п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Обрані підрядники: “Київбудреконструкція” роздала майже 200 млн гривень на реконструкцію ліфтів

Обрані підрядники: “Київбудреконструкція” роздала майже 200 млн гривень на реконструкцію ліфтів

Минулого місяця КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" вперше з початку повномасштабної війни з рф замовило роботи з реконструкції ліфтів в житлових багатоповерхівках столиці. Протягом вересня було укладено 32 таких договори на загальну суму 195 млн гривень. Кошти дісталися трьом фірмам, постійним улюбленцям цього КП – ТОВ “Елевейтор Сервіс”, що належить дружині екс-нардепа Василя Яніцького (на колажі знизу ліворуч), ТОВ “Юніт-Л”, що має зв'язок з колишнім політичним соратником Віктора Медведчука Юрієм Курдюмовим, та ТОВ “Майстерліфт”, яке негласно пов'язують з дніпропетровським бізнесменом Геннадієм Корбаном (на колажі зверху ліворуч). 

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у вересні 2022 року "Київбудреконструкція" * уклала 32 договори на 195,46 млн гривень на проведення реконструкції ліфтів в житлових будинках дев’яти районів Києва.

За якими адресами реконструюватимуть ліфти

Згідно з укладеними договорами, ліфти реконструюватимуть в 32 багатоповерхівках всіх районів столиці, крім Оболонського. Всі договори передбачають закупівлю обладнання, виконання демонтажних, монтажних, оздоблювальних та пусконалагоджувальних робіт, а також введення ліфтів в експлуатацію.

Реконструкцію ліфтів у будинках Деснянського, Дарницького, Святошинського, Соломянського та Печерського районах повинні завершити до кінця 2023 року, а Шевченківському, Деснянському та Голосіївському – вже до кінця поточного року.

Адреси, за якими проводитимуться роботи, та їх вартість:

Обрані підрядники

Вказані 32 підряди "Київбудреконструкції" дісталися трьом компаніям. При цьому майже 59% від загальної ціни договорів “пішли” одному підряднику – ТОВ “Елевейтор Сервіс”*, з яким підписано 14 договорів на 114,67 млн гривень. Ще 11 договорів на 66,78 млн гривень "Київбудреконструкція" підписала з ТОВ “Юніт-Л”***, решту – 7 договорів на 13,99 млн гривень – з ТОВ “Майстерліфт”****. 

Відмітимо, що конкуренція при проведенні тендерів "Київбудреконструкції" на реконструкцію ліфтів виглядає досить умовною. Так, з ТОВ “Елевейтор Сервіс” та ТОВ “Юніт-Л” в тендерах змагалося ТОВ “Укрліфт”, яке у всіх закупівлях запропонувало вищу ціну. Незважаючи на високу активність участі в тендерах "Київбудреконструкції", ТОВ “Укрліфт” ні у вересні, ні будь-коли раніше від цього КП замовлень не отримувало

З ТОВ “Майстерліфт” у трьох тендерах конкурувало МП у формі ТОВ “Промкомплекс”, ще у трьох – згадане вище ТОВ “Юніт-Л”. Сьома закупівля взагалі була проведена по спрощеній процедурі – без конкурентів.

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Елевейтор Сервіс” зареєстровано в 2012 році в Києві. Статутний капітал – 10 тис. гривень. Основний вид діяльності – виробництво підіймального та вантажно-розвантажувального устатковання. Засновники та кінцеві бенефіціари – Олена Яніцька та Наталія Миколайчук. Директор – Олександр Ювченко.

Олена Яніцька – дружина депутата Рівненської облради Василя Яніцького (політична партія “Європейська солідарність”). В 2006-2014 роках він був депутатом Солом’янської районної ради Києва, в 2014-2019 роках – депутатом Верховної Ради VIII скликання, куди був обраний по одномандатному округу на Рівненщині від Блоку Петра Порошенка. Сім'я Яніцьких має чималі статки. У своїй декларації за 2016 рік Василь Яніцький вказав, що вдвох з дружиною серед іншого володіють сімома квартирами, двома будинками, п'ятьма земельними ділянками, двома автомобілями та катером.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Елевейтор Сервіс” уклало 3 830 договорів на 683,9 млн гривень. Найбільший замовник – КП "Київбудреконструкція", з яким підписано 160 договорів на 397,14 млн гривень на розробку проектів реконструкції ліфтів та самі роботи з реконструкції.

ТОВ “Юніт-Лзареєстровано в 2005 році в Києві. Статутний капітал – 100 тис. гривень. Основний вид діяльності – оптова торгівля іншими машинами й устаткованням. Засновник та кінцевий бенефіціар – Олександр Корнута. Директор – Василь Самойленко.

Відмітимо, що в документації для участі в тендерах “Київбудреконструкції” ТОВ “Юніт-Л” вказує, що ліфтове обладнання закупає у ТОВ “Укрліфтсервіс”. Одним із засновників ТОВ “Укрліфтсервіс” є Юрій Курдюмов, який 1998 році балотувався у Верховну Раду від СДПУ(о), яку очолював Віктор Медведчук. Тоді у списку партії Юрій Курдюмов йшов під 24-м номером – після колишнього "регіонала", депутата ВР від "ОПЗЖ" Нестора Шуфрича. До слова, в 2011 році директором ТОВ “Юніт-Л” була Олена Курдюмова – ймовірно родичка Юрія Курдюмова.

Читайте: Україна повернула додому 215 військовополонених, з яких 108 бійці полку “Азов” – Зеленський

В результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Юніт-Л” підписало 1 678 договорів на 579,11 млн гривень. Найбільший замовник – КП "Київбудреконструкція", з яким підписано 205 договорів на 283,56 млн гривень.

ТОВ “Майстерліфтзареєстровано в 2004 році в Києві. Статутний капітал – 125 тис. гривень. Основний вид діяльності – інші будівельно-монтажні роботи. Засновники – Святослав Тригуб та ПАТ “Компанія з управління активами “Славутич-Інвест”. Директор Олег Волкотруб.

За даними “Наших грошей”, ПАТ “Компанія з управління активами “Славутич-Інвест” підконтрольне дніпропетровському бізнесмену Геннадію Корбану. Останній в 1994 році також заснував інвестиційну компанію зі схожою назвою ВАТ “ІК Славутич Капітал”, де офіційно був головою ради директорів.

За результатами участі в публічних закупівлях ТОВ “Майстерліфт” підписало 2 109 договорів на 1,06 млрд гривень. Найбільший замовник – КП "Київбудреконструкція", з яким підписано 734 договорів на майже 694 млн гривень.

КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" засновано в 2011 році Київрадою. Статутний капітал – 200 тис. гривень. Основний вид діяльності – діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. Керує підприємством Анатолій Сульдін.

Як раніше повідомляла КВ, "Київбудреконструкція", крім реконструкції ліфтів, ще й активно замовляє облаштування дитячих та спортивних майданчиків в місті. При цьому, як правило, усі тендери раніше вигравали лише 2 компанії, навіть якщо були вигідніші пропозиції від інших учасників.

Читайте: В Киеве монополизировали рынок детских и спортивных площадок

Також за замовленням цього КП в 2020 році виконувалися роботи із регулювання рівня води озера Глінка. Проте минулого літа столична прокуратура звернулася з позовом до суду про визнання тендеру на виконання цих робіт недійсним.

Читайте: Компания из орбиты “Укрбуда” заработает на укреплении склона озера Глинка 

Також КП “Киевстройреконструкция” виступає замовником робіт з термомодернізації навчальних закладів. Підряди на виконання таких робіт у школі та садку у Святошинському районі в 2017 році стали предметом кримінального розслідування (провадження №42019100000000055 від 24.01.2019 року). Підозрюваним у цій справі є екс-директор КП Ярослав Мусієнко, якому інкримінують розтрату бюджетних коштів та службове підроблення при виконання цих робіт.

Читайте: Директор КП “Киевстройреконструкция” остается под следствием: СБУ вменяет ему растрату 1 млн гривен

В травні 2021 року у приміщеннях КП “Київбудреконструкція” було проведено обшук групою прокурорів та слідчих. Слідчі дії проводилися з метою знайти та вилучити документи щодо договірних відносин на предмет шахрайства, легалізації майна та зловживання владою або службовим становищем. При цьому в столичні владі тоді запевнили, що на підприємстві здійснювалися перевірки щодо фінансово-господарської дисципліни і жодних порушень не встановлено.

В липні минулого року в Київраді попросили на той час в.о. директора КП “Київбудреконструкція” Юрія Синякова відзвітувати про відшкодування збитків та виконання приписів за підсумками аудиту діяльності цього комунального підприємства за 2017-2018 роки. Як відомо, аудитори Київської міськдержадміністрації (КМДА) виявили втрати під час термомодернізації одного з дитсадків у Подільському районі в розмірі понад 750 тис. гривень.

КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція" підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв (на колажі праворуч).

* КП "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції "Київбудреконструкція"  (код ЄДРПОУ: 37932233)

** ТОВ “Елевейтор Сервіс” (код ЄДРПОУ: 38526925)

*** ТОВ “Юніт-Л” (код ЄДРПОУ: 32423953)

**** ТОВ “Майстерліфт” (код ЄДРПОУ: 33308688)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва, закупівлі, жкг, київбудреконструкція, ліфти, геннадій корбан, анатолій сульдін, елевейтор сервіс, юніт-л, олена яніцька, юрій курдюмов, майстерліфт, василь яніцький

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.