середа, 15 січня 2025 г.
Поранена Київщина: КиївВлада запускає спецпроєкт по моніторингу відновлювальних робіт в області

Поранена Київщина: КиївВлада запускає спецпроєкт по моніторингу відновлювальних робіт в області

Ігор Дармостук

Шеф-редактор КиївВлади

Вчора, 4 липня 2022 року о 9 ранку у виданні КиївВлада відбулася важлива подія – ми випустили перший матеріал із циклу “Поранена Київщина”. Текст за номером один мав назву ​​”Хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці”. За 24 години він отримав тисячі прочитань і сотні реакцій у соціальних мережах.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Переповідати текст не буду, бо якщо маєте бажання можете ознайомитися із ним клікнувши ТУТ. Краще розкажу про що сам цикл і як буде побудована наша робота.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Основою циклу стане аналіз цифр офіційних розрахунків Департаменту регіонального розвитку (ДРР) Київської обладміністрації із підрядниками, які проводять ремонтні роботи на різних об’єктах області.

Вчора, наприклад, ми аналізували скільки отримав авансових коштів підрядник у Бородянці за заміну вікон у пошкоджених будинках. Повідомляли читачам адреси, по яких підрядник вже отримав аванс, розповідали про самого підрядника (у випадку з Бородянкою – це компанія, яка належить родині депутатів місцевої ради), говорили з місцевою владою… Словом класична журналістська робота.

Великі тексти циклу будуть виходити щопонеділка. На 11 липня можна анонсувати історію про місто Ірпінь. Ми вже знаємо хто там буде ремонтувати понівечені будинки і скільки він за це вже отримав грошей. 

Чому ми взялися до цієї роботи?

Бо ми регіональне видання, яке багато років працює на Київщині і разом із її мешканцями щиро переживаємо наслідки війни. КиївВлада ні на день не припиняла своєї роботи, і тільки-но ворога вибили за межі області, наші кореспонденти вирушили у звільнені міста і села. Ми були майже всюди, де лютував ворог, і нам щиро болить від побаченого.

В умовах військового стану кошти платників податків можуть виділятися підрядникам без тендерів. Це факт. Але ми вважаємо корисним для суспільства говорити про деталі того, як на основі цього беззаперечного факту органи державної місцевої влади працюють із бюджетними коштами. 

На прикладі заміни вікон, ремонтів житла та відновлення соціальної інфраструктури ми вже побачили певну закономірність. Вона полягає в тому, що по напрямку житло/вікна на один населений пункт здебільшого заходить всього один підрядник, визначає якого обласний ДРР. Такий самий принцип збережено і по напрямку відновлення галузевих об’єктів соціальної інфраструктури. Ближчим часом у нас буде текст про те, хто отримав замовлення на ремонти пошкоджених закладів охорони здоров’я Київщини. І, так, – по всій постраждалій області ремонтувати лікарні, ФАПи і амбулаторії буде також один підрядник, якому ДРР вже авансував кошти. 

Ну і власне, ми вважаємо, що суспільство взагалі, а мешканці постраждалих територій – зокрема, мають чітко знати “хто, як і за скільки”, відновлює їх населені пункти.

Перша доба після публікації стартового тексту серії показала, що далеко не всі в області задоволені редакційною активністю. Через третіх осіб журналістам вже переказали “вітання” і натякнули, що наша зацікавленість процесом, м’яко кажучи, – “недоречна”. 

Але це, скоріш за все, через нерви і одвічне українське шукання зради. Тож, не зважаємо, працюємо і сподіваємося на щирість і відкритість обласної і місцевої влади. А віра в це і у редакції, і у мене особисто є. І вона – велика.

Ігор Дармостук, шеф-редактор видання КиївВлада

Теги: новини київської області, буча, ірпінь, гостомель, бородянка, ворзель, макарів, підрядник, мощун, баришівка, аванс, відновлення вікон, ремонти житла, Департамент регіонального розвитку Київської обласної адміністрації

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.