четвер, 25 квітня 2024 г.

Обраний від “Слуг” мер Бучі закликає ветувати містогвалтівний законопроєкт Шуляк-Ісаєнко

Обраний від “Слуг” мер Бучі закликає ветувати містогвалтівний законопроєкт Шуляк-Ісаєнко

Бучанський міський голова Анатолій Федорук (на фото) закликає переглянути прийнятий Верховною Радою (ВР) напередодні законопроєкт, що фактично позбавляє місцеву владу й державні органи контролю над діяльністю приватних забудовників. Наразі “переглянути” проєкт закону №5655 можна тільки в один спосіб: переконати президента Володимира Зеленського накласти вето на прийнятий Радою документ, щоб він не став чинним законом. Зазначимо, що за цей містогвлатівний проєкт проголосувала місцева мажоритарниця Ольга Василевська-Смаглюк.

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на місцевих виборах 2020 року – висуванця “Слуги народу”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Як представник місцевого самоврядування, я виступаю за зміни. Вони дійсно потрібні. Але не підтримую ряд позицій прийнятих в 5655”, – запостив Федорук.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він пояснив, що законопроєкт №5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” дає можливість хаотичної забудови і легалізує самочинне будівництво, а контролювати якість будівництва чи зупинити його буде неможливо.

Крім того, створення приватного органу контролю містобудівної діяльності “без жодного впливу держави чи муніципалітетів – це ризики для громад, бо першочерговими будуть комерційні інтереси, а не інтереси мешканців на комфортне міське середовище”.

Федорук також зауважив, що “прийняття закону без широкої дискусії з громадськістю, архітектурним середовищем, урбаністами та ОМС (органами місцевого самоврядування – КВ) – є передчасним і навряд сприятиме якісному реформуванню галузі”.

“Тож прошу переглянути цей законопроект”, – резюмував мер Бучі.

Нет описания.

Наразі “переглянути” проєкт закону №5655 можна тільки в один спосіб: переконати президента Володимира Зеленського накласти вето на прийнятий Радою документ, щоб він не став чинним законом.

Зазначимо, за цей законопроєкт проголосувала мажоритарниця Ольга Василевська-Смаглюк, обрана від Бучі (96 округ).

Читайте: Законопроєкт №5655 – це узаконення мародерства в процесі відбудови України

Як інформувала KВ, законопроєкт №5655, про який неодноразово писала КВ, Рада прийняла в другому читанні та в цілому 13 грудня 2022 року.

Цей законопроєкт, зокрема, передбачає, що будівництво контролюватимуть не держава і не місцеве самоврядування, а самі забудовники. Й існує великий ризик того, що західні партнери не дадуть Україні жодного цента на відбудову після війни під таку системну корупційну оборудку. 

Цей законопроєкт системно просувала у Верховній Раді голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк (днями її призначили головою парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; к зауважувала KВ, тепер їй буде значно легше протягувати законопроєкти в інтересах великих забудовників, яких в комітеті представляє все ще народний депутат, секретар комітету, віцепрезидент Конфедерації будівельників України та власник групи девелоперських компаній “Perfect Group” Дмитро Ісаєнко, обраний в Раду від нині забороненої партії “ОПЗЖ”).

Читайте: Петиція про вето на містогвалтівний законопроєкт №5655 набрала 25 тисяч підписів

Фото: FB Анатолія Федорука

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, Верховна Рада, олена шуляк, анатолій федорук, дмитро ісаєнко, 5655, містогвалтівний законопроект

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.