четвер, 28 березня 2024 г.

Георгій Біркадзе: “Моя мета - зробити Броварський район найкращим на Київщині”

Георгій Біркадзе: “Моя мета - зробити Броварський район найкращим на Київщині”

Багато років Броварський район потерпає від жахливого стану каналізаційних мереж і очисних споруд, безладу в сфері вивезення та утилізації сміття, а також від незаконного видобутку піску. Ці проблеми є застарілими та вимагають невідкладного вирішення. Це можливо лише за умови злагодженої роботи всіх гілок влади заради інтересів громади Броварів і Броварського району.

Про це в інтерв`ю KV розповів голова Броварської районної державної адміністрації (РДА) Георгій Біркадзе. 

KV: Спливають 100 днів, як ви очолюєте Броварську РДА. На яку проблему Ви звернули увагу в першу чергу?

Георгій Біркадзе: Під час першої великої наради, на яку зібрались голови громад, мене найбільше здивувало те, що всі звітували про свої досягнення. Але ніхто з присутніх не сказав про проблеми, які існують в їхніх громадах. Тож я вирішив ознайомитись з реальною ситуацією в районі – шляхом особистих візитів до населених пунктів та безпосереднього спілкування з людьми. І це рішення було правильним. Під час моїх поїздок районом, я ознайомлювався з проблематикою у громадах, розділяв її за складністю та брався за вирішення цих проблем, чим продовжую займатися і наразі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Крім того, з першої наради я зробив висновок, що не потрібно збирати всіх керівників громад, об’єднуючи їх в єдину зустріч, адже у кожної громади свої особливі проблеми і свої особливі шляхи розвитку. Тому зараз ми проводимо наради з кожним головою територіальної громади (ТГ) окремо, щоб детально обговорити складнощі з якими вони зіштовхнулись та підключитись до їхнього вирішення. 

KV: Яким чином Ви можете допомагати громадам на районному рівні?

Георгій Біркадзе: В умовах процесу децентралізації, передусім, це координація громад та комунікаційний процес із обласними організаціями і підприємствами, якому я можу сприяти.

Наприклад, до мене часто надходять звернення від мешканців Броварського району щодо перебоїв з електропостачанням. Наразі, я домовився з керівництвом ДТЕК Київські регіональні мережі про спільні заходи, які будуть прийматись для оперативного реагування на аварійні ситуації та вирішення інших організаційних питань, що стосуються розвитку інфраструктури електричних мереж району. На звернення мешканців, за моїм сприянням, компанією ДТЕК в кількох населених пунктах були встановлені розвантажувальні підстанції для підвищення рівня напруги. У Літках, Скибині, Требухові встановили нові опори. Розвантажувальні підстанції ще заплановано розмістити у 18 населених пунктах району, що значно зменшить кількість аварійних відключень у районі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

KV: Які найбільш складні комплекси проблем в районі?

Георгій Біркадзе: Проблема, яка існує в усіх – дефіцит дитячих садочків та шкіл, якими в районі майже не займались. Наступний комплекс – постачання електроенергії та робота водоканалів (каналізації) – в цих питаннях я є досвідченим спеціалістом. Тому впевнений, що зможу багато чого зробити.

Є масштабні питання. Наприклад, в с.Богданівка "Аркада" побудувала ціле котеджне містечко, підключивши їх до інженерних мереж, однак не передала котеджному містечку на баланс і намагається припинити водопостачання та водовідведення, кинувши людей напризволяще, без жодних підстав нормативно-правового характеру. Наразі, спільно з керівником громади ми вирішуємо цю проблему. Незабаром, мешканці цього містечка побачать результат моїх дій.

Надважливо, щоб голови всіх новостворених громад включились, і кожен сам по собі, і разом внесли свої пропозиції до розроблення генеральних планів своїх громад, бо у них нові території, нові кордони, нові завдання.

KV: Щодо проблеми сміття, яка набуває масштабів національного стихійного лиха. Щоб зрушити з мертвої точки це питання, його варто розділити на три підзавдання: стан існуючих полігонів,  відсутність адекватної нормативної  правової бази під створення нових полігонів та сміттєпереробних заводів та групи осіб, які чудово відчувають себе в поточній ситуації та мають з неї зиск. Ви вже провели декілька нарад з питань вивезення сміття та його утилізації. Який алгоритм Ви бачите?

Георгій Біркадзе: Наразі найбільший полігон в районі "Десна-2" – перевантажений та перебуває в жахливому стані, під'їзна дорога і то вщент розбита. Активісти постійно скаржаться з вимогою закрити полігон. Натомість, ми запропонували Десна-2 розширити свій полігон, або побудувати поруч новий, чому ми можемо посприяти. 

Однак, ми не обмежуємося лише однією компанією, закликаючи інших активних гравців сфери поводження з відходів долучатися до будівництва полігонів в районі. І добре, що існують такі бажаючі, які мають намір покращити екологічну ситуацію на Броварщині.

З мого боку буде повна підтримка кожному, хто виявить бажання працювати задля розвитку нашого району. Наприклад, один із голів ТГ привозив до мене представників компанії, яка хоче будувати новий полігон. Я підписав розпорядження на розробку проєкту. Підприємці дуже здивувались.

KV: Чому саме вони здивувались?

Георгій Біркадзе: Тому що все вирішилось швидко і ніхто від них нічого не вимагав. Я сказав прямо: “Тут, в РДА, доки я працюю, не буде ніякої корупції та хабарів, забудьте про це”.

Тому найближчим часом, сподіваюсь, ми оголосимо про створення нового полігону для вивезення сміття. Наразі ми перебуваємо на етапі розроблення проєкту, після чого влада громади має провести всі процедури, включаючи громадські слухання. Вже після того ми оголосимо про початок робіт.

Моя позиція полягає в тому, що ми повинні підтримувати всіх, хто може зробити щось корисне в сфері вивезення сміття та сміттєпереробки. Район став великим і не може один оператор впоратися із створенням полігонів, яких має бути, щонайменше, три. Хай буде конкуренція, що призведе до розумного зниження вартості утилізації сміття.

KV: А нормативно-правова база? Звісно, голова РДА не є суб`єктом законодавчої ініціативи. Втім, Ви можете по виконавчій вертикалі передавати на уряд та Офіс президента свої пропозиції.

Георгій Біркадзе: Сподіваюсь, законопроект №2207-1-д найближчим часом, буде прийнятий. Перед другим читанням до нього внесли чимало правок. Думаю, цей закон дасть можливість наблизитись до європейських стандартів.

KV: Ви згадували ще про одну загальну проблему – водоканали. Їхній стан, якість їхніх послуг жахливі майже усюди.

Георгій Біркадзе: Так, щодо очисних споруд в місті Бровари, які знаходяться у жахливому стані, ситуація поки керована, проте може закінчитися екологічної катастрофою не тільки для міста, а й для сусідніх громад.

Справа в тому, що все, що збирається каналізацією по всіх Броварах, скидається на очисні споруди, які знаходяться за межами міста в селі Красилівка. За роки безконтрольної забудови Броварів щоденні скиди каналізації в 2-3 рази перевищили проєктну потужність цих очисних споруд.

Місцеві жителі Красилівки вже б’ють на сполох про розлив нечистот на сільськогосподарські угіддя, які знаходяться біля цих споруд. Тому ця проблема, як і проблема вивезення сміття з міста, стосується не тільки місцевої влади Броварів, а й громад усього району, саме тому я підключився до їх вирішення. 

Проте мою активність в цьому питанні діючий мер Ігор Сапожко сприймає "в штики", бо не хоче чути правду, не хоче впроваджувати прозорі відносини з іншими громадами. 

Я іноді відчуваю деяке зверхнє відношення з боку влади міста до проблем району, до яких дії цієї самої влади й призвели! Відчуваю небажання йти на діалог! Проте масштаб і значимість цих проблем вимагає від нас дій ще на вчора. І я дуже сподіваюсь, що наші відносини з мером Броварів налагодяться і ми зможемо спільними зусиллями впоратись і з проблемою очисних, і з проблемою вивезення сміття.

Читайте: Глава Броварской РГА Георгий Биркадзе создал рабочую группу по наведению порядка с вывозом и утилизацией мусора в Броварах

KV: Так в чому полягає Ваша пропозиція щодо очисних споруд в Броварах?

Георгій Біркадзе: Щоб зробити повну реконструкцію мереж Броварського водоканалу та очисних споруд, треба приблизно 40-50 млн доларів. У міста таких грошей сьогодні немає і воно навряд чи їх знайде самостійно, оскільки існує дуже велике боргове навантаження на місцевий бюджет. Мова йде про борги за газ (приблизно 100 млн гривень) та електроенергію (приблизно 70 млн гривень).

Мій алгоритм дій такий: ми сприяємо владі Броварів у пошуках потенційних європейських або світових інвесторів, допомагаємо у проведенні переговорів, потім міськвиконком організовує тендер на найкращий проєкт з управління підприємством, за результатами якого переможець, на підставі концесії (державно-приватного партнерства, – KV), зробить повну реконструкцію мереж і очисних споруд. Істотною умовою такого тендеру повинен бути пункт, що протягом 5-10 років інвестор не буде підвищувати тариф. Це реальне вирішення проблеми.

Читайте: Глава Броварской РГА Биркадзе создал рабочую группу по аудиту КП “Броварытепловодэнергия”

Якби Ігор Васильович (Сапожко, – KV) спілкувався зі мною, ми б це зробили.

KV: Третя величезна проблема для Київщини та Броварського району – нелегальний видобуток піску. Знаємо, що Ви вже провели не одну нараду, казали, що будете звертатись до поліції та прокуратури.

Георгій Біркадзе: Зараз ми живемо в режимі пандемії COVID-19. Я і мої заступники вже перехворіли, однак багато працівників поліції та прокуратури наразі знаходяться на лікарняному. На жаль, поки неможливо зібрати усі зацікавлені сторони, бо тут важливо прийняти спільне рішення, щоб потім не було непорозумінь та інтриг. 

Я хочу запропонувати всім, хто працює в сфері видобутку піску простий план: контроль з боку Державної служби геології та надр України за кількістю видобутого піску та цивілізоване перевезення піску, щоб не перенавантажували вантажівки, бо це знищує дороги. Ми встановлюємо ваги та контролюємо друге питання, а перше питання має контролювати державний орган.

І третє – хай пісок видобувають не дві-три компанії, а хоч і десятки інших. На мою думку, здорова конкуренція – це нормально.

KV: Ми всі пам`ятаємо справу "брильянтових прокурорів", коли проти прокурора ГПУ, який зайнявся нелегальним видобутком піску на Київщині, було вчинено дивні дії, якщо не сказати провокації. Бо видобуток піску – дуже криміналізований бізнес. Чи відчули ви на собі тиск після того як почали займатися цим питанням?

Георгій Біркадзе: Так, тиск чиниться з першого дня мого перебування на посаді, адже ще під час мого призначення, одним із пріоритетних напрямків моєї діяльності було озвучено саме боротьбу із напівзаконним видобутком піску. Але це питання правоохоронних органів, і я би не хотів виносити його у публічну площину до завершення їх роботи. 

Читайте: Глава Броварской РГА Георгий Биркадзе заявил о слежке и готовящейся против него информкампании (фото)

А від себе додам, що перш за все нам потрібно піти на зустріч прозорому і чесному бізнесу і внормувати закони, щоб цей бізнес не опинився перед вибором працювати за законом чи  через бюрократію та корупцію йти в тінь. Схема для цього проста: давайте сплачувати в бюджет і влада буде допомагати не тільки на рівні Броварської РДА, а й усієї області.

KV: Після підписання Президентом законопроєкту 3651-д, що дозволяє об’єднання районів, розпочнеться реорганізація районних держадміністрацій – у відповідності до нового територіально-адміністративного устрою.  В якому стані діалог з сусідніми районами, які увійшли до складу Броварського району?

Георгій Біркадзе: Я, мабуть, був першим з керівників РДА, хто одразу після призначення зустрівся із усіма головами існуючих районів. Ми спілкуємось, розуміємо один одного і впевнений, що все буде добре. Зараз я знайомлюсь із новими головами громад. Ми чуємо один одного – а це важливо.

KV: Втім, коли завершиться процес реорганізації Броварської РДА, президент має підписати нове розпорядження про призначення (чи перепризначення) її голови. Ви залишитесь керівником Броварського району?

Георгій Біркадзе: Пропозиції щодо кандидатури на посаду голови РДА вносить голова обласної державної адміністрації. Однак, рішення, щодо мого перепризначення буде приймати президент Володимир Зеленський – за результатами моєї роботи на посаді. І повірте, мені є про що вже зараз звітувати.

Для мене одним з пріоритетних напрямків лишається робота з інвесторами та залучення інвестицій в район. Наразі ми готуємо проєкт, який дасть можливість людям працювати – близько 5 тис. робочих місць. А зараз, в умовах епідеміологічної ситуації усієї країни, повірте, мати робоче місце в районі, не виїжджаючи в Київ, – це надважливо.

KV: Наскільки регулярно відбуваються наради за участю президента або керівника його офісу Андрія Єрмака?

Георгій Біркадзе: За чинним законодавством ми працюємо під керівництвом обласної державної адміністрації і прямого контакту з Президентом, або з офісом Президента ми не ведемо. Всі наради проводить голова Київської облдержадмінстрації Василь Володін – дуже сильний фахівець, з яким ми завжди на зв`язку. Зараз, як ви розумієте, головна тема – боротьба з пандемією COVID-19.

KV: До речі, крім жорсткого дефіциту кисневих установок та кисню, а також нехватки лікарів, які ще проблеми в системі охорони здоров`я в районі виявила пандемія?

Георгій Біркадзе: Питаннями медицини керує [директор КНП “Броварська БКЛ”] Валентин Багнюк, з яким у нас є взаєморозуміння.

До речі, кисню у нас вистачає. Щовівторка ми проводимо наради, а також, за необхідності, зустрічі з нагальних питань. Зараз ситуація з пандемією більш-менш контрольована – до 40 хворих на добу. Наразі боротьба з пандемією – питання номер один. Тому, після свого призначення, я в першу чергу, проінспектував лікарні. 

KV: В Броварах не відбулись місцеві вибори і голосування тепер буде 17 січня. Як це – бути призначеним головою РДА, коли вже йде виборча кампанія, яка ще й виявляється зірваною?

Георгій Біркадзе: Якщо ви маєте на увазі якісь вказівки зверху, то їх не було, ані з боку Офісу Президента, ані з боку облдержадмінстрації. Нашим завданням було організувати безпечні вибори в умовах  пандемії, і ми з цим завданням впоралися. 

Звичайно під час цих виборів мені доводилось комунікувати із кандидатами. І це нормально. Я повторював їм одне й те ж саме: як переможете, то не забувайте, що ви працюєте на людей, а не навпаки. Я готовий спілкуватись із усіма депутатами та кандидатами, які працюють на благо громад.

KV: З новообраною районною радою які відносини?

Георгій Біркадзе: Головою райради переобрано Сергія Гришка. Це правда, що спочатку в нас було деяке непорозуміння, але зараз у нас нормальні робочі відносини. Він знає, що я не буду терпіти корупцію і схеми. Переконаний, що, за умови виконання цих підходів, у нас буде дуже плідна співпраця.

KV: Іншого виходу й немає, бо РДА, фактично, і є виконком районної ради.

Георгій Біркадзе: Так. Але після прийняття, у зв’язку із децентралізацією, нового закону про місцеві державні адміністрації функція виконкому із РДА знімається і з’являються функції із координації та контролю громад. І всілякі корупційні питання і “схематози” ми будемо попереджати ще на етапі виникнення ідей здійснити такі неправомірні дії. І я переконаний, що Сергій Миколайович буде цілком підтримувати мене в цьому. 

KV: З депутатами новообраної Київської обласної ради від Броварського району стосунки налагоджені?

Георгій Біркадзе: Завдяки керівнику обласної організації "Слуги народу", народному депутату Олександру Дубінському, ця партія показала на Київщині найкращий результат у порівнянні з іншими областями України. Вітаю Олександра Склярова з обранням головою облради. Сподіваюсь, що депутати дійдуть порозуміння та згоди – колегіальний орган буде працювати злагоджено.

Щодо нових депутатів від Броварщини в облраді – я ще не з усіма особисто знайомий. Але з мого боку буде повне порозуміння та співпраця з будь-яким депутатом, який працює заради блага громади.

KV: І про Ваш бізнес. Що з ним зараз?

Георгій Біркадзе: У володінні моєї родини залишився мій перший бізнес – у сфері підключення до інженерних мереж електропостачання, з якої розпочався шлях мого становлення, як бізнесмена і експерта з питань ЖКГ, а також виробничий цех з металообробки. Решту бізнесу було розділено моїми партнерами. 

Мені імпонує співпраця з компанією ДТЕК Київські регіональні електромережі, тому я вирішив залишити бізнес саме в цій сфері. За останні роки моєї співпраці з ДТЕК, вони зарекомендували себе, як надійний партнер, наближений до європейських стандартів. Крім того, ДТЕК робить усе можливе для запобігання корупції та зниженню її рівня, шляхом проведення чесних тендерів та ведення прозорої діяльності компанії в цілому. 

Хочу зазначити, що жодних бізнес-інтересів в районі в мене немає й не буде, і це мають розуміти всі. Тому що моя мета – зробити Броварський район найкращим в Київській області.

Читайте: Глава Броварского района договорился с главой Госэкоинспекции о борьбе со стихийными свалками и изношенными очистными сооружениями

Фото: надано пресслужбою

КиевVласть

Алексей Алтынов

Теги: новости киевской области, новости киевщины, владимир зеленский, василий володин, броварской район, андрей ермак, игорь сапожко, песок, водоканал, александр скляров, броварская рга, георгий биркадзе, утилизация мусора

четвер, 28 березня 2024 г.
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
Календар подій