четвер, 2 травня 2024 г.
Як домогтися відшкодування коштів за ремонт понівеченого війною будинку на Київщині

Як домогтися відшкодування коштів за ремонт понівеченого війною будинку на Київщині

Альона Момот

Редактор КиївВлади

Хочете отримати допомогу від держави на відновлення пошкодженого окупантом майна? Телефонуйте до своєї сільської/міської ради, пишіть їм у всі месенджери, ходіть в їхні кабінети, питайте сусідів і допоможіть це все зробити літній сусідці бабі Галі. Не витримали і зробили роботи за власний кошт, а тепер хочете відшкодування від держави? Схема та сама... Словом, дзвоніть у всі дзвони, піднімайте всіх на вуха, адже, як показала практика, домогтися відновлення понівечених житлових будинків – справа рук самих власників будинків.

З початку липня поточного року команда КиївВлади випустила серію “Поранена Київщина” про виконання поточних ремонтів пошкоджених рашистами будівель на замовлення Департаменту регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА) за кошти з держбюджету. Серія вже налічує більше двох десятків текстів про населені пункти з усіх куточків регіону, які постраждали від навали російської армії, з повним переліком адрес та сумами, які на ремонт кожної з них були переказані. 

Ці матеріали викликали резонанс в соцмережах і підняли на поверхню дуже багато болючих питань. Так, люди вчергове задавалися питанням, яким чином обласний ДРР відбирав будинки для поточних ремонтів, адже потреба в рази перевищує можливості держбюджету? Частина постраждалих писали, що досі навіть не дочекалися комісій з оцінки пошкодженого майна.

Але найбільш кричущими виглядали повідомлення жителів області, які стверджували, що відновили оселі за свої кровні в той час як по документам ДРР за поточні ремонти по їхнім адресам перераховані десятки тисяч гривень. Зокрема, маємо перелік таких адрес в селах Мощун (Бучанський район) та Сукачі (Іванківщина).

У компанії, яка значиться виконавцем робіт за замовленням ДРР в Сукачах, здалося, навіть зраділи, що до них звернулися журналісти за роз'ясненням. Кажуть, що таких випадків по їх об'єктам десятки, а власники відновлених за власний кошт будинків нікуди не звертаються через елементарну непоінформованість населення на місцях. 

Отже, чому такі ситуації виникають. Як пояснили у підрядника, від моменту оцінки пошкодженого майна до виконання самих робіт через бюрократичні процедури минає два, а подекуди і три місяці. За цей час ДРР укладає договір з підрядником та сплачує йому 30% авансу на закупівлю матеріалу. Тим часом у деяких власників будинків, які стоять без вікон чи частково без даху, вривається терпець і вони проводять роботи за власні гроші. А коли туди нарешті приходить підрядник – виявляється, що його послуг вже ніхто не потребує.

Чи можна в такому разі отримати відшкодування від держави? Не тільки можна, а треба! Для цього власник будинку повинен звернутися до голови громади і написати відповідну заяву, але обов'язково прикріпити її чеками на закуплений матеріал та проведені роботи (без чеків чекати відшкодування марно). Цю заяву голова громади направляє в КОВА, яка автоматично повинна розірвати договір з підрядником та повернути на свої рахунки 30-відсотковий аванс. А далі головне набратися терпіння, адже відшкодування, як пояснили у підрядника, власнику будинку буде проводитися вже за іншою держпрограмою, і це може зайняти час. Найголовніше в цій ситуації задати руху цьому процесу, стартом якого є саме заява власника. 

Інше питання, чому власники пошкоджених будинків дізнаються про роботи у своїх оселях за державний кошт з матеріалів КиївВлади, а не від своєї місцевої влади? Чому ці люди знати не знають, куди їм йти та до кого звертатися? Чому в тих же Сукачах з населенням трохи більше 1,5 тисячі, де зазвичай новини за півдня знають на другому кінці села, люди не володіють інформацією? Тут вже питання до місцевих чиновників.

Де саме в цьому ланцюжку (постраждалий мешканець, місцева влада, ДРР, підрядник) приховується та сама зрада – питання досі відкрите, а поки це з'ясовується – годі шукати винних, а гайда писати заяви на повернення своїх коштів!

А ми продовжуємо слідкувати за цією історією і як тільки матимемо підтверджений випадок відшкодування – обов'язково про це повідомимо.

Теги: новини україни, війна росії проти україни, напад росії на україну, бучанський район, відновлення київщини, відновлення україни, мощун, поранена київщина, сукачі, іванківщина, дрр кова, поточні ремонти

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.