Чотири ресторани: суші, сашимі та роли по-київські (фото, відео, меню)
Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко проведе вас найсмачнішими київськими ресторанами японської кухні. І ви будете знати - де в столиці України найкращі суші, роли та супи.
Суші та роли - давно популярні в Україні ресторанні страви. Так, як не дивно, не так багато місць, де можна з’їсти дійсно смачних суші та ролів зі свіжих морепродуктів.
Тож я відправилася на пошуки суші в ресторанах Києва. І знайшла для вас чотири найкращих суші-закладів столиці.
“Fish&PussyCat Sushi Bar”, вул.Басейна, 5-Б
Ця ресторація відкрилася досить недавно, але вже встигла стати улюбленим місцем багатьох киян. Зрозуміти таку популярність зовсім не важко, оскільки тут дійсно готують нереально смачні роли, сашимі, нігірі, та місо-супи.
В ресторації, яка позиціонує себе як “каліфорнійський суші-бар”, майже завжди повна посадка, тому резервуйте столик заздалегідь.
Почніть з супів, бо вони тут просто божественні. Ніколи не була великою прихильницею цього супу, але після того як спробувала трюфельний місо-суп з фуа-гра та мисо-сашимі суп з гребінцем, тунцем і лососем, він завоював мене зсередини - всю.
Вартість супу:
- від 135 грн за простий варіант з тофу та вакаме
- до 195 грн за варіант з морепродуктами та рибою.
Але ж ми про суші та роли. В меню є:
-
роли;
-
нігірі;
-
сашимі/татакі;
-
хенд роли;
-
special - до цього розділу щодня від руки вписують пропозицію ролів та суші на сьогодні.
Почніть з ролів і замовте кранч-рол з лососем та креветками темпура. Навіть від того, як він виглядає ви отримаєте задоволення! Повірте: на смак - не гірше.
Роли тут не дешеві. Але порції великі, тому рекомендую брати кранч-рол на двох. Якщо візьмете ще якісь страви з меню - цього точно вистачить.
Крім кранч-ролу раджу ще взяти: вугор унагітапіока, тунець з авокадо та тагараші, або м’ясний - рол з тартаром з ва-гю та фуа-гра.
Для веганів є рол з хрустким тофу, ерінгами, манго та авокадо.
Вартість ролів - 295-425 гривень;
Нігірі - 75-150 гривень;
Сашимі - 155-225 гривень
“Egersund Seafood”, Sky Mall, вул. Шухевіча, 2-Т, ЦУМ Київ, вул. Хрещатик 38
Три точки в Києві - магазин “Позняки”, ЦУМ та SkyMall - належать в 3 точках в Києві – норвезькому холдингу “Egersund Seafood”.
В ЦУМі на Хрещатику та в SkyMall біля Північного моста ви маєте чудові панорами. Але, як не дивно, вперше побувала в “Egersund Seafood” в магазині “Позняки” (пр-т Григоренко, 32-Д), де за 40 гривень спробувала сендвіч з норвезьким оселедцем. Оселедцем настільки смачним, що придбала його ще й додому.
Друге знайомство відбулося вже на “Кураж Базарі”, де нас частували Fish&Chips - тріскою “God” з картоплею та гороховим пюре.
Читайте та смакуйте: Індія на “Даринку”: смачний “Кураж Базар” (фото, відео)
Третій похід в “Egersund Seafood”, що знаходиться в торговому центрі Sky Mall довів - тут найсмачніша в Києві “Філадельфія” з лососем та вугрем. Потім відвідала ще в ЦУМі і переконалася - кращої Філадельфії з лососем і Каліфорнії з вугрем - точно не знайти!
Роли, які рекомендую вам спробувати:
-
Сет “Філадельфія” з лососем та вугрем - 352 гривні;
-
“Каліфорнія” з креветкою в ікрі летючої риби - 262 гривні;
-
Рол з гребінцем та ікрою летючої риби - 253 гривні;
-
Рол з тунцем і манго - 345 гривень.
Порції великі (8 ролів). Великий шмат риби. Роли, макі-роли, нігірі та сашимі готуються просто у вас на очах.
“Fujiwara Yoshi”, вул. Солом`янська, 15 А та вул. Драгомірова, 11
Ресторан японської авторської кухні “Fujiwara Yoshi” (Фудзівара Йоші) за роки свого існування в Києві став дуже відомим закладом, де готують справжню японську їжу. До речі, нещодавно бренд-шеф та власник ресторації Йошихіро Фудзівара відкрив ще один ресторан на Печерську.
Заклад набув популярності завдяки гастрономічному шоу - Дню блакитного тунця, яке ви мусите побачити. Тунця блуфін, найбільшого з існуючих видів тунця в світі, доставляють літаком з різних країн світу ексклюзивно для Йоші-сан, який особисто філірує рибу вагою від 50 до 200 кг у вас на очах.
М'ясо блуфіна має яскраво-червоний колір і абсолютно не має рибного смаку і запаху моря, тому дуже часто блакитного тунця, називають морською яловичиною.
Раджу вам обов’язково замовити роли, суші та сашимі саме з авторського Tuna Menu. Наприклад, “Сашимі Торо” - найсмачніші сашимі, які я їла в своєму житті, із черевця тунця.
Що рекомендую вам тут спробувати:
-
Суші О-Торо - черевце блакитного тунця, 215 гривень за штуку;
-
Гункан Хон-Магуро” – спинка блакитного тунця з зеленою цибулею - 145 гривень за штуку;
-
Суші Асорті з пяти видів суші - 450 гривень;
-
Сет Фукуока - роли Філадельфія, Золоте руно, каліфорнія, акамі-макі, теко-макі - 890 гривень;
-
Хасіморі deLuxe - 125 гривень.
“RONIN”, вул. Зоологічна, 10
Ресторан “RONIN” - це мікс японської та перуанської кухні Nikkei. Так називали японських емігрантів в Перу. До речі, масова еміграція японців в Перу розпочалась наприкінці 19 сторіччя. Був період, коли японська діаспора в Перу була другою у світі за чисельністю.
Читайте та смакуйте: “Ронін”: японський самурай з Перу, що оселився в Києві
Завдяки поєднанню морської та гірської кухонь в “RONIN” смачні і овочеві, і м’ясні, і рибні страви. Наприклад, тостадітас - латиноамериканський кукурудзяний коржик, намащений зверху вугром або лососем, або яловичиною. Перуанська міні-піца.
Тірадіто - “ніккеівська” відповідь італійському карпаччо. Тільки шари риби чи м’яса не накладаються один на одного, а викладаються поруч і заливаються спеціальним соусом.
Севіче – нарізана сира риба, маринована в соусі з соку лайма з додаванням гострого перцю чилі, червоної цибулі та соусу севіче. Улюблена страва перуанських рибалок.
Каусас - картопля та все, що є у перуанської газдині під рукою (овочі, м'ясо або риба). Пасочка в декілька шарів.
І про суші та роли! Раджу тут спробувати:
-
Сашимі з Сібаса, лосося і дорадо 148 гривень/100 грамів;
-
Nikkei-суші з лососем, тунцем, сібасом, дорадо, тигровою креветкою та вугор з фуа-гра - 69 гривень/1 шт;
-
Nikkei-рол “Філадельфія” з сібасом і Філадельфія з лососем - 248 гривень;
-
Креветка темпура, вугор, авокадо, манго і унагі соус - 248 гривень;
-
Запечений рол з гребінцем - 248 гривень.
Трішки історії
Риба у поєднанні з рисом - стародавня їжа мешканців Південної Азії, де рис застосовувався, зокрема, для консервації риби. А китайський ієрогліф “суші” означає “маринована риба”. Тоді ж виникли два стилі приготування страви: “кансай” (від імені району Осаки) та “едо” (так до 1868 року називався Токіо).
Роли (японською мовою - макідзусі, вони ж суші-рулети) - один з різновидів суші в японській кухні, відмінною рисою яких є скручування за допомогою бамбукової циновки в циліндричну форму, з подальшим розрізанням на 6 або 8 шматочків. Зазвичай макідзусі закручені в норі, лист сухих водоростей, який покриває собою рис і начинку, але іноді може бути загорнутий в тонкий омлет.
Втім найвідоміші роли - “каліфорнія” та “філадельфія” - виникли в США. Історія ролу “каліфорнія” заплутана. За першою версією, на початку 70-х років XX століття шеф-повар Хідеказу Тоджо у Ванкувері замість риби використував м'ясо краба, а традиційний спосіб приготування ролів з водоростями зовні замінив на подачу з водоростями всередині. З другою версією, автором “каліфорнії” є Ічіро Машіта, суші-шеф з Лос-Анджелесу.
Щодо ролів “філадельфія” також є деяке непорозуміння. Одні історики кухні вважають, що ці роли були створені в однойменному американському місті штату Пенсільванія. Інші наголошують, що рол завдячує своєю назвою сиру “філадельфія”.
Сподіваюсь, гастротур японськими ресторанами Киває надихнув вас піти найближчим часом на суші та роли! Щоб не втрачати смак до всього прекрасного, залишайтеся із Смачною Інною і не забувайте читати мою сторінку.
Читайте та смакуйте: Сім котлет по-київськи (фото, відео, ціни)
Фото та відео автора