пятница, 3 декабря 2021 г.
Самостійне господарювання – головне право власників землі і єдиний напрям розвитку аграрної галузі в Україні

Самостійне господарювання – головне право власників землі і єдиний напрям розвитку аграрної галузі в Україні

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Самостійно господарювати – значить не мати економічних підстав чи соціальних бажань продати землю чи переукласти договір оренди.

Найкраще господарювання – самостійне колективне господарювання, участь в якому може взяти будь-який власник землі незалежно від віку, фізичного та майнового стану й отримувати в 2-4 рази більше прибутку, ніж від оренди.

Прибуток від землі можна отримувати по-різному. Можна працювати самостійно на землі на свій розсуд, а можна віддати землю в оренду й отримувати платежі, здавалося б, ні за що не переживаючи, або можна взагалі продати землю й отримати разовий прибуток.

Продати землю – це взагалі неправильний варіант вибору форми розпорядження землею – тут і пояснювати не потрібно, чому саме так. Але бувають випадки, коли власника землі можуть змушувати до продажу землі певні незалежні від нього обставини, і, як правило, ці обставини негативні.

Віддати землю в оренду теж змушували обставини чи сподівання на краще майбутнє при новому приватному господарі. Розписана ідилія бути заможним орендодавцем перетворилася на кріпосництво по-сучасному зі своїми новоявленими панами-орендаторами і безправними власниками землі “на папері” – кріпаками. Пани вже забагатіли, зросли, зміцніли і вже пишуть закони, заправляють судами, поліцією і прокурорами, а головне – без будь-якого дозволу чи довіреності можуть підписати за власника землі будь-яку угоду стосовно його землі – влада ж належить їм.

Панів підтримують псевдонауковці, постійно досліджуючи оренду як найдосконалішу форму земельних відносин, а законотворці впроваджують дослідження псевдовчених і мріють відсторонити власників землі від їхньої землі вже на рівні законів, віддавши всі рішення і дії стосовно землі на “відкуп” “добрим”, “милим” і “благодійним” орендарям-панам, які працюють в збиток, але турбуються про своїх кріпаків-“власників землі на папері”, сплачуючи їм орендну данину. Вся країна на бізнесменах-орендарях. В країні є і свої герої – Герої України – мультимільйонери і мільярдери – є чим гордитися і на кого “молитися”.

Цю блуканину з орендою й продовженням зрощування мільярдерів на землі українців  потрібно припиняти – і для початку потрібно усвідомити, що землею потрібно займатися самостійно.

Безумовно, ми всі знаємо, що самостійне господарювання в будь-якому випадку краще, ніж  продати землю, краще панського-орендного ярма на шиї.

Часто самостійне господарювання на землі пов’язують з лопатою і сапою, а  найцікавіше те, що про таке уявлення можна почути від відомих політиків: мовляв, в селі немає кому працювати, одні старі та ледарі, а інші виїхали.

Повернуться. Потрібно надати права і можливості власникам землі, реалізувати прогресивні земельні відносини, прогресивну аграрну політику – і українці повернуться.

Вже більше 100 років існують трактори, які замінили десятки й сотні коней. Навіть городи в селі – і ті під плугом і бороною залізного коня. Але уявлення політиків, вчених і просто “видатних” експертів застигло на єгипетських фресках з рабами і мотигами і неспроможності українців господарювати самостійно.

 Підписуємося на наш канал в Ютубі

Що ж таке сучасне самостійне господарювання?

Часто самостійне господарювання асоціюється  з одноосібним зайняттям  рослинництвом (обробітком землі), і таких власників називають одноосібниками. За моєю науковою класифікацією, такий вид діяльності є прямою самостійною одноосібною (індивідуально-сімейною) формою земельних відносин.

При цьому простежується тенденція до об’єднання одноосібників за різними об’єднавчими принципами: об’єднання суміжних ділянок для більш технологічного обробітку землі; об’єднання для купівлі засобів захисту рослин та посівного матеріалу; об’єднання засобами праці; об’єднання в організаційних питаннях. У об’єднання власників землі є одна мета – зменшити фізичні (особисті витрати часу) і грошові витрати на обробіток землі й отримати більший прибуток. Крім того, існують організаційні, психологічні, фізичні фактори відносно обробітку землі, які власники землі можуть вирішити тільки в об’єднанні з іншими власниками.

Фактично в самостійному господарюванні на землі необхідно вбачати і обробіток землі через об’єднання власників, кооперацію матеріальних активів власників землі. В даному випадку універсальним активом для об’єднання є земля. Колективне господарювання є самостійним господарюванням. За моєю науковою класифікацією, таке господарювання відповідає самостійній колективно-консолідативній формі земельних відносин.

Узагальнимо бачення самостійного господарювання – це використання землі її власником у власній виробничій діяльність безпосередньо чи через об’єднання зусиль власників землі для об’єднаного господарювання на належній їм землі.

Самостійне колективне господарювання має переваги над одноосібним. Однією з таких переваг є те, що власник землі може самостійно господарювати через участь в об’єднанні власників землі незалежно від віку, фізичного стану та свого матеріального становища.

Ознакою самостійного господарювання є те, що власники землі є власниками отриманого результату від обробітку землі, тобто власниками врожаю, і, відповідно, самостійно визначають, як розпорядження своїм прибутком.

При самостійному господарюванню власники землі платять за послуги з обробітку землі, а не як при оренді, коли власникам землі платять орендарі. Порядок руху грошей при самостійному господарюванні змінюється. Так же змінюється і місце формування прибутку від землі – воно у власника землі. Вже ці наведені фактори дають розуміння, що при самостійному господарювання на землі прибуток від землі буде більше – під власним обліком і контролем.

Не можна оминути стороною і діджиталізацію процесу інформування і контролю власників землі за діяльність їхнього об’єднання у тих підрядних організацій, які виконують роботу. Кожен власник по своїй ділянці може отримувати  електронні звіти на свій телефон.

І головне: об’єднання власників землі як процес призведе до створення юридичної особи – Товариства власників землі. Про Товариства власників землі будемо говорити в найближчих публікаціях і не тільки про це.

Як самостійно господарювати, як перейти до самостійного господарювання і отримувати більші прибутки від землі ви можете дізнатися на сторінках нашого “ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ”.

Щоб долучитися до об’єднання тисніть на це посилання і долучайтеся:

https://www.facebook.com/groups/144907373624154/

Самостійно господарювати не важко – ми допоможемо вам!

Через діяльність нашого об’єднання власників землі ми будемо реалізовувати права і можливості власників землі.

Наше ОБ’ЄДНАННЯ:

- за право розривати договори оренди;

- за непереукладення договорів оренди;  

- за збільшення доходів від землі у її власників у 2-4 рази;  

- за самостійне господарювання на власній землі;  

- за вільне розпоряждення землею;  

Читайте: Ціна землі – ціна життя. Якою ж буде ціна землі за життя?

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, народная земельная реформа, роман головин, объединение собственников земли

пятница, 3 декабря 2021 г.
13:10
Водитель будет считаться лишенным права управления транспортным средством только после решения суда - решение Кабмина
13:03
Сегодня вечером футбол на НСК “Олимпийский” может изменить работу трех станций столичного метрополитена
12:52
Резников пообещал инвентаризацию всего оборонного сектора и реформу министерства
12:40
За минулу добу захворювання на коронавірус виявили в 676 жителів Київщини
12:28
Киевская таможня задержала семь посылок из Казахстана с содержанием психотропов
12:18
Инвестиции в агроисследования увеличивают добавочную стоимость в среднем в 32 раза – профессор KSE
12:06
Кабмин предлагает запретить работодателям увольнять беременных женщин
11:49
В Киеве демонтируют один из корпусов завода “Арсенал”, где планируется открыть фуд-холл (фото, видео)
11:35
Министр обороны Резников о возможной эскалации со стороны России: сюрпризов для нас не будет
11:26
На столичном Подоле автомобиль Peugeot врезался в бетонное ограждение и загорелся (фото, видео)
11:10
На территории завода “Арсенал” сформировали 18 участков для эксплуатации жилья и объектов соцкультбыта
11:04
Столичные инспекторы благоустройства с 1 января будут работать в новой униформе
10:44
Киевляне не будут платить 20 гривен за проезд в общественном транспорте, - Кличко (видео)
10:23
В Киеве 20 — 21 апреля состоится ежегодный международный Форум “Smart Building”
10:02
Курс валют в Киеве: 3 декабря 2021 года
09:42
Советник киевского мэра Шевчук решил “повесить” на Николая Тищенко фекалии и сверчков (фото, видео)
Календарь событий