четвер, 2 травня 2024 г.

“Перетасувати колоду”: Київрада змінила перелік та персональний склад своїх комісій

“Перетасувати колоду”: Київрада змінила перелік та персональний склад своїх комісій

Столична міськрада суттєво змінила перелік та персональний склад своїх постійних комісій. Зокрема, було зменшено їхню кількість з 16 до 15 – депутатський корпус погодив “реорганізацію” фактично непрацюючої комісії з питань регуляторної політики шляхом приєднання її до комісії з питань власності. Також народні обранці повністю переформатували склад комісії з питань охорони культурної спадщини, яку раніше очолював нині покійний ексголова фракції “Єдність” Олександр Омельченко – цим органом тепер буде керувати його однопартієць Ярослав Федоренко. Представник цієї ж політичної сили Ваган Товмасян очолив “промислово-підприємницьку” комісію, замінивши на даній посаді одіозного депутата Владислава Трубіцина, який наразі є обвинуваченим у кримінальній справі за фактом корупції. Не обійшлося і без вже звичного “наповнення” двох “найжирніших” комісій Київради – бюджетної та “земельно-містобудівної”: їхній кількісний склад зріс до 30 та 26 депутатів відповідно. 

Як стало відомо KВ, під час пленарного засідання столичної міськради, що відбулося 15 червня 2023 року, депутатський корпус вніс зміни до переліку та персонального складу постійних комісій Київради IX скликання.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб'єктом подання відповідного проєкту рішення №08-231-4467/ПР від 14 грудня 2021 року де-юре виступив депутат міськради Віталій Павлик (фракція “Єдність”), в сесійній залі документ було затверджено з урахуванням чисельних правок комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції. За таке рішення проголосували 78 депутатів.

Зазвичай обговорення таких питань у сесійній залі супроводжується дискусіями та скандалами, але цього разу рішення було прийнято без “зайвого галасу”.

Так, Київрада перейменувала комісію з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, додавши до назви словосполучення “та інвестиційної діяльності”, а також збільшила її кількісний склад – з 26 до 30 депутатів. 

Новими членами цієї комісії стали Зоя Ярош, Григорій Маленко (обидва входили до складу комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин і входять до фракції “Голос”), Олеся Зубрицька (комісія з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції, фракція “УДАР”), Віктор Брагінський (комісія з питань транспорту, зв'язку та реклами, фракція “УДАР”) та Олександр Погребиський (комісія з питань охорони культурної спадщини, фракція “Євросолідарність”). Також міськрада “підвищила” члена цієї комісії Володимира Слончака (фракція “ВО “Батьківщина”) до посади першого заступника голови. Разом з тим, зі складу бюджетної комісії було виключено Вагана Товмасяна (фракція “Єдність”), який тепер очолить комісію з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

Зазначимо, під час обговорення цього питання в сесійній залі проти таких коригувань виступив голова бюджетної комісії Андрій Вітренко (голова фракції “Слуга народу”). Він звернув увагу на те, що депутати переважно хочуть працювати саме в його комісії, яка і без того була найбільшою в міськраді, а тепер до її складу і зовсім буде входити четверта частина депутатського корпусу. Але його зауваження залишилися без реакції.

У свою чергу, кількісний склад комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин було збільшено з 24 до 26 членів. Так, замість вищезгаданих Маленка і Ярош цей орган “поповнили” депутати Олесь Маляревич (комісія з питань транспорту, зв'язку та реклами, фракція “УДАР”), Олег Левченко (комісія з питань власності, фракція “Євросолідарність”), Вікторія Бурдукова (комісія з питань транспорту, зв'язку та реклами, фракція “Слуга народу”) і Катерина Глімбовська (фракція “ВО “Батьківщина”), яка раніше не входила до складу жодної з комісій. Справа в тому, що вона лише в червні минулого року прийняла депутатські повноваження, змінивши в Київраді іншого обранця від “ВО “Батьківщина” Михайла Ковальчука, який склав свій мандат.

Також Київрада реорганізувала комісію з питань власності і комісію з питань регуляторної політики, обєднавши їх в один орган. До новоствореної комісії з питань власності та регуляторної політики увійшли 7 депутатів, які раніше представляли “колишню” комісію з питань власності – фактично мова йде про увесь склад, крім вищезгаданого Олега Левченко. Керівництво нового органу також збереглося – його очолив голова комісії з питань власності Михайло Присяжнюк (фракція “Слуга народу”).

У свою чергу, членів тепер вже неіснуючої комісії з питань регуляторної політики, до якої входили 3 депутати, міськрада переважно “перекинула” до інших комісій. Виключенням став її голова Ігор Кириленко (позафракційний, раніше входив до фракції “Опозиційна платформа за життя”), якого Київрада з неназваних причин не стала включати до складу будь-якої комісії. 

Нагадаємо, вищезгадана комісія фактично не працювала – за даними сайту Київради, за майже три роки поточної каденції вона збиралася лише шість разів. Головною причиною цього Ігор Кириленко називав те, що його колеги просто не відвідують засідання, через що він не міг зібрати кворум та, відповідно, приймати ті чи інші рішення. У зв'язку з цим тепер вже ексголова комісії неодноразово закликав міськраду вирішити це питання – серед іншого, розглядалися варіанти щодо зміни її персонального складу, щоб у комісії працювали лише ті народні обранці, які зацікавлені в цьому. Але, як бачимо, врешті-решт депутатський корпус знайшов більш “радикальний” шлях для вирішення даної проблеми.

Крім того, Київрада переформатувала комісію з питань охорони культурної спадщини. Так, тепер даний орган буде займатися питаннями “охорони та збереження культурної спадщини”. Крім того, комісія повністю змінила персональний склад – її головою буде Ярослав Федоренко (раніше входив до комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою, фракція “Єдність”), його заступником буде Костянтин Усов (входив до комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики, фракція “Євросолідарність”), а секретарем – Інна Ярмоленко (фракція “Єдність”), яка раніше не входила до складу будь-якої з комісій.

Зазначимо, раніше цю комісію очолював ексмер Києва та ексголова фракції “Єдність” у поточному скликанні Київради Олександр Омельченко, який помер 25 листопада 2021 року. Саме на його місце в партійному списку “Єдності” в міськраді “зайшла” вищезгадана Інна Ярмоленко. Крім Омельченка до складу цієї комісії входив вищезгаданий Олександр Погребиський, який тепер працюватиме в “земельно-містобудівній” комісії, та Ганна Коваленко – тепер вже ексдепутатка від “Європейської солідарності”, яка 8 червня 2023 року склала свій мандат.

Також депутатський корпус “перекроїв” персональний склад скандально відомої комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою. Як зазначалося вище, її очолив Ваган Товмасян – він змінив одіозного депутата Владислава Трубіцина (позафракційний, раніше входив до фракції “Слуга народу”), який наразі звинувачується правоохоронними органами в отриманні хабара. Нагадаємо, рішення про його “звільнення” з даної посади було прийнято міськрадою ще на засіданні, яке відбулося 8 червня. До складу будь-якої з комісій Трубіцина після цього не включали. У відкритих джерелах є інформація, що цей народний обранець наразі переховується від слідства за кордоном.

Читайте: “Стендап по-київрадівськи”: як “депутат Ніхто” і “депутат Хто” мірялися підозрами

При цьому, депутатський корпус виключив зі складу вказаної комісії Ірину Никорак – тепер вже ексдепутатку Київради від “Європейської солідарності” (нещодавно склала мандат, так як пішла “на підвищення” до Верховної Ради). Заступницею голови комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою стала депутатка Ольга Веремеєнко (фракція “Єдність”), яка раніше займала аналогічну посаду в комісії з питань регуляторної політики. Єдиним членом цієї комісії, який “залишився на своєму місці”, став її секретар Василь Попатенко (фракція “Голос”). В результаті таких змін кількість членів даної комісії зменшилася з 4 до 3 депутатів.

У свою чергу, на комісію з питань охорони здоров'я та соціальної політики міськрада “перекинула” з іншої комісії відповідальність за питання сім'ї, а тому до назви цього органу було "додано" відповідне слово. Її чисельний склад також змінився – тепер в ній будуть працювати не 11 депутатів, а 10.  Так, замість вищезгаданого Усова та депутата-заступника голови КМДА Вячеслава Непопа (його було переведено до комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції, фракція “УДАР”), до складу даної комісії увійшов представник фракції “Євросолідарність” Сергій Ільницький. Останній також раніше не був членом жодної з комісій, адже лише 20 квітня 2023 року склав присягу депутата Київради, змінивши у списку своєї партії вищезгадану Ірину Никорак.

Читайте: Помічник Дмитра Яроша Ільницький склав присягу депутата Київради

У комісії з питань екологічної політики відбулася лише одна зміна – з її складу було виключено вищезгаданого Михайла Ковальчука, який більше не є депутатом Київради. Відповідно, кількість членів комісії зменшилася з 7 до 6. Схожа ситуація і в комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами – її кількісний склад зменшився з 7 до 5 депутатів. Так, вищезгадані Маляревич, Брагінський і Бурдукова були переведені до інших комісій, а поповнив “транспортну” комісію Олександр Тимченко (фракція “Європейська солідарність”), який раніше входив до комісії питань цифрової трансформації та адміністративних послуг. Ще одна “внутрішня” зміна – першого заступника голови цієї комісії Ігоря Галайчука (фракція “ВО “Батьківщина”) було “понижено” до секретаря комісії.

Також одну зміну “пережила” комісію з питань житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу (ЖКГ і ПЕК). Так, з її складу було виключено Олену Букало (позафракційну, раніше входила до складу фракції “ОПЗЖ”), яка в травні 2023 року подала до міськради заяву про складання депутатських повноважень. В комісії її змінив Ігор Шпак (фракція “Єдність”), який раніше входив до комісії з питань регуляторної політики. Відповідно, кількісний склад цієї комісії не змінився – у ній і далі працюватимуть 7 депутатів.

Комісія з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції пережила мінімальну пертурбацію – як зазначалося вище, її покинула Олеся Зубрицька, а поповнив Вячеслав Непоп. Схожим чином змінилася і “розкладка” в комісії з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг. Так, тепер вона буде відповідати не за “адміністративні послуги”, а за “публічні послуги”, і у зв'язку з відходом вищезгаданого Олександра Тимченка у цій комісії будуть працювати 3 депутатів, а не 4. 

Лише несуттєві зміни назв і напрямків відповідальності пережили комісія з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту (саме у неї “відібрали питання сім'ї”, кількість членів – 3 депутати) і комісія з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків (тепер буде відповідати не за “міжнародні”, а за “зовнішні зв'язки”, кількість членів – 3 депутати). У свою чергу, комісію з питань культури, туризму та суспільних комунікацій та комісію з питань дотримання законності, правопорядку та зв'язків із правоохоронними органами, до яких також входять по 3 депутати, Київрада вирішила взагалі не чіпати. 

Разом з тим, найімовірніше, в останній комісії найближчим часом також можуть бути зміни. Справа в тому, що вже після всіх голосування по вказаному проєкту рішення секретар Київради Володимир Бондаренко повідомив про те, що депутат Київради від “Європейської солідарності” та член комісії з питань дотримання законності, правопорядку та зв'язків із правоохоронними органами Віктор Кононенко теж складає свої повноваження.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляла KВ, початковий перелік та склади 16 комісій IX скликання Київради було затверджено рішенням міськради №8/8 від 8 грудня 2020 року. Обговорення цього питання тоді переросло у великий скандал. Депутати від “Європейської солідарності” та “Єдності” масово обурювалися тим, що їх включили не до тих комісій, на членство у яких вони писали заяви. Мовляв, вони фахово знаються на одних питаннях, а їх визначили займатися зовсім іншим. Також депутати були незадоволені тим, що фракція партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР” отримала більшість місць у самих “хлібних комісіях” – бюджетній та земельно-містобудівній. Тодішній голова фракції “Єдність”, нині покійний Олександр Омельченко взагалі заявив, що склади комісій формували якісь “смотрящі”, які мають вплив на вище керівництво столиці. Крім того, було створено комісії, які виявилося навіть неможливо наповнити членами: наприклад, депутати масово відмовлялися входити до складу комісії з питань охорони культурної спадщини.

Читайте: Профессионализм и смотрящие. Как распределили полномочия в Киевсовете IX созыва

Перше масштабне “тасування” комісій Київради відбулося 31 серпня 2021 року. Тоді міськрада своїм рішенням №2179/2220 внесла зміни до персонального та кількісного складу 12 з 16 комісій. Проти такого рішення тоді виступали представники фракцій "Слуга народу" та ""ОПЗЖ" – справа навіть доходила до блокування трибуни. Так, депутати вказували на те, що запропоновані “рокіровки” направлені на узурпацію влади партією “УДАР” та її фактичним керівником – міським головою Віталієм Кличком. Свої заяви вони аргументували просто: відповідний проєкт передбачав збільшення представництва депутатів з “УДАРу” у двох найбільш “жирних” комісіях – бюджетній та “земельно-містобудівній”. Але врешті-решт, такі звинувачення фактично ніяк не вплинули на кінцевий результат.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, удар, київрада, Віталій Кличко, опзж, слуга народу, європейська солідарність, проєкт рішення, голос, володимир бондаренко, комісія, андрій вітренко, фракція, владислав трубіцин, во батьківщина, опозиційна платформа за життя, єдність, Ігор Кириленко, постійні комісії, комісії

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій