п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Профілізація: на Київщині ліцензували діяльність ще 20 профліцеїв

Профілізація: на Київщині ліцензували діяльність ще 20 профліцеїв

Київська ОДА видала 20 ліцензій державним професійним та технічним ліцеям столичного регіону в сфері профільної освіти. Здобути повну загальну середню освіту та водночас професійні навички на Київщині тепер можливо на базі 17 тергромад. Де саме – розбиралася KV.

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін 2 квітня підписав розпорядження та № 186 щодо провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти закладами професійної освіти.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За погодженням КОДА профільну освіту на Київщині надаватимуть 20 державних навчальних та професійно-технічних закладів на основі базової середньої освіти. При всіх закладах діє інклюзивна освіта. 

Броварський район

У Броварському районі зможуть надавати профільну освіту три ліцеї професійного спрямування. Один з них розташований на території Березанської громади по вулиці Шевченків шлях, 34. Це – Березанський професійний аграрний ліцей. Він працюватиме з ліцензованим обсягом в 230 осіб. Як юридична особа, заклад був зареєстрований у 2002 році. Та свою діяльність розпочав у 1963 році як Баришівське сільське професійно-технічне училище № 46 у селищі Баришівка і лише через два роки був переміщений до Березані. Очолює ліцей викладач спецдисциплін ІІ категорії Юлія Джура. Тут можна освоїти професію електромонтера, водія та тракториста, секретаря, продавця, кухаря та офіціанта. 

На фото: Березанський професійний аграрний ліцей

З обсягом 600 учнів профільну освіту надаватиме Броварський професійний ліцей. Заклад базується в Броварах однойменної громади по бульвару Незалежності, 14-Б, і зареєстрований у 2003 році. Засновником цього закладу є Броварський завод будівельних конструкцій, а до реорганізації був відомий як ПТУ №4. Тут готують фахових робітників на основі базової середньої освіти за професіями: електрозварник, слюсар, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, кухар-кондитер, маляр, оператор комп’ютерного набору, лицювальник-плиточник. А також при ліцеї працюють курси водія. Керує закладом директор з 24-річним педагогічним стажем – Микола Ладан. 

На фото: Броварський професійний ліцей

Згурівський професійний ліцей навчатиме 300 ліцеїстів за адресою: Згурівка, вулиця Центральна, 6 (Згурівська громада). Як і попередній ліцей, він був зареєстрований у 2003 році. Заклад же діє з 1963 року і працював від початку як навчальний корпус училища механізації сільського господарства №4, яке давало професію "Тракториста-машиніста широкого профілю” з одно-двох річним терміном навчання. Сьогодні вибір професій тут набагато ширший. Випускають слюсарів, адміністраторів, бухгалтерів, касирів банку, кухарів та кондитерів. А навчають 72 педагога під керівництвом Василя Шевченка. 

На фото: Згурівський професійний ліцей 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Білоцерківській район

У Білоцерківській громаді профільним навчанням охоплять юних білоцерківців три професійно-технічних заклади. 

Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу має реєстрацію з 1997 року. Знайти його можна у місті Біла Церква по вулиці Турчанінова, 33/35. 600 учнів тут навчатимуть тут як загальним навичкам, так і професійним. Торік тут навчалося 513 учнів. А здобувають у закладі професії штукатура і маляра, плиточника та столяра, кухаря та офіціанта тощо. Перший же набір учнів заклад здійснив ще у далекому 1969 році.

На фото: Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу

Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р.Поповича було засноване в 1927 році як школа фабрично-заводського учнівства з метою забезпечення робітничими кадрами ремонтних сільськогосподарських підприємств. Сьогодні профільним навчанням він здатен охопити 570 осіб. Діє він у Білій Церкві по вулиці Карбишева, 9-А. Тут навчаються майбутні електрогазозварювальники, машиністи крана автомобільного та слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів. Очолює ПТУ з 2007 року Василь Жила.

На фото:  Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р.Поповича

Білоцерківський професійний ліцей одержав обсяг на 600 осіб. За даними Youcontrol, реєстрація закладу за адресою Біла Церква, вулиця Гетьманська, 94 відбулася в 1999 році. Освоїти тут можна сім професій, наприклад, як різьбяр по дереву та бересті, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури тощо. Загалом заклад розпочав свою діяльність як технічне училище- ТУ №4 ще у 1954 році і очолює ліцей Сергій Шпак. Навчанням дітей же займається понад 40 майстрів та викладачів. 

На фото: Білоцерківський професійний ліцей

Діють в районі ще три ліцеї, які також зорієнтовані на профілізацію. На базі 9 класів з наданням повної загальної середньої освіти у Володарському професійному аграрному ліцеї 280 дітей зможуть здобути професії за  сільськогосподарським напрямом. А саме: тракториста-машиніста та слюсаря, обліковця та водія, електромонтера та електрогазозварювальника.  Як і у всіх державних ПТУ, тут надається гуртожиток та виплачується стипендія. Заклад функціонує у Володарській громаді під керівництвом Володимира Блоцького на території адмінцентру селища по вулиці Загороднього, 7 з 1963 року. До реформування це було училище механізації сільського господарства №10.


На фото: Володарський професійний аграрний ліцей

На території Рокитнянської громади Рокитнянський професійний ліцей (Рокитне, вулиця Ентузіастів, 4) з обсягом в 380 осіб здійснює навчання, як на базі базової загальної освіти, так і повної. Тут також доступні професії кухаря, кондитера, штукатур-маляра, слюсаря тощо. Загалом тут можна освоїти до 12 професій. Історія закладу розпочалася 42 роки тому, коли міжколгоспне об’єднання з будівництва на базі заводу залізобетонних виробів заснувало в селищі ПТУ-1 будівельного профілю.

На відео: Рокитнянський професійний ліцей

Трохи з меншим обсягом, 260 учнів, діє у цьому районі Сквирське вище професійне училище. Воно зареєстроване у 1997 році у місті Сквира (вулиця Незалежності, 141, Сквирська громада). Тут можна здобути професію за чотирма напрямками (тракторист, кухар-офіціант, слюсар та електрозварювальник) вартістю від 2200 до 3200 тис. гривень за рік. Заклад був заснований як Сквирське сільське професійне училище №9 на базі реорганізованого сільськогосподарського технікуму ще у 1972 році. Наразі ліцеєм керує директор Олександр Пасічник.

На фото: Сквирське вище професійне училище. 

Обухівський район

В укрупненому Обухівському районі таких закладів вже п’ять, які діють на територіях чотирьох громад – Богуславської, Ржищівської, Української та Васильківської.

Так, два заклади функціонують у Богуславі: по вулиці Миколаївська, 122 – Богуславське вище професійне училище сфери послуг з обсягом на 310 осіб та по вулиці Франка, 31 – Богуславський центр професійно-технічної освіти з обсягом на 420 осіб. 

За понад півстоліття від дня заснування Богуславське училище випустило понад 16 тис. випускників. Заклад був відомий як навчально-виробничий комбінат для підготовки робітничих кадрів сфери побутового обслуговування. Реорганізовано його же у вище професійне училище у 2005 році. А здобувають тут професії кравця, кухаря-кондитера, перукаря та манікюрника. 

На фото: Богуславське вище професійне училище сфери послуг

Богуславський центр вже запрошує на навчання на новий навчальний рік за професіями кухар, кондитер, бармен, слюсар, штукатур тощо. Більшість педагогів закладу мають багаторічний досвід у викладацькій діяльності – понад 30 років стажу. Діє заклад з 1967 року і навчання тут здійснюється за держзамовленням або на контрактній основі.

На фото: Богуславський центр професійно-технічної освіти

Ще 540 дітей профільною освітою охопить комунальний заклад обласної ради "Васильківський професійний ліцей". Заклад освіти був створений у 1962 році як загальноосвітня школа-інтернат. Розташований він у Василькові по вулиці Декабристів, 39. Керує ним – Людмила Постоленко.

"Васильківський професійний ліцей здійснює підготовку кваліфікованих працівників для різних галузей економіки за 18 сучасними професіями, від усім знайомих кухара чи кравця – до оператора з обробки інформації і програмного забезпечення", – йдеться на сайті закладу. 

На фото: Васильківський професійний ліцей 

Ржищівський професійний ліцей одержав обсяг на 225 осіб. Зареєстрований він у Ржищеві по вулиці Соборна, 110. Здійснюють тут первинну підготовку за спеціальностями "Cільське господарство", "Автомобільний транспорт" та "Громадське харчування". Функціонує заклад під керівництвом Віктора Гордієнка.

На фото: Ржищівський професійний ліцей 

З обсягом 300 осіб діє по вулиці Юності, 19 Професійний ліцей міста Українки. Директором закладу є викладач спецпредметів, спеціаліст I категорії Костянтин Бахмацький. Знають у місті цей заклад як ПТУ №20, що був заснований ще у 1972 році. Випускаються тут електрозварники, слюсарі, електромонтажники та адміністратори.

На фото: Професійний ліцей міста Українки

Бориспільський район

Ще три державних професійно-технічних навчальних закладів діють в Бориспільському районі. Серед них Бориспільський професійний ліцей, який одержав від КОДА право навчати 540 учнів. Ліцей базується у Борисполі по вулиці Ушакова, 17 (Бориспільська громада). Опікується закладом директор – кандидат педагогічних наук Володимир Динько, а в навчальному процесі задіяні 40 педагогічних працівників. Сам ліцей діє вже понад 40 років і продовжує навчати висококваліфікованих спеціалістів для багатьох галузей народного господарства.

На фото: Бориспільський професійний ліцей

На території Переяславської громади працює з ліцензованим обсягом в 500 осіб Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти. У місті він розташований за адресою: вулиця Можайська, 5. Центр був створений у 1954 році на базі Переяслав-Хмельницької машинно-тракторної станції і з того часу неодноразово реорганізувався. І за роки свого існування ЦПТО випустив понад 40 тисяч кваліфікованих робітників для сільськогосподарського комплексу Київщини. Керую такою установою викладач вищої категорії Микола Лопата. За його плечима – 27 років педагогічного стажу. 

На фото: Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти

Трохи менший обсяг дістався Яготинському центру професійно-технічної освіти – 360. Заклад діє в місті Яготин по вулиці Київська, 6 (Яготинська громада). Свою історію навчальний заклад стартував з 1981 року. Він відкрився як технічне училище №1 з плановим контингентом у 480 учнів. У Центр професійно-технічної освіти він був реорганізований вже у 2005 році. Цим закладом керує викладач вищої категорії з 20-річним стажем педагогічної  роботи та кандидат історичних наук Ярослав Ситніков.У 2020-2021 році тут здобували первинну професійну підготовку за 20 професіями. Серед популярних технічних та сільськогосподарських тут можна здобути професію і токаря, фрезерувальника та лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу.

На фото: Яготинський центр професійно-технічної освіти

Бучанський район

Один державний заклад професійно-технічного спрямування діє і в Бучанському районі і розташований він на території Бородянської громади. Це – Бородянський професійний аграрний ліцей. Його профільний обсяг – 420 осіб. Його реєстраційна адреса: селище Бородянка, площа Київська, 3. У 1963 році новоствореному сільському училищу механізації сільського господарства був присвоєний номер 47. На той час було прийнято 273 учнів, які навчалися професії тракториста. Сьогодні же тут навчають не лише професіям сільськогосподарського виробництва, але і громадського харчування. Має заклад ліцензії і на підготовку за професіями: "Квітникар", "Оператор комп'ютерного набору", "Токар. Фрезерувальник", є водійські курси тощо. Очолює заклад – Тетяна Ярмолицька. 

На фото: Бородянський професійний аграрний ліцей

Вишгородський район

У цьому районі також всього один заклад, який увійшов до Димерської громади - Катюжанське вище професійне училище. Йому надали обсяг на 430 учні, а базується заклад в селі Катюжанка по вулиця Шевченка, 1. За роки існування училище випустило понад 25 тисяч кваліфікованих працівників з 15 виробничих професій. А заснований заклад був ще у 1953 році як училище механізації сільського господарства. Варто додати, що училище має своє навчальне господарство, ферму ВРХ, свиноферму, страусів, теплиці, пасіку, які розміщуються на 245,1 га землі. Підготовка висококваліфікованих робітників тут здійснюється у двох напрямах: механізації сільського господарства і транспорту. Освітні послуги щодо одержанням вищої освіти, училище надає на рівні молодших спеціалістів за спеціальностями "Харчові технології", "Агроінженерія". Працює ВПУ під керівництвом Заслуженого працівника освіти України Руслана Недашківського. 

Фастівський район

І останній заклад розташований у Фастівській громаді. З обсягом в 500 осіб одержав ліцензію Фастівський центр професійно-технічної освіти. Його адреса: Фастів, вулиця Якубовського, 66. З педагогічним стажем в дев’ять років очолює заклад Іван Мельник. У 2020 році сам центр відзначив 30-річний ювілей закладу та 80-річний ювілей професійно-технічної освіти. А навчають у ньому таким професіям, як: кухар, кондитер, офіціант, електрогазозварник та слюсар, штукатур, маляр та секретар, адміністратор.

На відео: Фастівський центр професійно-технічної освіти

Нагадаємо, як повідомляла раніше KV, до 2027 року в Україні мають остаточно впровадити профільну школу. За цей час навчальні заклади реформують та переведуть на трирівневу освітню систему. Київська ОДА вже погодила сім ліцензій на провадження профільної середньої освіти вищим навчальним закладам. Це -  обласні академії та фахові коледжі при ВНЗ. Профільна та допрофесійна підготовка стане доступною для старшокласників більшості міських громад регіону.

Читайте: Профілізація: на Київщині сім вищих навчальних закладів надаватимуть профільну освіту

Київська ОДА також оновила освітні ліцензії комунальним закладам обласної ради. Це – навчальні заклади в Білоцерківському, Бучанському, Фастівському, Бориспільському та Обухівському районах. Ліцензії одержали фахові коледжі, вищі навчальні заклади та ліцеї технічного спрямування. Загалом здобувати майбутню професію школярі Київщини зможуть у 10 профільних школах. Ще 24 ліцензії губернатор схвалив десяти спецзакладам І-ІІІ рівнів акредитації. 

Читайте: Старша школа: на Київщині визначили обсяги профільного навчання

* ДНЗ "Березанський професійний аграрний ліцей" (код ЄДРПОУ: 02544773).

** ДПТН "Броварський професійний ліцей" (код ЄДРПОУ: 05536642).

*** ДНЗ "Згурівський професійний ліцей" (код ЄДРПОУ: 02544626). 

**** ДПТНЗ "Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу"  (код ЄДРПОУ: 02544738). 

***** ДНЗ "Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р.Поповича" (код ЄДРПОУ: 05536716).

******  ДПТНЗ "Білоцерківський професійний ліцей" (код ЄДРПОУ: 02544572). 

******* ДПТНЗ "Володарський професійний аграрний ліцей" (код ЄДРПОУ: 02544655). 

******** ДПТНЗ  "Рокитнянський професійний ліцей" (код ЄДРПОУ: 05536610).

********* ДНЗ "Сквирське вище професійне училище" (код ЄДРПОУ: 02544684).  ***** ********** ДПТНЗ "Богуславське вище професійне училище сфери послуг" (код ЄДРПОУ: 03063194).

*********** ДНЗ  "Богуславський центр професійно-технічної освіти" (код ЄДРПОУ: 26078726). 

************ КНЗ КОР "Васильківський професійний ліцей"  (код ЄДРПОУ: 22204341).

************* ДНЗ "Ржищівський професійний ліцей" (код ЄДРПОУ: 02544661).

************** ДНЗ "Професійний ліцей м.Українки" (код ЄДРПОУ: 05536627). 

*************** ДПТНЗ "Бориспільський професійний ліцей" (код ЄДРПОУ: 05536633).

****************  ДПТНЗ "Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти" (код ЄДРПОУ:  02544610).

***************** ДПТНЗ "Яготинський центр професійно-технічної освіти" (код ЄДРПОУ: 05536691).

****************** ДПТНЗ "Бородянський професійний аграрний ліцей" (код ЄДРПОУ: 02544784).

******************* ДНЗ "Катюжанське вище професійне училище" (код ЄДРПОУ: 02544603).

******************** ДПТНЗ "Фастівський центр професійно-технічної освіти" (код ЄДРПОУ: 20578793).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, власть киевщина, образование, лицензия, пту, распоряжения, лицей, среднее образование, профильное образование, базовое образование, училище, профессиональное училище, аграрный лицей

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій