четвер, 25 квітня 2024 г.
500 днів “турбопарламенту”: питання та жахливі наслідки

500 днів “турбопарламенту”: питання та жахливі наслідки

Сергій Кондрюк

Експерт з питань соціально-трудових відносин

Оцінювати роботу унікальної “монобільшості” у Верховній Раді (ВР) можна з різних дзвіниць та під різним кутом зору.

Можна акцент робити на непереборній складності поточної ситуації. А можна звести оцінювання на особистості, говорити про суб'єктивні вподобання й політичну заангажованість.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проте, напевно, правомірно оцінку слід розпочати з розвінчування міфів про :

- “моно”, яка давно не “моно” (а може і не було “моно” з народження);

- “турбо”, яке має наднизьку кінцеву результативність, ганебно низьку якість і, здебільшого, бізнес-лобістську доцільність;

- “нові обличчя”, які в прямому і переносному значенні все більше нагадують старі;

- про боротьбу з корупцією, про кінець епохи кумівства, про “весняні посадки”, про кадрові публічні конкурси, про референдуми.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В той же час, критично необхідно дати оцінку таким важливим речам:

1. Чому парламентсько-президентська республіка все більше перетворюється на монархо-президентську?

2. Чому ВР досі не має проєкту економічної, соціальної, екологічної, трудової стратегії?

3. Чому прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який двічі провалив в парламенті захист  проєкту програми діяльності Кабміну, досі прем'єр?

4. Чому парламент прийняв у першому читанні поданий Кабміном проєкт держбюджету на 2021 рік, який сформовано на відверто неконституційних державних соціальних стандартах і гарантіях, і планує прийняти його днями, вже як закон?

Читайте: Ключевые параметры госбюджета-2021: проект ко второму чтению

5. Чому “монобільшість” так відверто ігнорує, а часто і порушує Конституцію, конвенції Міжнародної організації праці, а до європейських директив ставиться виключно “бізнес-вибірково”? Вибірковість виконання рішень Конституційного суду при прийнятті законів теж є критично важливим питанням (пенсії та зарплати суддям, пенсії й зарплати шахтарям і вчителям).

6. Чому масові порушення Конституції (багатомільярдна затримка виплати заробітної плати на державних і на приватних економічно активних підприємствах), штучно занижений прожитковий мінімум, а відтак злиденні мінімуми зарплат, пенсій та соціальних допомог, не є питанням парламентського контролю й реагування?

Читайте: Зарплата так і не дотянула до рівня 2008 року

Жахливий приклад парламентського цинізму:

  • повне ігнорування 43-денного підземного колективного протесту гірників Криворізького залізорудного комбінату, які вимагали відновлення їх конституційних прав на безпечну працю та її належну оплату;

  • ігнорування численних акцій протесту і актів громадянської непокори в багатьох областях України через багатомісячні затримки кровно зароблених виплат.

Ці права людей мали б захищатися законом (норма Конституції), а не потребувати протестної самопожертви. Але працівники та їх діти кинуті владою напризволяще, а народні обранці у ВР відверто не виконують свої нардепівські обов'язки і передвиборчі обіцянки.

7. Чому у Верховній Раді “монобільшість” тримає на посадах “одіозно-токсичних” голів комітетів, які пропагували стерилізацію українських жінок та ділили на сорти дітей, фактично спекулятивно збагачувалися на пандемії й “кришували” розбазарювання “ковідного” фонду, проводили таку енергетичну політику, за якою ввозилося вугілля з ПАР та РФ, і при цьому зупинялися атомні блоки українських АЕС та згорталося видобування вітчизняного вугілля?

І, врешті решт, чому ВР, яка мала і могла стати парламентом народного єднання та прогресу, стала центром скандалів, деградації і тотального розчарування? Що дадуть наступні 500 днів такої “діяльності” нардепів цього парламенту? І чи слід давати їм шанс для продовження експерименту над українцями й Україною?

Читайте: Обнуління “слуг”: відставка уряду та дочасні вибори Ради й президента

Сергій Кондрюк, експерт з питань соціально-трудових відносин

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, верховная рада, кризис, внеочередные выборы, монобольшинство

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.