четвер, 12 грудня 2024 г.

“Pasha Turkish grill”: справжня Туреччина на Шота Руставелі (фото, відео, меню, ціни)

“Pasha Turkish grill”: справжня Туреччина на Шота Руставелі (фото, відео, меню, ціни)

Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко, подорожуючи азійськими гриль-ресторанами в Києві, надибала пречудове містечко з турецькою кухнею. Що з того вийшло - виключно для читачів-гурманів КиевVласти.

Від Далекого до Близького Сходу, від корейського грилю - до турецького мангалу! Я виконала обіцянку продовжити гастрономічну прогулянку  гриль-кухнями Азії.

Читайте та смакуйте: “Kin Kao”: трохи справжньої Кореї на Подолі (фото, відео, меню, ціни)

Сьогодні ми - в турецькому ресторані - “Pasha Turkish grill”, в центрі Киева, на вулиці Шота Руставелі.

На вході із східною гостинністю вас зустрічає Мілан. Він проводжає нас до столику та розповідає, що назва ресторану походить від титулу pasha (пан), який османські султани надавали високим чиновникам до 1923 року.


Розпочинаємо ресторанну пригоду!

А золотисто-блакитні кольори, що присутні в дизайні та оформленні ресторану, з давніх давен вважалися кольорами Османської імперії.

На фоні синьо-золотих кольорів

Вказує нам на білу піч - ферен, в якій готуються неймовірно смачні страви з тіста, які ми обовязково маємо спробувати:

  1. Піде - човник з тіста з різноманітними начинками. Можна сказати - турецька піца. В “Pasha Turkish grill” сім видів піде: зі шпинатом, сиром, цукіні, томатами (кожен - від 115 гривень); а також з бараниною, телятиною (кожен - від 125 гривень).

  2. Гьозлеме - напівмісяць з тонкого хрусткого тіста, готується на блюді садж без додавання масла. Подаються сім видів гьозлеме, в тому числі, з сиром, шпинатом, шампіньйонами, і навіть з шоколадом. Ціна - 80-99 гривень.

Кулінарна магія печі

М`ясні страві тут готують на спеціальному мангалі, який розробили турецькі майстри за аргентинською системою: в мангал вбудовані цеглини з гімалайської солі. Ця сіль надає особливий смак м`ясу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тому, ще одна страва, яку ми мусили скуштувати - фірмовий Pasha кебаб. Це люля, виготовлене на мангалі, яке потім загортається в тонкий лаваш, заново запікається на мангалі - і наприкінці розрізається на шматочки та поливається зверху соусом і посипається фісташками.

Pasha кебаб - візитна картка “Pasha Turkish grill”

Про цей кебаб трохи пізніше, бо він потребує особливої уваги. Бо є турецька приказка,  що різних кебабів рівно стільки, скільки вулиць в місті, та більше, ніж дружин в гаремі султана.

А в ресторані нам пояснили, що в турецькій кухні існує понад 50 автентичних рецептів кебабу. В “Pasha Turkish grill” представлені п`ять різновидів цього кулінарного дива:

  • фірмовий Pasha кебаб - 265 гривень;

  • Баклажан кебаб (баклажан із бараниною) - 199 гривень;

  • Бейті кебаб (гостра індичка) - 195 гривень;

  • Фісташковий кебаб (курчата) - 225 гривень;

  • Сіміт Сарма (з баклажаном, сиром та з фаршем з телятини або курки) - 225 гривень.

Томати та баклажани - безумовна фішка турецької, кавказьких та балканських кухонь

Але почали ми з турецьких холодних закусок - і раджу вам обов’язково спробувати їх, як завітаєте до “Pasha Turkish grill”.

Чий кюфте - особлива пікантна страва. В`ялена телятина з булгуром у вигляді котлеток подається на листях зеленого салату. Вижимаєте ломтик лимону на мясо, загортаєте в лист салату - і смачно до рота.

З салатом - найкорисніше. Втім якщо загорнути ще й в лаваш - ще смачніше.

Чий кюфте на смакоту та радість!

Мезе - маленькі закуски, відомі нам з грецької кухні. Ми замовили:

  • пате з козячого сиру та фети, полівається мезе малиновим джемом і посипається фісташками - 125 гривень;

  • бабагануш (баклажан-гриль з тахіні, оливковою олією та лимоном) - 180 гривень;

  • джаджік (турецький йогурт з огірком, м’ятою та часником) - 85 гривень. До речі, аналогічну закуску я вперше замовляла в Ірані, де вона називається маст - і відтоді не уявляю, як без неї можна жити;

  • неймовірно смачний салат з трьох видів томатів - 125 гривень.

Холодні закуски в очікуванні кебабу

Поки чекали на закуски, Мілан пригощав нас дуже смачним чаєм. Я особисто обожнюю каву по-турецьки - для мене немає смачнішої кави на світі. Але дуже люблю спосіб приготування та подавання чаю по-турецьки - в маленьких скляних горнятках з шматочком цукру. Смакує дуже особливо!

Під чай ми з подругою швиденько владналися з закусками. Мені дуже сподобався чий кюфте, подрузі - пате та бабагануш.

Але Мілан, турботливо порадив дозамовити ще гарячі мезе:

  • мюжвер (оладки з цукіні, кабачків, моркви та сиру фета) - 125 гривень;

  • запечений хумус з овочами та паппероні - 110 гривень;

  • сарма (виноградне листя, фаршироване рисом, телятиною з кедровими горіхами та бузиною) - 145 гривень. На Кавказі та Балканах це блюдо називають долмою. І, фактично, це наші голубці, тільки з винорадним, а не капустним листям.

В очікуванні гарячих мезе

Замовлення зроблено - і ми починаємо оглядати ресторацію. Домінуючі кольори - синьо-блакитний та золотавий, властиві Туреччині. Велика основна зала розрахована на 130 персон та справляє враження вишуканості й багатства.

Крім барної стійки, тут є сцена, де з середи по суботу включно виступають діджеї та музичні бенди.

Вдень тут затишно

Тим часом офіціант кличе нас споглянути процес приготування головного блюда нашого візиту - Pasha кебаб. Частина кухні відкрита, тому кожен бажаючий може спостерігати за процесом приготування на мангалі або у ферені.

Наш кебаб спочатку підсмажують і це займає приблизно 5-7 хвилин. Потім його викладають на лаваш, який попередньо змащений баклажанно-горіховою пастою, загортають в нього.


Після цього його ріжуть на шматочки, нанизують їх на шампур та знову відправляють до мангалу. Ще три хвилини, щоб лаваш підсмажився - і страва фактично готова.


Але основна фішка в подачі: на кожен шматочок вичавлюється томатна сальса та соус мюттебель, а зверху він прикрашається фісташковою крихтою.


Поки я спостерігала за приготуванням кебабу, паралельно у печі підсмажувалося наше піде з бараниною, сиром, цукіні та томатами чері. Запахи, що розносилися на кухні, та вигляд наших страв настільки збуджували мій апетит, що я ледь дочекалася того моменту, коли вже можна буде розпочати трапезу.

І що я вам скажу: такого піде та кебабу я в своєму житті ще ніколи не куштувала. Кебаб реально виявився панським!

Втім, вся вечеря стала панською. Шкодуємо тільки, що після такої ситної вечері ми не змогли подужати десерти. Навіть умовляння Мілана з`їсти шматочок пахлави не змогли переконати нас.

Але ми пообіцяли повернутися. Особливо на нову страву Kral Taci (царська корона) від шеф-кухаря ресторану. Один лише вигляд цих запечених баранячих ребер, викладених у формі корони, змусять вас завітати в цей ресторан. А східна гостинність Мілана взагалі нікого не залишить байдужим.

Сподіваюсь, мій турецький гастротур не залишив вас байдужим? Тому залишайтеся зі Смачною Інною и продовжуйте подорож найкращими рестораціями України тут:  https://www.facebook.com/tastewithinna/

Читайте та смакуйте: 17.804: як в Києві об`їхати всю Індонезію (фото, відео)

Фото та відео автора

KиевVласть

Інна Гордієнко

Теги: новости киева, фуд блогер, ресторанная критика, ресторанный гид по киеву, ресторанный обзор, турецкая кухня

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.