КОДА та КОР внесли бюджетні зміни до обласної програми “Здоров'я Київщини”
На превеликий жаль, з початку цього року увага як і ЗМІ, так і жителів Київщини була прикута до публічних звинувачень депутатів обласної ради з боку керівництва КОДА в "затягуванні" проведення сесії, на якій мають ухвалити бюджет Київщини на 2022-й рік.
Процес його підготовки був доволі напруженим внаслідок непростих взаємовідносин із керівництвом КОДА, котра вперто не йшла на діалог, продовжуючи "кращі традиції" шаблонного прийняття основного фінансового документа області.
Одним із найбільших "каменів спотикання", що є цілком логічним, стали непорозуміння довкола обласної Програми "Здоров'я Київщини (2021-2023 рр.)". Воно й не дивно, адже нові виклики для медицини, а відтак обгрунтовані розрахунки в фінансуванні медичної галузі – для депутатського корпусу КОР є пріоритетними.
Після звинувачень на адресу депутатського корпусу КОР, нами були ініційовані публічні обговорення із залученням до них громадськості та представників ЗМІ, що зрештою дало поштовх до зрушення з мертвої точки бюджетних процесів і вселило велику надію на завершення цієї затяжної епопеї.
Сьогодні ж, напередодні сесійного тижня, провели робочу нараду щодо внесення бюджетних змін до обласної програми "Здоров'я Київщини" за участі першого заступника голови КОДА Дмитра Назаренка, директора департаменту охорони здоров'я КОДА Олени Ефименко, голови профільної медичної комісії КОР Марії Кіселевої, директора департаменту фінансів КОДА Олександра Даценка, депутатів КОР Володимира Сабадаша, Дениса Січевого, керівника апарату КОР Ганни Антонюк, на якій зрештою дійшли конструктиву.
У процесі напрацювання ініційованих та рекомендованих депутатським корпусом змін:
-
узгодили напрацьовані департаментом охорони здоров'я КОДА спільно з депутатським корпусом КОР зміни до Програми "Здоров'я Київщини";
-
проаналізували обгрунтовані розрахунки щодо фінансових витрат, необхідних для реалізації заходів обласної Програми "Здоров'я Київщини;
-
обговорили нарахування коштів з обласного бюджету на оплату праці наших медичних працівників, виплати пенсій та решти відповідних допомог;
-
внесли корективи згідно пропозицій депутатів до відповідних заходів, передбачених цією Програмою;
-
дійшли згоди при розгляді питання неефективності утримання тих чи інших медичних заходів (у т.ч. санаторіїв та "роздутих" штатів деяких медичних закладів області).
Плекаю надію, що сьогоднішня нарада з приводу об'єктивності фінансових витрат, необхідних для реалізації Програми, стане завершальною у цій бюджетній епопеї. Сподіваюся, що розуміння і взаємовідносини структурних підрозділів КОДА з депутатським корпусом КОР зайшли у правильне робоче русло і результатом цього має стати схвалений на черговому сесійному засіданні КОР 17 лютого обласний бюджет.
Читайте:
Не без скандала: Киевсовет утвердил бюджет столицы на 2022 год
“Бюджет-2022 базируется на беспрецедентном повышении налогов”, — Ярослав Москаленко
Киевоблсовет рассмотрит бюджет-2022 на очередной сессии в феврале
Проект бюджета – 2022 – это стоп-кран развития экономики – Гройсман
Бюджет-2022 – чому його досі не прийнято?
Ярослав Добрянський, перший заступник голови Київської обласної ради, депутат від фракції ПП “ЗА МАЙБУТНЄ”