Макарові
11:27
Київську владу просять надати вимушеним переселенцям пільги для проїзду в громадському транспорті
11:04
Агент фсб рф намагався встановити “жучки” в кулуарах Верховної Ради, - СБУ (відео)
10:41
В Україні жертвами повномасштабної збройної агресії рф стали вже 362 дитини
10:26
У Фастові на Київщині зміниться графік руху автобуса (розклад)
10:03
Ворог за добу втратив 400 осіб, з початку вторгнення “демілітаризовано” 44 700 загарбників, - Генштаб ЗСУ
09:44
США готують ще один пакет безпекової допомоги Україні
09:25
У Києві 19 серпня ярмарки пройдуть у восьми районах (адреси)
09:18
З України експортовано вже 10 млн тонн зернових та олійних культур, - фон дер Ляєн
08:46
На деяких маршрутах “Укрзалізниці” запускають ігротеку для пасажирів (фото)
08:36
У Дніпровському районі Києва прибрали тисячу автомобільних шин
08:11
Окупанти завдали ударів літаками штурмової авіації у районі Соледара, - Генштаб
четвер, 18 серпня 2022 г.
20:45
У столичному парку “Нивки” полікували вікові дуби (фото)
20:21
У Гостомелі пройде безкоштовна стерилізація та вакцинація тварин
20:04
Українська розвідка попереджає про можливу провокацію окупантів на ЗАЕС завтра, 19 серпня
19:42
Зеленський зустрівся у Львові з турецьким лідером Реджепом Ердоганом та генсеком ООН Антоніу Гутеррешем
Календар подій
Справа про будівництво ЖК “Ліко-Град Perfect Town” дійшла до Касаційного суду
19 серпня 2022 г. 09:00
Справа про будівництво ЖК “Ліко-Град Perfect Town” дійшла до Касаційного суду
Касаційний адміністративний суд може поставити крапку в питанні законності будівництва ЖК “Ліко-Град Perfect Town” (п'ять 23-поверхових житлових будинків та дитячий садок) біля столичного аеропорту “Жуляни”. Зупинити будівельні роботи та знести вже зведені споруди від ТОВ “Л-Груп” (замовник будівництва) вимагає Державіаслужба України. Свої вимоги державний орган аргументує відсутністю необхідних погоджень та тим, що забудовники, ймовірно, перевищили максимально допустиму висотність своїх об'єктів більш ніж на два десятки поверхів. Слідчі Нацполіції також вважають, що цей ЖК зводиться на непризначеній для будівництва житла землі та суперечить МУО від КМДА, які передбачали будівництво об'єкту не вище 2 поверхів. За реалізацією проєкту на вул. Максимовича, 32 стоять досить впливові особи – екснардеп Ігор Лисов та діючий народний депутат Дмитро Ісаєнко (на колажі ліворуч та праворуч відповідно).
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді
18 серпня 2022 г. 09:00
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді
Заміна пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів вікон у Пісківській громаді вже обійшлася Київській обласній військовій адміністрації (КОВА) у майже 3 млн гривен. За ці кошти там ведуться роботи у трьох багатоповерхівках та двох навчальних закладах селища Пісківки, а також школи в селі Мигалки. Заміну вікон на цих об'єктах довірили двом компаніям: ТОВ “СК Магнат”, яке займається такими ж роботами в селі Загальці Бучанщини, та ТОВ “Укркомбудінвест”, яке пов'язане з вірменським бізнесменом Фрунзом Мкртчяном. Інша компанія цього підприємця отримала від обласних чиновників численні підряди на виконання поточних ремонтів пошкоджених орками будівель в населених пунктах трьох районів Київщини. Історія з понівеченої Пісківської громади – дванадцята частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.