пятница, 16 апреля 2021 г.

Київська область профінансує розбудову інфраструктури для 14 об’єднаних громад

Київська область профінансує розбудову інфраструктури для 14 об’єднаних громад

Депутати Київської обласної ради затвердили програму будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області. Вона діятиме впродовж трьох років, але фінансування поки передбачено лише на 2021. Так, за 260 млн гривень планують відремонтувати і побудувати 20 шкіл, садочків, лікарень та стадіонів в деяких об'єднаних територіальних громадах. Частину соціальних об'єктів реалізують за рахунок трансфертів з обласного бюджету.

Про программу

Як стало відомо KV, 24 грудня депутати Київської обласної ради підтримали рішення №038-01-VІІІ “Про затвердження Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2021-2023 роки”.

Відповідальним виконавцем програми та розпорядником коштів є Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сума фінансування програми на 2021 рік складає 260,1 млн гривень. З них 10 млн – з державного бюджету, 195,5 млн – з обласного та 54,6 млн гривень – кошти місцевих бюджетів. 

Програмою передбачено будівництво, реконструкцію та ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та об'єктів житлово-комунального господарства. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Затверджені об'єкти

У додатку №2 до програми зазначено, що у поточному році буде відремонтовано і побудовано 19 об'єктів. 

Найбільше – на території Поліської громади. У селі Вовчанів зроблять капітальний ремонт Вовчківського НВО "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад" вартістю 10 млн гривень. У селі Мар'янівка буде проведена реконструкція спортивного залу та приміщень опорного навчального закладу Мар'янівське НВО "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок". Вартість робіт – 1,7 млн гривень. В селі Луговики запланована реконструкція приміщень санвузлів Луговицького НВО "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад", яка коштуватиме 1,3 млн гривень. 

Бородянській громаді затвердили два об'єкти – будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Микуличі (виділено 588 тис. гривень) та нове будівництво будівлі закладу культурно-просвітницького і спортивного обслуговування населення та психологічної реабілітації учасників АТО в селі Дружня (14,2 млн гривень). 

Також два об'єкти має Володарська громада. Йдеться про капітальний ремонт будівлі з термомодернізацією зовнішніх стін лікувального корпусу №1 Володарської районної лікарні (7,2 млн гривень) та капітальний ремонт з комплексною термомодернізацією будівлі комунального закладу "Володарська районна дитячо-юнацька спортивна школа” (6 млн гривень).

Таку ж кількість об'єктів має Димерська територіальна громада. Це капітальний ремонт дитячого дошкільного навчального закладу “Зернятко” (7,9 млн гривень) та будівництво спортивної зали та їдальні навчально-виховного комплексу "Димерська гімназія – загальноосвітня школа І ступеня" (18,3 млн гривень) у селищі Димер. 

На території Тетіївської громади проведуть термосанацію (капітальний ремонт) будівлі КЗ "Тетіївський освітній центр – опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3" (12,6 млн гривень). У селі Проців Вороньківської громади проведуть реконструкцію будівлі існуючої школи І ступеня під загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів (43 млн гривень). В селі Жоравка Яготинської громади запланована термомодернізація будівлі опорного загальноосвітнього навчального закладу "Жоравський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів -  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)" (9,2 млн гривень). 

На території Макарівської громади зроблять капітальний ремонт приміщень Пашківської загальноосвітньої школи I-III ступенів у селі Пашківка (28,2 млн гривень), у місті Вишгород Вишгородської громади відбудеться реконструкція дошкільного навчального закладу “Ластівка” (19 млн гривень). 

У селі Горностайпіль Іванківської громади затверджено виготовлення проєктної документації для реконструкції приміщення Горностайпільського НВО "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок" (2 млн гривень). У селі Лебедівка Пірнівської громади відбудеться реконструкція нежитлової будівлі під дитячий садок (16 млн гривень). 

В селі Грузьке Бишівської громади капітально відремонтують Грузецьку медичну амбулаторію ЗПСМ (2,5 млн гривень). На території Броварської громади проведуть реконструкцію інфекційного відділення центру "Дитяча лікарня" КНП "Броварська БКЛ" (33,6 млн гривень). Обухівська громада отримала реконструкцію стадіону "Колос" в Обухові (16,2 млн гривень). 

За рахунок субвенції з державного бюджету на території Білогородської громади у селі Бобриця відбудеться будівництво дитячого садка-школи 1 ступеня на 180 учнів. Вартість проєкту – 10 млн гривень. 

Не потрапили до програми

За даними прес-служби Київської ОДА, окрім затвердженої Програми, у 2021 році заплановано направити територіальним громадам 54 міжбюджетні трансферти коштів обласного бюджету, які будуть спрямовані на розвиток соціальної та дорожньої інфраструктури у розмірі 345,6 млн гривень.

Одними з найбільш пріоритетних об’єктів є: будівництво дошкільного дитячого закладу на 144 місця в місті Буча, будівництво загальноосвітньої школи І ступеню в місті Бровари, реконструкція нежитлового приміщення під розміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Крюківщина Вишневої громади, капітальний ремонт приміщень приймального відділення та відділення екстреної медичної допомоги в КНП “Славутицька міська лікарня”. Також будівництво стадіону у селі Переяславське Студениківської громади, капітальний ремонт, термомодернізація будівлі Немішаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у селищі Немішаєве Немішаївської громади. 

KV запитала у голів громад, які не потрапили до програми, чи отримують вони фінансування на якісь об'єкти шляхом трансфертів. 

Голова Славутицької громади Юрій Фомічев:

Матимемо фінансування на капітальний ремонт приймального відділення лікарні – 7,5 млн гривень, та на ремонт спорткомплексу – 2,2 млн гривень. Більшість об'єктів подано для фінансування через кошти з будівництва ЦХОЯТ. Коли є можливість, ми їх “перетягуємо” в обласні програми або, коли є можливість, як зараз, для фінансування через трансферти з обласного бюджету. Як тільки з'являється фінансування, усі об'єкти ми готові реалізувати. Ресурс завжди обмежений і ми розуміємо, що задовольнити усі потреби Славутича область не в змозі. Ми також чекаємо на позитивне рішення з Фонду регіонального розвитку щодо фінансування утеплення школи та реконструкції басейну. Завдяки підтримці Євросоюзу маємо отримати 15 млн гривень для облаштування велоінфраструктури, це великий проєкт. Дякуємо області за такі стартові позиції на початок року та продовжуємо шукати інші ресурси. 

Голова Ржищівської громади Кристина Чорненька:

Рік тільки розпочався, ми ще коштів не отримали. За рахунок співфінансування будується школа у селі Пії. 60% коштів з державного бюджету, по 20% – обласний бюджет та бюджет громади. Роботи почались у минулому році. З минулого року область залишок коштів не перенесла і у затвердженому бюджеті цього проєкту немає. Але ми спілкувались із головою, він пообіцяв, що на найближчій сесії це питання розблокують і нам виділять кошти. Це важливо, оскільки взимку переривати будівництво не можна, через підвищену вологість те, що вже зроблено, може зіпсуватись. Також будується дві амбулаторії – у Ржищеві та у Піях, але це за рахунок державних коштів. 

Голова Фастівської громади Михайло Нетяжук:

Ми подавали порядка десяти об'єктів. За підсумками грудневої сесії, ми отримали лише 4,6 млн гривень на термомодернізацію адмінприміщення. Це будівля не тільки для Фастівської міськради, але й для новоутровенної Фастівської РДА та райради. Такий трансферт ми вже отримали. Дуже сподіваємось, що наступної сесії ми отримаємо додаткові трансферти. Подивившись на прийняті рішення, можна побачити певні перекоси. На жаль, не були враховані при виділенні коштів ні сума податку на доходи фізичних осіб з конкретних ОТГ, яка надходить в тому числі до обласного бюджету, не було застосовано пропорційності з кількості населення. Тому у фастівчан виникають питання. Дехто отримав десятки мільйонів, а хтось залишився взагалі без фінансування. Сподіваємось, що додатковою сесією це питання буде врегульовано. Наразі нас дуже турбує сфера медицини. Ми клопотали про виділення коштів на капітальний ремонт Фастівської лікарні, яка до того ж є опорною. Ситуація із бюджетними надходженнями після об'єднання громади є доволі непростою. 

Голова Баришівської громади Олександр Вареніченко:

Перелік об'єктів доволі широкий і представник громади в облраді над цим працює, є перспективи, що вони будуть профінансовані. Із основних об'єктів – необхідно будівництво харчоблоку у лікарні. У планах створення опорного закладу та виготовлення документації для термомодернізації будівлі. Голова Зазимської громади Віталій Крупенко: 

Ми отримали співфінансування на утеплення школи у Погребах. Також затвердили нам будівництво каналізації вартістю 14 млн гривень. Частина проспівфінансована, договір підписаний, скоро почнемо роботи. Продовжуємо співпрацю із Департаментом регіонального розвитку. Виготовляємо документацію для будівництва парку та закінчуємо проєкт для будівництва футбольного поля. 


Нагадаємо, як раніше писала KV, у цьому році участники АТО Київщини та їхні сім’ї, а також родини учасників Революції Гідності можуть отримати сумарно майже 66 млн гривень фінансової допомоги. У проєкті відповідної цільової програми, прийнятої Київською обласною радою (КОР), значиться і сума витрат на наступний рік – майже 79 млн гривень. Передбачені документом і декілька нововведень щодо порядку отримання грошових виплат.

Читайте: На хліб насущний: фермерам Київщини виділять дотації на понад 26 млн гривень

Фото: колаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, киевоблсовет, финансирование, школы, инфраструктура, программа, Михаил Нетяжук, больницы, юрий фомичев, александр варениченко, садики, кристина черненькая, виталий крупенко, социальные объекты

пятница, 16 апреля 2021 г.
11:23
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
19:45
Директор Департамента охраны культурного наследия КГГА Александр Никоряк в 2020 году удвоил свои гривневые сбережения
19:23
Кличко установил для своего заместителя Анны Старостенко надбавку за выслугу лет
19:05
“Укрзализныця” запланировала более 10 дополнительных поездов на Пасху и майские праздники
18:45
Киев создал комиссию для организации и проведения весеннего призыва на срочную военную службу
18:26
Прокуратура подозревает чиновника КОГА во взяточничестве
18:03
Депутатская зарплата народного депутата Сергея Бунина в 2020 году выросла втрое
17:42
Дело о смертельном ДТП на Майдане Независимости передано в суд, - прокуратура
17:23
Правоохранители сообщили о подозрении жителю Киевщины в инсценировании кражи собственного автомобиля Jaguar (фото)
17:14
Завтра Київщина отримає першу партію вакцини від Pfizer-BioNTech
17:03
Депутат Трубицын требует защитить дом Рутковского
16:44
Столичные власти намерены провести 5-й Киевский Евро Марафон невзирая на локдаун
16:21
Зарплата областного мажоритарщика Николя Галушко в Раде составила в 2020 году 441 тыс. гривен
16:05
Подача заявок на участие в общественном бюджете заканчивается 25 апреля
15:41
У Києві знайшли додаткових 500 койко-місць для хворих на Covid-19
15:20
Александр Дубинский в 2020 году как нардеп заработал меньше, чем получил от роялти и банковских вкладов
Календарь событий