середа, 17 липня 2024 г.

Столична влада виділила 1,5 млрд гривень на підтримку “Київтеплоенерго” та комунальних керуючих компаній

Столична влада виділила 1,5 млрд гривень на підтримку “Київтеплоенерго” та комунальних керуючих компаній

Київрада збільшила розміри статутних капіталів КП “Київтеплоенерго” (на 1 млрд гривень) та усіх 10 комунальних керуючих компаній з обслуговування житлового фонду (на 50 млн гривень кожен). На думку членів профільної комісії міськради, яка підготувала відповідний проєкт рішення, це допоможе столиці забезпечити безперебійність подачі теплової енергії споживачам під час проходження опалювального сезону та вирішувати нагальні проблеми сфери ЖКГ у зимовий період.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання Київрада підтримала проєкт рішенняПро збільшення розміру статутних капіталів КП “Київтеплоенерго” та комунальних підприємств – керуючих компаній з обслуговування житлового фонду районів Києва” (№08/231-1181/ПР від 1 вересня 2022 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб'єктом подачі цього документу виступила комісія столичної міськради з питань житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу (ЖКГ і ПЕК).

Згідно з прийнятим рішенням, міська влада збільшила статутний капітал КП “Київтеплоенерго” на 1 млрд гривень, а статутні капітали усіх 10 керуючих компаній з обслуговування житлового фонду – на 50 млн гривень кожен. Поповнення статутних капіталів передбачається за рахунок грошових внесків власника (Київради) – тобто, за рахунок коштів столичного бюджету. 

Метою затвердження цього документу депутати із комісії міськради з питань ЖКГ і ПЕК називають необхідність “забезпечення містом безперебійності надання населенню та іншим споживачам послуг із постачання тепло- і енергоносіїв та інших житлово-комунальних послуг під час проходження опалювального сезону та осінньо-зимового періоду 2022-2023 років”. 

Зокрема, поповненням статутного капіталу КП "Київтеплоенерго" столична влада обіцяє вирішити проблему дефіциту обігових коштів на підприємстві, який виник у тому числі через заборгованість споживачів теплової енергії перед цим КП. У свою чергу, виділення додаткового фінансування районним керуючим компаніям повинно допомогти цим КП, серед іншого, оперативно вирішувати звичны зимові проблеми столиці – прибирання снігу, аварійне обслуговування інженерних мереж в житлових будинках тощо.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначимо, за даними системи Youcontrol, наразі статутний капітал КП “Київтеплоенерго” дорівнює 2,3 млрд гривень. Що цікаво, у жовтні 2021 року Київрада прийняла рішення щодо його збільшення на 2 млрд гривень (до 4,3 млрд гривень), проте чомусь це поповнення не підтверджується відкритими джерелами. Можна зробити висновок – або столична влада не надала до профільних держорганів інформацію стосовно збільшення статутного капіталу, або це поповнення не було пробюджетовано.

Читайте: За 2 млрд гривен из городского бюджета КГГА попробует не поднимать киевлянам тарифы на тепло и горячую воду

Як раніше повідомляла KВ, незважаючи на те, що КП “Київтеплоенерго” щорічно витрачає сотні мільйонів гривень на ремонт та модернізацію тепломереж міста, їхній стан з 2018 року зовсім не покращується – 80% мереж все так само перебувають у критичному стані. У Верховній Раді припускають, що столична влада маніпулює показниками, щоб “вічно” списувати кошти на цю статтю витрат без оцінки ефективності вкладень.

Читайте: “Киевтеплоэнерго” искусно поддерживает изношенность теплосетей столицы на уровне 80%

Нагадаємо, комісією Київради з питань ЖКГ та ПЕК з 8 грудня 2020 року керує депутат Олександр Бродський (фракція “ВО “Батьківщина”).

КП “Київтеплоенерго” з 22 грудня 2018 року очолює В'ячеслав Бінд. Підприємство підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, яким із 17 липня 2017 року керує Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ у Києві з 2014 року контролює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Фото взято зі сторінки КП “Київтеплоенерго” в Facebook

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, кп, київрада, проєкт рішення, київтеплоенерго, опалювальний сезон, фінансування, дмитро науменко, кп київтеплоенерго, заборгованість, борг, петр пантелеєв

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.