понедельник, 17 января 2022 г.

Передвиборче: Фастівська ЦРЛ втрапила у скандал через другу хвилю пандемії

Передвиборче: Фастівська ЦРЛ втрапила у скандал через другу хвилю пандемії

У Фастові черговий плівковий скандал: якщо в 2016 році грім вибухнув через підпільний запис двох депутатів міськради, то в 2020 списи почали ламати навколо відео відомого блогера з мером. Так, громадський активіст Антон Гура проінспектував центральну районну лікарню та дійшов висновку, що вона не готова до другої хвилі коронавірусу. Тим самим перелякав фастівського мера, який вже разом із представниками райради та РДА публічно заявили, що у лікарні все добре. При цьому міський голова зазначає, що активність Гури пов'язана із місцевими виборами, а сам він не має жодного стосунку до ЦРЛ, оскільки вона знаходиться на балансі району. 

Про це KV стало відомо із прес-конференції мера Фастова Михайла Нетяжука, голови райради Геннадія Сиваненка та в.о. голови РДА Юрія Волкова 8 вересня. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проблеми

Другого вересня громадський активіст Антон Гура відвідав Фастівську районну лікарню, де хотів перевірити наявність засобів індивідуального захисту для медиків. Отримавши відмову, він направився до районної державної адміністрації, аби поспілкуватись із на той момент в.о. голови Юрієм Волковим. 

Зокрема, Гура зазначив, що до нього звернулись медики Фастівської ЦРЛ із проханням допомогти засобами медичного захисту, які необхідні для стримання другої хвилі пандемії коронавірусу. 

“Я займаюсь допомогою медикам через Міністерство охорони здоров'я, намагаюсь достукатись до Володимира Зеленського, якщо є проблеми. Мені написали із Фастівської ЦРЛ, що вони не забезпечені засобами індивідуального захисту. Вчора (1 вересня, – ред.) виступав Шмигаль (Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України, – ред.) і сказав, що скоро матимемо 3 тисячі хворих щодня. Відповідно нам потрібно згуртуватись, підготуватись, аби прийняти удар. Ваша лікарня, наскільки я розумію, не готова його прийняти, оскільки мені писали із усіх відділень”, – каже він. 

В свою чергу Волков резонно відповів, що Фастівська ЦРЛ поки не є лікарнею, де планується приймати другу хвилю пандемії. За його словами, район, дійсно, знаходиться у стадії підготовки до розгортання і готується прийняти можливих хворих, тож він не розуміє, до чого ЦРЛ не готова наразі?

“Можливо ви трохи неправильно почали із ними (медперсоналом, – ред.) говорити і налаштували проти себе. Я потім подивлюсь запис”, – зазначив Волков. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Антон Гура розповів, що вже півроку їздить лікарнями України і зазвичай лікарі погоджуються показати запаси на складі та, якщо їх недостатньо, просять допомоги. У випадку ж з Фастівською ЦРЛ, показувати запаси йому відмовились і рекомендували “валити звідси”. Такий діалог, за словами Гури, у нього відбувся із медичним директором з надання стаціонарної допомоги дорослому населенню Ольгою Полторак, яка після цього зникла з робочого місця на декілька годин і з'явилася лише після того, як громадський активіст викликав поліцію.

“Єдине, чого я хочу, щоб ви показали мені склад. Ми або заспокоюємо медиків, якщо там достатньо засобів, або я допоможу вам забезпечити їх усім необхідним. Підключу волонтерів, владу. Але мені потрібне підтвердження. Зараз паніка почнеться і серед населення, оскільки вони будуть думати, що у лікарні катастрофа”, – каже Гура Волкову.

В.о. голови РДА розповів, що район виділяє також лікарні субвенцію, але цих коштів на утримання не вистачає. 

У результаті Волков запропонував Гурі сісти за стіл переговорів із представниками лікарні, аби вирішити ситуацію, але той продовжував наполягати, щоб йому показали склад. Волков у телефонному режимі переконав Полторак зустрітись із Гурою, оскільки головний лікар Андрій Герцун у цей час знаходився у відрядженні. 

Читайте: Зеленский назначил Юрия Волкова главой Фастовской РГА

А що містяни?

Після цього Антон Гура пішов до кабінету міського голови, оскільки дізнався, що жителі міста також користуються послугами районної лікарні, але при цьому міська рада її не фінансує. 

Михайло Нетяжук сказав, що наразі через карантин особисті прийоми скасовано, тому порекомендував звернутись із запитом. Гура продовжував ставити йому питання, чи планує місто фінансувати лікарню та у разі негативної відповіді обіцяв зробити все, аби Нетяжука не обрали головою Фастівської ОТГ. 

Міський голова запросив Гуру на нараду із лікарями, яка проходила у той час. Там Гура сказав, що лише 30% жителів району обслуговуються у ЦРЛ, інші 70% – це мешканці міста. При цьому фінансує лікарню район і наразі там “рвані простині та немає засобів захисту, а міський голова відмовляється виділяти фінанси”. Пізніше він сказав, що місто виділило на лікарню лише 9 млн гривень, тоді як селище Борова придбало рентген-апарат за мільйон. 

В свою чергу, Нетяжук відповів, що на рентген-апарат із міського бюджету було виділено 2 млн гривень. Одна із медичних працівників, яка була присутня на нараді, також зазначила, що місто купувало й інше обладнання вартістю 3 млн гривень. Вона сказала, що аби підписати договір із Національною службою здоров'я, міська рада повністю забезпечила ЦРЛ обладнанням. 

Тоді Гура погодився приїхати до міста через тиждень і сказав, що якщо міська рада йому покаже відповідні документи, то він готовий вибачитись на всю Україну через свій “наїзд”. На що Нетяжук відповів: “я перед усією Україною кажу, що буду спілкуватись із вами за однієї умови: якщо ви будете дотримуватись журналістської етики”. Гура сказав, що готовий дотримуватись журналістської етики, якщо міський голова не буде від нього тікати. 

“Я спеціально взяв паузу, щоб перевірити закупки на Прозоро та вияснити, який стосунок мер Фастова має до відомчої лікарні і навіщо вкладає туди кошти, ваші кошти, місто Фастів. Недарма на нараді сиділи лікарі первинної медицини. Я розумію, що “первинка” – це клондайк коштів, де їх крадуть, тому що їх легко “списати”. З приводу наявності засобів захисту – їх немає. Мені сказали, що їх не вистачає, але з натяком, що їх немає. Тому я не поїду до лікарні, щоб нікого знову не лякати. Але тепер таке питання – чи краде гроші головний лікар?” , – резюмував Гура. 

Влада віщає

В свою чергу місцева влада публічно прокоментувала ситуацію на прес-конференції. Так, міський голова зазначив, що Гура розповсюдив завідомо неправдиву інформацію.

“Від ЗМІ прозвучало питання щодо ситуації, яка трапилась минулого тижня у ЦРЛ. Людина, яка приїжджала у місто, зазначала, що було певне спілкування із керівництвом району і озвучувалась навіть пряма мова голови райради”, – говорить Нетяжук. 

Далі почав говорити голова райради Геннадій Сиваненко. 

“На жаль, чи на щастя, я з особою, яка знімала ролик, не бачився і не спілкувався, взагалі ніяких контактів у нас не було. Відзнятий ролик, м'яко кажучи, викликав у мене занепокоєння. Там інформація подається необ’єктивно, під політичним кутом і у мене таке відчуття, що це намагання спровокувати конфлікт між районом і містом, але ніяк не вирішити якесь питання “по суті”. Але найбільше мене занепокоїло те, що людина почала “звільняти” працівників. Ольга Полторак все життя пропрацювала для людей, вона з династії медиків. Вона перехворіла коронавірусом і продовжує рятувати пацієнтів. Не можна так ставитись. Вона користується незаперечним авторитетом і повагою як в колективі, так і в керівництва. Тому маю звернення до всіх – у цей складний період, коли по суті стартувала політична кампанія, буде багато “вкидів”, фейків, але у жодному разі вони не йтимуть від мене чи райради, адміністрації, міської ради”, – каже він. 

В.о. голови РДА Юрій Волков зазначив, що питання медицини є складним, як на рівні держави, так і на місцевому рівні. 

“Повірте, як районна, так і міська влада робить все, аби люди працювали в цей складний час та надавали відповідні послуги”, – говорить він. 

У коментарі KV Михайло Нетяжук додав, що центральна районна лікарня знаходиться на балансі районної ради та управлінні районної державної адміністрації. 

“Міська рада взагалі не має стосунку до районної лікарні. Більш того, ми надсилали райраді та РДА лист із проханням щодо встановлення спільної власності на лікарню. На жаль, таке рішення не було прийнято. Незважаючи на це, ми намагаємось допомогати ЦРЛ у межах своїх повноважень. Наразі лікарня працює, ніяких проблем немає. Я вважаю, що така ситуація виникла через майбутні місцеві вибори”, – зазначив Нетяжук у коментарі KV

Варто зазначити, що Фастів славиться різними “плівковими” скандалами. Як раніше писала KV, у 2016 році стався “касетний” скандал – у мережі з'явився аудіозапис секретних переговорів, що відбулися нібито між двома місцевими депутатами і помічницею обраного в цих краях нардепа-мажоритарника. Учасники переговорів, не знаючи про наслідки, видали багато інформації про головних фастівських "дерибанщиків", і самі назвали ціну своїх депутатських "послуг". На появу записи в мережі негайно відреагувала місцева прокуратура.

Читайте: В Фастові за 9,3 млн гривен відремонтують Свято-Покровську вулицю

Фото: колаж KV

КиевVласть

Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, карантин, коррупция, COVID-19, медицина, власть киевщина, фастов, местные выборы, больница, эпидемия, Михаил Нетяжук, Геннадий Сиваненко, юрий волков, вторая волна, црл, антон гера

воскресенье, 16 января 2022 г.
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 17 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
17:51
В Василькове сегодня ночью на два часа отключат электричество во всем городе
17:31
На столичной стройке произошел инцидент, девелопер предлагает награду за помощь в розыске организаторов провокации
17:03
В Киеве на три дня отменили курсирование нескольких рейсов городской электрички
16:02
В КГГА с 17 января начнут принимать документы от кандидатов на должность начальника КП “Автодорсервис”
15:05
Главе Соломенской РГА Ирине Чечетке указали на аварийную лестницу у станции метро “Берестейская”
14:04
Компанию, связанную с мэром Одессы Трухановым, “выбросили” из тендера по строительству Киевской обходной дороги
13:02
За останню добу на коронавірус захворіли 198 жителів Київщини
12:03
Депутат Киевсовета указал коммунальщикам на недоработки по установке счетчиков тепла в Оболонском районе
11:01
В Василькове на Киевщине после аварии возобновили электроснабжение почти всех домов
10:06
В Вышгородском районе Киевщины в результате ДТП погибла 11-летняя девочка
09:02
В минувшую субботу в Украине почти 40 тысяч человек сделали прививки против COVID-19
07:15
Сегодня, 16 января, ярмарки пройдут в трех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 16 января 2022 года
суббота, 15 января 2022 г.
20:08
Васильков остался без света, воды, тепла и связи
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 16 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
Календарь событий