четвер, 12 грудня 2024 г.

Сергій Гусовський: “Інвесторам недобудов потрібен закон, а не лише обіцянки добудувати проблемне житло”

Сергій Гусовський: “Інвесторам недобудов потрібен закон, а не лише обіцянки добудувати проблемне житло”

Україні потрібен закон для захисту інвесторів житла на первинному ринку нерухомості. Це одразу ж вирішило б купу проблем і з ошуканими покупцями такого житла, і з нечесними забудовниками і з міською радою. Такий документ вже розробляють і про нього йшлося на  експертній панелі “Первинний ринок житлової нерухомості. Як захистити інвестора?”, яку на тижні, що минув, ініціювали юристи і представники профільних громадських організацій.

Про це KV стало відомо з повідомлення прес-служби київського осередку політичної партії "ЗА Майбутнє". 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Для початку треба створити реєстри проблемних забудов і в кожному конкретному випадку надавати конкретне рішення. Є ситуації, де немає простого рішення. Добудувати все за рахунок міського бюджету також некоректно. Бо в такому випадку будуть використовуватися гроші, які надійшли в міський бюджет з боку тих, хто не інвестував в сумнівні забудови”, – пояснив хаос на ринку новобудов Сергій Гусовський, кандидат у мери Києва від партії “За Майбутнє”.

За його словами, первинний ринок нерухомості  –  одна з найбільш ризикових сфер економіки, де інвестор – покупець квартири – абсолютно незахищений. Більше того, нечесний забудовник звалює всі проблеми на міську владу:

“Людей фактично використовують як живий щит. Збирають всіх, і тих в кого на 90% побудований будинок, і тих, в кого навіть котлован ще не викопали. Їм кажуть, що міська рада скасувала дозвіл на будівництво або договір оренди на землю (хоча міська рада могла робити це в абсолютно коректний спосіб). Об’єднують всіх цих інвесторів і кажуть: у вас усіх одна проблема, і це не ми, забудовники-шахраї, винні, а хтось інший – міська влада, держава, хто завгодно. Тому потрібен закон”, – пояснює Гусовський.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Проблема первинного ринку забудов у повній відсутності якісного законодавчого регулювання і інституту персональної відповідальності як для чиновників за невиконання правил, так і для забудовників. Дмитро Йовдій, адвокат, голова ГО “Антирейдерський центр”, кандидат в депутати Київської міської ради від партії “За майбутнє” наголошує:

“Потрібен профільний закон, який створив би реєстр майнових прав, куди будуть вноситися дані ще на стадії будівництва. Потрібно удосконалити судову практику. Якщо тут лад не навести, то іноземні інвестиції ніколи не підуть в нашу економіку. Як в США – інвестор захищений, тому хто б не порушив його права, буде невідворотна відповідальність або кримінальна, або фінансова. У нас, на жаль, такого немає”.

Мітинги ошуканих покупців новобудов – проблема не лише Києва, – вважає Олена Мироненко-Шульган, керуючий партнер адвокатського об’єднання “DéFENSE”, кандидат у депутати Київської міської ради від партії “За майбутнє”:

“Потрібно формувати законодавство як на державному, так і на місцевому рівнях для того, щоб покарання було невідворотним для всіх, хто порушив права інвесторів. Це і забудовник, і всі ті, хто мав на меті порушення прав даного сектору”. 

Під час панелі пообіцяли підключити народних депутатів парламентської групи “За майбутнє”, майбутніх депутатів, які зайдуть у місцеві ради, адвокатське середовище, юристів, науковців, бізнесменів та забудовників для того, щоб напрацювати необхідний пакет законодавчих змін.

Нагадаємо,  кожен другий підприємець столиці був змушений зупинити свою діяльність через наслідки карантину. Але цю проблему, на думку кандидат у мери Києва від партії "ЗА Майбутнє" Сергія Гусовського, можна вирішити. Місто повинне перестати бути конкурентом підприємцям і делегувати їм частину послуг, які зараз надають недієві комунальні підприємства.

Читайте: "Київська влада має усвідомити – підприємці є партнерами міста”, – Сергій Гусовський

Фото: сайт партії

КиевVласть

Вероніка Злацька

Теги: киев, киев, киев, киев, позиція, мнение, позиция, позиция, мэр, местные выборы, За майбутнє, сергей гусовский, мэр киева, овости киева, мер Київ

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.