п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

НКРЭКУ за 1762 гривны разрешила “Киевэнерго” сжигать мусор на дарницком заводе “Энергия”

НКРЭКУ за 1762 гривны разрешила “Киевэнерго” сжигать мусор на дарницком заводе “Энергия”

ПАО “Киевэнерго” продолжит сжигать мусор на заводе “Энергия” (Дарницкий район Киева). Это разрешение обошлось компании Ахметова в один прожиточный минимум для трудосопособных лиц - 1762 грн.

Об этом KV стало известно из постановления №1461 от 27.12.2017 Национальной комиссии по госрегулированию в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Этим постановлением НКРЭКУ выдало ПАО “Киевэнерго” лицензию на переработку бытовых отходов на заводе “Энергия”, который является филиалом “Киевэнерго”. Завод находится на ул. Коллекторная, 44 (Дарницкий район Киева).

“Киевэнерго” должно на протяжении 10 дней с момента публикации постановления НКРЭКУ оплатить лицензию. Цена лицензии – прожиточный минимум для трудоспособных лиц. В 2017 году этот минимум составляет 1762 грн.

KV писала, что Киевская горгосадминистрация (КГГА) планирует до 2020 года модернизировать завод “Энергия”. В то же время, депутаты Киевсовета согласовали план модернизации “Энергии” до 2021 года.

Завод “Энергия” эксплуатирует ПАО “Киевэнерго” на основании договора аренды с Киевсоветом, детали которого КГГА скрывает от киевлян и депутатов столичного горсовета. К концу 2018 года “Киевэнерго” планирует перевести завод “Энергия” в отдельное юрлицо, которое останется под контролем Рината Ахметова.

Завод “Энергия” является одним из главных виновников экологических проблем на левом берегу Киева. Жители столицы требовали закрыть завод. Киевсовет намеревался провести экологическую инспекцию. Была ли проведена эта инспекция и каковы ее результаты – пока неизвестно. Кроме того, депутаты Киевсовета поднимали вопрос о том, чтобы оштрафовать “Киевэнерго” за неэкологичную эксплуатацию “Энергии”.

Строительство мусоросжигательного завода “Энергия” началось в 1983 году, а с декабря 1987 года котлоагрегаты завода стали работать на сжигание твердых бытовых отходов (ТБО). “Энергия” является единственным мусоросжигательным заводом в Киеве и работает круглосуточно.

По официальным данным завода, предприятие сжигает более 20% твердых бытовых отходов Киева. Фактическая мощность “Энергии” по сжиганию ТБО составляет около 240 тыс. тонн мусора в год. В 2000 году Киевсовет ликвидировал ОАО “Завод “Энергия” и передал его основные фонды в управление ПАО “Киевэнерго”.

В августе 2017 года компания Ornex, которая входит в группу СКМ Рината Ахметова, купила 25% акций "Киевэнерго" и теперь олигарху донецкого происхождения принадлежат 97,3% акций "Киевэнерго". С 23 января 2012 года ПАО "Киевэнерго" возглавляет Александр Фоменко.

KV сообщала, что больше всего жалоб от киевлян на качество жилищно-коммунальных услуг поступает на работу “Киевэнерго”.

НКРЭКУ де-факто подконтрольна президенту Петру Порошенко. В частности, главой НКРЭКУ является Дмитрий Вовк, ранее трудившийся в российском филиале компании “Рошен”.

Читайте: На Позняках в Киеве может возникнуть вспышка онкозаболеваний из-за зольных бурь

Фото: сайт Киевсовета

KиевVласть

Алексей Алтынов

Теги: новости киева, киевэнерго, нкрэку, лицензия, завод энергия, ринат ахметов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.