четвер, 18 квітня 2024 г.

В інтересах забудовників та місцевих мафій: “слуги народу” просувають зміну цільового призначення сільськогосподарської землі без розроблення документації із землеустрою

В інтересах забудовників та місцевих мафій: “слуги народу” просувають зміну цільового призначення сільськогосподарської землі без розроблення документації із землеустрою

З ініціативи голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, група її колег по фракції два тижні назад зареєструвала в Верховній Раді (ВР) законопроєкт, яким пропонується змінювати цільове призначення сільськогосподарської землі без урахування генеральних планів населених пунктів, комплексних планів просторового розвитку територій і без розроблення документації із землеустрою. Декларується, що це потрібно для спрощення порядку зміни цільового призначення земельних ділянок, необхідних для будівництва об’єктів, призначених для компенсації за знищену російськими терористичними військами нерухомість (житло, промислові та інфраструктурні об’єкти). Зрозуміло, що законопроєкт написано в інтересах забудовників, місцевих владних мафій та приватних промисловців.

Про це KВ стало відомо з законопроєкту №8178 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення зміни цільового призначення земельних ділянок”, а також джерел в ВР.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В законопроєкті сказано, що зміна цільового призначення сільськогосподарської ділянки застосовується у випадку “будівництва об’єктів, призначених для надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації”. Мова йде про житло, промислові та інфраструктурні об’єкти.

В пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що така зміна цільового призначення сільськгосподарської ділянки здійснюється за ініціативою власника земельної ділянки, а земельних ділянок державної та комунальної власності – за рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим (АРК), Ради міністрів АРК, органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, який здійснює розпорядження відповідною земельною ділянкою.

Така зміна відбувається:

 - без розроблення документації із землеустрою;

- без дотримання вимог абзацу першого ч. 3 ст. 20 Земельного кодексу України, який каже: “Категорія земель та вид цільового призначення земельної ділянки визначаються в межах відповідного виду функціонального призначення території, передбаченого затвердженим комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади або генеральним планом населеного пункту”;

- без дотримання правил співвідношення між видом цільового призначення земельної ділянки та видом функціонального призначення території, визначеним відповідною містобудівною документацією, за умови що розміщення на земельній ділянці відповідних об’єктів не призведе до порушення обмежень у використанні земель (у тому числі у сфері забудови);

- без дотримання вимог нормативно-правових актів, будівельних норм та інших нормативних документів, обов’язковість застосування яких встановлена законодавством.

Зміни до Державного земельного кадастру вносяться виключно на підставі власника ділянки.

Тобто, без жодних підстав та документів, виключно за бажання власника землі під соусом відновлення України після навали російських військ майже будь-яку ділянку сільськогосподарського призначення можна буде забудувати будь-як – незважаючи на генеральний план чи комплексний план просторового розвитку території.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На думку джерел KВ у ВР, це абсолютно нікчемний законопроєкт, від якого вже тікають всі більш-менш притомні парламентарі. Подейкують, що навіть комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який мав би бути головним при аналізі цього законопроєкту, не захотів брати на себе таку роль.

Тому головним комітетом було визначено комітет ВР з питань аграрної та земельної політики, який очолює Олександр Гайду (фракція “Слуга народу”, округ №128, Миколаїв), ймовірно, опосередковано афілійований з газовим олігархом Дмитром Фірташем. Переважна більшість співавторів законопроєкту – члени його комітету та фракції “Слуга народу”.

Але, як стверджують джерела KВ, реальним натхненником, якщо не автором законопроєкту є голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк, яка відома відвертим лобізмом в інтересах великих забудовників.

В якості її лобізму приклада можна навести її скандальний законопроєкт №5655, який знижує відповідальність забудовників,  дозволяє ФОПам підписувати дозвільну будівельну документацію, концентрує неконтрольовану владу в Міністерстві розвитку громад та територій тощо. За висновком Головною юридичного управління ВР, законопроєкт №5655 взагалі є антиконститійним, що не заважає голові правлячої партії Шуляк все одно його просувати.

Читайте: Заступниця голови НСАУ: обшук в центральному офісі НСАУ – це помста архітекторам за їхню позицію по законопроєкту №5655

Нещодавно в офісі Національної спілки архітекторів України (НСАУ) пройшли обшуки. Керівництво НСАУ впевнено, що фактичним замовником обшуків та кримінального провадження проти НСАУ є саме Олена Шуляк, яка погрожувала помститись архітектурній спільноті за їхню принципову позиці. по законопроєкту №5655.

KВ також писала про “будівельний союз” очільниці “Слуги народу” Олени Шуляк (на фото ліворуч) та великих забудовників, ключовим представником яких в ВР є секретар комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитро Ісаєнко (на фото праворуч), обраний від “ОПЗЖ”, і який також є віце-президентом Конфедерації будівельників України.

Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

Фото: KВ

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини києва, новини київщини, новини київської області, Верховна Рада, слуга народу, олена шуляк, дмитро ісаєнко, забудовники, лобізм, законопроєкт 8178, земельна мафія

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій