понедельник, 26 июля 2021 г.

Фастівська громада візьме на себе фінансування двох закладів охорони здоров’я

Фастівська громада візьме на себе фінансування двох закладів охорони здоров’я

Райони більше не будуть фінансувати заклади соціальної інфраструктури відповідно до змін до законодавства, прийнятих Верховною Радою. Відтак, всі школи, театри, лікарні перейдуть на фінансування громадами. У розпал пандемії лікарні на Київщині постануть перед новою загрозою. Фастівська міська громада вже б’є на сполох: необхідні кошти на дофінансування фастівського Центру ПМСД та Фастівської ЦРЛ. Тягар для бюджету великий – гроші необхідні для закупівель, комуналки, зарплат.

Як стало відомо KV  з повідомлення пресслужби Фастівської міської громади у Фейсбуці, 10 грудня відбулося третє позачергове засідання сесії міськради, на якій затвердили вхід міськради до складу засновників Фастівської центральної райлікарні (*) та районного Центру первинної медико-санітарної допомоги (**).

 Пов’язано таке рішення з тим, що “дані медичні заклади вже з нового року, відповідно до чинного законодавства, будуть фінансуватися з міського бюджету.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це питання піднімалося напередодні дня засідання, 7 грудня, під час зустрічі голови Фастівської громади Михайла Нетяжука із головою Фастівської райради Віктором Веремейчиком та головою Фастівської РДА Юрієм Волковим. 

Як було зазначено, “надважливо, щоб цей крок було зроблено до моменту прийняття рішення про бюджет Фастівської громади на наступний рік. Адже відсутність даного рішення, відповідно до норм чинного законодавства, може спричинити зрив фінансування даних медичних закладів, оскільки фінансуватися вони мають лише з коштів місцевих бюджетів”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Очікується проведення сесії Фастівської районної ради, оскільки, вказано у повідомленні, рада має вийти із співзасновників даних медзакладів.

Зазначимо, що у листопаді ц.р. на підпис президенту України було направлено проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій” №3651-д. Законопроект дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів. Він врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань, а також дає змогу створити районні державні адміністрації в нових районах. У другому читанні та в цілому Верховна Рада прийняла законопроект №3651-д 17 листопада 2020 року.

Раніше прес-центр ініціативи “Децентралізація” повідомляв, що цей законопроект треба було прийняти до того, як після місцевих виборів набудуть повноважень нові органи місцевого самоврядування. Для функціонування місцевої влади в новому адміністративно-територіальному устрої цей законопроект має створити умови, які гарантують стабільність правових та інших відносин, забезпечують безперервність реалізації завдань і повноважень як державної влади на місцях, так і місцевого самоврядування.

“Ситуація наступна: змінами до Бюджетного кодексу не передбачена можливість фінансування з районних бюджетів сфери медицини. Це питання проблемне по всій державі: усі лікарні у сфері управління районних структур (рад та адміністрацій) повинні отримувати фінансування з інших рівнів бюджету – або обласного, або з територіальних громад. Аби сфера охорони здоров’я не опинилася у стані колапсу, міська рада прийняла рішення щодо звернення до райради і висловила готовність прийняти ці заклади собі у сферу управління. Хоча ми бачимо, що це стане серйозним навантаженням на місцеві бюджети. Коли НСЗУ затверджувала тарифи, за якими вона оплачує надання медичних послуг, офіційно заявлялося про лише 60% від вартості. З державного бюджету йде недофінансування закладів охорони здоров’я, з місцевих бюджетів потрібно знаходити шляхи закупівлі не лише матеріалів, ліків, оплати компослуг, але й додатково утримувати заклади”, – каже голова  Фастівської громади Михайло Нетяжук. 

“У районного керівництва є розуміння проблеми і шляхів її вирішення. Питання за депутатами нового скликання Фастівської райради, які мають прийняти відповідне рішення. А що стосується фінансування – краще та логічніше, аби заклади, якими переважно користуються жителі міста, співфінансувалися за рахунок міської громади.

Зміни до Бюджету та Закон №1009 диктують передачу закладів на громади. РДА не буде управляти даними структурами. Район фінансував ці заклади сам, місто підключилося лише в останній рік, коли почалася реформа децентралізації. Для початку: у центральній райлікарні із усіх, хто там обслуговується, 70% – жителі міста. А дофінансування з боку району складало майже 5 млн гривень (4,37 млн). Тепер в районі бюджету як раніше не буде, він буде формуватися з акцизних зборів та надання в оренду майна. А стосовно лікарні – вона обслуговуватиме усю громаду, тому місцеві громади будуть її співфінансувати, тим більше, що кошти на зарплати медикам відшкодовуватиме НСЗУ. Ризики є, але це – найкращий варіант. Але ще треба попрацювати, щоб не було перекосу. Якість обслуговування не впаде через перекладання фінансування на місцеві бюджети, я вважаю – може, навіть навпаки покращиться”, – каже Юрій Волков.

“Я б із превеликою радістю лишив ці заклади на фінансуванні району, адже це серйозне навантаження. Однак оскільки є ці зміни до БК, район не має законодавчих підстав здійснювати фінансування. Тому не тільки по Фастівській, але й по іншим громадам потрібно приймати відповідне рішення. Ми б віддали на фінансування району будь-яку сферу, яку вони готові узяти. Ми подивимося, чи буде район готовий собі брати якісь заклади, але у новому адмінустрої райони не мають власних доходів, за ними не закріплені податки, які б заходили у райбюджет. Не все передається на громади. Ми прогнозуємо надзвичайно важкий фінансовий рік.

Ми, не чекаючи нового закону, вже увійшли у склад засновників 18 закладів освіти і одного закладу культури. Стосовно соціальних послуг – беремо соцпрацівників закладів освіти у штат без змін, ці заклади переходять у сферу управління міської ради”, – підкреслив Нетяжук.

Нагадаємо, як писала KV, у вересні цього року громадський активіст Антон Гура проінспектував центральну районну лікарню та дійшов висновку, що вона не готова до другої хвилі коронавірусу. Тим самим перелякав фастівського мера, який вже разом із представниками райради та РДА публічно заявили, що у лікарні все добре. При цьому міський голова зазначає, що активність Гури пов'язана із місцевими виборами, а сам він не має жодного стосунку до ЦРЛ, оскільки вона знаходиться на балансі району. 

Читайте: Передвиборче: Фастівська ЦРЛ втрапила у скандал через другу хвилю пандемії

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, комунальне некомерційне підприємство Фастівської районної ради “Фастівська центральна районна лікарня” (КНП ФРР “Фастівська ЦРЛ”) заснована 10.12.1996 року за адресою Фастівський район, селище міського типу Борова, вул. Глібова, 3; статутний капітал – 10 тис. гривень. 

Комунальне некомерційне підприємство Фастівської районної ради “Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги” (КНП ФРР “Фастівський ЦПМСД”) засноване 26.10.2012 року за адресою Фастів, вул. Льва Толстого, 28, із статутним капіталом у 10 тис. гривень. 

* – КНП ФРР Фастівська ЦРЛ, код ЄДРПОУ: 01994238

** – КНП ФРР Фастівський центр ПМСД, код ЄДРПОУ: 38036489

Фото: Фастів.News

КиевVласть

Влад Григор’єв

Теги: новости киевской области, фастов, Михаил Нетяжук, фастовский район, новости киевщина, фастовская община, фастовская ото, районный совет, фастовская црл, фастовский центр пмсд

понедельник, 26 июля 2021 г.
15:04
В Киеве зафиксирован рост заболеваемости гриппом и ОРВИ
14:45
Четырех столичных полицейских будут судить за похищение человека (фото)
14:27
В Україні провели дослідження міських просторів
14:16
Президент потребовал ввести в декларациях чиновников и депутатов графу о двойном гражданстве
14:02
Завтра, 27 июля, из-за празднований 1033-летия Крещения Руси общественный транспорт в столице изменит маршруты
13:45
Полищук победила в конкурсе на пост начальника управления по вопросам рекламы КГГА
13:33
Заседание по рассмотрению избрания меры пресечения Тупицкому перенесено до августа
13:19
Понад 7 тисяч мешканців Київщини вакцинувалися протягом вихідних
13:04
Столичную власть попросили благоустроить территорию вокруг озера Белое
12:46
В КГГА заявили, что первые электробусы могут выйти на маршруты общественного транспорта в ближайшие два года
12:34
В Украине ввели электронные талоны на технику
12:19
Исполнительная власть КГГА работает неэффективно, - депутат Киевсовета Трубицын
12:02
Суд вернул государству 13 объектов “Киевского радиозавода”
11:43
С 1 августа на Киевщине вводится запрет на вылов раков
11:27
Захворювання на коронавірус виявили в 8 жителів Київщини
11:04
В Кременчуге состоялась Хода памяти “народного мэра” Олега Бабаева
Календарь событий