четвер, 2 травня 2024 г.

10 млн гривень щомісячно: через слідство СБУ в КП “Київтранспарксервіс” планується формальна зміна керівництва

10 млн гривень щомісячно: через слідство СБУ в КП “Київтранспарксервіс” планується формальна зміна керівництва

Найближчим часом зі своєї посади може піти директор КП “Київтранспарксервіс” Євгеній Псьол (на колажі в центрі). Його планують замінити на цій посаді першим заступником директора цього КП Владиславом Опришком (на колажі праворуч, раніше вже виконував обов'язки керівника “Київтранспарксервісу”). Причиною цих кадрових пертурбацій у тому числі є слідство за фактами масових зловживань з боку працівників даного КП, яке наразі здійснює Служба безпеки України (СБУ). Мова йде про незаконні заробітки на необлікованих паркувальних місцях, що дозволяє ділкам отримувати тіньові доходи в розмірі 10 млн гривень щомісячно. Слідчі вважають, що у реалізації такої “афери” задіяні компанії та підприємства, які є наближеними до керівництва вказаного КП. При цьому, за інформацією СБУ, до таких правопорушень причетні і Псьол, і Опришко. Тобто, “перестановка доданків” в даному випадку навряд чи призведе до “зміни суми”.

Як повідомило KВ анонімне джерело у Київській міськдержадміністрації (КМДА), найближчим часом у керівництві КП “Київтранспарксервіс” можуть відбутися зміни.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Йдеться про те, що директор цього підприємства Євгеній Псьол може бути звільнений – за словами співбесідника редакції, він сам не проти залишити свою посаду. Новим керівником “Київтранспарксервісу” при цьому може стати перший заступник керівника Владислав Опришко. За твердженням джерела KВ, наразі поки що розглядається питання щодо призначення Опришка на посаду тимчасово виконуючого обов'язки директора. Такі плани, за інформацією джерела, має намір здійснити директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор (на колажі ліворуч) – саме цьому структурному підрозділу столичної мерії підпорядковане вказане КП. 

Проте, як вважає співбесідник KВ, також не варто виключати, що на рівні вищого керівництва міста буде прийнято рішення стосовно того, щоб Владислав Опришко став “повноцінним” директором згаданого підприємства. Для цього КМДА може організувати спеціальний “кадровий конкурс”, у якому вказана особа “зможе перемогти”, після чого очільник столиці Віталій Кличко підпише з нею контракт. 

На думку джерела редакції, як би там не було, не варто сподіватися, що після цих кадрових пертурбацій в роботі “Київтранспарксервісу” щось зміниться. 

“І Євгеній Псьол, і Владислав Опришко наразі знаходяться під пильною увагою СБУ. Попередньо мені відомо, що їм інкримінують незаконні “заробітки” на столичних парковках у розмірі близько 10 млн гривень, але у нас (у КМДА. – KВ) ходять чутки, що збитки бюджету насправді можуть сягати 72 млн гривень за певний період. Не берусь стверджувати, наскільки це правда – особисто я не рахував, підозри ще нікому не вручено, а тому нехай такі дані перевіряють правоохоронці та суд. Власне кажучи, у тому числі саме через це розслідування Псьол хоче піти з посади і хоча б на деякий час “схоронитися”. В ідеалі Кандибору з Кличком потрібно розігнати усю цю “шайку” – на мою думку, на “Київтранспарксервісі” немає жодного працівника, який би не був причетним до різних схем. Але можу припустити, що керівництву Києва на це начхати, що, ймовірно, обумовлено певним фінансовим інтересом”, – вважає джерело KВ.

За його інформацією, схоже, що саме Владислав Опришко є організатором більшості “сумнівних історій”, до яких причетне КП “Київтранспарксервіс”.

“Опришко як перший заступник має право підпису, а тому міг “пачками” укладати угоди щодо передачі паркувальних майданчиків у користування різних підприємців та компаній. Усім чиновникам відомо, що користувачі майданчиків тісно пов'язані з керівництвом “Київтранспарксервіс”. Серед таких – ТОВ “Парк Адмін”, ТОВ “Безпечне паркування” ТОВ “Паркінг Сом”, ТОВ “Беквард Плюс”, декілька фізичних осіб – підприємців (ФОП), наприклад Чегряй, Немножко, Лубський тощо. Поки що це – дуже і дуже приблизні версії, які ще треба довести в законному порядку. Але чомусь я впевнений, що в моїх словах є досить вагома доля правди”, – зазначив співбесідник KВ.

Також джерело редакції повідомило про те, що до активної діяльності на вулицях міста залучені й підлеглі Владислава Опришка. І приймаючи до уваги те, що про дану діяльність багато хто знає і що назвати її законною досить важко, співбесідник КВ припускає, що вказаний посадовець як мінімум володіє інформацію про такі факти, а як максимум – може мати з цього зиск. Зокрема, джерело вказує на те, що керівництво КП “Київтранспарксервіс”, ймовірно, і досі має значні “неофіційні доходи” від роботи “чорних паркувальників”, які приймають від водіїв оплату готівкою на центральних вулицях міста. І це відбувається навіть не дивлячись на те, що більш ніж п'ять років тому столична влада постановила, що така оплата має здійснюватися виключно через паркомати та електронні застосунки. 

“Дуже дивно, що між паркувальниками ніколи не виникає суперечок, хто саме буде працювати на конкретному майданчику. Тобто, навряд чи у когось виникнуть сумніви, що ця схема збору готівки є організованою та керованою. Серед “наших” (чиновників КМДА. – KВ) ходять чутки, що потім ці кошти “акумулюються” у кабінеті відділу моніторингу “Київтранспарксервісу”, який очолює Владислав Махиринець. І в цьому ж кабінеті начебто акумулюються та розподіляються кошти, зібрані з т.зв. "нічних" паркувальних майданчиків, що працюють взагалі без жодних документів”, – підкреслив співбесідник KВ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Що розслідує СБУ

Як з'ясувала KВ, згадане вище кримінальне провадження під №12017100010010407 було відкрито ще 2 листопада 2017 року і розслідується Головним управлінням ГУ СБУ в Києві та Київській області. Наразі фігурантам цього слідства попередньо інкримінується вчинення злочинів, передбачених трьома статтями Кримінального кодексу (КК) України – ч. 1 ст. 191 (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 367 (службова недбалість,що спричинила тяжкі наслідки).

Читайте: Генпрокуратура пытается разоблачить коррупционеров из КП “Киевтранспарксервис”

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що перший заступник директора КП “Київтранспарксервіс” Владислав Опришко спільно з керівником цього підприємства Євгенієм Псьолом та іншими службовими особами "організували протиправну схему з метою отримання неправомірної вигоди від надання в експлуатацію паркувальних майданчиків у столиці". На переконання слідчих СБУ, такі правопорушення вчиняються шляхом штучного заниження офіційної кількості паркувальних місць та надання підконтрольним приватним суб'єктам господарювання необлікованих паркомісць.

Розслідувана правоохоронцями схема є дуже простою. Так, КП "Київтранспарксервіс" на підставі відповідних договорів передає столичні паркувальні майданчики комерційним структурам у платне строкове використання. Усього, за інформацією СБУ, у Києві на таких майданчиках офіційно визначено 64 тис. паркомісць. Але, за фактом, компанії, які отримали їх в експлуатацію, використовують на 20 тис. паркомісць більше (тобто 84 тис. місць) та, відповідно, приймають оплату за їхнє використання водіями. Усього, за підрахунками правоохоронців, зважаючи на ринкову вартість оренди одного паркомісця в розмірі 500 гривень на місяць, учасники цієї протиправної схеми можуть отримувати тіньові надходження в розмірі близько 10 млн гривень щомісячно.

Під час досудового розслідування правоохоронці, зокрема, встановили факти "збільшеної кількості паркомісць" на майданчиках на просп. Бажана біля станції метро "Славутич" (експлуатант – ФОП Ор'я Ахмад Рашид), на просп. Петра Григоренка напротив будинку №5 (експлуатант – ТОВ "Трансп-парк-сервіс"), на вул. Михайла Драгоманова, 6-А (експлуатант – ТОВ "СЛ-Плюс") тощо. 

Крім того, у ході слідства СБУ з'ясувала, що паркмайданчик на просп. Академіка Глушкова, 12, який налічує 393 паркомісця, використовується невизначеним суб'єктом господарюванням без оформлення договірних відносин з КП "Київтранспарксервіс", а ще деякі майданчики вказане КП офіційно передає в користування, але при цьому не укладає акти приймання-передачі, що дозволяє компаніям-експлуатантам нічого по ним не сплачувати. При цьому, за даними слідства, усі перераховані та інші порушення насправді фіксувалися на всіх паркмайданчиках столиці.

У ході слідства СБУ встановила, що Владислав Опришко та Євгеній Псьол залучили до цієї протиправної діяльності низку посадових осіб КП "Київтранспарксервіс". Так, за даними правоохоронців, начальник договірного відділу цього підприємства Олексій Пісюк здійснює документальне оформлення договірних відносин з експлуатації місць для паркування “зі свідомо заниженою їхньою кількістю”. Крім того, як вважають слідчі, деякі працівників даного КП приховують фактичну кількість паркомісць, які експлуатуються комерційними структурами – “задля отримання неправомірної вигоди від цих підприємців та її розподілу між учасниками схеми”.

За інформацією СБУ, усі ці дії спричинили тяжкі наслідки, "що виразилось в недоотриманні доходу від діяльності з надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування та щорічної кількамільйонної збитковості цього підприємства”. При цьому, правоохоронці вказують на те, що аналогічні порушення виявлялися у діяльності КП “Київтранспарксервіс” і в 2014, 2016 та 2017 роках. 

“На даний час КП “Київтранспарксервіс” та Департамент транспортної інфрастуктури КМДА не вжили належних заходів щодо усунення порушень, що може свідчити про наявність системної корупції у сфері експлуатації фіксованих місць для паркування у Києві”, – саме така позиція СБУ по вищезгаданим фактам зазначена в одній із ухвал по вказаному кримінальному провадженню.

11 травня 2023 року Солом'янський районний суд Києва наклав арешт на майно, яке слідчі вилучили в офісі КП “Київтранспарксервіс” (на вул. Копилівській, 67, корп. 10) під час обшуку, що відбувся 28 квітня поточного року. Йдеться про низку договорів, укладених з компаніями-експлуатантами паркмайданчиків. Необхідність накладення арешту правоохоронці пояснили тим, що ці документи визнано речовими доказами у цій справі, адже “зберегли на собі сліди кримінального правопорушення” та “одержані внаслідок вчинення такого порушення”.

13 червня 2023 року той же суд надав слідчим ГУ СБУ в Києві та Київській області дозвіл на вилучення низки документів з офісу КП “Київтранспарксервіс”. Зокрема, правоохоронців цікавлять накази про призначення низки працівників цього підприємства, їхні посадові інструкції, документи щодо виплати їм заробітніх плат тощо. 

Корупційний заповідник

Як неодноразово повідомляла KВ, паркувальна сфера столиці по праву вважається однією з найбільш корумпованих, що дуже часто призводить до різного роду скандалів, у тому числі – з “кримінальним підтекстом”.

Наприклад, у травні 2021 року громадська організація "Комітет правового захисту страхувальників "Процес" (ГО "КПЗС" Процес") звернулася до Кабінету Міністрів з інформацією про те, що КП "Київтранспарксервіс" займається протиправною діяльністю, спрямованою на мінімізацію офіційних платежів за користування муніципальними паркінгами. За даними зазначеного ГО, підприємство з надуманих приводів, за допомогою співробітників ТОВ “ВІП Охорона”, масово відбирає у сумлінних орендарів паркувальні майданчики та передає їх в експлуатацію афілійованим підприємствам за менші гроші або взагалі безкоштовно. 

Активісти запевняли, що в даному випадку має місце переділ ринку, через який суттєво постраждають інтереси міської громади. У відповідь на це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль направив вказане звернення для розгляду та реагування до КМДА, Мінрегіону та Міністерства внутрішніх справ.

Читайте: Шмыгаль поручил КГГА и полиции разобраться с “парковочным рейдерством” в столице

В грудні 2021 року Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА повідомив, що з січня 2019 року до січня 2021 року КП “Київтранспарксервіс” допустило фінансових порушень на суму 239,7 млн гривень, що призвело до втрати близько 171,8 млн гривень. Зокрема, "ревізори" столичної мерії з'ясували, що підприємство недоотримувало кошти через нелегальне використання паркувальних місць, не експлуатувало багато закріплених за ним парковок, не контролювало використання перехоплюючих паркінгів біля станцій метро, програвало конкуренцію приватним "евакуаторським" компаніям тощо. 

Читайте: 239 миллионов за 2 года: аудиторы КГГА поймали “парковщиков” на финансовых нарушениях

Євгеній Псьол очолює КП “Київтранспарксервіс” з 8 серпня 2022 року. На цій посаді він змінив свого першого заступника Владислава Опришка, який виконував обов'язки директора цього КП з 1 січня 2022 року. Ще раніше, з 13 квітня 2020 року, цим підприємством в ролі в.о. директора керував Анатолій Свирид, а його попередником був скандально відомий Олександр Німас (керував підприємством з 13 серпня 2018 року до 20 березня 2020 року).

Читайте: Выбор Кличко: парковки для киевлян или коррупционерам на карман

Як зазначалося вище, дане підприємство підпорядковане Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року особисто контролює Віталій Кличко. Перед цим, контроль за транспортною сферою столиці здійснював Олександр Густєлєв, якого Кличко звільнив за посади заступника голови КМДА 5 листопада 2021 року.

Читайте: Операция “Парковка”: падение “агент Нимас” и благодарность Белоцерковца

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, сбу, КМДА, кп, київрада, Віталій Кличко, кримінальне провадження, збитки, руслан кандибор, служба безпеки україни, корупція, договір, слідство, департамент транспортної інфраструктури, службова недбалість, паркування, зловживання службовим становищем, Київтранспарксервіс, владислав опришко, євгеній псьол, паркувальний майданчик, кп київтранспарксервіс, паркомісце, паркмайданчик, місця для паркування

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій