субота, 4 травня 2024 г.

НКРЭКУ одобрила снизить “абонплату” за газ, установив “потолок” тарифа на распределение голубого топлива (видео)

НКРЭКУ одобрила снизить “абонплату” за газ, установив “потолок” тарифа на распределение голубого топлива (видео)

Национальная комиссия, осуществляющая госрегулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), одобрила снижение тарифов на распределение газа для операторов газораспределительных сетей (ГРС). Установлен граничный тариф – 1,79 гривен за доставку кубометра газа. Это – второй шаг по временному госрегулированию тарифов на газ для населения после фиксации граничной цены за кубометр “голубого топлива” для его бытовых потребителей на уровне 6,99 гривен.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте НКРЭКУ.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

НКРЭКУ сообщила, что сегодня, 19 января 2021 состоялось заседание Комиссии в форме открытого слушания. На нем “было принято решение одобрить и обнародовать на официальном вебсайте НКРЭКУ с целью получения замечаний и предложений” ряд проектов постановлений о внесении изменений в декабрьские прошлого года документы, устанавливающие тарифы для 14 операторов ГРС. Тарифы предлагается снизить “по многочисленным обращениям граждан” и с целью “недопущения социальной напряженности”.


В целом тарифы операторов ГРС предлагается установить на уровне не выше 1,79 гривны за 1 кубометр газа.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

"Объяснять здесь нечего. Вся страна говорит об этом решении", – сказал глава НКРЭКУ Валерий Тарасюк в ходе заседания. Принятые сегодня проекты постановлений про фиксацию “потолка” т.н. “абонплаты за газ” будут обнародованы на сайте регулятора для внесения замечаний и предложений с целью окончательного утверждения. По словам Тарасюка, поскольку тарифы должны начать действовать с 1 февраля 2021 года, комиссии необходимо успеть пройти всю необходимую процедуру.

Напомним, Кабинет министров Дениса Шмыгаля 18 января с.г. принял постановление №25, которым с 1 февраля и до окончания карантина (но не позже 31 марта 2021 года) введена граничная цена на газ для бытовых потребителей. Газ для населения должен в означенный двухмесячный период стоить не дороже 6 гривен 99 копеек за 1 метр кубический.

При этом Шмыгаль на вчерашнем заседании правительства уточнил, что потребители, подписавшие контракты на поставку газа по цене, меньше 6,99 гривен, будут платить за газ по ранее законтрактованной ими цене.

Также премьер сказал, что госрегулирование цены на газ не повлияет на субсидии – те, кто их получает, будут получать и дальше.

Ранее, на прошлой неделе, у президента Владимира Зеленского состоялось совещание, посвященное тарифному вопросу. По итогу было решено временно пойти на государственное регулирование цен на газ и его доставку в виду риска неплатежей из-за высокой рыночной цены (с января 2021 года они значительно повысились) и, одновременно, “карантинного” падения доходов населения. 

Читайте: Кабмин зафиксировал цену на газ для населения на период карантина

Фото: скриншот YouTube

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, кабинет министров, цена на газ, госрегулирование

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.