суббота, 31 июля 2021 г.

Комунальні лікарні та школи Вишгородщини ризикують залишитися без фінансування на наступний рік

Комунальні лікарні та школи Вишгородщини ризикують залишитися без фінансування на наступний рік

Школи і медики Вишгородщини ризикують опинитися у безгрошів’ї. Депутати Вишгородської громади б’ють на сполох: райрада мусить якнайшвидше передати заклади освіти, медицини та культури на баланс громади, адже згідно з новим законом, з 1 січня саме ОТО мусять самі фінансувати ці заклади. У райраді запевняють, що хотіли б вирішити питання у строк, оптимальний для бюджетного процесу. Однак на заваді встали інвентаризація, систематизація та інші проблеми. 

Про це KV стало відомо із допису голови Вишгородської міської об’єднаної громади Олексія Момота

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За його словами, 16 грудня на позачерговій 2-й сесії Вишгородської районної ради VIІI скликання мали передати низку комунальних закладів освіти, культури та медицини на баланс міста Вишгород, як того вимагає Закон №1009-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій", що набув чинності 6 грудня

У порядок денний додатково були внесені питання про безоплатну передачу юридичних осіб та майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міста Вишгородського району у комунальну власність територіальних громад Вишгородської міської ради, Пірнівської сільської ради, Петрівської сільської ради та Димерської селищної ради. “Ці питання викликали досить жваве обговорення в залі, але під час голосування були погоджені депутатами”, – зазначається у прес-релізі на сайті районної ради. 

Перелік цих об’єктів був затверджений рішенням Вишгородської міської ради від 10 грудня "Про звернення з клопотанням до Вишгородської районної ради щодо передачі закладів, підприємств, установ до власності Вишгородської міської ради…” – всього 24 комунальні заклади.

Назва закладу 

Код ЄДРПОУ

Вишгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

13729211 

НВК "Вишгородська районна гімназія "Інтелект" – ЗОШ І ступеня"

20579479 

Комунальний заклад Вишгородської районної ради "Вишгородський міжшкільний навчально- виробничий комбінат"

19414299 

Вишгородська спеціалізована школа "Сузір'я" Вишгородської районної ради

13737082 

Вишгородський районний Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді "Дивосвіт" 

25979284 

Вишгородська комплексна дитячо – юнацька спортивна школа 

37496518 

КП "Навчально – спортивна база" (НСП) 

22202661 

Вишгородська центральна районна аптека 

 № 23 

1977760 

Вишгородська районна спеціальна загальноосвітня школа "Надія" 

24220924 

Комунальний заклад "Інклюзивно-ресурсний центр" Вишгородської районної ради 

42059088 

Вишгородська дитяча музична школа 

228500 

Вишгородський районний будинок культури "Енергетик" 

5531400 

Комунальний заклад "Вишгородська районна дитячо-юнацька спортивна школа з водних видів спорту" 

22202661 

Вишгородська центральна районна бібліотека 

36833124 

КНП "Вишгородська центральна районна лікарня"  Вишгородської районної ради

1994391 

КНП Вишгородська стоматологічна поліклініка

33678038 

Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської районної ради 

38423901 

КП “Вишгородське бюро технічної інвентаризації” 

19422749 

ВРКП "Комунальник" 

32537622 

Хотянівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів 

20602907 

Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" ВРР 

38423901 

Хотянівська бібліотека 

 

Хотянівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини 

38423901 

Осещинський фельдшерський пункт 

 

*Додаток 1 до рішення Вишгородської міської ради № 2/9 від 10 грудня 2020 року 

До дня проведення сесії, утім, депутатам міськради не вдалося ознайомитися із повним переліком, який виносили на засідання районної ради, каже голова міськради Олексій Момот. За його словами, на засіданні районної ради також було порушено регламент роботи – як з'ясувалося, депутати районної ради навіть в момент сесії не мали на руках перелік об'єктів, які передаються. Заступник голови районної ради Олександр Дзюба з трибуни повідомив про те, що перелік буде просто зачитано в момент прийняття рішення.

“Ми побачили, що з усього переліку який надали, передають тільки школи: причому туди забули вписати школу “Надія”, де навчаються наші особливі дітки. Я на всьому цьому акцентував увагу – пояснив депутатам районної ради про те, що сьогодні [був] останній день, коли міська рада має подати до казначейства мережу підприємств: які саме переходять, скільки налічується у них співробітників, скільки це буде коштувати, фінансування і таке інше. Пояснив, що з 1 січня вже згідно закону та бюджетного кодексу України депутати райради не зможуть фінансувати ані освіту, ані медицину, ані культуру. У нас є ризик залишити більше сотні людей без заробітної плати. Це величезний ризик”, – каже Момот.

Голова громади каже, що його підтримала частина депутатів районної ради, які вносили також пропозиції передати згідно рішення Вишгородської міської ради, звучали також альтернативні пропозиції, щоб міська рада встигла перестрахуватися – підготуватися, розпланувати бюджет, встигнути подати дані до Казначейства, прийняти хоча б юридичні особи. 

“На жаль, більшість, яка сформувалася в районній раді, це не підтримала – аргументуючи тим, що вони зберуться, можливо на наступному тижні і передаватимуть ці об’єкти. Я запропонував голові районної ради не пізніше понеділка зібрати круглий стіл із керівництвом Вишгородської та сусідніх ОТГ, керівниками комунальних закладів, які підпадають під цей ризик, і щоб ми це вирішили. 25 грудня – останній день, коли ми маємо затвердити бюджет. Ми матимемо зробити це за один день”, – додає Момот.

Голова районної ради Андрій Анісімов каже: процес передачі майна продовжується, районні депутати розуміють необхідність та ургентність, але спочатку вони мають вирішити бюрократичні проблеми, через які передати все одразу не вийде.

“Вишгородською районною радою 16.12.2020 прийняті рішення про безоплатну передачу юридичних осіб та майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міста Вишгородського району у комунальну власність територіальних громад Вишгородської міської ради, Димерської селищної ради, Петрівської сільської ради, Пірнівської сільської ради. Здебільшого передано заклади освіти. Також прийняті рішення про початок реорганізації Іванківської і Поліської районних рад шляхом приєднання до Вишгородської районної ради та створені відповідні комісії з реорганізації. Треба зазначити, що для передачі частини майна необхідно пройти відповідні процедури. Наприклад, для передачі музичних шкіл, бібліотек, Вишгородській районній раді необхідно увійти до складу засновників цих закладів, про що було прийнято відповідні рішення. Після проведення реєстрації буде прийнято рішення про передачу цих установ до ОТГ. На жаль, цю роботу не було проведено завчасно и тому новий склад районної ради потребує часу на цю роботу, та працює в режимі 24/7 для вчасного завершення цих процесів та з урахуванням вимог чинного законодавства”.

Депутат Київської обласної ради Олександр Колодій (фракція “ВО “Батьківщина”), що був присутній на засіданні райради, розповів – з переліку вище затвердили до передачі лише Вишгородську ЗОШ І-ІІІ ст. №1, навчально-виховний комплекс "Вишгородська районна гімназія "Інтелект" – ЗОШ І ступеня" та Вишгородську спеціалізовану школу "Сузір'я". Інші заклади будуть затверджувати на наступній сесії, яка буде проводитися на початку наступного тижня – наразі готують пакети документів та допроводять інвентаризацію.

“Лишилося питання по Вишгородській центральній райлікарні, центру ПСМД, ФАПам, закладам культури. Окремим блоком із міськрадою зараз вирішується спірне питання стосовно комунальних підприємств. Я спілкувався із головою Фонду комунального майна Вишгородської райради, документи готуються. Є складнощі: наприклад, у райлікарні дві філії – одна у місті, одна в смт Димер, і передати потрібно частину майна відповідно і місту, і смт. Що стосується ФАПів, такі є в кожному селі, їх потрібно систематизувати і передати відповідним громадам, на території яких вони знаходяться. Спірні момент є, звісно, але вони не стосуються саме комунальних закладів, а лише компідприємств”, – зазначає Колодій і додає, що пропозицію Момота зібрати круглий стіл підтримано – голови ОТГ та керівники комунальних установ мають зібратися 18 грудня. 

Нагадаємо, як писала KV, райони більше не будуть фінансувати заклади соціальної інфраструктури відповідно до змін до законодавства, прийнятих Верховною Радою. Відтак, всі школи, театри, лікарні перейдуть на фінансування громадами. Нещодавно про передачу фастівського Центру ПМСД та Фастівської ЦРЛ на баланс міста звітувала Фастівська міська громада, але вона вже б’є на сполох: необхідні кошти на їх дофінансування.

Читайте: Фастівська громада візьме на себе фінансування двох закладів охорони здоров'я

Фото: Життя міста Вишгород – blogger

КиевVласть

Влад Григорьев

Теги: новости киевской области, новости киевщина, коммунальное учреждение, вышгородская община, олексій момот, Олександр Колодій, комунальне майно, вишгородська громада, вишгород отг, вышгород ото, андрій анісімов, закон 1009

пятница, 30 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 31 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
На выходных, 31 июля - 1 августа, в Киеве ожидается чрезвычайный уровень пожарной опасности
20:04
Столичную власть просят предусмотреть финансирование строительства новых учебных заведений в одном из микрорайонов Соломенки
19:45
На Киевщине оглашен приговор иностранцу-наркокурьеру, который ввез в Украину в желудке более 1 кг кокаина
19:28
Деснянская РГА сообщила, где в ближайшее время проведут санитарную обрезку деревьев (адреса)
19:07
Перемоги на олімпіадах залежать від розвитку масового спорту, – Палатний з “УДАРу”
19:05
Столичную власть попросили изменить режим работы светофора на границе Киева и Коцюбинского
18:44
“Киевзеленстрой” отчитался об обработке 100 гектаров столичных земель препаратом против амброзии (видео)
18:31
Во вторник под зданиями МВД и Офиса Генпрокурора пройдут митинги столичных предпринимателей
18:21
В Броварах со 2 августа проезд с ул Ярослава Мудрого на ул Михаила Грушевского будет частично перекрыт (схема)
18:00
Общины Вышгородского района просят “Слуг народа” явиться на сессию райсовета
17:55
“Интергал-Буд” в тройке лидеров рейтинга застройщиков Киева за I-II квартал 2021 года по версии портала “Минфин”
17:52
Разыскиваемый НАБУ экс-судья Чаус нашелся в Винницкой области и снова исчез
17:42
Под Киевом в результате ДТП погибли мальчик и 60-летний мужчина (фото)
17:25
Сегодня на столичной улице Березняковской временно ограничат движение (схема)
17:03
SkyUp начнет летать из Киева в Париж и Ниццу
Календарь событий
“Дом Рутковского” в центре Киева окопали под застройку
30 июля 2021 г. 08:59
“Дом Рутковского” в центре Киева окопали под застройку
Памятник архитектуры местного значения на ул. Тургеневской, 19 “Дом Рутковского” находится в плачевном состоянии – перекрытия отсутствуют, продолжают увеличиваться трещины на стенах. С апреля 2021 года в непосредственной близости ведутся две масштабные стройки: вырыты котлованы и работает тяжелая строительная техника. На Тургеневской, 17-А ООО “Старт Груп Украина” возводит многоэтажный офисный центр. По другую сторону от памятника – по ул. Тургеневской, 21 под видом реконструкции вырыли котлован для строительства торгово-административного комплекса.  Участки по всем трем адресам обнесены одним строительным забором, стенда с информацией о дальнейшей судьбе здания-памятника нет. Столичные активисты возмущены – стройки ведутся с целым рядом нарушений.