середа, 1 травня 2024 г.

ВАКС заарештував підозрюваного в нанесенні мільйонних збитків ексголову сільради на Київщині

ВАКС заарештував підозрюваного в нанесенні мільйонних збитків ексголову сільради на Київщині

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід ексголові сільради на Київщині, який підозрюється у завданні мільйонних збитків від купівлі занедбаної будівлі під школу. За даними ЗМІ, йдеться про Миколу Шмаюна – колишнього голову Щасливської сільської ради (Бориспільський район Київщини). Антикорсуд заарештував підозрюваного, який, утім, може внести заставу.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що 13 червня 2023 року ВАКС частково задовольнив клопотання САП та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 4,562 млн гривень застави.

В релізі прокурорів не вказується ім’я підозрюваного, але судячи з деталей справи і відкритих джерел ЗМІ називають ім’я фігуранта – це Микола Шмаюн, колишній голова Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

2 травня 2023 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру у завданні понад 7,8 млн гривень збитків територіальній громаді Київщини під час купівлі занедбаної будівлі для облаштування школи чотирьом особам. Серед підозрюваних – колишній голова сільради, власниця нерухомості, оцінщик та посередник.

Детективи встановили, що у 2019 році сільська рада ухвалила рішення про виділення коштів на купівлю приміщення для облаштування школи, яку так потребувала громада. Використовуючи надані кошти, сільський голова придбав занедбану будівлю та три земельні ділянки загальною площею 0,81 га за понад 15,8 млн гривень. Проте з’ясувалося, що вартість придбаного майна значно завищена. Щоб приховати переплату зловмисники підробили звіти про оцінку придбаної будівлі та земельних ділянок. У підсумку сільська громада не лише втратила понад 7,8 млн гривень, які були переплачені, ще й не отримала навчальний заклад – набута нерухомість так і залишилась занедбаною та нею й досі ніхто не користується.

Як інформувала KВ, Шмаюн керував селом більше 10 років; його двічі його обирали депутатом Бориспільської райради. У березні 2015 році Миколі Шмаюну громада села Щасливе висловлювала недовіру. Того року чоловіка підозрювали у торгівлі землею в обмін на майно переселенців.

Один з останніх гучних скандалів, у якому фігурував Шмаюн, спалахнув у 2020 році і стосувався рейдерського захоплення майна: группа народних депутатів включно з Анною Скороход (93 округ, виключена зі “Слуги Народу”) тоді вимагала від прокурорів пришвидшити розслідування можливих оборудок у селі Щасливому. Тоді йшлося про земельні ділянки та будівлі інформаційно-обчислювального центру. 

Читайте: Земля, прокурори, депутати: село Щасливе опинилося у центрі скандалу між гілками влади

Фото: скриншот, “Слово і Діло”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини київщини, набу, сап, вакс, Бориспільський район, запобіжний захід, Микола Шмаюн, село щасливе, щасливська сільська рада

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.