п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Сергій Конюшок: “Влада має вести прозору дискусію з містянами”

Сергій Конюшок: “Влада має вести прозору дискусію з містянами”

Сергій Конюшок – чемпіон та рекордсмен світу зі стронгмену. Окрім того, він є досвідченим фахівцем з фізіології спорту та активним громадським діячем. У 2020 році Сергій балотується до Київради з ґрунтовним планом розбудови спортивної інфраструктури міста. Він поділився з нами своїми пропозиціями для покращення життя у столиці.

- Сергію, чому ви вирішили балотуватися до Київради?

- Я був активним учасником Євромайдану. Ці події ствердили в мені проукраїнський напрямок мислення і бажання відстоювати свої принципи. В 2014 році я вирішив, що маю працювати на благо суспільства. Саме тоді, власне, я познайомився з Сергієм Гусовським. У нас зібрався колектив ентузіастів та однодумців, і за 6 років спільної роботи ми точно можемо називати себе друзями.

- Ви займаєтеся громадською діяльністю у спортивній галузі. Розкажіть, які проекти ви втілюєте?

- Ми розвиваємо спортивну федерацію – це спілка спортсменів і зацікавлених у спорті осіб. Найбільшою метою нашої організації є мотивація на здоровий спосіб життя. Безумовно, також ми розвиваємо спорт в Україні та опікуємось проблемами спортсменів.

Ми проводимо заходи по всій Україні, і до нас усюди підходять глядачі зі схвальними відгуками. Деякі люди кажуть, що вони надихалися моїми виступами, коли я був професійним спортсменом. Це справді приємно, і ми вбачаємо у цьому одну з наших соціально-гуманітарних місій – надихати.

- Ви балотуєтеся в Дніпровському районі. Які, на вашу думку, його головні проблеми?

- Я народився у цьому районі. Тут живуть мої батьки та друзі. Тому я чудово знаю Дніпровський район та його проблеми. Багато з них – наприклад, незаконна забудова – є загальними для всього Києва.

Один проблемний і болісний для мене момент – це фізкультурно-оздоровчий комплекс на вулиці Райдужній. Тут я починав тренуватися, розпочинав свою спортивну кар’єру. Останні 15 років ця будівля стоїть у занедбаному стані. Одним з моїх головних завдань у Київраді буде відновлення таких спортивних майданчиків.

Проблемним місцем у Дніпровському районі є мікрорайон “Соцмісто”. Це дуже стара забудова, яку будували ще полонені німці. З того часу він не ремонтувався і не оновлювався. Також є великі масиви хрущовок, які вже не підлягають капітальному ремонту. Якщо хрущовки хоч якось тримаються, то в “Соцмісті” вже можна знімати голлівудські фільми про події сторічної давнини.

- Дніпровський район – один з найзеленіших у Києві. Чи загрожує його паркам забудова?

- Так, і це дійсно велика проблема. Наш район впізнаваний цими парками, вони роблять його привабливим для життя. Рішенням Київради встановлений мораторій на будівництво у зелених зонах, які є парками і скверами. Але є комплекс ділянок, що ще за “попередників” був виділений на розробку проектів. Яскравий приклад – лісова смуга біля метро “Дарниця”, яку нещодавно обнесли парканом. Місцеві мешканці активно відстоюють такі ділянки. Втім, далеко не всі ситуації вирішуються на їхню користь, адже забудовники мають значно більше ресурсів.

- Як вирішити проблему постійних заторів для мешканців Лівого берега?

- Проблема виникає тому, що Лівий і Правий береги Києва не збалансовані. Потрібно зробити так, щоб людям не доводилося кожного ранку перетинати Дніпро по дорозі на роботу – тобто створити на Лівому березі робочі місця. Є багато прикладів того, як бізнес-центри великих міст виносяться з історичної частини на околиці.

Але перед тим, як будувати на Лівому березі офісні центри, потрібна відверта, прозора дискусія з місцевими мешканцями. Це дуже об’ємний проект, неможливий без розробки продуманої інфраструктури для всього міста. Замість клаптикової забудови має бути чіткий Генеральний план, який враховує всі інфраструктурні потреби майбутніх мешканців новобудов.

- Якщо ви станете депутатом Київради, які питання будуть для вас найбільш пріоритетними?

- Головний пріоритет для Києва сьогодні – закон про столицю. Ми будемо боротися за відновлення районних рад і надання повноважень місцевим громадам. Потрібно зняти з Київради тягар вирішення питань кожної лампочки, ліхтаря і списаного унітазу в школі. Такими проблемами мають займатися на місцях. Міська влада натомість має розробити якісний, зрозумілий і виважений Генеральний план та Стратегію Києва.

Як фахівець в галузі фізичної культури і спорту я також маю чітке бачення, якою має бути спортивна інфраструктура нашого міста і як мотивувати містян вести здоровий спосіб життя. У нас досі діє радянська система спортивного управління. Більше того, ми не маємо жодного законодавчого положення про роботу спортивних клубів. Це принципова проблема на шляху до вирішення проблем фізичної культури і спорту.

- Чим для вас є Київ, і яким ви хотіли б його бачити через 5 – 10 років?

- Я не особливо помічав красу Києва, поки не переїхав на деякий час до іншого міста. Одного весняного вечора я повертався до Києва на машині. І поки я проїжджав через усе місто на Лівий берег, я зрозумів, що з кожним місцем, з кожною вуличкою в мене пов’язані спогади.

Прозвучить банально, але Київ – це місто, де все починається.  Я хочу, щоб Україна починалася з Києва, щоб це місто було прикладом та ініціатором основних процесів у нашій країні.

Сергій Конюшок народився 1983 року в місті Київ. Закінчив Національний університет фізичного виховання і спорту України за спеціальностями “Силові види спорту” та “Фізіологія спорту”.

Приватний підприємець, очільник громадської організації “Федерація стронгмену України”. Директор ТОВ “Стар фіт”.

Сергій Конюшок балотується до Київради в 5-му окрузі у Дніпровському районі.

Читайте: Євген Васілі: “Депутат Київради – це громадський діяч, а не людина в золотому кабінеті”

Фото: сайт "За Майбутнє"

Джерело: “За Майбутнє”

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, киевсовет, мнение, позиция, депутат, шевченковский район, местные выборы, За майбутнє, сергій конюшок

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій