понеділок, 6 травня 2024 г.

На Київщині розширюється мережа приватного дошкілля

На Київщині розширюється мережа приватного дошкілля

У червні-липні Київська ОДА видала близько 80 освітніх ліцензій комунальним навчальним закладам. Це – базові та початкові школи, дитсадки, а також центри позашкільної освіти в семи громадах Бучанського,  Броварського та Фастівського, Обухівського районів. Досить популярною на Київщині залишається дошкільна сфера. Так, КОДА продовжує видавати значну кількість ліцензій приватним дитсадкам з мережею від 35 до 100 вихованців. 

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав у червні-липні низку розпоряджень щодо впровадження загальної середньої освіти на Київщині комунальним та приватним навчальним закладам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Комунальні заклади

У Бучанському районі 19 ліцензій одержали навчальні заклади Немішаївської громади. А саме: чотири школи, які охоплюють навчанням 1 975 учнів та сім дитсадків, у яких виховується 745 дітей. Всі школи одержали по три основні ліцензії – на початкову, базову та профільну освіти.

Ще сім ліцензій – у Бородянської громади. Тут діють опорний заклад І-ІІІ ступенів на 730 учнів, який крім базової має право надавати і дошкільну освіту, а ще – Майданівська школа І-ІІ ступенів на 192 учнів та Майданівський дитсадок на 25 осіб.

І одну ліцензію має Козинцівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 9 "Івасик-Телесик" Ірпінської міської громади. Ліцензований обсяг цього закладу сягає 100 осіб. Сам заклад був введений в експлуатацію ще у 1985 році.

У Броварському районі 34 ліцензії відійшло до шкіл та дитсадків Березанської громади. Загалом у громаді можуть одержати дошкільну освіту 680 малюків у семи дитсадках. Шкільна мережа нараховує дев'ять шкіл, які загалом розраховані на 3 075 учнів. У громаді є п’ять шкіл І-ІІІ, два навчально-виховні комплекси та дві початкові школи. 

Без проходження процедури ліцензування у Фастівському районі КОДА видала шість ліцензій Гатнеській громаді. Ці ліцензії належать Гатненській та Юріївській школам І-ІІІ ступенів. Обидві мають право надавати початкову базову та профільну освіту: перша – 757 учням, інша – 338 учням. 

В Обухівському районі ліцензію одержав Красненський перший заклад дошкільної освіти "Капітошка". Заклад розташований в Обухівській громаді і займається вихованням 60 дітей. Заклад запрацював нещодавно – у лютому цього року під керівництвом Людмили Науменко. Щодо його створення міська рада приняла рішення у січні 2021 року. А нещодавно провела тендер на капітальний ремонт території за 1,4 млн гривень. 

Крім того, у цьому районі ще дві ліцензії мають заклади Васильківської громади. Це – Васильківський міський центр дитячої та юнацької творчості та Васильківська міська станція юних техніків.

Міський центр одержав ліцензію на провадження діяльності у сфері позашкільної освіти по вулиці Володимирська, 2. Міський центр дитячої та юнацької творчості здійснює свою діяльність вже упродовж 25 років, а саме – з 1996 року. Керує центром директор – Відмінник освіти України Тетяна Слободянюк-Хібовська.

Історія ж Центру розпочалася на початку 20 століття, коли він розпочав свою роботу як дитячий будинок, при якому було створено групи юних спартанців. При закладі діють гуртки декоративно-ужиткового, художньо-естетичного напрямів, раннього розвитку тощо, а також є студії дитячої естрадної пісні, народні хореографічні колективи, народна школа писанкарства, творчі майстерні та студія пісочної анімації.

Міська станція юних техніків (СЮТ) також надає позашкільну освіту за місцем провадження: місто Васильків, вулиця Грушевського, 25-А. Цей заклад також зі сторією довжиною у понад 25 років. 

На сайті закладу повідомляється, що в станції викладають 20 керівників гуртків для 636 вихованців. А сама станція була заснована ще в 1975 році. На ті роки вона перебувала в приміщенні колишньої синагоги на вул. Соборній, в будинку культури, а з 1990 року отримала своє приміщення по вул. Грушевського. З 2000 року керує закладом Владислав Медведєв.

В СЮТ працює 13 гуртків. А саме: авіамодельний, судномодельний, юних картингістів, стендового моделювання, художнього різьблення, а також – конструювання з паперу, "джерело життя”, конструювання сувенірів, народний розпис. І такі гуртки, як ткацтво, вишивка, спортивного орієнтування, туристичний тощо.

Васильківська міська станція юних техніків

ФОП

Низку ліцензій було видано і фізичним особам-підприємцям саме у сфері дошкільної освіти. Так, у Бучанському районі у селі Софіївська Борщагівка по вулиці Волошкова, 74, на виховання Марії Миколаївні Левченко батьки Борщагівської громади можуть віддати 40 дітей. Як ФОП, вона була зареєстрована у червні 2017 року і займається в основному дошкільною освітою. Заклад розташований на території ЖК "Щасливий". 

Також у Софіївській Борщагівці складе конкуренцію за право виховувати дітей і киянка Юлія Миколаївна Матвєєва. Та тільки її ліцензований обсяг залишився невизначеним. Вихованням дітей планує займатися по вулиці Боголюбова, 37 (нежиле приміщення № 5). Згідно із даними Мін'юст, як ФОП вона була зареєстрована із 2007 по 2019 роки, працювала у сфері дошкільної освіти. Свою підприємницьку діяльність поновила вже у червні 2020 року. 

У Борщагівській громаді, але вже у селі Чайки по вулиці Лобановського, 8 бажає надавати дошкільні послуги Ольга Миколаївна Кузнєцова. Як ФОП вона була зареєстрована у Донецькій області в селі Васюківка у 2020 році. 

В Ірпінській громаді у сфері дошкільної освіти має ліцензію Оксана Василівна Макаровій. Проте, яку кількість дітей вона планує виховувати у документі не зазначено.   Упроваджувати освітню діяльність підприємця буде у місті по вулиці Давидчука, 28. загалом як ФОП вона була зареєстрована у 2019 році, основна діяльність – дошкільна освіта, крім того – надання соцдопомоги, діяльність у сфері охорони здоров'я, роздрібна торгівля тощо.

У Фастівському районі також дошкільною освітою охопити 50 осіб планує підприємиця Людмила Валентинівна Гоцькій. Вихованням дітей вона займатиметься у Чабанівській громаді за адресою: вулиця Польова, 16. Дошкілля – це основний вид її діяльності, яким вона займається упродовж 11 років. 

Приватні садочки

Є охочі надавати дошкільні послуги і серед приватних організацій та закладів. 

До прикладу, приватний заклад дошкільної освіти "Світлячок". Садок розташований у селі Крюківщина по вулиці Жулянська, 1-А, нині – у складі Вишневої громади Бучанського району. Обсяг закладу невеликий – всього 35 осіб, а заклад заснувала нещодавно – у червні цього року зі статутним капіталом у розмірі 10 тис. гривень. Керує ним і належить ПЗ одній особі – Катерині Чагарна. Свого часу вона керувала ТОВ "Облагротехсервіс", що спеціалізується на наданні в оренду й експлуатації власного чи орендованого нерухомого майна.

Заклад позиціонує себе як дитячий центр. Із послуг тут пропонують, звичайно, міні дитячий садок в групі повного дня, ранній та комплексний розвиток для дітей від 1 до 5 років, яка обійдеться батькам від 550 до 1 тис. гривень за абонемент. А ще – підготовку до школи, вивчення англійської, творчі та танцювальні заняття тощо. Заснували ж заклад ще у травні 2014 року. 

Також у цьому районі здобув ліцензію на дошкілля ще один приватний заклад, розташований в Дмитрівській громаді по вулиці Привітна, 1-А. Це – приватний заклад дошкільної освіти "Зеленсад Діскавері", що розрахований на 100 осіб. 

За даними YouControl, заклад існує з липня цього року. Керує ж установою Тамара Бура. А заснувала її зі статутним капіталом у розмірі 50 тис. гривень Христина Вітвіцька. Також вона є серед власників ще двох освітніх закладів. Це – ТОВ "Ліцей Смарт Технологій", який надає послуги в сфері загальної середньої освіти й одержав ліцензію від КОДА ще у серпні 2019 року. Ліцей розташований в Білогородській громаді та розрахований на 342 учнів. А ще – навчально-виховний комплекс школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад "Зеленсад", що працює в Білогородці вже чотири роки. 

Тож загалом "Зеленсад" – це мережа приватних дитячих садочків для дітей від 1,5 року, які надають свої послуги вже протягом семи 7 років.

Ще один дошкільний заклад розташований у Гостомельській громаді – приватний заклад  "Лісова казка". Він одержав право виховувати 40 осіб за адресою: вулиця Свято-Покровська, 62-А.

Про "Лісову казку" відомо, що вона була заснована 20 травня цього року зі статутним капіталом у розмірі 10 тис. гривень. Працює садок під керівництвом директора Владислава Чернявського. Належить же заклад Вікторії Філіпчук.

У Фастівському районі за рівнем дошкільної освіти з ліцензованим обсягом 75 осіб працюватиме у селі Княжичі (Боярська громада) приватний заклад дошкільної освіти "Босоніж по траві". Садок розташований по вулиці Лагунової Марії, 41, на площі в 4 тис. кв.м. У групах тут нараховується по 10-12 дітей, а для батьків діють два абонементи. Перебування у першій половині дня з дворазовим харчуванням у місяць тут коштуватиме 6,5 тис. грн на місяць, преміум-абонемент з 6-разовим харчуванням обійдеться вже в 11 тис. гривень на місяць, садок повного дня з 5-разовим харчуванням коштує трохи дешевше – 9,5 тис. гривень. Крім того, ПЗ надає й освітні послуги. 

Розмір статутного капіталу ПЗ складає 20 тис. гривень. Керує установою, яка була зареєстрована у травні цього року, Євгенія Маляренко. Також вона є серед засновників дніпропетровського фермерського господарства "Бобришов М.Л.".

Нагадаємо, що Київська облдержадміністрація продовжує оновлювати ліцензії на надання освітніх послуг комунальним закладам Київщини. Право навчати і виховувати одержали і сім приватних освітніх закладів. Серед їх власників фігурують відомі будівельні компанії та імена народних обранців. Загалом обласна влада ліцінзувала освітні послуги закладам у п’яти районах області.

Читайте: Київська ОДА погодила освітні ліцензії комунальним та приватним закладам Київщини 

Крім того, до 2027 року в Україні мають остаточно впровадити профільну школу. За цей час навчальні заклади реформують та переведуть на трирівневу освітню систему. Київська ОДА вже погодила сім ліцензій на провадження профільної середньої освіти вищим навчальним закладам. Це -  обласні академії та фахові коледжі при ВНЗ. Профільна та допрофесійна підготовка стане доступною для старшокласників більшості міських громад регіону.

Читайте: Профілізація: на Київщині сім вищих навчальних закладів надаватимуть профільну освіту

Схвалено 20 ліцензій і державним професійним та технічним ліцеям столичного регіону також в сфері профільної освіти. Здобути повну загальну середню освіту та водночас професійні навички на Київщині тепер можливо на базі 17 тергромад. 

Читайте: Профілізація: на Київщині ліцензували діяльність ще 20 профліцеїв

Київська ОДА також оновила освітні ліцензії комунальним закладам обласної ради. Це – навчальні заклади в Білоцерківському, Бучанському, Фастівському, Бориспільському та Обухівському районах. Ліцензії одержали фахові коледжі, вищі навчальні заклади та ліцеї технічного спрямування. Загалом здобувати майбутню професію школярі Київщини зможуть у 10 профільних школах. Ще 24 ліцензії губернатор схвалив десяти спецзакладам І-ІІІ рівнів акредитації. 

Читайте: Старша школа: на Київщині визначили обсяги профільного навчання

Фото: колаж KV

КиевVласть


Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, власть киевщина, образование, Обуховский район, броварской район, фастовский район, лицензия, распоряжения, бучанский район, ФОП, среднее образование, профильное образование, базовое образование, васильковский городской центр детского и юношеского творчества, васильковская городская станция юных техников, частній садик

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій