среда, 12 мая 2021 г.

Сергій Гусовський: “Щоб відновити самоврядування Києва треба скасувати правки Януковича до Закону про столицю”

Сергій Гусовський: “Щоб відновити самоврядування Києва треба скасувати правки Януковича до Закону про столицю”

Скасувавши так звані “правки Януковича”, можна швидко повернути справжнє самоврядування Києва. Для цього, на думку кандидата на посаду міського голови Києва Сергія Гусовського, необхідно розмежування посади Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації.

Про це KV стало відомо під час виступу в ефірі ток-шоу “Зворотній відлік. Місцеві” кандидата у мери Києва від партії “За Майбутнє” Сергія Гусовського.

“Треба розділити виконавчий орган Київської міської ради і державну адміністрацію – крапка! Це забирає всі питання. Має бути виконавчий орган Київради і його має очолювати міський голова. Державна адміністрація – називайте його префект чи просто юридичний офіс, який спостерігає за тим, які рішення приймає Київ, бо це столиця, і чи не становлять ці рішення небезпеку”, – зазначив кандидат.

На переконання Гусовського, необхідно розмежувати посади Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації.

“Адже зараз столиця – єдине місто в Україні, де виборний представницький орган фактично не має власного виконавчого органу, а міський голова повністю безправний. Ця правова колізія тягнеться з 2010 року, коли президент Янукович своїм Указом від 16 листопада 2010 року N1038/2010 одноособово, без будь-яких консультацій з киянами, призначив Олександра Попова головою КМДА, хоча обраним киянами мером була інша людина”, – зауважив кандидат від партії “За Майбутнє”.

Гусовський наголосив, що “правки Януковича” скасували районні ради у місті. Кандидат наполягає на необхідності їх відновлення, як одного з ключових елементів самоврядування: “Переконаний, що районні ради мають бути повернені Києву, і в Києві чимало людей, які готові брати на себе відповідальність і йти в районні ради. Це однозначно треба зробити”.

На його думку, районні ради мають вирішувати локальні питання там, де вони виникають. А депутат райради має відповідати за прорвані труби у дворі, в той час як депутат міської ради – за стратегію розвитку, інвестиції тощо.

Читайте: Сергій Гусовський: “Інвесторам недобудов потрібен закон, а не лише обіцянки добудувати проблемне житло”

Фото: Facebook-сторінка Сергія Гусовського

КиевVласть

Вероніка Злацька

Теги: киев, мнение, мэр, позиция, позиція, новини києва, местные выборы, сергей гусовский, За майбутнє, Київ, сергій гусовський, мер Київ, правки януковича, місцеве самоврядування

вторник, 11 мая 2021 г.
10:53
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В среду, 12 мая, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:24
Река Лыбедь в Киеве пожелтела (видео)
20:12
Завтра, 12 мая, возможны ограничения движения в центре Киева из-за визита главы Сейма Литовской Республики
19:53
В ЖК “Лесной квартал” введен в эксплуатацию дом №8
19:37
Прокуратура проводит обыски в “Киевзеленстрое”
19:30
Лауреаты Общенациональной программы “Человек года - 2020” в номинации “Мэр города (малых городов)”
19:15
Кабмин обязал АЗС заблаговременно извещать Госпродпотребслужбу о повышении цен
19:03
Завтра, 12 мая, на десять дней ограничат движение по путепроводу на улице Бойчука (схема)
18:46
Пожар на свалке в Киевской области ликвидировали около 6 часов
18:27
Зеленский назначил главой Деснянской РГА Дмитрия Ратникова
18:13
Стартовали продажи квартир в жилом комплексе “Лукьяновский каскад”
18:01
Тимошенко: Співпраця з органами самоврядування дуже змінилась після місцевих виборів
17:44
Венецианская комиссия одобрила усиление наказаний за ложь в декларациях
17:25
СК “КРОНА” пропонує скористатися програмою страхування “СТОП-КЛІЩ”
17:14
Андрей Стрихарский уверен, что реконструкция стадиона “Колос” будет способствовать развитию спорта в Черкасской области
Календарь событий
“Киевский метрополитен” в 2021 году станет в три раза убыточнее
11 мая 2021 г. 15:00
“Киевский метрополитен” в 2021 году станет в три раза убыточнее
По итогам 2021 года КП “Киевский метрополитен” собирается “наработать” убыток в размере 3,42 млрд гривен. Это в 2,9 раз больше, чем в 2020 году. Предприятие рассчитывает заработать на перевозке 238,5 миллионов платных пассажиров 1,6 млрд гривен, а также получить из столичного бюджета 591,76 млн гривен (на 62% больше, чем в 2020 году) как компенсацию за проезд льготников и 723,05 млн гривен дотаций на выплату зарплат сотрудникам и процентов по кредиту Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР). Кроме этого, еще 2,75 млрд бюджетных гривен “Киевскому метрополитену” собрались в текущем году подкинуть на строительство метро на Виноградарь и Троещину, выплату тела кредита ЕБРР, реконструкцию системы автоматической сигнализации и выхода со станции “Выставочный центр”.