субота, 2 липня 2022 г.

Благоустрій Київщини: Кулеба оновив заступників КОДА

Благоустрій Київщини: Кулеба оновив заступників КОДА

Поновлений на посаді очільника Київщини Олексій Кулеба нарешті обріс заступниками. Набір кадрів – цікавий: двоє колишніх підлеглих із КП “Київблагоустрій” та давній знайомий, рідний брат якого нині працює із патроном голови КОДА Андрієм Єрмаком. Мова йде про екскерманича КП “Київблагоустрій” Миколу Бойку, експершого заступника Бойка Сергія Білецького та адвоката Віталія Власюка. Рідний брат останнього працює в робочій групі Єрмака-Макфола і допомагає Україні накладати санкції на росіян.

Як стало відомо KВ, 20 травня голова КОДА Олексій Кулеба підписав три розпорядження про призначення своїх заступників.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Бойко з “Київблагоустрою”

Зокрема розпорядженням начальника Київської ОВА  від 20 травня 2022 року № 79-к на посаду заступника голови було призначено 40-річного Миколу Бойка – колишнього т.в.о. директора КП “Київблагоустрій”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“От і завершується моя робота в КП “Київблагоустрій” як в.о. директора та розпочинається новий етап діяльності на посаді заступника голови Київської обласної державної адміністрації. Понад два роки на посаді. Понад два роки постійної роботи над собою, пліч-о-пліч з колективом, і роботи для столиці”, – повідомив про нове місце роботи Бойко на своїй сторінці в Facebook 2 червня. Зауважив він і про те, що вже і приступив до своїх нових обов’язків, здійснивши виїзну нараду до Мощуна, Гостомеля, Бучі, Бородянки щодо обстеження об'єктів критичної інфраструктури. 

Із біографії Бойка відомо, що він народився 6 червня 1982 року в селі Бахмач на Чернігівщині. Новий заступник має кваліфікацію магістра з фінансів (Київський національний економічний університет, 2004 рік) і кваліфікацію спеціаліста права (Київська державна академія водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, 2006 рік). У період з 2020 по 2021 здобув третю вищу освіту, закінчивши Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”, магістр. Одружений, разом з дружиною Євгенією Бойко виховує трьох доньок – Катерину, Марію та Ганну.

Читайте: У КП “Київблагоустрій” новий тимчасовий очільник (документ)

Багато працював у страховому бізнесі. А перед призначенням в КП “Київблагоустрій” мав посаду в Державному університеті інфраструктури та технологій (ДУІТ).

В листопаді 2019 року опинився на посаді заступника директора КП “Київблагоустрій”. У грудні того ж року мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження № 1111 щодо його призначення як тимчасово виконуючого обов'язки директора КП “Київблагоустрій”. 

Як відомо, підприємці Києва мають чимало претензій до діяльності КП “Київблагоустрій” й усі вони стосуються розміщення та діяльності тимчасових споруд, об'єктів пересувної торгівлі. Підприємці переконані, що своєю діяльністю столична влада знищує малий та середній бізнес.

Останній скандал навколо демонтажу МАФів розгорівся у квітні, створивши критичну протестну ситуацію, коли директор Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко та в.о. директора КП “Київблагоустрій” Микола Бойко почали масово демонтувати законні тимчасові споруди та при цьому не чіпали незаконні кіоски, які з'явилися під час війни з росією. 

Читайте: Команда Кличко несподівано почала демонтувати в Києві законні кіоски та створила критичну протестну ситуацію

КП “Київблагоустрій” підпорядковується  Департаменту міського благоустрою КМДА. Останній же свого часу безпосередньо підпорядковувався першому заступнику голови КМДА з питань самоврядних повноважень Олексію Кулебі. 

Однією із найпоширеніших легенд про Бойка є історія, що він нібито однокласник Олексія Кулеби.

Скоріш за все, це не так. Принаймні, ані Кулеба, ані Бойко цього ніколи офіційно не коментували. Єдине, що вказує на спільне навчання голови КОДА та його нового заступника – це  Київський національний економічний університет, котрий обидва чоловіки закінчили. Правда, Кулеба в 2005-му, а Бойко в 2004. І вчилися вони на різних факультетах.

Між тим, заперечувати приязні взаємини між Кулебою і Бойка нема сенсу – вони товаришують особисто і родинами.

До слова, дружина Олексія Кулеби Галина Дмітриченко-Кулеба привітала Миколу Бойка із призначенням на посаду заступника голови КОДА і побажала йому "подальших успіхів".

Офіційного розподілу обов’язків серед заступників Кулеби ще немає. Проте, з огляду на публічну активність Бойка можна припустити, що він куруватиме блок ЖКГ і капітального будівництва. А з огляду на його освіту, цілком ймовірно, що йому доручать опікуватися і блоком фінансів. 

Білецький з “Київблагоустрою”

Ще місяць тому KВ повідомляла, що на посаду заступника голови КОДА розраховував і заступник директора КП "Київблагоустрій", 44-річний Сергій Білецький. Цей прогноз справдився і своїм розпорядженням № 80-к 20 травня Олексій Кулеба призначив заступником Білецького.

Згідно із його біографією, опублікованою на сайті КОДА, Сергій Білецький – киянин, народився 8 лютого 1978 року, нині мешкає у Борисполі. За фахом – філолог, викладач англійської мови і зарубіжної літератури  – у 2002 році закінчив Київський національний лінгвістичний університет. Одночасно вчився (заочно) в КНУ ім. Тараса Шевченка, де у 2002 році одержав диплом за спеціальністю “Математика”. Крім того, він навчався в Нацакадемії державного управління при Президентові України за спеціальністю “Державне управління” (2009 рік), тут же закінчив і аспірантуру. А у 2011 році здобув ще кваліфікацію магістра права в Академії праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України. Сімейний стан – одружений та виховує доньку.

Білецький побудував кар'єру в Голосіївському районі столиці, де працював на різних посадах нижньої і середньої управлінських ланок. Зокрема у 1995-2000 роках – вчителем англійської мови в столичній школі № 286 Голосіївського району, а з 2002 по 2016 роки – в Голосіївській РДА, де пройшовши шлях від спеціаліста 1 категорії до начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

На Київщині опинився в 2016 році, діставши посаду заступника голови Обухівської РДА, на якій протримався рік. Потім разом із тодішнім головою РДА Олександром Туренко перейшов на роботу в Бориспільську РДА. Тут з 2017 по 2020 рік був заступником голови. І вже звідти перейшов на посаду першого заступника КП "Київблагоустрій".


Крім того, у 2020 році Білецький балотувався від політичної партії “Наш край” і був обраний депутатом Обухівської районної ради.

На Обухівщині і Бориспільщині Білецький у якості заступника голови РДА опікувався гуманітарними питаннями: освітою, молоддю, призовом. Зараз в Обухівській районній раді є членом Постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, підприємництва та сфери послуг.

Джерела KВ КОДА переконують, що освіту в обладміністрації Білецький зможе отримати лише після тотального перерозподілу повноважень, адже зараз цим блоком займається чинна заступниця Жанна Осипенко, до роботи якої претензій нема. 

“До роботи Жанни Жоржівни офіційно претензій ніхто не висловлював, вона фахова освітянка її знають і поважають освітяни області. Чи забере у неї освіту Білецький? Технічно – можливо все, але, не думаю, що такий крок буде виправданим на даному етапі”, – говорить співрозмовник KВ в КОДА.

Правник і давній знайомий 

Ще одним розпорядженням № 81-к голови Кулеба призначив на посаду свого заступника 33-річного Віталія Власюка і це найцікавіший персонаж у команді голови КОДА.

Про Власюка відомо, що він родом з Вінниці. Народився 25 лютого 1989 року. За освітою – юрист, закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університета імені Тараса Шевченка за спеціалізацією “Міжнародне право”. Кандидат юридичних наук та володіє чотирма іноземними мовами. Одружений, разом із дружиною Наталією Власюк виховує п'ятирічного сина. 

З 2013 по 2015 роки, працював у відділі координації рішень Європейського суду з прав людини секретаріату урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Міністерства юстиції. У 2015 році був помічником-консультантом народного депутата Ігоря Діденко ("Об'єднання “Самопоміч”).

Також у 2017-2022 роки Власюк обіймав посаду замголови комітету з міжнародних зв’язків НААУ та головою комітету з міжнародного права НААУ. З  2017 року Віталій є головою Асоціації з відстеження та повернення активів і протягом двох років обіймав посаду заступника голови Громадської ради при Агентстві з питань повернення та управління активами.

Загалом Власюк має досвід роботи в Міністерстві юстиції України та Верховній Раді України, викладаючи міжнародне право в Інституті міжнародних відносин та Національній академії прокуратури України.

На сьогодні він також працює головою Комітету з міжнародного права та заступником голови Комітету з міжнародних справ Української національної асоціації адвокатів, є членом Міжнародної фіскальної асоціації.

Має він і значний досвід роботи радника. Так, у 2020 році він був радником в.о. Міністра енергетики та навколишнього середовища Ольги Буславець та Міністра КМУ Олега Немчінова. З 2021 по 2022 роки – радник Віце-прем‘єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

У листопаді 2021 року Власюк також висував свою кандидатуру на посаду голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Тоді у своїй декларації про  доходи Власюк задекларував автівки Lexus 2020 року випуску, куплений майже за 2 млн гривень, та Tesla Model S 2017 року випуску за 1,14 млн гривень. А ще – 6,5 млн. гривень у криптовалюті, 155 тис. доларів готівкою, 57 тис. євро, 320 тис. гривень, 4,5 тис. фунтів стерлінгів та 11 тис. польських злотих. Претендував він і на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

У 2017 році  Власюк одержав статус адвоката та став керуючиим партнером юридичної компанії “єПраво”, де також працює його дружина. Крім цього він має адвокатське об’єднання “Твін Лоєрс” (Twin Lawyers). Останнім у партнерстві керує разом зі своїм братом-близнюком Владиславом Власюком.


На фото: Власюк разом з братом-близнюком Владиславом 

Брат Власюка, Владислав, з 2012 року спеціалізується на кримінальних справах, а також є кандидатом юридичних наук, секретарем Української робочої групи з санкцій проти росії, більш відомої в ЗМІ як міжнародна група Єрмака-Макфола. Цю групу очолює керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), екс-радник Президента США з питань національної безпеки Посол Майкл Макфол. На сторінці брата Власюка в Facebook також зауважено, що нині він працює саме в Офісі Президента.

Варто додати, що Віталій Власюк є куратором благодійного фонду “Київщина: захистимо і відбудуємо”, який нині надає допомогу українським військовим і був заснований Олексієм Кулебою. Із 2022 року є співзасновником ДФТГ – батальйону “Соколи Київщини” також разом із Кулебою. 

Загалом, як запевняють джерела KВ у КОДА, Кулеба і Власюк знайомі давно. 

“Ще, коли Олексій працював у КМДА й опікувався благоустроєм столиці, він брав участь у публічних заходах, які влаштовували брати Власюки. У них давно рівні робочі стосунки”, – каже джерело KВ у КОДА. 

Перша публічна згадка про братів Власюків і Олексія Кулебу датована серпнем 2020 року. Тоді фірма Власюків “єПраво” організувала експертне обговорення з представниками КМДА, юристами та активістами юридичних проблем столиці. Захід називався “Urban law: юридичні проблеми життя міста і містян”. Владислав Власюк був модератором обговорення, а Віталій Власюк і Олексій Кулеба – учасниками.


На фото: Владислав Власюк і Олексій Кулеба під час зустрічі на “Urban law: юридичні проблеми життя міста і містян”

“В КОДА, звичайно, всі тиснуть на фактор Єрмака. Типу Кулеба – людина Єрмака – його, до речі, таке порівняння дуже дратує, Власюки – десь поряд із Єрмаком – все зрозуміло! Але, насправді, чеснота Андрія Борисовича підбирати й організовувати кадри в історії із призначенням Віталіка в адміністрацію навряд спрацювала. Треба просто знати Власюків, щоби зрозуміти, що це навряд так. Справа в тому, що протягом останніх років брати постійно подаються на різні публічні посади в органи влади. Є конкурс – там брати: поліція, АРМА, САП, установа, яка займається ваговим контролем на дорогах, водне господарство, урядові комісії… Вони дуже активні. Плюс, як юристи вони офіційно представляють компанію “Bolt” і, в тому числі, через роботу із нею постійно контактують із різними держструктурами. Тому, у призначенні Віталіка більше його особистого бажання і пробивної сили, ніж якогось блату”, – переконує співрозмовник KВ.

З огляду на його офіційну сторінку у Facebook, ймовірно, Власюк відповідатиме в КОДА за напрям охорони здоров'я і спорту.  До слова, медицина – не чужа Власюкові. Його тато певний період очолював Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи і навіть вів публічну війну за цю установу з місцевою обласною радою. 

Нагадаємо, що при посадах у військовій адміністрації вдалося залишитися довгожителю КОДА, 36-річному першому заступнику Дмитру Назаренко (в адміністрації на позиції зама з січня 2018 року, пересидів 5 голів КОДА), гуманітарному заступнику, 58-річному Олегу Торкунову (на посаді з січня 2020 року) та 47-річній заступниці Жанні Осипенко (на посаді з початку 2022 року), що опікується освітою і частково соціалкою. Зберегла за собою посаду і керівниця апарату КОДА часів голови Василя Володіна Ірина Пашко. 

Читайте: Звільнені та непризначені: Київщина відновлює політичне життя

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Вероніка Злацька, Єгор Шильбаум

Теги: губернатор, новини київщини, новини київської області, новини києва, війна росії проти україни, війна, рф, олексій кулеба, призначення, микола бойко, віталій власюк, сергій білецький

субота, 2 липня 2022 г.
07:44
російські окупанти та їх посіпаки бояться опору місцевого населення, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 1 липня 2022 г.
18:44
Окупанти утримують у Чорному морі два носія високоточної зброї для ракетних ударів по території України, - Генштаб ЗСУ
18:35
Врятована з Харківщини тигриця Даліла вже повністю освоїлась у Київському зоопарку (фото, відео)
18:01
Ознак піготовки повторного наступу на Київ нині немає, але загроза удару залишається, - Жирнов
17:30
Відновлено рух через міст між Києвом та Черніговом, який був пошкоджений вибухом (фото)
17:14
Цієї суботи в Києві буде змінено маршрути трьох автобусів та одного тролейбуса (схема руху)
16:42
Вилучене в Києві скло російського виробництва планують передати на відбудову області (фото, відео)
16:26
Збирали дані щодо оборони Києва: СБУ знешкодила агентів рф
16:01
“Київміськбуд” завершує роботи на ЖК Freedom (фото)
15:45
У Київраді планують заборонити оренду та приватизацію комунальної власності для осіб, які є громадянами або мають відношення до рф
15:26
Столичний тимчасовий автобусний маршрут до Пуща-Водиці з 2 липня змінить трасу руху (схема)
15:04
За добу на Київщині знешкоджено майже півтисячі вибухонебезпечних предметів
14:49
Експерт Стаковиченко розповів, які технології будуть використані для відновлення житлового фонду України.
14:35
У Київраді планують заборонити публічне використання в столиці російськомовного “культурного продукту"
14:23
Дефіцит солі в Україні був тимчасовим, український продукт вже замінений імпортним – Клуб Експертів
14:03
Легендарний паровоз з 3 липня почне курсувати Київською дитячою залізницею
Календар подій