вівторок, 30 квітня 2024 г.

Фірташ отримав від СБУ та БЕБ повідомлення про підозру в привласненні державного газу

Фірташ отримав від СБУ та БЕБ повідомлення про підозру в привласненні державного газу

"Інтерфакс-Україна" пише, що власник Group DF олігарх Дмитро Фірташ (на фото) отримав від Служби безпеки України (СБУ) та Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомлення про підозру в справі про незаконне привласнення державного газу.

Про це KВ стало відомо з повідомлення "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерела агентства та офіційних повідомлень СБУ та БЕБ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Власник Group DF бізнесмен  Дмитро Фірташ отримав від Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомлення про підозру, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в правоохоронних органах.

Згідно з інформацією джерела, підозру вручають Фірташу та вісьмом топменеджерам його компаній. З ранку понеділка відбуваються обшуки в керівників фірм олігарха (Регіональна газова компанія, "ЙЕ Енергія") та облгазів”, – йдеться у повідомленні "Інтерфакс-Україна".

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У ньому сказано, що правоохоронці викрили схему, згідно з якою підконтрольні Фірташу структури купували паливо в його компанії, але насправді отримували 30% від обсягів. 

Штучний дефіцит покривали за рахунок державного газу, частину грошей привласнював собі Фірташ.

Згідно з даними джерела, за сім років така схема завдала збитків бюджету країни на 18 млрд гривень.

Згідно релізу СБУ, До організації оборудки причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній. Серед них керівники “Регіональної Газової Компанії” (РГК), яка фактично управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України. За даними судово-економічної експертизи, лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитки на понад 4,2 млрд гривень.

На підставі зібраних доказів Фірташу, двом керівникам ТОВ “РГК”, керівнику ТОВ “ЙЕ ЕНЕРГІЯ” і п’ятьом очільникам облгазів повідомлено про підозру за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).  З них – п’ятьом фігурантам підозру повідомлено заочно, оскільки вони переховуються від правосуддя за кордоном. Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.

Служба безпеки оприлюднила аудіозаписи розмов олігарха Дмитра Фірташа з керівником групи РГК Олексієм Тютюнником, які свідчать про махінації з реєстрами та спроби приховати кошти облгазів від арешту.

БЕБ уточнює, що підозри оголошені Фірташу, трьом керівникам РГК і п’ятьом очільникам облгазів.

Нагадаємо, у середині березня на обласних газорозподільних компаніях, що належать Фірташу, розпочалися обшуки.

"Дзеркало тижня" нагадує, що певний час тому держава намагалася повернути через суд газові мережі, які були безпідставно передані в експлуатацію компаніям Дмитра Фірташа.  Проте – безуспішно. Ще рік тому облгази Фірташа були фактичними монополістами, які обслуговували переважну більшість населення України, як щоо розподілу, так і продажу газу. Проте у травні минулого року Державне бюро розслідувань передало 26 регіональних операторів газорозподільних систем, більшість з яких працювали під брендом компанії РГК, до управління АРМА. Згодом Кабмін передав ці облгази в управління “Чорноморнафтогазу”, що входить до структури НАК “Нафтогаз України”.

Зазначимо, що як писала свого часу КВ, мер Києва Віталій Кличко, знайомий зі всіма українськими олігархами, не з кожним із них спілкується однаково, а з підсанкційним Дмитром Фірташем не спілкується взагалі – бо вважає помилковими “віденські домовленості” 2014 року, через які нинішній тричі мер Києва не пішов у президенти.

Читайте: БЕБ викрила групу компаній українського олігарха, яка не сплатила 100 млн гривень податків

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, сбу, підозра, беб, дмитро фірташ

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.