понеділок, 27 червня 2022 г.

Новопризначений губернатор Київщини Володін розповів про плани на посаді

Новопризначений губернатор Київщини Володін розповів про плани на посаді

Президент Зеленський призначив повноправним головою Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна, що три місяці керував областю у статусі т.в.о. В рамках чергового онлайн-брифінгу новий губернатор презентував Програму розвитку Київщини і розповів про свої першочергові завдання. 

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу Київської ОДА. Участь у заході взяв також перший заступник голови Офісу Президента Сергій Трофимов та міністр розвитку громад Олексій Чернишов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зокрема, Трофимов повідомив про рішення призначити головою КОДА Василя Володіна, який до цього моменту був тимчасово виконуючим обов'язки голови обладміністрації. Відповідний указ з'явився 17 червня на сайті Президента.

“Зараз у Київській області у рамках проєкту “Велике будівництво” будується 6 шкіл, 7 дитсадків, 5 стадіонів, 13 приймальних відділень, реконструкція та капітальний ремонт близько 84 км доріг загального користування. Навіть за умов жорсткого карантину економіка в області рухається. Це в тому числі обумовлено своєчасними діями та заходами зі стримування зростання кількості захворювань на коронавірус. Сьогодні вже відпрацьований алгоритм дій з їх виявлення та визначення контактних осіб завдяки консолідації зусиль обласної влади, народних депутатів, бізнесу та правоохоронних органів. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вибір нового керівника області обумовлений всім цим, а також ефективним менеджментом. За три місяці Василь Володін зарекомендував себе впевненим та рішучим менеджером, який поважає людей, звертає увагу на життя області і ми на практиці впевнилися у його ефективності”, – розповів Трофимов.

Василь Володін зазначив, що усвідомлює величезну відповідальність, яка на нього покладається. 

 “Три місяці тому, коли я став тимчасовим виконуючим обов’язки голови, взяв повну відповідальність, яку передбачає ця посада. Вже встиг глибоко зануритися в усі напрямки роботи і надалі працюватиму на виконання регіональних та державних програм та впровадження їх на території області. Добросовісно реалізовуватиму повноваження, делеговані мені президентом”, – каже він. 

За словами Володіна, наразі у Київській ОДА майже сформована потужна та сучасна команда заступників голови: 

“Наступний наш крок – оптимізація та модернізація департаментів, визначення пропозицій щодо голів РДА, підсилення районів кадрами. Державне управління в Київській області має бути гнучким, сучасним та працювати заради людей”.

Пріоритети 

Своїми пріоритетами на цій посаді Володін вважає: роботу в правовому полі, децентралізацію, реформування освіти та медицини.

“Київщина охоплює майже 5% території України, де мешкає понад 4% населення. З січня-2021 буде 6 районів. Крім того, у нас 24 міста обласного та районного значення, з рівнем середньомісячної зарплати ми – в трійці лідерів. Цього замало, щоб життя в області стало комфортним та безпечним. Крім модернізації медичної сфери та реалізації проєктів будівництва соціальних об’єктів, маємо розвивати інвестиційний потенціал, створювати нові робочі місця, знижувати забруднення середовища. На своєму рівні допомогти державі перейти в смартфон. Поліпшення соцзахисту населення також у пріоритеті. Саме тому активно виконуємо програму “Велике будівництво”. Наш план – 6 шкіл, 5 стадіонів, 31 медзаклад, 7 дитсадків. Частину вже завершено навіть попри обмеження, накладені карантином”, – говорить він. 

Також Володін розповів про роботи дорогах загального користування та мостових спорудах. 

“Наразі прискорюємо реформу децентралізації: вже маємо затверджений Урядом перспективний план формування територіальних громад області – їх буде 69. Ось уже минулої п’ятниці Урядом затверджено проєкт постанови Верховної Ради щодо адміністративного устрою регіону з 6 районами. Щодо розбудови соціальних об’єктів, в тому числі реконструкції та капремонтів – заплановано 49 об’єктів. Залучаємо кошти на 39 нових дитячих навчальних заклади, модернізуємо дорожню інфраструктуру – розмітки, знаки, аварійні дерева. Інвентаризація майже 300 мостових споруд та будівництво і капремонт доріг. Запланували майданчики вагового контролю та геоінформаційну систему. 

Коли ми плануємо комфортні умови життя, у першу чергу маємо на увазі гідні заклади охорони здоров’я, поширення використання зеленої енергетики, термомодернізацію бюджетних закладів, сучасну спортивну інфраструктуру, нові парки та природні заповідники. Необхідні також комплекси з очищення стічних вод та водозаборів питної води, капремонт каналізаційних та водопровідних мереж, розподільний збір та сортування відходів, завод з переробки твердих відходів”, – розповів губернатор. 

За його словами, також потрібна Велика кільцева автодорога навколо столиці. Необхідний Київщині науковий парк з агропромислового розвитку, варто створити єдиний інформаційний екологічний сервіс.

Одним з проєктів щодо впровадження заходів з енергозбереження та витрат на експлуатацію скорочення викидів CO2 в закладах охорони здоров’я є комплексна реновація будівель обласної клінічної лікарні. Існує домовленість з Європейським банком реконструкції та розвитку про кредит у 10 млн євро та грант у 4 млн євро на благоустрій та вуличне освітлення територій. 

“Створюємо індивідуальні теплопункти, модернізуємо системи освітлення, замінюємо вікна та двері на такі, що забезпечують високий опір теплопередачі, утеплюємо будівлі”, повідомив голова КОДА. 

Медицина

Володін зазначив, що триває протидія поширення коронавірусу.

“Провели процедури із закупівлі 24 апаратів ШВЛ і завтра перші 11 передамо до медзакладів. Також закуплено 46 апаратів моніторингу пацієнта, 3 рентген-діагностичних пересувних комплекси, 13 аналізаторів газів крові з аналізатором електролітів, 2 системи ПЛР, 10 тисяч респіраторів”, – каже він. 

За його словами, триває робота з виявлення причин фінансової неспроможності закладів охорони здоров'я, розробка програм їх фінансової підтримки, а також оптимізація мереж закладів. 

Освіта

У закладах освіти області впроваджується рейтинг організації харчування та реалізовується програма “Якісне харчування – здорова дитина” та регіональна програма “Шкільне харчування”. Передбачено перезавантаження та модернізацію 183 харчоблоків та їдалень за проєктом “Зонова їдальня” та програмою “Інтернет-меню”. 

Соціальна політика

Для протидії домашньому насильству є велика потреба у фахівцях із соціальної роботи. Також необхідні притулки для тих, хто постраждав від домашнього насильства і соціальний супровід таких осіб. 

“Неприпустимими вважаю заборгованість зарплат бюджетникам та працівникам підприємств області”, – каже Володін. 

Цифрові сервіси та діджиталізація

Щоб взаємодія КОДА з жителями області була активнішою, необхідно переводити країну у смартфон. 

“Зв'язок з суспільством має бути зворотнім, тож необхідні умови для доступу громадян до інформації про діяльність влади, миттєве реагування на головні події в області, організація та участь у професійних форумах та конференціях, розробка власного контенту, залучення нових каналів комунікацій”, – закінчив Володін. 

Слово присутнім

Перший заступник голови Офісу Президента Сергій Трофимов:

Ще раз хочу наголосити від імені голови держави: ключові завдання для голови КОДА – це продовження боротьби з коронавірусом, ефективна реалізація і управління президентськими програмами і найголовніше – економіка, створення робочих місць, залучення інвестицій. 



Міністр розвитку територій та громад, екс-голова КОДА Олексій Чернишов:

Василь Геннадійович Володін – не нова людина для Київської області. Він працює з минулого року. Працював на посаді заступника голови КОДА. І коли потрапив на посаду тимчасово виконуючого обов'язки голови, майже через тиждень сталось введення надзвичайної ситуації і почалась боротьба із епідемією коронавірусу. За цей час була розгорнута професійна діяльність. За показниками Київська область була лідером з точки зору виявлених кейсів захворювань і я вдячний, що команда КОДА досить фахового працювала з цим викликом. Ми проводили декілька оцінок діяльності, урядом був проведений моніторинг ключових показників діяльності за перший квартал цього року. Були проведені інші перевірки виконання рішень Президента та уряду по обласним державним адміністраціям. Київська область завжди була в лідерах – як у першому кварталі, так і в минулому місяці. Перед нами багато завдань, в першу чергу це “Велике Будівництво”. Київщина взяла на себе більше зобов'язань, ніж 5-5-5, більше об'єктів. Була проведена робота з децентралізації. Велику роботу проведено депутатським корпусом щодо конфігурації районів, громад. Ми бачимо рівень протестних настроїв в області. Це одна з найскладніших областей, але тут вдалось знайти компроміс, це ваша спільна заслуга. Попереду ще місцеві вибори та підтвердження амбітних планів Василя Володіна і вибору жителів Київщини. 

Народний депутат Олександр Дубінський:

Хочу подякувати в першу чергу Офісу Президента, що у нас з'явився новий сильний губернатор, привітати пана Володіна і всіх нас. Ми вже маємо доволі плідну співпрацю з КОДА,з боку депутатського корпусу готові підставити плече і ви знаєте, що до будь-яких пропозицій, звернень, програм, проєктів, які можуть бути підтримані Верховною Радою, ми з радістю долучаємось і готові вас підтримувати надалі. Думаю, ми плідно попрацюємо ці п'ять місяців до місцевих виборів і покажемо гарний результат в першу чергу для виборців, які дали нам дуже високий кредит довіри, який ми маємо виправдати. 

Нагадаємо, що 17 травня Президент України Володимир Зеленський звільнив від тимчасового виконання обов'язків голови Київської обласної державної адміністрації (КОДА) і призначив повноправним головою КОДА Василя Володіна (на фото).

Читайте: Зеленский назначил полноправным губернатором Киевщины Василия Володина

Фото: пресслужба Київської ОДА

КиевVласть

Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, губернатор, владимир зеленский, власть киевщина, назначение, василий володин, кадры, указ, председатель кога

неділя, 26 червня 2022 г.
18:52
Очільники Києва і Київщини закликали громадян не нехтувати сигналами повітряної тривоги
18:20
У Тетіївській громаді на Київщині пройшли спортивні змагання - забіг на підтримку ЗСУ
17:24
У Демидові назріває екологічне лихо
16:05
Правоохоронці Київщини розшукали зниклу 11-річну дівчинку
15:32
Київське СІЗО купило тону капусти
14:47
Ворог завдав ракетних ударів по Черкащині, - Ігор Табурець
14:32
На території білорусі росія нарощує свою військову присутність - ГУР України
14:05
Ракетний удар по Києву нанесли бомбардувальники з території Каспійського моря - Повітряні сили ЗСУ
13:45
На Київщині за добу знешкоджено 324 вибухонебезпечних предмети
13:10
Людей вбила росія, але загинули ці люди внаслідок корупції під керівництвом Віталія Кличка, - Георгій Могильний
12:45
У Києві перенесуть або демонтують 32 монументи радянським діячам
12:17
У дворі приватного дитячого садочка пошкоджена водопровідна магістраль, - КМДА
12:09
Ракетний обстріл центру Києва: розпочато кримінальне провадження
11:58
Над Фастівщиною в Київській області сили ППО збили ворожу ракету
11:28
Ракетний обстріл Києва: друга ракета влучила у дитсадок
11:11
Ракетний обстріл Києва: з житлового будинку евакуювали 25 мешканців, госпіталізували - 4
Календар подій