середа, 15 січня 2025 г.
Сів за кермо напідпитку – плати!

Сів за кермо напідпитку – плати!

Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Несприятливі погодні умови та нерозчищені автошляхи – не єдині загрози, які можуть спіткати на дорогах. Найбільш небезпечне водіння авто у нетверезому стані. Адже такі водії стають загрозою не тільки для своєї безпеки, але й для життя та здоров’я інших учасників дорожнього руху.

Так, цими вихідними у Дарницькому районі Києва на вулиці Тростянецька нетверезий водій заїхав у двір будинку і вирішив покататися по дитячому майданчику, після чого частина майданчика була зруйнована. В Одесі п’яний водій став причиною потрійної ДТП, протаранивши два автомобілі, котрі їхали попереду.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На жаль, таких історій багато у кожному місті. Тому і відповідальність за подібні злочини повинна значно зрости. Наразі у Верховній Раді України перебуває законопроект від 04.09.2017 № 7064 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах”. Прийняття закону дозволить підвищити рівень безпеки на дорогах України та сприятиме більш адекватній і виваженій поведінці водіїв. Як наслідок – це призведе до зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод.

У законопроекті пропонується внести такі зміни до Кримінального кодексу України:

- Доповнити новою статтею 2861, виокремивши порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили середньої тяжкості тілесні ушкодження або заподіяли смерть потерпілого, вчинені в стані алкогольного сп’яніння або в стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, та передбачити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 8 до 10 років із позбавленням права керувати транспортними засобами на 10 років.

- У частині другій статті 2861, якщо особа, яка позбавлена права керувати транспортним засобом за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, не маючи права на керування транспортним засобом, керувала ним – передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права керувати транспортними засобами пожиттєво.

На сьогодні за нетверезе керування автомобілем законодавством передбачено адміністративну відповідальність, а саме відповідно до статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення – штраф у розмірі 10 200 гривень і позбавлення права керування на 1 рік.

Якщо протягом року особа здійснила такий вид правопорушення повторно, то вона заплатить штраф у розмірі 20 400 гривень із позбавленням права керування на 3 роки.

На третє дане правопорушення за рік особа сплатить штраф у розмірі 40 800 гривень із позбавленням права керування на 10 років і з можливим оплатним вилученням транспортного засобу, яке застосовується на розгляд суду.

Дії поліцейського при зупинці водія у нетверезому стані

Водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, що знижує їхню увагу та швидкість реакції.

Проведення огляду на стан сп’яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103.

Огляд на стан алкогольного сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків. Результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів.

Акт огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп’яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп’яніння та роздруківка з результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я поліцейський у присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, працівник поліції доставляє транспортний засіб для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, а складений протокол та адміністративні матеріали передає в суд для винесення постанови.

Як забрати автомобіль зі штрафмайданчика?

Працівник поліції повідомляє власника затриманого авто, де воно буде зберігатися. Також ці дані можуть надати в черговій частині національної поліції.

Доступ до машини у правопорушника є тільки за умови присутності при цьому посадової особи, яка несе відповідальність за зберігання транспорту. Оскільки посвідчення водія вилучається на час вирішення даної адміністративної справи, на наступний день довірена особа (за письмовим дорученням від власника-правопорушника) може забрати авто, але тільки покривши витрати на транспортування і зберігання машини.

Скільки коштує забрати авто зі штрафмайданчика, залежить від його ваги і кількості днів зберігання на такій стоянці.

Адреси штрафстоянок у Києві:

вул. Озерна, 1 (Оболонський р-н);

вул. Пухівська, 3 (Деснянський р-н);

вул. Павла Усенка, 8 (Дніпровський р-н).

Будьте обережні на дорогах, адже від Вашої уваги та відповідальності залежить життя пішоходів та інших водіїв. Згадайте про них, коли тільки надумаєте сідати за кермо напідпитку.

Якщо Ваші права порушуються, звертайтесь до правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” 0800 213 103. Тут Ви можете отримати не тільки правову консультацію, але й безкоштовні послуги адвоката від держави для захисту прав у суді.

Читайте:

Робота понаднормово: які права мають українці

Афери в режимі онлайн. Як не натрапити на віртуального шахрая

Життя на колії. Чи можна бути впевненим у своїй безпеці під час подорожі залізничним транспортом

Радники у домашніх конфліктах

Відповідальність батьків за безпеку дитини

Батькам на замітку

Що робити, якщо у вашому багатоповерховому будинку вимкнули опалення

Увага! Викрали дитину!

А кредит не справжній...

“Недоторкані” чи “безкарні”?

Трудові права неповнолітніх. Поради юриста

Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

KиевVласть

Теги: штрафы, консультация юриста, вождение в нетрезвом состоянии, нарушения на дорогах, штрафстоянки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.