Проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування, - нардеп Москаленко
У процесі реформування первинної і вторинної ланок медицини – не без проблем. Заробітна плата лікарів вторинної ланки і досі на рівні прожиткового мінімуму, медзаклади недоотримують кошти на лікування пацієнтів. В результаті утримання лікарень взагалі лягло на плечі місцевого самоврядування.
Про це KV дізналася із повідомлення народного депутата Ярослава Москаленко (голова депутатської групи "Воля народу") в facebook.
Повідомляється, що днями народний депутат Ярослав Москаленко провів робочий візит у Славутичі з метою обговорити процес медичної реформи з лікарями, які безпосередньо зіштовхнулися із проблемами на місцях.
“Перший етап медреформи спричинив суттєву диспропорцію в заробітних платах лікарів первинної та вторинної ланки. Якщо у первинній ланці зарплата може бути і 20, і 25 тисяч, а в декого і до 40 тисяч гривень, то лікарі вторинної ланки досі отримують по три-п’ять тисяч”, – розповів Ярослав Москаленко.
Також він зазначив, що існує і проблема з фінансуванням вторинної ланки, особливо в тих випадках, коли до лікарів приходять пацієнти, які не підписали договору з “первинкою”.
“Сьогодні найчастіше говорять про госпрозрахунок, але ж ми не можемо змусити наших людей оплачувати медичні послуги, коли в країні такий критичний рівень доходів населення! Інші, як вихід, називають впровадження страхової медицини. Але скільки її ще чекати? П’ять років, десять? На жаль, всі проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування”, – підкреслив він.
Народний депутат додав також, що керівництву міста Славутич також доведеться вирішувати всі нагальні питання: починаючи від ремонту відділень медзакладів і закінчуючи закупівлею необхідної техніки. Тож на зустрічі з місцевим керівництвом обговорили і найближчі перспективи та можливості обласного і місцевого фінансування.
А Ярослав Москаленко, у свою чергу, наголосив на необхідності пошуку варіантів державної допомоги місту.
Також під час робочого візиту відбулося засідання Громадської ради з розвитку міста під керівництвом Володимира Удовиченка. На засіданні піднімалося питання і щодо розподілу коштів від будівництва ЦСВЯП.
“Підтримую місцеву владу в тому, що ці кошти повинні йти безпосередньо на громади, а не через обласну адміністрацію. І далі використовуватися на будівництво соціальних об’єктів та розвиток територій. Вже майже три місяці станцією ЧАЕС керує виконуючий обов’язки, чого не повинно бути на об’єкті, який є стратегічним не лише для міста, а й для держави. Підтримую колектив електростанції у тому, що постійним керівником має бути призначено вихідця із працівників АЕС, який пройшов всі щаблі управління. Буду вимагати в міністерстві призначити конкурс на заміщення посади гендиректора ЧАЕС якнайшвидше”, – резюмував Ярослав Москаленко.
Нагадуємо, визначати першочерговість будівництва об’єктів та освоювати 10% коштів, які від будівництва ЦСВЯП підуть на розвиток місцевої інфраструктури, мають виключно громади та місцева влада міста Славутич, Іванківського та Поліського районів.
Фото: Facebook