Індія на “Даринку”: смачний “Кураж Базар” (фото, відео)
Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко вирішила вигуляти читачів КиевVласти на “Кураж Базар”, що відбувся минулими вихідними на “Арт-Платформі” - поруч з “Даринком” (ст. метро “Лісова”). Розмаїття смакоти та яскравих кольорів - ось що таке “Indian Night Market” на “Кураж Базарі”.
Цього разу хочу познайомити вас з безліччю чудових закладів, кухню яких мені вдалося спробувати завдяки “Кураж Базару”, який проходив цими довгими вихідними в Києві на “Арт-Платформі” - досить відомій локації, де влітку відбуваються численні фестивалі їжі та напоїв.
“Кураж Базар” буде проходити періодично протягом всього літа. Наступний - 23-24 червня. Тому маю думку, що вам буде цікаво дізнатися про те, що смачного можна спробувати на цьому заході і скільки це коштуватиме.
А їхати - варто! Бо стільки емоцій ви навряд чи зможете отримати в іншому місці. Та й різноманітність страв, напоїв і гарної музики вразить навіть самих вибагливих гурманів.
Почнемо з аперитиву.
“Ustreetsa bar” пропонував скуштувати три види устриць - по 45, 55, та 65 гривень за штуку, в залежності від розміру устриці та її смаку. Краще за все цей делікатес смакує під холодне Prosecco, яке можна було придбати за 350 гривень.
Якщо ж ціна за ігристе вам буде здаватися завеликою, ви можете взяти його в прекрасної пари, яка має свою точку на “Кураж Базарі”і, але поки що не виставляє свій продукт в іншому місці Києва. “Ciao fragola van” – пропонують Lambrusco за 60 гривень (один келих) або 250 гривень за пляшку.
Далі - дуже рекомендую завітати до представництва ресторану Egersund Seafood. Дуже привітливі дівчата Мар’яна та Катерина запропонували нам спробувати сендвіч голандський з оселедцем – 40 гривень, та фіш енд чіпс - за 210 грн. Сам ресторан знаходиться в трьох локаціях Києва – на Харківському масиві, на Солом’янці, та на Хрещатику – шостий поверх ЦУМу.
Наступний фудкорт - з чарівною назвою “Съешь лягушку”. Я впізнаю по меню прекрасне місце на Бесарабці – “Улитка Бар”. Заклад пропонує три види філе виноградних равликів: запечене під зеленим маслом та часником, під медово-гірчичним соусом та під сирно-соєвим. Будь-які три равлики коштують 70 гривень, п`ять – 110 гривень, 10 штук – 200 гривень.
Також нам активно пропонували скуштувати жаб’ячі лапки, приготовані за класичним рецептом, але я ввічливо відмовилась. Перший раз спробувала їх в Парижі минулого року, і мала несподівану алергічну реакцію. Тому, будьте з обережними жабками. Хоча хто знає, можливо українські жабки впливають досить сприятливо на організм людини.
Час перейти від закусок та аперитиву до основних страв.
На нашому шляху два індійських ресторани – “Himalaya” та “Balu”. Це абсолютно логічно, бо минулий “Кураж Базар” мав назву “Indian Night Market”.
Вітрина “Himalaya” прикрашена особливо – всі страви подаються в золотистих глибоких тарілках на ніжках, які підігріваються знизу комфорками. Дівчинка в червоному сарі розповіла про чотири страви, які були спеціально приготовані для “Кураж Базару”:
- чікен тікка масада - обсмажена в печі тандур курка з соусом масала, 110 гривень;
- ведж карі - овочеве карі, 100 гривень за порцію;
- чілі панір - сир панір з болгарським перцем та цибулею, в томатно-соєвому соусі, 75 гривень;
- ведж бірьяні – овочевий плов із спеціями, 50 гривень.
Всі ці страви ви можете спробувати в ресторані “Himalaya”, що знаходиться на вул. Великій Васильківській.
“Balu” також пропонував курочку карі та панір по 100 гривень, а також драй манчуріан (кольорова капуста) по 75 гривень та шиканжи – традиційний лимонад за 35 гривень.
Далі ми завітали до “П.Пельмени”. Пельмешки тут точно не індійські, але настільки привабливі, що пройти повз неможливо. Ми попросили розповісти про неймовірно красиві різнокольорові пельмені, виставлені на вітрині. Валерій люб’язно просвітив нас: фірмові пельмені з фаршем телятини та свинини – 100 гривень, з куркою – 90 гривень, з індичкою (їх рекомендують дітям) – 100 гривень, з картоплею – 70 гривень, з солодким творогом – 70 гривень.
З цікавинок: yellow (тісто покрашене курукумою) - чотири сири (горгонзола , дорблю, моцарела, пармезан), а також black (тісто покрашене чорнилами каракатиці) всередині з фаршем лосося. Останні по 120 грн за порцію. Кожна порція - 220 грамів.
На “П.Пельмені” ви можете завітати під час фестивалю “Вуличної їж”і, який відбудеться вже цими вихідними на “Арт-Платформі”. Або в будь-який день скоштувати пельмені на Бесарабському ринку - під вивіскою “Лепим. Варим. Едим”.
Після такої кількості їжі варто трошки розбурхати апетит. Тому ми пішли до палатки з закликаючою назвою “Bloody Mary”. Красень Ярослав Коган запропонував пригостити нас напоєм. Подружка взяла безалкогольну, а я – індійську, гостру й пікантну. Також в “Bloody Mary” пропонують класичну і з часником. Все це можна в будь-який день спробувати “Black Tot Bar” на вул. Великій Житомирській.
Скуштувавши “кривавої мері” ми, як справжні дівчата, пішли на барахолку до центрального корпусу “Арт-Платформи”. Речі тут трапляються унікальні і за майже безцінь. Натрапили на вінтажні прикраси і придбали по парі сережок. А я ледь втримуюся, щоб не прикрасити себе ще візерунками з хни, мехенді - подружка вчасно відтягнула від художників з боді-арту.
А на виході з барахолки нас вже зустрічали, нумерологи, астрологи, і навіть шлюбні агенти, які пропонували обручити нас за індійськими звичаями. Навколо - індійські танці та співи. “Харє Крішна” лунало протягом всього нашого перебування на “Indian Night Market”.
Розважившись, ми зрозуміли, що готові до чергової порції їжі. І ось - перед нами величезний чан, наповнений пловом. Виглядає він неймовірно смачно.
Власник корту Алік Мкртчян саме в процесі замішування 50 кг плову, що дорівнює 100 порціям. Ми замовляємо одразу і чекаємо, коли узбецький плов буде готовий. Розпитуємо Аліка про складові плову.
Авторський рецепт від Аліка: курка власного виробництва обсмажується на бавовняному маслі, потім готується зірвак (цибуля, морква, м'ясо та спеції змішуються разом), потім додається рис басматі. Вся ця смакота посипається родзинками та в’яленою журавлиною. Порція в 350 грамів коштує всього 70 гривень. За чотири дні Алік приготував 2 тис. порцій.
Спробувати плов від “АЛІКО”можна на наступному “Кураж Базарі” або на різноманітних фестивалях GOODWINE. Найближчий Kyiv Wine відбудеться 2-3 червня на Подолі.
Подружка ще тримає місце для янтиків та чебуреків - і ми вирушаємо шукати кримськотатарський фудкорт. Біля нього величезна черга.
Поки подружка чекає на наше замовлення відправляюся до “Jungle Fruits” – я примітила їх ще на вході, але до десерту стала готова лише зараз. Фрукти екзотичні – мангустин, рамбутан, манго, маракуйя, кокос, ананас і навіть “серце дракона”. З них вам можуть приготувати фреші.
Дорогою назад мене зазиває до свого корту веселий хлопчина Макс - спробувати бургери. Макс представляє burger farm і пропонує вибрати і спробувати страви з шести позицій: бургер дабл біф і чіз – 150 гривень, бургер нью делі -130 гривень, курча на грилі -180 гривень, свинячі ребра барбекю власного копчення – 160 гривень, листя салату з гуакамоле – 70 гривень та стейк м’ясника – 180 гриень.
Виглядає все дуже смачно, а в останній день Максим пропонував всі страви із знижкою 20%. Проте, на жаль навіть така приваблива пропозиція не примусила ще щось відправити до свого шлунку. Але я пообіцяла повернутись.
А поруч вже стояла подружка і смачно уплітала свій янтик з бараниною. Всі чебуреки та янтики мають ХХL розмір і коштують від 30 (з овочевою начинкою) до 50-60 гривень (з м’ясною).
Оскільки я не спробувала все, це змушує мене піти на наступний “Кураж Базар”. Тому чекайте на нові смачні історії!
А мій найближчий гастрономічний тур відбудеться вже цими вихідними, які розпочнуться фестивалем Вуличної Їжі та Фестивалем Вина. Стежте за сторінкою і ви будете точно в курсі всіх самих смачних подій цього літа.
Читайте: Смачна подорож Іспанією: коктейлі Хемінгвея та гаспачо доколумбівських часів
Фото та відео автора