воскресенье, 5 декабря 2021 г.

Квадратні метри: громадам Київщини розподілили субвенцію на житло АТОвцям

Квадратні метри: громадам Київщини розподілили субвенцію на житло АТОвцям

Київська облдержадміністрація розподілила державну субвенцію територіальним громадам області. Майже 46 мільйонів гривень вони мають витратити на покращення житлових умов учасників АТО, що отримали інвалідність I та II групи, і їхніх родин. На місцях зазначають, що виділених коштів не вистачить для задоволення житлових потреб усіх АТОвців. Адже черга на квадратні метри на деяких територіях сягає десятків осіб.

Як стало відомо KV, 18 серпня голова Київської ОДА Василь Володін підписав розпорядження №512 “Про розподіл між місцевими бюджетами Київської області обсягу субвенції з державного бюджету на 2021 рік”. 

Там зазначається, що до обласного бюджету надійшли кошти у розмірі 45 млн 93 тис. 756 гривень. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. 

Розподіл 

Так, найбільше коштів отримали громади Білої Церкви – 9,6 млн та Броварів – 9,1 млн гривень. Значно менші суми розподілили Зазимській (2,5 млн), Іванківській (2,4 млн), Переяславській (2,3 млн) та Дмитрівській (2,2 млн гривень) громадам. 

Однакові суми отримали Коцюбинська та Гостомельська громади – по 1,8 млн гривень. Трохи менше має Обухівська (1,7 млн), Фастівська (1,5 млн) та Кагарлицька (1,2 млн) громади. В межах одного мільйону отримали Калитянська, Глевахівська, Феодосіївська громади. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

По 825 тисяч гривень було розподілено Таращанській, Пристоличній, Васильківській, Боярській, Бориспільській громадам. 

Найменша сума субвенції у Рокитнянської (685 тис.) та у Пісківської (629 тис. гривень) громад. Ще 3 млн гривень нерозподілених коштів залишились в обласному бюджеті. 

 

Чи вистачає

KV поцікавилась у голів територіальних громад, яким було розподілено кошти, чи вистачає їх на придбання житла учасникам АТО. 

Голова Фастівської громади Михайло Нетяжук:

Є проблема із тим, що постановою Кабінету Міністрів як сім'ї загиблих, так й особи, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, стоять в одній черзі на покращення житлових умов. У нашій громаді є родини, які стали в чергу після загибелі родича, це і родини з малолітніми дітьми і просто дружини, які втратили чоловіка. Кабмін виділяє кошти по загальній черзі і немає можливості першочергово підтримати ті родини, які найбільше цього потребують. Я вважаю, що це необхідно врегулювати на законодавчому рівні і щоби першочергово підтримувались такі родини. Наразі по участникам ООС на території нашої громади є черга із 27 осіб. Також є воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, вони всі в одній категорії. Потреба залишається. Субвенція виділяється не просто на громаду, а конкретним родинам, які пройшли всі інстанції та подали всі документи. Не ми приймаємо рішення, кому купувати житло.

Голова Коцюбинської громади Сергій Даніш:

На покращення житлових умов на території громади була лише одна родина. Там чоловік та дружина, вони разом були в АТО. Наскільки мені відомо, потреба забезпечена і вони не скаржились. Здається цим питанням вони займались чотири роки. Необхідно було зібрати багато документів і я знаю, що вони дійсно потребували покращення житлових умов. Станом на сьогодні черги немає. 

Голова Іванківської громади Тетяна Свириденко:

 Сумою субвенції маю бути задоволена не я, а ті учасники АТО, яким вона видається. Наскільки я розумію, кошти виділені справедливо, хлопці із березня стояли у черзі. Наразі отримують житло дві родини. Поки кошти не надійшли, вони лише на папері. Але я дякую губернатору Київської області, що їх розподілили перед Днем Незалежності, АТОвці про це знали і для них це було знаково. Один із наших АТОвців збирається купувати житло в Броварах, другий – додасть власних коштів і придбає у Києві. Наразі у черзі в Іванківській громаді залишається 7 родин. Ця субвенція стосується лише інвалідів I та II групи. За останні три роки було забезпечено 9 родин. Нарікань жодних не маємо. 

Голова Боярської громади Олександр Зарубін: 

Жодна субвенція ніколи не покриє потребу на купівлю житла, тому не хотілось би навіть коментувати цифри. Наразі в Боярській громаді близько 60 АТОвців стоїть у черзі на покращення житлових умов. І що таке 825 тисяч гривень при такій потребі? Ми не можемо допомогти із місцевого бюджету. Маємо недофінансування, у бюджеті така діра, що не знаємо, як закриємо зарплати. А на нас продовжують “скидати” повноваження і відповідно витрати. І кошти на це ніхто не дає.

Нагадаємо, як раніше писала KV, на початку липня Київська область отримала більше 50 млн гривень субвенцій із державного бюджету. Витратити їх планують на лікування хворих діабетом, виплату компенсацій за придбання житла внутрішньо переміщеним особам, які брали участь в АТО та покращення соціально-культурної сфери області. Також на покращення житлових умов отримають кошти сім'ї загиблих АТОвців та учасники бойових дій, що отримали інвалідність. Їм розподілили субвецію, яку область отримала від держави раніше. 

Читайте: Міста та райони Київщини отримали державну субвенцію на соціальне житло

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, финансы, участники ато, субвенция, Михаил Нетяжук, киевская ога, александр зарубин, местные бюджеты, сергей даниш, татьяна свириденко, жилье для атошников

суббота, 4 декабря 2021 г.
18:06
Планові відключення електроенергії в Київській області 5 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:05
В Киеве во время проведения чемпионата Украины по спортивным танцам произошел пожар (фото)
16:04
Полицию попросили расследовать угрозы в адрес активиста-защитника исторических зданий в столице
15:05
Нардеп Бурмич требует от Кличко отчета о новом Генплане Киева
14:04
Во фракции “Европейская солидарность” раскритиковали мэрию Украинки за сокрытие информации о земельных участках
13:03
За останню добу на коронавірус захворіли 671 житель Київщини
12:02
На столичной улице Энтузиастов ограничили движение до 30 декабря (схема)
11:03
Правоохранители направили в суд обвинение о нанесении руководством депо “Киев-Пассажирский” ущерба в 4 млн гривен
10:04
В Украине за сутки вакцинировали от коронавируса 216 тысяч человек
09:01
Украинский горсовет блокирует освоение 15 млн гривен на строительство коммунального рынка, — Туренко
07:15
Сегодня, 4 декабря, ярмарки пройдут во всех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 4 декабря 2021 года
пятница, 3 декабря 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 4 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:33
На Вишгородшині школярам стало зле від принесеної в клас невідомої речовини
20:26
С 4 по 6 декабря в Василькове на Киевщине закроют движение по железнодорожному переезду (схема)
20:20
Кабмин изменил порядок платы за обслуживание счетчиков воды и тепла
Календарь событий