п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Ситуацию на заводе “Радикал” изучит комиссия Киевсовета

Ситуацию на заводе “Радикал” изучит комиссия Киевсовета

Сегодня во время пленарного заседания Киевсовета создана временная контрольная комиссия по изучению ситуации, сложившейся на территории завода "Радикал".  Комиссия проанализирует выполненные мероприятия  по ликвидации источников загрязнения и определит приоритетные действия по решению экологических проблем в течение следующих двух лет. Это решение поддержал 71 депутат.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Киевсовета.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

ОАО "Радикал" было введено в эксплуатацию в 1951 году. Завод был монополистом на производство некоторых видов синтетических материалов - пенополиуретана, бертолетовой соли, гермобутила, химических средств защиты растений. В июле 1996 года предприятие было остановлено с нарушением правил вывода мощностей из эксплуатации.

Читайте: Киев ищет страны, в которые можно вывезти ртутьсодержащие отходы с завода “Радикал”

"Сегодня на территории завода находятся тысячи тонн токсичных веществ, вызывающих негативное влияние на окружающую среду, загрязняя поверхностные и грунтовые воды, угрожая подземным водам. Также существует реальная угроза для здоровья и жизни людей, которые длительное время находятся и работают на недостаточно или совсем неочищенной территории бывшего завода "Радикал", - отметил депутат Киевсовета Алексей Новиков.

Ранее KV сообщала, что вскоре для решения проблемы завода "Радикал" будет создана Временная контрольная комиссия (ВКК) Киевсовета. В этот орган войдут 13 депутатов. ВКК будет работать полгода, но первый свой отчет на заседании горсовета презентует через 3 месяца после создания.

Подробнее: Киевсовет создаст ВКК по решению экологической проблемы завода “Радикал”

Напомним, жители столицы возмущались тем, что в Киеве возле заброшенного ртутного завода ОАО “Радикал” чиновники Киевской горгосадминистрации (КГГА) разрешили строительство нового жилого комплекса для семей военнослужащих.  

Читайте: Депутат Киевсовета требует выяснить, кто строит жилой дом возле ртутного завода “Радикал”

Инвестором проекта выступает ООО "Фонд Девелопмент групп”, которое, по данным депутата Киевсовета Михаила Будилова, учредила компания “Омниа Трейдинг Лтд” (зарегистрирована в городе Марч, переулок Данфорд, 6-8, офис 11 Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии). Депутат также пишет, что по данному адресу зарегистрировано еще 75 юридических лиц, а уставный фонд указанной компании составляет аж 1000 фунтов стерлингов.

Читайте: На бывшем заводе “Радикал” в Киеве и в воздухе, и в почве обнаружено превышение концентрации ртути

Фото: stroyobzor.ua

KиевVласть

Александр Кравченко

Теги: новости киева, киевсовет, застройка, алексей новиков, ртуть, завод радикал, токсичные вещества

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.