п'ятниця, 12 серпня 2022 г.

Міста та райони Київщини отримали державну субвенцію на соціальне житло

Міста та райони Київщини отримали державну субвенцію на соціальне житло

Київська облдержадміністрація розподілила державну субвенцію містам та районам області. Майже 57 мільйонів гривень вони мають витратити на покращення житлових умов учасників АТО, ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб і їхніх родин. На місцях зазначають, що кошти вже почали освоювати, однак для повного задоволення потреб на їхній території таких сум недостатньо. 

Як стало відомо KV, 14 липня голова Київської ОДА Василь Володін підписав три розпорядження про розподіл державної субвенції на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення переселенцям, сім'ям учасників АТО та ветеранів війни. 

Кошти сім'ям АТОвців

Згідно розпорядження №337, за рахунок державної субвенції обласний бюджет поповнився на 4 млн 450 тисяч 536 гривень. Кошти перерозподілені місцевим бюджетам на покращення житлових умов для сімей учасників бойових дій на території інших держав, для осіб з інвалідністю I – II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювань, пов'язаних з перебуванням у цих державах, визначених пунктом 7 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, найбільше коштів отримало місто Бровари – 1 млн 761 тис. 704 гривень, трохи менше – Обухів (941 тисяч 626 гривень). Однакові суми отримали Білоцерківський та Таращанський райони – по 761 тисяч 954 гривень. І найменша сума була розподілена Києво-Святошинському району – 223 тисяч 297 гривень. 

Допомога ветеранам війни

Розпорядженням №338 КОДА перорозподілила 43 млн 349 тис. 324 гривні для сімей ветеранів війни та осіб з інвалідністю I – II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювань, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Найбільшу суму на придбання житла отримало місто Біла Церква – 7 млн 472 тис. 802 гривні, трохи меншу – Бровари (5 млн 579 тис. 243, гривень) і Бориспіль (4 млн 124 тис. 252 гривні). Відносно невелику суму отримала Березань – 940 тис. 626 гривень.

Серед районів більше коштів отримали Васильківський район – 3 млн 530 тис. 591 гривню і Києво-Святошинський – 3 млн 203 тис. 700 гривень. Таращанський район отримав 2 млн 992 тис. 551 гривню, Бориспільський – 2 млн 890 тис. 42 гривні, Білоцерківський – 2 млн 871 тис. 213 гривень, Броварський – 2 млн 863 тис. 121 гривню, Обухівський – 1 млн 531 тис. 908 гривень і Вишгородський – 1 млн 523 тис. 908 гривень.

Менше мільйона було виділено Богуславському району – 809 тис. 196 гривень. Тетіївський, Іванківський та Макарівський райони отримали по 761 тис. 954 гривні і найменше – Баришівський район (730 тис. 303 гривні). 

Житло для переселенців

Кошти на житло для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, були розподілені розпорядженням №339. Загальна сума державної субвенції становить 8 млн 820 гривень. 

Найбільше було виділено місту Ірпінь – 1 млн 571 тис. 150 гривень. Однакові суми, 1 млн 162 тис. 540 гривень, отримали Васильківський район та місто Бориспіль. Вишгородському районі розподілили 1 млн 28 тис. 59 гривень. 

І найменше отримали міста Буча (987 тис. 868 гривень), Ржищів (817 тис. 288 гривень), Бородянський (638 тис. 849 гривень) та Києво-Святошинський (632 тис. 524 гривень) райони.

Розміри коштів

KV поцікавилась у голів міських та районних рад, чи отримали вони державну субвенцію та у якому обсязі виділені кошти задовольняють потреби на їхній території.

Мер Борисполя Анатолій Федорчук:

Наразі мені невідомо, чи отримало місто субвенцію. Але раніше ми займались цим питанням. Для придбання житла ветеранам та учасникам АТО ми додатково до субвенції виділяли кошти із міського бюджету, думаю, на цей раз вчинимо так само. Виділених державою коштів не вистачає, аби задовольнити потребу повністю. У Борисполі квартири коштують майже як в Києві. І не дуже справедливо, коли віддалене від столиці селище отримує аналогічну суму, як і наше місто. На цей фактор мали б звертати увагу. Однак, ми вдячні, що виділили хоч якісь кошти. 

Голова Броварської райради Сергій Гришко:

Ми отримали кошти на три квартири і вже перерахували їх одній сім'ї загиблого і двом інвалідам-учасникам АТО. Це жителі сіл Калинівка, Шевченкове і Заворичі. Житло вони обирали самостійно. Наразі існує потреба ще в 13 квартирах – у черзі 11 інвалідів і дві родини загиблих. При цьому більшу частину, 14 квартир, вже придбали. Раніше виділяли додаткові кошти із районного бюджету, зараз вистачило субвенції. 

Голова Бориспільської райради Владислав Байчас:

Про виділення коштів мені нічого невідомо і раніше допомоги на придбання житла від держави ми не отримували. Одного разу область виділила кошти, яких вистачило на купівлю одного будинку у селі. Потреба, звісно, є, але ми не формували окремої черги. Є заяви про надання допомоги від сільрад. Виділяти кошти із районного бюджету не маємо можливості. 

В.о. мера Ржищева Христина Чорненька:

12 серпня кошти у сумі 817 тис. 288 гривень були зараховані на спеціальний рахунок Переходенка В.В.. Залишаються в черзі двоє людей, необхідні суми – 638 тис. 849 гривень та 769 тис. 574 гривень. Звичайно, хотілося б отримати більшу субвенцію. Але вдячні за те, що є, враховуючи ситуацію в країні, держава виділяє кошти та підтримку у придбанні житла пільговим категоріям осіб.

Голова Іванківської райради Валерій Потієнко:

У минулому році вдалось придбати лише одну квартиру вартістю 1 млн 42 тис. гривень для воїна АТО. Цьогоріч отримали 761 тис. 954 гривні, коштів вистачить також на купівлю однієї квартири. У черзі наразі 8 чоловік, потрібно близько 7 млн гривень. Поки скарг не отримували, люди чекають. Можу сказати, що ми не задоволені сумою виділених коштів. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, у минулому році Київська облдержадміністрація розподіляла між районами державну субвенцію на покупку житла дітям-сиротам та учасникам АТО, які мають інвалідність.

Читайте: Суд постановив виділити бійцям АТО землю на Білоцерківщині

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, василий володин, участники ато, субвенция, анатолий федорчук, сергей гришко, кристина черненькая, валерий потиенко, покупка квартир, земля участникам ато

п'ятниця, 12 серпня 2022 г.
20:45
Лемури варі у київському зоопарку відтепер мешкають на власних островах (відео)
20:26
У столиці шахраї за підробленими документами продали квартиру померлого киянина (відео)
20:08
Зеленський запропонував подовжити воєнний стан до 21 листопада
19:52
На благоустрій Переяславської громади додали майже 15,5 мільйонів гривень
19:36
На напрямку Покровське – Бахмут ворог мав частковий успіх, - Генштаб ЗСУ
19:31
Відправити на ЗАЕС військову місію під егідою ООН для розмінування, - Палатний запропонував, як зупинити країну-терориста
19:20
Уряд затвердив порядок переходу в держвласність майна заборонених партій
19:02
В Шевченківському районі столиці на жінку впало величезне дерево (фото)
18:40
Уряд схвалив стратегію рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року
18:26
Правоохоронці вилучили 27 тонн пального російського товариства, що забезпечує міноборони рф, та передали ЗСУ
18:05
Печерський райсуд Києва зняв арешт з ТРЦ Ocean Plaza
18:00
Кабмін обмежив розмір премій заступників міністрів
17:48
У Броварському районі відбудеться масове відключення електроенергії (адреси)
17:24
У Києві за підозрою у вимаганні хабара в 20 тисяч доларів затримали голову обслуговуючої компанії
17:06
Україна закликає світову спільноту не допустити судилища над полоненими захисниками Маріуполя - заява
16:47
Віталій Кличко заявив, що Київ готується до опалювального сезону в посиленому режимі
Календар подій
Відкритий лист члена Оргкомітету Київського форуму волонтерів Президенту України Володимиру Зеленському
3 серпня 2022 г. 09:00
Шановний Володимире Олександровичу! 15 липня 2022 року у Києві відбувся перший масштабний Київський Форум волонтерів, в якому взяли участь більше 120 волонтерських спільнот і волонтерів. На форумі було обрано його координаційний орган, покликаний сприяти вирішенню проблем волонтерського руху та його взаємодії з державою –  Оргкомітет. Членом Оргкомітету обрали і мене. Серед багатьох проблем руху, що розглядалися на форумі за участю запрошених представників державних органів, постало питання податкових ризиків для значної кількості волонтерів, діяльність яких йде не через офіційно зареєстровані неприбуткові організації. Впевнений, що Ви у повній мірі обізнані щодо обсягу допомоги армії, вимушеним переселенцям та постраждалим в результаті окупації, що з 2014 року, а тим більше після початку повномасштабної війни, надає волонтерський рух. На жаль, органи влади – Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші виконавчі органи в законодавчому та організаційному плані часто не встигають відповідати викликам, що стоять перед країною та волонтерською спільнотою. Тому, розуміючи важливу роль волонтерського руху для національної безпеки і оборони держави та виходячи зі статті 106 п.17 Конституції України від імені волонтерської спільноти прошу Вас як Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України розібратися у проблемі і, виходячи з Ваших можливостей як Президента країни знайти механізми її вирішення.