субота, 20 липня 2024 г.

Більше без таємниць: Київрада відновить прямі відеотрансляції своїх засідань

Більше без таємниць: Київрада відновить прямі відеотрансляції своїх засідань

Київрада “відроджує” прямі трансляції своїх пленарних засідань та засідань постійних комісій. Відповідне рішення було прийнято столичним муніципалітетом учора і передбачає скасування існуючих обмежень щодо “гласності” його роботи. Таким чином громадськість та окремі депутати міськради все ж добилися свого – протягом усього минулого року на адресу керівництва столиці неодноразово лунала критика стосовно того, що кияни не знають, які рішення приймає “центральний” орган місцевого самоврядування Києва.

Як стало відомо KВ, під час учорашнього пленарного засідання столичної міськради депутати підтримали проєкт рішення “Про додаткові заходи з відкритості та прозорості діяльності Київради” (№ 08/231-306/ПР від 13 березня 2023 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За погодження цього документу проголосували 64 народних обранця. Субєктом його подання виступив депутат Київради, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Леонід Ємець (фракція “Європейська солідарність”).

Згідно із затвердженим проєктом, депутатський корпус вніс зміни до прийнятих протягом 2022 року рішень, які обмежували "прозорість" роботи Київради. Зокрема, тепер міськрада буде здійснювати прямі трансляції своїх пленарних засідань та засідань постійних комісій. Крім того, відповідно до учорашнього рішення, депутатам міськради більше не забороняється під час пленарних засідань оприлюднювати фото- відео- та аудіоматеріали, зроблені народними обранцями під час цих же засідань.

Зазначимо, під час обговорення цього питання голова фракції “Слуга народу” Андрій Вітренко запропонував своїм колегам ще й передбачити в цьому рішенні необхідність транслювання засідань Президії Київради – дорадчого органу, який, у тому числі, формує порядки денних пленарних засідань. Такі заклики, до речі, озвучувалися народними обранцями ще в попередньому VIII скликанні міськради, але практичного втілення не мали.І у зв'язку з тим, що відповідна правка Вітренка до проєкту рішення не була опрацьована, депутати вирішили навіть не виносити її на голосування.

Читайте: “Самый открытый местный совет Европы”, или Почему Прокопив не хочет транслировать депутатские “договорняки”

Разом з тим, Київрада погодила впровадження іншої "новації". Так, відтепер у пояснювальних записках до проєктів рішень міськради повинні міститися відомості стосовно того, чи містять такі проєкти рішення інформацію з обмеженим доступом в розумінні Закону України “Про доступ до публічної інформації".

Основною метою прийняття такого рішення суб'єкт його подання назвав "унормування роботи Київради в умовах воєнного стану".

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, Київрада на початку активної фази війни в Україні прийняла низку рішень, направлених на “засекречування” своєї роботи. Тоді, наприклад, столичний муніципалітет відмовився від трансляцій свої пленарних засідань та засідань комісій, від публікацій проєктів порядків денних цих засідань, від допуску журналістів на ці засідання тощо. Усе це було зроблено із міркувань безпеки. Зокрема – задля того, щоб столична міськрада не потрапила під ракетний обстріл під час одного з таких заходів. 

Із цими обмеженнями не погоджувалися громадськість та окремі депутати Київради. Вони неодноразово піднімали питання стосовно того, що навіть в умовах воєнного стану столична влада повинна працювати більш прозоро і публічно – щоб усі кияни могли розуміти, які рішення приймає керівництво міста. 

Зокрема на необхідність дотримання принципів “гласності” ще у травні 2022-го звертала увагу представниця фракції “Слуга народу” в Київраді Ксенія Семенова. Серед іншого, народна обраниця повідомляла про те, що в ознайомленні з порядком денним деяких засідань комісій відмовляли навіть помічникам народних обранців. 

Читайте: Київрада на повну працює в закритому режимі

Такі претензії врешті-решт мали результат – 25 серпня 2022 року міська влада за ініціативи того ж Леоніда Ємця здійснила перше “пом'якшення” вказаних правил. Тоді, зокрема, Київрада доручила своєму секретаріату розміщувати на офіційному сайті муніципалітету записи відеотрансляцій пленарних засідань і постійних комісій, а також публікувати інформацію щодо питань, які виносяться на розгляд комісій. І такі вимоги протягом останніх півроку виконувалися.

Читайте: Київрада вирішила стати більш відкритою під час воєнного стану

Фото: KВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, воєнний стан, київрада, слуга народу, війна в україні, європейська солідарність, пленарне засідання, ксенія семенова, засідання, фракція, леонід ємець, порядок денний, трансляція, постійна комісія, прозорість, публічність, пленарні засідання, гласність

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.